Babylon 5 (TV seriál)

Babylon 5

Drama / Sci-Fi

USA, 1994, 110x45 min

Fred V. Murphy

Michael O'Hare, Bruce Boxleitner, Claudia Christian, Jerry Doyle, Mira Furlan, Richard Biggs, Bill Mumy, Stephen Furst, Andrea Thompson, Jason Carter, Tracy Scoggins, Robert Rusler, Jeff Conaway, Patricia Tallman, Andreas Katsulas, Peter Jurasik, Marshall R. Teague, Ed Wasser, Walter Koenig, Guy Siner, Michael Bailey Smith, J. Michael Straczynski, Danica McKellar, Ken Foree, Dana Barron, Wanda De Jesus, Anthony De Longis, Shari Shattuck, Ken Jenkins, David Anthony Marshall, Clive Revill, Glenn Morshower, Carel Struycken, Merrin Dungey, Reggie Lee, Floyd Van Buskirk, Constance Zimmer, Stephen Lee, Paolo Seganti, Nathan Anderson, Thom Barry, Diane DiLascio, Anneliza Scott, Gregory McKinney, Robin Atkin Downes, Thomas Kopache, Vincent Duvall, Teller, Penn Jillette, Cary-Hiroyuki Tagawa, Sarah Douglas, Efrem Zimbalist Jr., Musetta Vander, Aki Aleong, Christopher Rich, Bart Johnson, Nancy Stafford, Julia Nickson, Fredric Lehne, John Saint Ryan, Mike Gunther, James Shigeta, Jessica Walter, Bernie Casey, Stephen Macht, Richard Gant, Vincent Riotta, Kim Zimmer, Trevor Goddard, Turhan Bey, Jim Cody Williams, David Anthony Smith, James Parks, Gary Carlos Cervantes, Roy Dotrice, Rance Howard, Peter Brown, Raye Birk, Kevin Page, Anne-Marie Johnson, John Schuck, Chard Hayward, Reiner Schöne, Vinnie Bilancio, James Black, Josh Coxx, Thomas Rosales Jr., Robin Sachs, Romy Rosemont, Mike Genovese, Erica Gimpel, Felicity Waterman, David McCallum, Kathryn Cressida, Alastair Duncan, Gerrit Graham, Richard Grove, Mauricio Mendoza, William Morgan Sheppard, Michael Ansara, Eric Steinberg, Carl Ciarfalio, Henry Darrow, Shelley Robertson, Francis X. McCarthy, Victor Lundin, James Warwick, Jana Robbins, Aubrey Morris, Jack Kehler, David Wells, Rick Johnson, Danny De La Paz, Roy Brocksmith, Time Winters, Julie Caitlin Brown, John Vickery, Nancy Lee Grahn, Jim Norton, Andrew Craig, Robert DiTillio, Doug Cox, Robert Silver, Carolyn Seymour, Nils Allen Stewart, Art Kimbro, David L. Crowley, Anne Betancourt, Caroline Ambrose, Kent Broadhurst, José Ramón Rosario, Ron Campbell, Jane Carr, Brian Cousins, Chip Heller, Lenore Kasdorf, Catherine Hader, John Snyder, Ricco Ross, Joe Banks, Robin Curtis, Malachi Throne, Akiko Morison, Dex Elliott Sanders, Tony Steedman, Greg Wrangler, Mel Winkler, Judson Scott, Charles Walker, Walter Williamson, Shirley Prestia, Daniel Beer, William Allen Young

Robert Latham Brown

Je Babylon 5 najlepší sci-fi seriál všetkých čias? Pravdepodobne áno, má silný ústredný príbeh, skvelé obsadenie, postavy, ktoré nemožno jednoznačne priradiť k silám dobra či zla a taktiež počítačové efekty, ktoré sú na svoju dobu takmer neuveriteľné. A to už nehovorím o skvelom dizajne vesmírnych lodí a výzore mimozemských rás. A na záver iba niečo, čo dokáže tento skvelý seriál pripomenúť - intrá k všetkým sériám.(12.1.2008)

• nash.

Lepší než Star Trek... ale jinak jen další z řady jeho seriálových jeho...(17.7.2004)

Tento sci fi seriálik ma zaujal(kedže mám rád sci fi seráliky). Jendoducho je dobrý, a pripomína mi moje mladé časy.(1.2.2009)

Za první serii, daší již nic moc.(21.3.2010)

Seriál, ktorý žiadny presvedčený scifista nemôže hodnotiť inak ako plným počtom. Vynikajúci scenár(Straczynski sa uchytil aj ako autor kníh a comixov), uveriteľné postavy, nepresladená vízia budúcnosti(áno Star Trek je presladený). Po slabšej prvej epizóde prichádzajú 4 ďaľšie, ktoré pre mňa(človeka čo prečíta 10-15 scifi knížok ročne) dodnes ostávajú tým najlepším čo sa kedy vrámci žánru vyprodukovalo.(6.4.2006)