Křížová výprava (TV seriál)

Crusade

Krížová výprava

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 1999, 13x44 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (14)

• Dan9K

Začátek je úplně stejně příšerný jako začátek Babylonu 5, čistý odpad. Bohužel narozdíl od Babylonu 5, Crusade nedostal prostor pro takové zlepšení, jakého Babylon nakonec dosáhl, avšak nějaké tu přesto je. Některé díly z druhé půlky byly celkem zajímavé (například mě zaujal díl o civilizaci uvězněné v konspiračních teoriích či epizoda, ve které bylo zařízení, jež vzbuzovalo vzpomínky 3 hlavních protagonistů) a také se mi líbila postava Maxe Eilersona, která je zábavnější než jakákoliv postava z Babylonu 5. Je to takový předchůdce Rodneyho McKaye ze seriálů o Hvězdné bráně. Crusade má oproti Babylonu 5, kromě Eilersona, pouze jednu výhodu a sice krapet lepší efekty, avšak minimálně 6 nevýhod: příšernou hudbu, velmi nesympatického mága Galena, dějově oddělené epizody (věcí, které mají opodstatění do ostatních dílů, je asi 5), primitivnější děj a hlavní zápletku, z toho vyplívající fakt výskytu méně těch opravdu závažných témat a nejdůležitější nedostatek je, že zůstalo u 13-ti dílů a děj není nijak ukončen. Věřím, že pokud by Crusade dostal prostor, vyšplhal by se výš a kdyby byl děj nějak hezky ukončen, dal bych o hvězdičku víc, takhle ovšem nemá seriál smysl sledovat, protože jednotlivé epizody za to příliš nestojí.(18.8.2010)

Začátek sice trochu slabší, ale asi po pěti dílech se to rozjelo a ty díly byly fakt skvělý. Škoda jen, že se nedozvíme jak to dopadlo.(16.10.2008)

Babylonu 5 trvalo celou řadu než se rozjel, tady stačilo 5 dílů... škoda, že seriál utli tak brzo, neboť to mohl být čestný nástupce Babylonu, se všemi jeho klady, lepšími efekty, jinou hudbou a pár strarými známými tvářemi...(21.4.2012)

Celkom kvalitný spin-off seriálu Babylon 5, také temnejšie s pesimistickou atmosférou. Škoda, že nevzniklo viac dielov. Hodnotenie: 75%(9.6.2013)

Takový průměrný spin-off: slabší herci, slabší příběh. Ve své podstatě takový lacinější Star Trek Voyager. Není divu, že to upadlo v zapomnění..(19.11.2013)

Tým vojáků a vědců má pět let na to, aby našel lék na vražedný virus, který zanechali mimozemské bytosti na zemi.(10.11.2006)

Aj keď som si pri sledovaní Krížovej výpravy často pod nos sarkasticky hundral "Space Battleship Yamato : Babylon 5 Edition" ( :-))) ), námet to bol sľubný a postavy si postupne začali získavať moje sympatie. Škoda, že seriál nikdy nedostal šancu predviesť sa, či v dobrom alebo zlom. "Technomág" Galen bol pre mňa rozporuplnou postavou - nielen morálne, ale aj celkovým vystupovaním. Ten jeho večný mysticizmus a rozprávanie v hádankách boli pochopiteľnou súčasťou jeho imidžu, no neraz to pôsobilo už vyslovene otravne a formulaicky. Možno to bol aj dôvod, prečo som sa pri šiestom pozeraní úvodnej zvučky začal nahlas rehliť. "Aké je tvoje meno ? Aké je tvoje poslanie ? Kam máš namierené ? Komu slúžiš a komu dôveruješ ?" Preboha, Galen, nerob kapitánovi chodiaci dotazník... Už som len čakal, kedy sa opýta : "Aká je tvoja obľúbená príchuť zmrzliny ?" :-P ;-)))) P.S. Hudba sa mi kupodivu páčila - hlavne tá v intre. Vcelku atmosférická, hoci mala nábeh na typicky babylonovský synťákovo-technovo-fanfárový zvuk.(20.4.2011)

