Babylon 5 (TV seriál)

Babylon 5

Babylon 5

Drama / Sci-Fi

USA, 1994, 110x45 min

Michael O'Hare, Bruce Boxleitner, Claudia Christian, Jerry Doyle, Mira Furlan, Richard Biggs, Bill Mumy, Stephen Furst, Andrea Thompson, Jason Carter, Tracy Scoggins, Robert Rusler, Jeff Conaway, Patricia Tallman, Andreas Katsulas, Peter Jurasik, Marshall R. Teague, Ed Wasser, Walter Koenig, Guy Siner, Michael Bailey Smith, J. Michael Straczynski, Danica McKellar, Ken Foree, Dana Barron, Wanda De Jesus, Anthony De Longis, Shari Shattuck, Ken Jenkins, David Anthony Marshall, Clive Revill, Glenn Morshower, Carel Struycken, Merrin Dungey, Reggie Lee, Floyd Van Buskirk, Constance Zimmer, Stephen Lee, Paolo Seganti, Nathan Anderson, Thom Barry, Diane DiLascio, Anneliza Scott, Gregory McKinney, Robin Atkin Downes, Thomas Kopache, Vincent Duvall, Teller, Penn Jillette, Cary-Hiroyuki Tagawa, Sarah Douglas, Efrem Zimbalist Jr., Musetta Vander, Aki Aleong, Christopher Rich, Bart Johnson, Nancy Stafford, Julia Nickson, Fredric Lehne, John Saint Ryan, Mike Gunther, James Shigeta, Jessica Walter, Bernie Casey, Stephen Macht, Richard Gant, Vincent Riotta, Kim Zimmer, Trevor Goddard, Turhan Bey, Jim Cody Williams, David Anthony Smith, James Parks, Gary Carlos Cervantes, Roy Dotrice, Rance Howard, Peter Brown, Raye Birk, Kevin Page, Anne-Marie Johnson, John Schuck, Chard Hayward, Reiner Schöne, Vinnie Bilancio, James Black, Josh Coxx, Thomas Rosales Jr., Robin Sachs, Romy Rosemont, Mike Genovese, Erica Gimpel, Felicity Waterman, David McCallum, Kathryn Cressida, Alastair Duncan, Gerrit Graham, Richard Grove, Mauricio Mendoza, William Morgan Sheppard, Michael Ansara, Eric Steinberg, Carl Ciarfalio, Henry Darrow, Shelley Robertson, Francis X. McCarthy, Victor Lundin, James Warwick, Jana Robbins, Aubrey Morris, Jack Kehler, David Wells, Rick Johnson, Danny De La Paz, Roy Brocksmith, Time Winters, Julie Caitlin Brown, John Vickery, Nancy Lee Grahn, Jim Norton, Andrew Craig, Robert DiTillio, Doug Cox, Robert Silver, Carolyn Seymour, Nils Allen Stewart, Art Kimbro, David L. Crowley, Anne Betancourt, Caroline Ambrose, Kent Broadhurst, José Ramón Rosario, Ron Campbell, Jane Carr, Brian Cousins, Chip Heller, Lenore Kasdorf, Catherine Hader, John Snyder, Ricco Ross, Joe Banks, Robin Curtis, Malachi Throne, Akiko Morison, Dex Elliott Sanders, Tony Steedman, Greg Wrangler, Mel Winkler, Judson Scott, Charles Walker, Walter Williamson, Shirley Prestia, Daniel Beer

Robert Latham Brown

Omnoho lepšie než StarTrek vďaka uveriteľným postavám veľvyslancov s reálnymi motívmi ich konania a úžasnému kontinuálnemu (nie epizódnemu ako v StarTreku) a postupne odhaľovanému príbehu. Najlepší sci fi seriál (vážny - Red Dwarf je iná liga). 8/10(12.4.2005)

Fascinující pohled do fiktivní budoucnosti, která by mohla být za pár set let tou „naší. Pokud hledáte dospělé a komplexní sci-fi, tak jste ve správné galaxii. Tak široké panorama vzájemně odlišných postav, národů, filosofií, náboženství, politických agend a zájmů nenajdete nikde jinde, než na palubě Babylonu 5. Jednotlivé události vás doopravdy donutí přemýšlet o paralelách se současným světem a směrem, kam jako civilizace směřujeme. Když před sebou vidíte interakce jednotlivých ras, geneze prvních kontaktů, vzájemnou nenávist a nevraživost, politická a diplomatická vyjednávání, projevy rasové nesnášenlivosti, válečné konflikty, tak se vám nutně vtírá na mysl neodbytný pocit, že celý seriál obestírá opravdu bohatá mytologie, která je úspěšně rozvíjena v navazujících filmech. Archaické efekty nemůžou výjimečný požitek ze sledování ani v nejmenším zkazit. Tato epická sci-fi sága totiž nikdy nebylo o CGI, ale o lidech tvořících historii pod tíhou okolností a zároveň zoufale bojujících s tím, aby nebyli vtaženi do vírů nepředvídatelných událostí. Dle mého názoru nejkomplexnější sci-fi seriál, jaký kdy vznikl …. A toast ... to Babylon 5. Oblíbené postavy: Nejoblíbenější postavy: G'Kar, Londo, Lyta, Garibaldi a Bester. 1. Série: 80 %, 2. Série: 85 %, 3. Série: 95 %, 4. Série: 95 %, 5. Série: 80 %.b>(1.1.2016)

Politika, telepati, intergalaktický rasismus, války, temná tajemství a docela fajn humor. Pro fanoušky žánru povinnost, pro ostatní (jako jsem třeba já) "jen" docela výživný a lehce stravitelný sci-fi koktejl.(27.10.2008)

Ani neviem prečo ma tento seriál až tak chytil, novodobý Star Trek veru išiel úplne okolo mňa ale toto ma dostalo a rád som pozeral dianie na vesmírnej stanici Babylon 5 aj keď tam moc akcie nebolo ale zas boli dobré napísané úlohy a dialógy. A úplne chápem prečo sa to pre niektorých stál taký fenomén.(21.1.2008)

Seriál, ktorý žiadny presvedčený scifista nemôže hodnotiť inak ako plným počtom. Vynikajúci scenár(Straczynski sa uchytil aj ako autor kníh a comixov), uveriteľné postavy, nepresladená vízia budúcnosti(áno Star Trek je presladený). Po slabšej prvej epizóde prichádzajú 4 ďaľšie, ktoré pre mňa(človeka čo prečíta 10-15 scifi knížok ročne) dodnes ostávajú tým najlepším čo sa kedy vrámci žánru vyprodukovalo.(6.4.2006)

• - Věta se kterou se vždycky loučí Alfred Bester (Walter Koenig) 'Be seeing you' odkazuje na seriál THE PRISONER (1967). (PanCitron)

• - Postava ze seriálu Teorie velkého třesku (od r. 2007) Sheldon Cooper (Jim Parsons) tento seriál nemá rád. (tb_23)

• - Závěrečná epizoda seriálu "Sleeping in Light" byla původně natočena již během čtvrté série. Tvůrci se totiž obávali, že televize možná seriál na závěrečnou sérii neobnoví. Naštěstí k tomu nedošlo, a tak byla jako finále čtvrté řady dodatečně natočena epizoda "The Deconstruction of Falling Stars" (PanCitron)