Gilmorova děvčata (TV seriál)

Gilmore Girls

Ženy z rodu Gilmorovcov

Drama / Rodinný / Komedie

USA, 2000, 154x42 min

Hiro Narita

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres, Jared Padalecki, Milo Ventimiglia, Shelly Cole, Chris Eigeman, Todd Lowe, Sean Gunn, Scott Cohen, Chad Michael Murray, Adam Brody, Alex Borstein, Sherilyn Fenn, Rose Abdoo, Emily Kuroda, Gregg Henry, Michael York, Mädchen Amick, Krysten Ritter, Tanc Sade, Ted Rooney, Traci Lords, Jackson Douglas, Sally Struthers, Masi Oka, David Sutcliffe, Colin Egglesfield, Matt Czuchry, Danny Strong, Roz Witt, Nora Zehetner, Joel Gion, Max Perlich, Brian Tarantina, Scout Taylor-Compton, Mary Lynn Rajskub, Jon Polito, Rob Estes, Alan Blumenfeld, Arielle Kebbel, Madeline Zima, Brandon Routh, Brenda Strong, Teal Redmann, Norman Mailer, Christiane Amanpour, Jon Hamm, Steve Braun, Tara Platt, Kathleen Wilhoite, Patrika Darbo, Bridget White, Emily Bergl, Lisa K. Wyatt, Brittany Renee Finamore, James Tupper, Jake La Botz, Caroline Macey, Nick Lane, Adetokumboh M'Cormack, Dakin Matthews, Sarah Foret, Tricia O'Kelley, Pat Crawford Brown, Mark Harelik, Aasha Davis, Monique Coleman, Kathryn Joosten, Dylan Smith, Teddy Dunn, Riki Lindhome, Kelvin Yu, Jordan Belfi, Billy Burke, Alexis Rhee, Abigail Spencer, Rob Brownstein, Ingrid Sanai Buron, Nick Chinlund, John Billingsley, Carole Goldman, Meagen Fay, Kelly Cohen, Ashley Cohen, Melendy Britt, Richard Topol, Floyd Van Buskirk, Diane Sellers, Kyle Gibson, Kara Holden, Richard Fancy, Jane Lynch, Derick Alexander, Jason Widener, Eddie Shin, Susan Ruttan, Jessica Kiper, Nancy Lenehan, Karl T. Wright, Beth Kennedy, Samantha Shelton, Rebecca Metz, Seth MacFarlane, Georgia Hubley, Melora Hardin, Rachel Specter, Alex Weed, Cody Klop, Smith Cho, Katie Walder, Willie C. Carpenter, Ryan Malgarini, Thomas Kopache, Hayley McFarland, Ken Davitian, Dana Davis, Honorine Bell, Jason Kravits, Hal Linden, Kyle Chavarria, Lorna Raver, Courtney Taylor Burness, Chauncey Leopardi, Rami Malek, David DeLuise, Vanessa Branch, Marion Ross, Michael DeLuise, David Clayton Rogers, Vanessa Marano, Hilary Angelo, Katherine Bailess, Bob Clendenin, Paul Anka, David Weidoff, Victoria Justice, Danny Pudi, Lexi Ainsworth, Amanda Thorp, Josh Jacobson, Cristine Rose, Nasim Pedrad, Judy Geeson, Ashley Fink, Dale Dickey, Amy Sloan, Ann Gillespie, Cleo King, Yuri Lowenthal, Danny Buday, Anthony Azizi, Lawrence Hilton-Jacobs, Elise Robertson, Samantha Droke, Max Greenfield, Nathan Moore, Suzanne Ford, Ben Falcone, Amir Talai, John Kapelos, Nick Offerman, Mike Cochrane, Barbara Gruen, Alex Ball, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, John Aniston, Lyle Kanouse, Millicent Martin, Gregg Binkley, Leann Hunley, George Coe, Leslie Odom Jr., Graham Norris, Devon Sorvari, Jamie Gannon, Jocelyn Towne, Megan Duffy, Endre Hules, Ailsa Marshall, David Booth, Madeleine Albright, Lydie Denier, Esteban Powell, Liam Kyle Sullivan, Elizabeth Franz, Vincent Rivera, Moniqua Plante, Jerrika Hinton, Richard Kline, Mel Rodriguez, Nancy Criss, Joe Egender, Matt Jones, David Huddleston, Miranda Kent, Jeanette Brox, Julie Wittner, William Morgan Sheppard, Kim Gordon, Thurston Moore, Mercy Malick, Kendall Schmidt, Jennifer Rhodes, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Katherine Brunk, Maite Schwartz, Michael Mantell, Elizabeth Bond, Jillian Bach, Hannah Leigh, Matthew Corbett Davis, Andy Kreiss, Jill Basey, Chase Kim, Tahmus Rounds, Ted Cannon, Wendy Allyn, Mitch Silpa, Michelle Ongkingco, Erin Foster, Kristof Konrad, Kevin Fabian, Alexander Yassin, Tom Schmid, Chelsea Brummet, Jeffrey Nicholas Brown, James Snyder, Ian Patrick Williams, Ronnie Alvarez, Janet Hubert, Peter Mackenzie, Jan Hoag, Chris Payne Gilbert, Peter Michael Goetz, Josh Haber, Alison Raimondi, Linda Porter, Julia Silverman, Bruce French, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Damon Jones, William Bogert, Jen Dede, Leslie Ann Phillips, Mark Charran, E.J. Callahan, Jane Carr, Alfred Dennis, Tony Pasqualini, Aaron Hill, Dion Anderson, Jarrett Lennon, Scott Michael Campbell, Kelly Holden Bashar, Caroline Bielskis, Brian Skala, Abigail Mavity, Sebastian Bach, Arden Myrin, Robert Harper, Charles C. Stevenson Jr., James Moses Black, Wes Robinson, Barbara Boxer, Candice T. Cain, Alix Kermes, Kate Orsini, Brandon Alexander III

