Gilmorova děvčata (TV seriál)

Gilmore Girls

Ženy z rodu Gilmorovcov

Drama / Rodinný / Komedie

USA, 2000, 154x42 min

Hiro Narita

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres, Jared Padalecki, Milo Ventimiglia, Shelly Cole, Chris Eigeman, Todd Lowe, Sean Gunn, Scott Cohen, Chad Michael Murray, Adam Brody, Alex Borstein, Sherilyn Fenn, Rose Abdoo, Emily Kuroda, Gregg Henry, Michael York, Mädchen Amick, Krysten Ritter, Tanc Sade, Ted Rooney, Traci Lords, Jackson Douglas, Sally Struthers, Masi Oka, David Sutcliffe, Colin Egglesfield, Matt Czuchry, Danny Strong, Roz Witt, Nora Zehetner, Joel Gion, Max Perlich, Brian Tarantina, Scout Taylor-Compton, Mary Lynn Rajskub, Jon Polito, Rob Estes, Alan Blumenfeld, Arielle Kebbel, Madeline Zima, Brandon Routh, Brenda Strong, Teal Redmann, Norman Mailer, Christiane Amanpour, Jon Hamm, Steve Braun, Tara Platt, Kathleen Wilhoite, Patrika Darbo, Bridget White, Emily Bergl, Lisa K. Wyatt, Brittany Renee Finamore, James Tupper, Jake La Botz, Caroline Macey, Nick Lane, Adetokumboh M'Cormack, Dakin Matthews, Sarah Foret, Tricia O'Kelley, Pat Crawford Brown, Mark Harelik, Aasha Davis, Monique Coleman, Kathryn Joosten, Dylan Smith, Teddy Dunn, Riki Lindhome, Kelvin Yu, Jordan Belfi, Billy Burke, Alexis Rhee, Abigail Spencer, Rob Brownstein, Ingrid Sanai Buron, Nick Chinlund, John Billingsley, Carole Goldman, Meagen Fay, Kelly Cohen, Ashley Cohen, Melendy Britt, Richard Topol, Floyd Van Buskirk, Diane Sellers, Kyle Gibson, Kara Holden, Richard Fancy, Jane Lynch, Derick Alexander, Jason Widener, Eddie Shin, Susan Ruttan, Jessica Kiper, Nancy Lenehan, Karl T. Wright, Beth Kennedy, Samantha Shelton, Rebecca Metz, Seth MacFarlane, Georgia Hubley, Melora Hardin, Rachel Specter, Alex Weed, Cody Klop, Smith Cho, Katie Walder, Willie C. Carpenter, Ryan Malgarini, Thomas Kopache, Hayley McFarland, Ken Davitian, Dana Davis, Honorine Bell, Jason Kravits, Hal Linden, Kyle Chavarria, Lorna Raver, Courtney Taylor Burness, Chauncey Leopardi, Rami Malek, David DeLuise, Vanessa Branch, Marion Ross, Michael DeLuise, David Clayton Rogers, Vanessa Marano, Hilary Angelo, Katherine Bailess, Bob Clendenin, Paul Anka, David Weidoff, Victoria Justice, Danny Pudi, Lexi Ainsworth, Amanda Thorp, Josh Jacobson, Cristine Rose, Nasim Pedrad, Judy Geeson, Ashley Fink, Dale Dickey, Amy Sloan, Ann Gillespie, Cleo King, Yuri Lowenthal, Danny Buday, Anthony Azizi, Lawrence Hilton-Jacobs, Elise Robertson, Samantha Droke, Max Greenfield, Nathan Moore, Suzanne Ford, Ben Falcone, Amir Talai, John Kapelos, Nick Offerman, Mike Cochrane, Barbara Gruen, Alex Ball, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, John Aniston, Lyle Kanouse, Millicent Martin, Gregg Binkley, Leann Hunley, George Coe, Leslie Odom Jr., Graham Norris, Devon Sorvari, Jamie Gannon, Jocelyn Towne, Megan Duffy, Endre Hules, Ailsa Marshall, David Booth, Madeleine Albright, Lydie Denier, Esteban Powell, Liam Kyle Sullivan, Elizabeth Franz, Vincent Rivera, Moniqua Plante, Jerrika Hinton, Richard Kline, Mel Rodriguez, Nancy Criss, Joe Egender, Matt Jones, David Huddleston, Miranda Kent, Jeanette Brox, Julie Wittner, William Morgan Sheppard, Kim Gordon, Thurston Moore, Mercy Malick, Kendall Schmidt, Jennifer Rhodes, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Katherine Brunk, Maite Schwartz, Michael Mantell, Elizabeth Bond, Jillian Bach, Hannah Leigh, Matthew Corbett Davis, Andy Kreiss, Jill Basey, Chase Kim, Tahmus Rounds, Ted Cannon, Wendy Allyn, Mitch Silpa, Michelle Ongkingco, Erin Foster, Kristof Konrad, Kevin Fabian, Alexander Yassin, Tom Schmid, Chelsea Brummet, Jeffrey Nicholas Brown, James Snyder, Ian Patrick Williams, Ronnie Alvarez, Janet Hubert, Peter Mackenzie, Jan Hoag, Chris Payne Gilbert, Peter Michael Goetz, Josh Haber, Alison Raimondi, Linda Porter, Julia Silverman, Bruce French, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Damon Jones, William Bogert, Jen Dede, Leslie Ann Phillips, Mark Charran, E.J. Callahan, Jane Carr, Alfred Dennis, Tony Pasqualini, Aaron Hill, Dion Anderson, Jarrett Lennon, Scott Michael Campbell, Kelly Holden Bashar, Caroline Bielskis, Brian Skala, Abigail Mavity, Sebastian Bach, Arden Myrin, Robert Harper, Charles C. Stevenson Jr., James Moses Black, Wes Robinson
  • Segrestor

