Příběhy z temnot (TV seriál)

Tales from the Darkside

Horor / Fantasy / Povídkový

USA, 1983, 90x30 min

Předloha:

Stephen King (kniha)

Jeff Cohen, Dick Miller, Perry Lang, Chad Allen, Wanda De Jesus, Leon Russom, Joe Turkel, Felice Orlandi, Sharon Madden, Joe Cortese, Joe E. Tata, Jane Adams, Beth Broderick, Brian Benben, Lenny von Dohlen, Johann Carlo, Deborah Harry, Justine Bateman, Philip Casnoff, Brinke Stevens, Larry Manetti, John Fiedler, Jean Marsh, Yeardley Smith, Sam Anderson, Alison Sweeney, Kareem Abdul-Jabbar, Barbara Eda-Young, Craig Wasson, George Petrie, Gregory Itzin, Marcia Cross, Phil Fondacaro, Vince Edwards, Colm Meaney, Chuck McCann, Talia Balsam, Susan Strasberg, Danielle Brisebois, Richard Romanus, David Thornton, Dick Shawn, Connie Stevens, Brent Spiner, Jared Rushton, Kerry Armstrong, Nick Benedict, Phyllis Diller, Margaret Whitton, Ben Marley, Vic Tayback, David Gale, Linda Thorson, Haviland Morris, Harry Anderson, Coleen Gray, Catherine Parks, David Groh, Lou Jacobi, Bobby Di Cicco, Kevin O'Connor, Magic Schwarz, David Hayward, Barry Dennen, Jack Carter, Alice Ghostley, Kaiulani Lee, Begonya Plaza, John Romo, John Aprea, John Cedar, Greg Mullavey, Kate McGregor-Stewart, Christine Estabrook, Mary Carver, Anne Lange, Carolyn Seymour, David Margulies, Roy Poole, Sharon Ullrick, Kelly Jean Peters, Gene Borkan, Michael Warren, Jon Shear, Chip Heller, John Snyder, Larry Gelman, Anita Dangler, Billy Jayne, T.J. Castronovo, Robert Romanus, Frank Aragon, Wayne Tippit, Fritz Weaver, Carmine Caridi, Paul Jenkins, Angelo Grisanti, Rosetta LeNoire

Ked som mal asi desat rokov chodil tento serial o cca jedenastej do obeda v tv a vdaka mojej kazdorocnej snahe pocas zimnych mesiacov ochoriet, som mal tu moznost par dielov zhliadnut. Rok som mal hodinky nastavene na jedenastu, podla jedneho dielu. Problem vsak bol ten, ze som do nedavna namal ani sajnu ako sa serial vola, ale vdaka cbs drama som mal tu cest natrafit pred tyzdnom prave na tento diel. Nostalgia sa nezaprie, takze 100%.(11.10.2015)

Po prvních čtrnácti dílech spíš průměr. Zatim jen několik trochu výraznějšch epizod. Ale oproti prvním spíše špatným povídkám je vidět určitý pokrok.(17.9.2013)

Velmi příjemné "bání se"... klasické horrůrky z osmdesátých let Hollywoodu jsou fascinující..!(20.9.2011)

Parádní seriál který sice má v dnešní době hodně slabé první díly(asi tak jako Tales from the crypt) ale celkově je to neuvěřitelně zábavný seriál, který byl inspirací v hodně filmech. Narozdíl od TFTC je tohle o něco strašidelnější a pochmurnější. Navíc pár dílů bylo poměrně slušně strašidelných. Co se musí pochválit jsou mňamozní masky které jsou fakt dokonalé v každém ohledu. Tohle je seriál který si pustím vždycky rád před spaním.(29.10.2012)

na začátku 90. let jsem na to zírala v zámoří. bylo to pěkně strašidelné. nevím proč, nejvíc mi utkvěla povídka "Moth", kde hlavní roli hrála zcela netypicky Debbie Harry.(13.11.2010)

• - 7. epizoda 4. série s názvem „The Yattering and Jack“ byla natočena na motivy povídky Cliva Barkera „Azrael a Jack“, kterou je možné nalézt v jeho sbírce „První kniha krve“. (Amroth666)