Dokud nás smrt nerozdělí

Kým nás smrť nerozdelí

Pokiaľ nás smrť nerozdelí

Komedie / Akční / Thriller

USA / Německo / Kanada, 2003, 95 min

Zbytečný remake, který se urputně snaží být vtipný za každou cenu a v každé scéně. 55% Zajímavé komentáře: k0C0UR , B!shop(16.3.2005)

Skvělá zábava, parádní akce, Michael jako vždy vůdce smečky s takovou samozřejmostí, s jakou skoro denně křižuji nebezpečnou dvacetiminutovou cestu MHD napříč nejohroženějším městem světa.☺Vážně u něj a pár dalších borců z jeho generace lituji, že je čas tak neúprosný a co bude, až už nebudou točit. Co na tom, že stárneme všichni, když ne všichni najednou. Nespravedlnost byla a bude.(27.4.2014)

„Práve zmlátil na záchode človeka! A to ani nehovorím o tom, prečo na ten záchod išiel.“ Skôr 60%, ale srdiečko káže inak. Šesťdesiatročný frajer Michael Douglas (ani sa mi sem nechce vypisovať, v čom všetkom hral a čo všetko produkoval) rozohráva ako najnamakanejší špión (minimálne Spojených Štátov amerických) vtipnú partiu, v ktorej je mu (takmer) vyrovnaným partnerom režírujúci herec Albert Brooks ako „ufňukaný tučko cez nohy“, ktorého dcéra sa vydáva za Michaelovho syna (talentovaný Ryan Reynolds), ale kým príde svadba, všeličo sa zomelie, vrátane pôvabného Davida Sucheta ako „homosexuálneho francúzskeho pašeráka“. Šikovný scenár Eda Solomona (MUŽI V ČIERNOM) nás nešetrí a okrem nabúchaných pesničiek ponúka zručné akčné scény, solídne triky, vtipné dialógy v čele so suchým Douglasom („Jerry, bojím sa o teba. Nevyzeráš dobre.“) a vydarené situačné scénky (ľadvinka, červené plavky, lietadlo Barbry Streisandovej).(24.2.2009)

Solidní komedie s velmi dobrým tempem, slušnou nadsázkou a evidentně si užívajícím Douglasem. Je to z rodu komedií typu Přeber si to či Můj soused zabiják - také zde je usedlý konzervativní lékař vtažen do světa kde působí jako pěst na oko.(12.1.2007)

"Jsem ženatý.. Vy jste ženatý ??" - "Také.. Ale nežijeme spolu !! Zabil jsem ji !!" ;)(28.4.2014)