Babylon 5 (TV seriál)

Babylon 5

Babylon 5

Drama / Sci-Fi

USA, 1994, 110x45 min

Michael O'Hare, Bruce Boxleitner, Claudia Christian, Jerry Doyle, Mira Furlan, Richard Biggs, Bill Mumy, Stephen Furst, Andrea Thompson, Jason Carter, Tracy Scoggins, Robert Rusler, Jeff Conaway, Patricia Tallman, Andreas Katsulas, Peter Jurasik, Marshall R. Teague, Ed Wasser, Walter Koenig, Guy Siner, Michael Bailey Smith, J. Michael Straczynski, Danica McKellar, Ken Foree, Dana Barron, Wanda De Jesus, Anthony De Longis, Shari Shattuck, Ken Jenkins, David Anthony Marshall, Clive Revill, Glenn Morshower, Carel Struycken, Merrin Dungey, Reggie Lee, Floyd Van Buskirk, Constance Zimmer, Stephen Lee, Paolo Seganti, Nathan Anderson, Thom Barry, Diane DiLascio, Anneliza Scott, Gregory McKinney, Robin Atkin Downes, Thomas Kopache, Vincent Duvall, Teller, Penn Jillette, Cary-Hiroyuki Tagawa, Sarah Douglas, Efrem Zimbalist Jr., Musetta Vander, Aki Aleong, Christopher Rich, Bart Johnson, Nancy Stafford, Julia Nickson, Fredric Lehne, John Saint Ryan, Mike Gunther, James Shigeta, Jessica Walter, Bernie Casey, Stephen Macht, Richard Gant, Vincent Riotta, Kim Zimmer, Trevor Goddard, Turhan Bey, Jim Cody Williams, David Anthony Smith, James Parks, Gary Carlos Cervantes, Roy Dotrice, Rance Howard, Peter Brown, Raye Birk, Kevin Page, Anne-Marie Johnson, John Schuck, Chard Hayward, Reiner Schöne, Vinnie Bilancio, James Black, Josh Coxx, Thomas Rosales Jr., Robin Sachs, Romy Rosemont, Mike Genovese, Erica Gimpel, Felicity Waterman, David McCallum, Kathryn Cressida, Alastair Duncan, Gerrit Graham, Richard Grove, Mauricio Mendoza, William Morgan Sheppard, Michael Ansara, Eric Steinberg, Carl Ciarfalio, Henry Darrow, Shelley Robertson, Francis X. McCarthy, Victor Lundin, James Warwick, Jana Robbins, Aubrey Morris, Jack Kehler, David Wells, Rick Johnson, Danny De La Paz, Roy Brocksmith, Time Winters, Julie Caitlin Brown, John Vickery, Nancy Lee Grahn, Jim Norton, Andrew Craig, Robert DiTillio, Doug Cox, Robert Silver, Carolyn Seymour, Nils Allen Stewart, Art Kimbro, David L. Crowley, Anne Betancourt, Caroline Ambrose, Kent Broadhurst, José Ramón Rosario, Ron Campbell, Jane Carr, Brian Cousins, Chip Heller, Lenore Kasdorf, Catherine Hader, John Snyder, Ricco Ross, Joe Banks, Robin Curtis, Malachi Throne, Akiko Morison, Dex Elliott Sanders, Tony Steedman, Greg Wrangler, Mel Winkler, Judson Scott

Robert Latham Brown

1.) **** , 2.) ***** , 3.) ***** , 4) ***** , 5)***** Ze seriálu, od kterého jsem nic moc nečekal, se stala naprostá bomba. Závěrečné tři díly jsem si pustil během jednoho večera a tím jsem si přichystal jeden z nejsmutnějších večerů poslední doby.(13.12.2009)

Ani neviem prečo ma tento seriál až tak chytil, novodobý Star Trek veru išiel úplne okolo mňa ale toto ma dostalo a rád som pozeral dianie na vesmírnej stanici Babylon 5 aj keď tam moc akcie nebolo ale zas boli dobré napísané úlohy a dialógy. A úplne chápem prečo sa to pre niektorých stál taký fenomén.(21.1.2008)

• nash.

Lepší než Star Trek... ale jinak jen další z řady jeho seriálových jeho...(17.7.2004)

Pokuste se veškěré dění Star Treku vtěsnat do jedné vesmírné stanice tak, aby z toho nevznikla skvělá studie diplomaticko-kulturního modelu takto vzniklé společnosti (zdravíme Star Trek DS-9, resp. jeho první tři série), ale aby dílko obsahovalo i dostatek akce. Pokud uspějete, získáte cosi velmi blízkého Babylonu 5. Je to dobré, ale nějak si k hrdinům nedovedu vytvořit žádný vztah...nicméně podívaná je to velmi efektní a přesný plán pěti sezón, promyšlený předem od počátku války až do velkého finále, vrhá na Babylon 5 lepší světlo. Bohužel, i tak je mi to málo. Vyznavačům OST ve střihu Halo a Deus Ex by se mohla líbit hudba od Chrise Frankeho, který je podstatnou devizou seriálu i filmů o Babylonu 5.(29.5.2003)

Hlavne posledne 2 serie boli fakt dobre....Nebyt slabsich prvych serii bolo by to za 5(12.4.2006)

• - Dlhodobý príbeh, na rozdiel od väčšiny sci-fi seriálov, bol naplánovaný dopredu na celých päť rokov, po ktorých sa mal seriál ukončiť. Preto je možno napríklad v prvej sérii sledovať zábery z tretej a podobne. Jedna séria predstavuje jeden rok. (surfound)

• - Věta se kterou se vždycky loučí Alfred Bester (Walter Koenig) 'Be seeing you' odkazuje na seriál THE PRISONER (1967). (PanCitron)

• - Každá série měla název podle jedné z epizod dané řady. První se jmenovala "Signs and Portents", druhá "The Coming of Shadows", třetí "Point of No Return", čtvrtá "No Surrender, No Retreat" a závěrečná pátá série "The Wheel of Fire". (PanCitron)