Babylon 5 (TV seriál)

Babylon 5

Babylon 5

Drama / Sci-Fi

USA, 1994, 110x45 min

Michael O'Hare, Bruce Boxleitner, Claudia Christian, Jerry Doyle, Mira Furlan, Richard Biggs, Bill Mumy, Stephen Furst, Andrea Thompson, Jason Carter, Tracy Scoggins, Robert Rusler, Jeff Conaway, Patricia Tallman, Andreas Katsulas, Peter Jurasik, Marshall R. Teague, Ed Wasser, Walter Koenig, Guy Siner, Michael Bailey Smith, J. Michael Straczynski, Danica McKellar, Ken Foree, Dana Barron, Wanda De Jesus, Anthony De Longis, Shari Shattuck, Ken Jenkins, David Anthony Marshall, Clive Revill, Glenn Morshower, Carel Struycken, Merrin Dungey, Reggie Lee, Floyd Van Buskirk, Constance Zimmer, Stephen Lee, Paolo Seganti, Nathan Anderson, Thom Barry, Diane DiLascio, Anneliza Scott, Gregory McKinney, Robin Atkin Downes, Thomas Kopache, Vincent Duvall, Teller, Penn Jillette, Cary-Hiroyuki Tagawa, Sarah Douglas, Efrem Zimbalist Jr., Musetta Vander, Aki Aleong, Christopher Rich, Bart Johnson, Nancy Stafford, Julia Nickson, Fredric Lehne, John Saint Ryan, Mike Gunther, James Shigeta, Jessica Walter, Bernie Casey, Stephen Macht, Richard Gant, Vincent Riotta, Kim Zimmer, Trevor Goddard, Turhan Bey, Jim Cody Williams, David Anthony Smith, James Parks, Gary Carlos Cervantes, Roy Dotrice, Rance Howard, Peter Brown, Raye Birk, Kevin Page, Anne-Marie Johnson, John Schuck, Chard Hayward, Reiner Schöne, Vinnie Bilancio, James Black, Josh Coxx, Thomas Rosales Jr., Robin Sachs, Romy Rosemont, Mike Genovese, Erica Gimpel, Felicity Waterman, David McCallum, Kathryn Cressida, Alastair Duncan, Gerrit Graham, Richard Grove, Mauricio Mendoza, William Morgan Sheppard, Michael Ansara, Eric Steinberg, Carl Ciarfalio, Henry Darrow, Shelley Robertson, Francis X. McCarthy, Victor Lundin, James Warwick, Jana Robbins, Aubrey Morris, Jack Kehler, David Wells, Rick Johnson, Danny De La Paz, Roy Brocksmith, Time Winters, Julie Caitlin Brown, John Vickery, Nancy Lee Grahn, Jim Norton, Andrew Craig, Robert DiTillio, Doug Cox, Robert Silver, Carolyn Seymour, Nils Allen Stewart, Art Kimbro, David L. Crowley, Anne Betancourt, Caroline Ambrose, Kent Broadhurst, José Ramón Rosario, Ron Campbell, Jane Carr, Brian Cousins, Chip Heller, Lenore Kasdorf, Catherine Hader, John Snyder, Ricco Ross, Joe Banks, Robin Curtis, Malachi Throne

Mam velkej problem tehle serial hodnotit jako celek. Jednotlive sezony (celkem je jich 5) maji totiz dost nevyrovnanou kvalitu. Prvni sezona se tvari dost epizodne, a az teprve po shlednuti dalsich si uvedomite, ze obsahuje spoustu naznaku a kusu skladacky hlavniho pribehu a zdaleka nejde o tak samostatne epizody (z hlediska hlavni dejove linie) jak se na prvni pohled zda. POZOR SPOILER!!! : Sezony 2 a 3 jsou urcite vrcholem serialu. Zejmena posledni epizody 2 sezony, kdy se nad osudem galaxie stahuji mracna a vse nezadrzitelne smeruje k valce jsou strhujici. Konflikt zajmu mezi moralkou a povinnosti, prichod Stinu, nepochopitelne pohnutky Vorlonu a do toho jeste nevyzpytatelni telepati - proste dokonaly chaos (v dobrem slova smyslu). A ve trojce to propukne naplno. O to nevyrovnanejsi se mi zda 4 sezona - hlavne u prvnich dilu. Na jednu stranu se nektere dily neuveritelne vlecou a na druhou jsou naprosto zasadni otazky polozene v celem predchazejicim deji zodpovezeny strasne zkratkovite. Pozdeji se to ale zlepsi. Az seberu sily zkouknout 5 sezonu, tak dam hodnoceni. doplnuji: Ok pata sezona to zachranuje, na 2 a 3 IMHO nedosahne, ale urcite stoji za to. Celkove davam ctyri hvezdy a doporucuju vsem pravovernym sci-fi fanum. ps: tohle je jeden z tech serialu kde je zasadni znat souvislosti, tedy sledovat postupne dil za dilem.(14.4.2005)

Podobně jako u Farscape mě odradil první díl druhé série, kde stanice změnila kapitána... Bylo to poněkud--- šroubované. první série se mi ale líbila, dále však nemám chuť koukat.(31.10.2009)

1.) **** , 2.) ***** , 3.) ***** , 4) ***** , 5)***** Ze seriálu, od kterého jsem nic moc nečekal, se stala naprostá bomba. Závěrečné tři díly jsem si pustil během jednoho večera a tím jsem si přichystal jeden z nejsmutnějších večerů poslední doby.(13.12.2009)

V 90. rokov asi najväčšia konkurencia STAR TREKu. Kvalitné.(22.3.2011)

Garibaldi prezidentom!(23.12.2004)