Dokud nás smrt nerozdělí

Pokiaľ nás smrť nerozdelí

Komedie / Akční / Thriller

USA / Německo / Kanada, 2003, 95 min

• Paldini

Asi jsem z jiné planety, protože mi tahle 'komedie' moc humorná nepřišla, byla spíše trapná a myslím si, že Michael Douglas tohle neměl zapotřebí točit.(24.4.2005)

Svižné a zábavné, na nič výnimočné sa nehrajúce rodinné dobrodružstvo, ktoré vo svojom žánri určite nepatrí medzi to horšie a u mňa osobne prachom nezapadne.(6.11.2010)

Dobrá komedie,která neurazí.Celkem vydařený humor s vtipnou zápletkou.(7.2.2008)

M.Douglas je tajný agent, ale jeho okolí ho považuje za prodavače kopírek. hodně to svádí k srovnání s Pravdivými lži. ovšem zde se tak zběsilá akční jízda nekoná. M.Douglas podává standartní výkon a v paměti mi zůstane hlavně ,,teplej" D.Suchet. úsměvné situace přinášejí hlavně scény, ve kterých se objevuje A.Brooks, jakožto budoucí tchán vtažený do ,,výru" událostí a většinou to funguje.(19.3.2006)

„Práve zmlátil na záchode človeka! A to ani nehovorím o tom, prečo na ten záchod išiel.“ Skôr 60%, ale srdiečko káže inak. Šesťdesiatročný frajer Michael Douglas (ani sa mi sem nechce vypisovať, v čom všetkom hral a čo všetko produkoval) rozohráva ako najnamakanejší špión (minimálne Spojených Štátov amerických) vtipnú partiu, v ktorej je mu (takmer) vyrovnaným partnerom režírujúci herec Albert Brooks ako „ufňukaný tučko cez nohy“, ktorého dcéra sa vydáva za Michaelovho syna (talentovaný Ryan Reynolds), ale kým príde svadba, všeličo sa zomelie, vrátane pôvabného Davida Sucheta ako „homosexuálneho francúzskeho pašeráka“. Šikovný scenár Eda Solomona (MUŽI V ČIERNOM) nás nešetrí a okrem nabúchaných pesničiek ponúka zručné akčné scény, solídne triky, vtipné dialógy v čele so suchým Douglasom („Jerry, bojím sa o teba. Nevyzeráš dobre.“) a vydarené situačné scénky (ľadvinka, červené plavky, lietadlo Barbry Streisandovej).(24.2.2009)