Babylon 5 (TV seriál)

Babylon 5

Babylon 5

Drama / Sci-Fi

USA, 1994, 110x45 min

Michael O'Hare, Bruce Boxleitner, Claudia Christian, Jerry Doyle, Mira Furlan, Richard Biggs, Bill Mumy, Stephen Furst, Andrea Thompson, Jason Carter, Tracy Scoggins, Robert Rusler, Jeff Conaway, Patricia Tallman, Andreas Katsulas, Peter Jurasik, Marshall R. Teague, Ed Wasser, Walter Koenig, Guy Siner, Michael Bailey Smith, J. Michael Straczynski, Danica McKellar, Ken Foree, Dana Barron, Wanda De Jesus, Anthony De Longis, Shari Shattuck, Ken Jenkins, David Anthony Marshall, Clive Revill, Glenn Morshower, Carel Struycken, Merrin Dungey, Reggie Lee, Floyd Van Buskirk, Constance Zimmer, Stephen Lee, Paolo Seganti, Nathan Anderson, Thom Barry, Diane DiLascio, Anneliza Scott, Gregory McKinney, Robin Atkin Downes, Thomas Kopache, Vincent Duvall, Teller, Penn Jillette, Cary-Hiroyuki Tagawa, Sarah Douglas, Efrem Zimbalist Jr., Musetta Vander, Aki Aleong, Christopher Rich, Bart Johnson, Nancy Stafford, Julia Nickson, Fredric Lehne, John Saint Ryan, Mike Gunther, James Shigeta, Jessica Walter, Bernie Casey, Stephen Macht, Richard Gant, Vincent Riotta, Kim Zimmer, Trevor Goddard, Turhan Bey, Jim Cody Williams, David Anthony Smith, James Parks, Gary Carlos Cervantes, Roy Dotrice, Rance Howard, Peter Brown, Raye Birk, Kevin Page, Anne-Marie Johnson, John Schuck, Chard Hayward, Reiner Schöne, Vinnie Bilancio, James Black, Josh Coxx, Thomas Rosales Jr., Robin Sachs, Romy Rosemont, Mike Genovese, Erica Gimpel, Felicity Waterman, David McCallum, Kathryn Cressida, Alastair Duncan, Gerrit Graham, Richard Grove, Mauricio Mendoza, William Morgan Sheppard, Michael Ansara, Eric Steinberg, Carl Ciarfalio, Henry Darrow, Shelley Robertson, Francis X. McCarthy, Victor Lundin, James Warwick, Jana Robbins, Aubrey Morris, Jack Kehler, David Wells, Rick Johnson, Danny De La Paz, Roy Brocksmith, Time Winters, Julie Caitlin Brown, John Vickery, Nancy Lee Grahn, Jim Norton, Andrew Craig, Robert DiTillio, Doug Cox, Robert Silver, Carolyn Seymour, Nils Allen Stewart, Art Kimbro, David L. Crowley, Anne Betancourt, Caroline Ambrose, Kent Broadhurst, José Ramón Rosario, Ron Campbell, Jane Carr, Brian Cousins, Chip Heller, Lenore Kasdorf, Catherine Hader, John Snyder, Ricco Ross, Joe Banks, Robin Curtis, Malachi Throne

Jakozto zaprisahly Star Trekovec jsem se dlouho zdrahal shlednout tento serial a kdyz uz jsem se k tomu dostal nic zvlastniho jsem od toho necekal. Srovnavanim se ST se vyhnu, snad jen to ze bych o B5 asi uz nikdy nerekl ze je to vykradacka ST. B5 je vskutku jeden z nejzajimvejsich sci-fi serialu jaky jsem videl. Snad nejvice me uchvatila skladba epizod a veskereho pozadi serialu. Epizody na sebe sice navazuji ale to nic neznamena protoze na otazku kterou prinese prvni serie da odpoved klidne az ta posledni serie. Takove propleteni pribehu jsem osobne v zadnem serialu nevidel a kdyby slo jenom o epizody ona je zde skvela propletenost i s filmy. Co je ovsem znacne zvlastni presto se tento serial chova logicky a v pribehu neni zmatek. Jedine co me mrzi je to, ze byl serial ukoncen prestoze bylo polozeno spoustu otazek na ktere sice clovek dostal odpovedi ve forme informaci co se asi stane ale presnou odpoved nikdy nedostal. CO se designu tyce tak ta se postupem serii stale zlepsovala a pusobi pusobive i kdyz je jeji levnost patrna. Hudba je kapitola sama o sobe ta je vskutku vyborna. Tohle a mnoho dalsich dela z B5 jeden z nejlepsich sci-fi co jsem kdy videl.(26.10.2008)

Takový Star trek, bez Star treku. Opera ve vesmíru, která jde ve stejné linii, jako Star trek. A to se vším dobrým a zároveň špatným, co slavná sága obsahuje. Kdyby Babylon 5 stál na svých nohách, nekopíroval jen již použité a vsadil by více n jiné karty, dal bych i více. Takto se jedná o solidní prfabrikovaný sci-fi seriál.(15.4.2011)

Omnoho lepšie než StarTrek vďaka uveriteľným postavám veľvyslancov s reálnymi motívmi ich konania a úžasnému kontinuálnemu (nie epizódnemu ako v StarTreku) a postupne odhaľovanému príbehu. Najlepší sci fi seriál (vážny - Red Dwarf je iná liga). 8/10(12.4.2005)

Podobně jako u Farscape mě odradil první díl druhé série, kde stanice změnila kapitána... Bylo to poněkud--- šroubované. první série se mi ale líbila, dále však nemám chuť koukat.(31.10.2009)

Výborný seriál s výbornými filmy, které perfektně dotvářejí atmosféru seriálu a hluchá místa jsou jimi zaplněny. Těžko hodnotitelný, protože rozsah látky se dá srovnávat možná tak s legendou jakou je Star trek (mimochodem podobnost s Deep Space Nine náhodná?). Rozmach, myšlenky, postavy i konflikty působí velmi zajímavě a Babylon 5 s nimi má v rukávě schované kdejaké eso... Možná trochu škoda, že B5 zůstal za legendou ST jako by ve stínu a nikdy se nedokázal prokousat na světlo světa, aby byl všeobecně uznán a i obdivován. Ve výsledku jde spíše o seriál pro menší hrstku velkých fanoušků sci-fi, kterým nestačí reprízovat nekonečné objevování nekonečného vesmíru na cestách vesmírné lodi E....(4.2.2005)