Kvalitné sci-fi. Dobrý pribeh, herci a celkom slušné efekty. Čo tento seriál potápa je príšerná hudba a ešte horšie zvukové efekty. To jediné mi bráni dať vyššie hodnotenie aj keby som chcel.(13.4.2008)

Nie práve najlepší spin-off k Babylonu 5. Najviac tomu ublížilo nevýrazsné herecké obsadenie a pár slabších úvodných častí. Potom sa to však celkom slušne začalo rozbiehať, a je škoda, že sa nenatočila aspoň ešte jedna sezóna alebo zatvárací film.(6.2.2012)

Slabšie ako Babylon 5, stále však pomerne zábavné, bohužial zrušené po 13-tich častiach.(21.9.2007)

• Trinculo

Tohle je nesmysl. Neříkám, že to nemá zajímavé momenty, ale prostě se v těch třináctí dílech nepodařilo rozvinout nic jiného než lítání od planety k planetě, kde se hrdinové doupštěli povětšinou planých filozofických keců. Taky mi přišlo legrační, že způsob jakýmse dává posádka dohromady připomíná první seanci z her na hrdiny, stejně tak jako její složení. Několik dílů bylo fajn, ale celkově hodně velká hrůza ... navíc ve srovnání s Babylonem 5.(23.2.2012)

Začátek seriálu je až na první, velice slušný díl, nehorázně špatný, horší než ze začátku B5. Prvních několik dílů nudí a ubíhají strašně pomalu. A tak je to po celý seriál - slabší díly střídají lepší, i když je pravda, že ve druhé polovině už jsou ty epizody poměrně solidní, hlavně ty poslední. Ovšem postavy i zápletka jsou zajímavé, Gideon je sympaťák. Galena jsem si oblíbil hned, ale pak se mi zase znechutil a tak dál a tak dál. Potěšilo mě pár dílů s Lochleovou, jeden je i na stanici, titulky jsou příšerné a samozřejmě hudba jak by smet. Ovšem některé díly opravdu stojí za to, jsou napínavé i zajímavě napsané a vymyšlené, herecké výkony jsou výborné a příjemně to doplňuje historii Babylonu 5 a zvlášt pak filmu Volání do zbraně, a tak si seriál rozhodně zájem zaslouží, Věřím tomu, že kdyby ho neutli po polovině první řady, jistě by ten svůj nadějný potenciál využil ve velkém, stejně jako předchůdce. V daném žánru je to ovšem slabší a nikdo na tom nic nezmění. 60%, opravdu stačí vidět jednou.(20.6.2013)

No, cožpak o to, seriál to ani není špatný, akorát trpí na zažitá klišé doby, v níž vznikal. Také třeba na samospasitelnost počítačové grafiky, na svou dobu to asi bylo super, ale dnes to nikoho neohromí, ale to mi celkem nevadí. Co mě ovšem zaskočilo, je zjevná dějová bota. V pátém dílu se používá virový štít z nanovirů. Ovšem ty nanoviry získala posádka v souboji s jakýmsi padlým mágem v dílu desátém (Válečné memento). Nejdřív jsem si myslel, že jsem si ty díly zpřeházel sám, ale pak jsem to zkontroloval a opravdu je to bota režie, protože v pátém dílu, kdy poprvé použijí a vyzkouší ten nanovirový štít proti tomu Drakhskému moru, má posádka ještě staré uniformy, ty jim velení vyměnilo až někdy v osmém (to už si nepamatuju) dílu. Trestuhodná bota! :-D(17.11.2011)

Spin-off seriálu Babylon 5 od počátku nepřál osud. Studio nutilo autora J. Michael Straczynského k větší brutalitě, proto Crusade začíná hromadnou bitkou. Děj přímo navazuje na B5 film A Call to Arms. Bohužel --- po třinácti epizodách studio kvůli konfliktům s autorem rozhodlo o ukončení projektu. Zajímavost: lék na drakhský mor měla posádka lodi Crusade nalézt již v polovině z pěti plánovaných řad. Pokud jde o JanniV zmiňované "boty", věc se má trochu jinak. Pořadí epizod nesouhlasí s původním plánem, televize je prostě pustila jinak než měla. K preciznosti JMS takové chyby nepatří.(29.7.2014)