Jistou úroveň to má a naprosto chápu, že se to dokáže tak líbit, ale po shlédnutí jednoho, snad dvou dílů, je to pro mě naprosto nezajímavé a tedy nekoukatelné.(16.2.2013)

Zpočátku mi ten matčin pološílený optimismus přišel přitažený za vlasy a stejně tak chování lidí kolem ní i kolem její dcery (přece jen to není sitcom), ale postupem času jsem si zvykla a docela se bavím, třeba u dílu s živoucími obrazy (to by se Jára Cimrman divil) a taky mě potěšila účast Sebastiana Bacha (ex-Skid Row).(11.2.2005)

• niethustra

Sofistikovanost je od nynějška poměřována intenzitou kvokání.(19.9.2014)

Hodně ukecaný seriál, který neřeší žádné závažné otázky života a bytí, ale pohodově vypráví o příhodách matky a dcery. Každému to sednout určitě nemusí, ale pro mě velmi solidní zábava.(6.9.2006)

Život je krátký, mluvte rychle. Obsahuje malilinkaté pidispoilerky. Gilmorova děvčata jsou jedna z mých srdečních záležitostí. Všechny díly jsem viděl mockrát, a ani u jednoho jsem se nenudil. Prvních šest sérií si drží neuvěřitelně vysokou kvalitu s mírně stoupající tendencí ke konci třetí řady, sedmá série je pak o něco horší, ale i tak nadprůměrná (vlastně díl 7x01 patří mezi vůbec nejlepší). Rychlé vtipné dialogy jsou zkrátka dokonalé, sympatické a bizarní postavy (hlavně Kirk a Paris jsou fakt šílenci :o) mi přirostly k srdci (naprosto všichni krom Richarda... I když i on měl pár světlých chvilek) a nezapomenutelné momenty - taneční maraton s vítězným kolečkem na hudbu z Rockyho, kryt Emily s kódem 1-1-1-1-1, poštovní schránky ve tvaru hlavy Condoleezy Riceové, co prodává Kirk, figurina "Miluju Ježíše", která straší Lorelai ve snech, ta zatracená Donna Reedová, harfenistka Drella, která hraje Black Sabbath, Laneina skupina, která vetovala jméno "Harry Potterové", kočičí Kirk, co tyranizuje člověčího Kirka, Tristan, co Rory neodbytně nazývá Mary, Paris s Madeline a Louise jako kašmírová mafie Chiltonské školy, Babette a Patty, městské drbny, které nenechají na nikom nit suchou, naprosto neuvěřitelná paní Kimová, která na lásku svojí dcery posílá psy satanovy, tisíc žlutých kopretin a hašteřiví trubadúři, sněhulačka Björk, vejce na divoko, zelená, co se stala novou růžovou, zrzavá Francine s očima jako laň, co je jak ďábel v kostkované minisukni, labuť, co zobákla Jesse do tváře, nebo i ty, co zaútočily na Michela v Lucemburských zahradách, Jasonův pes Cyrus, co sedí několik hodin bez hnutí jako socha, a reaguje na povely jako třeba "trochu doleva", to, jak Emily jedná se svými služebnými (znáte přece tu veslovací scénu z Ben Hura, ne?), italské sušenky a společenský tanec, festival živých obrazů a stovky dalších komických i vážných situací, sympatických postav, zkrátka opravdové pohody, dělají z Gilmorek něco extra. K tomu si přičtěme příjemnou hudbu, která dodává tu poslední kapku úžasně pohodové atmosféře, která z Gilmorek přímo sálá, naprosto dokonalou postavu Emily (to je neskutečně hustá babička) a je to jasně za 5 hvězdiček. Kdo tenhle seriál šmahem odsoudil, nepochopil, o čem to je. Jeho chyba. U žádného seriálu mě ještě tolik nemrzelo, že končí.(13.5.2007)