Babylon 5 (TV seriál)

Babylon 5

Babylon 5

Drama / Sci-Fi

USA, 1994, 110x45 min

Michael O'Hare, Bruce Boxleitner, Claudia Christian, Jerry Doyle, Mira Furlan, Richard Biggs, Bill Mumy, Stephen Furst, Andrea Thompson, Jason Carter, Tracy Scoggins, Robert Rusler, Jeff Conaway, Patricia Tallman, Andreas Katsulas, Peter Jurasik, Marshall R. Teague, Ed Wasser, Walter Koenig, Guy Siner, Michael Bailey Smith, J. Michael Straczynski, Danica McKellar, Ken Foree, Dana Barron, Wanda De Jesus, Anthony De Longis, Shari Shattuck, Ken Jenkins, David Anthony Marshall, Clive Revill, Glenn Morshower, Carel Struycken, Merrin Dungey, Reggie Lee, Floyd Van Buskirk, Constance Zimmer, Stephen Lee, Paolo Seganti, Nathan Anderson, Thom Barry, Diane DiLascio, Anneliza Scott, Gregory McKinney, Robin Atkin Downes, Thomas Kopache, Vincent Duvall, Teller, Penn Jillette, Cary-Hiroyuki Tagawa, Sarah Douglas, Efrem Zimbalist Jr., Musetta Vander, Aki Aleong, Christopher Rich, Bart Johnson, Nancy Stafford, Julia Nickson, Fredric Lehne, John Saint Ryan, Mike Gunther, James Shigeta, Jessica Walter, Bernie Casey, Stephen Macht, Richard Gant, Vincent Riotta, Kim Zimmer, Trevor Goddard, Turhan Bey, Jim Cody Williams, David Anthony Smith, James Parks, Gary Carlos Cervantes, Roy Dotrice, Rance Howard, Peter Brown, Raye Birk, Kevin Page, Anne-Marie Johnson, John Schuck, Chard Hayward, Reiner Schöne, Vinnie Bilancio, James Black, Josh Coxx, Thomas Rosales Jr., Robin Sachs, Romy Rosemont, Mike Genovese, Erica Gimpel, Felicity Waterman, David McCallum, Kathryn Cressida, Alastair Duncan, Gerrit Graham, Richard Grove, Mauricio Mendoza, William Morgan Sheppard, Michael Ansara, Eric Steinberg, Carl Ciarfalio, Henry Darrow, Shelley Robertson, Francis X. McCarthy, Victor Lundin, James Warwick, Jana Robbins, Aubrey Morris, Jack Kehler, David Wells, Rick Johnson, Danny De La Paz, Roy Brocksmith, Time Winters, Julie Caitlin Brown, John Vickery, Nancy Lee Grahn, Jim Norton, Andrew Craig, Robert DiTillio, Doug Cox, Robert Silver, Carolyn Seymour, Nils Allen Stewart, Art Kimbro, David L. Crowley, Anne Betancourt, Caroline Ambrose, Kent Broadhurst, José Ramón Rosario, Ron Campbell, Jane Carr, Brian Cousins, Chip Heller, Lenore Kasdorf, Catherine Hader, John Snyder, Ricco Ross, Joe Banks, Robin Curtis, Malachi Throne

Boxleitner so svojím chlípnym formalistickým úškrnom zabil celý Babylon 5. Keby bola od druhej série v hlavnej role žehlička bolo by to znesitelné. Keby pána B. Adolf nasadil namiesto Himmlera spojenci by páchali eutanázie. Vďakabohu aspoň za to, že nie.(2.5.2016)

Pět sezón, které nemají snad jedinou dějovou díru, perfektně se doplňující, se story-arcem, který se prolíná celým seriálem. Je tu výborně zvládnuto i několik dějových linií najednou. Ty se navíc vzájemně prolínají a ovlivňují. Nemám co vytknout, kdyby šlo dát deset hvězd, dám je.(22.12.2007)

Jeden z nejlepších sci-fi seriálů všech dob. Někoho možná odradí první rozjížděcí řada ( i mě na půl roku odradila), ale po jejím překousnutí seriál nabere opravdu vysoké obrátky, co se týče příběhu(který je zde opravdu promyšlený napříč celým seriálem), akce, emocí i napětí. Výborně vymyšlené postavy, u nichž má každá svoji minulost, což se opět promítá do celého příběhu. Palec nahoru pro tvůrce i zato, že se nebáli zbavovat, zabíjet či jinak znesnadňovat osud hlavním postavám. Důraz na politiku, vztahy mezi postavami, rasismus, korupci, touhu po moci, to vše zde najdete a co víc, opět to skvělě zapadá do hlavní příběhové linie. A pokud má seriál takovýto základ - co je potom komu po trošku slabších vizuálních efektech? :)(6.11.2011)

Garibaldi prezidentom!(23.12.2004)

Na první dvě řady jsem koukal, když mi bylo tak 14 a moc se mi to líbilo. Co líbilo, byl jsem nadšen! Na třetí řadu koukám teď a jsem nemile zklámán. Neubráním se srovnání s Battlestar Galactikou, kde Babylon dostává na držku snad ve všech směrech. Z nostalgie tři.(24.6.2008)