Je zcela lhostejno, na který díl zrovna koukáte, děje se tam totiž stále totéž a řeší se stále tytéž problémy. Postavy za celou dobu neutrpí sebemenší vývoj, jen jsou přesouvány z místa na místo a v čase. Takhle vždycky víte co čekat, ale zároveň je vyloučeno jakékoli překvapení. Pak zůstává otázkou, jestli vám postavy a určitý svébytný konverzační humor sednou. Pokud ano, je to vcelku kdykoli koukatelné bez nutnosti vědět, co se stalo v předchozích dílech (vizte výše). V opačném případě může tento seriál vyvolávat značné rozladění a vzbuzovat agresi.(29.1.2015)

"Asi jsme se ztratily. - To nejde, když nevíme, kam jedeme." Gilmorova děvčata mě baví. Jsou totiž sympatická, chytrá, mazaná a nešetří hláškami. Další výhodou je, že se kolem nich pohybují skvěle nahrávající exoti a holky ty nahrávky na hláškové smeče skvěle proměňují. Zejména ta starší a mentálně nedospělejší je v tomto ohledu skvěle sarkastická. Od jisté doby si prostě rád po ránu dávám kafe u Luka, pozdravím Lorelai v hotelu, zaskočím s Rory na přednášku a už se těším na večeři u rodičů, protože právě tam zábavnost slovních přestřelek nabývá na intenzitě.(7.1.2016)

7 sezon nas Gilmorky bavili ako o dusu. Prezivali sme s nimi radosti, starosti, vypate chvilky a stastne momenty v uzasnom mestecku Stars Hollow, kde nenajdete jedneho normalneho obyvatela :) Svojsky humor, hlasky a dialogy su najsilnejsou strankou celeho serialu, ktory je naozaj skvostom medzi vsetkym ostatnym podobneho zanru. Holt lorelai akka larelay, asi sa nezapriem :D(13.9.2006)

• hirnlego

Převážně hodně nucené a prvoplánovité vtipy a hlavně pro mě nesympatická děvčata a jejich "problémky a drbíky". Jako prostředek na zabití kusu nudného odpoledne - no snad...(21.1.2007)

Ale tak proc ne, aspon to neni takova kravina jako telenovely. Herecky celkem slusny, navic nektery holky sou docela dobry. Jediny co mi prislo divny, ze v celym meste jsou vsichni porad krasne upraveny, zadnej somrak nebo tak neco. Dej jednotlivejch dilu je dost jednoduchej (napr oslava, problem s kamoskou atd.), ale dokaze misty pobavit. Co mi na tom vadi nejvic je dabing (mozna to je tak i v originale). Vsichni jsou silene upisteny. Ale fakt strasne. I kdyz to neni zadnej zazrak, tak se na to da v pohode koukat, takze 3*.(10.7.2005)