Celkem povedená adaptace románu Stephena Kinga, vzhledem k šestihodinové stopáži kopíruje skoro přesně devítisetstránkovou knihu (shlédnuto v kuse díky sezení ve volební komisi s nízkou účastí voličů). Potěšil mě Gary Sinise, stejně jako sám Mistr v malé roličce. Jenom ta boží ruka na konci už na mě byla trochu moc...(19.3.2011)

• Radiq

Mám z toho takovej rozporuplnej pocit. Vím, že nápad a příběh to byl dobrej, ale to televizní zpracování se mi vůbec nelíbilo. I když proti hercům nemám křivýho slova. Křivý slovo musím ale použít na to neustálý opakování keců o víře v boha a blablabla. Příběhem mě nejvíc zaujal díl první, kde to chcípalo jedna báseň a vůbec jsem netušil, že se to přetočí do takové mysteriozní roviny. Když měl Satan (Jamey Sheridan) svoje chvilky, tak se mi jevil jako nejlepší postava celýho seriálu. V prvních třech dílech zněla dost strašná hudba, ale v posledním díle byla naopak velice dobrá. A proč to zas někdo v češtině nazval Svědectví, to teda netuším... PS: a všimněte si Sama Raimiho - hraje tam malou roličku hajzla, kterej zastřelí soudce. A Popeláč byl nejlepší psychouš.(16.8.2008)

Výborný seriál který občas ujede. Kingovku jsem četl jen jednu a nejsem zas takový fanatik, abych automaticky všechny film strhal, u většiny adaptacích se dobře bavím, tohle nebylo vyjýmkou(Docela by mě zajímalo kolik má kniha stránek). Postavy jsou vskutku výborně vykreslené a díky délce se dokázaly více přiblížit. I když některé byly méně výrazné(viz. třeba většina těch armádních grázlů), a některé byly výborné(Třeba Popeláč skvělej výkon Matta Frewera), samotnej film jsem po prvním díle vážně čekal jen nějakou povídku o nějakém virusu, po prvním díle se to ale pěkně rozlezlo. Skvělí byly i herci a nejvíc mě překvapilo plno cameo rolích. Hudba byla též výborná od country písniček až po klasiku jak tu již někdo zmiňoval pecku "Dont fear the reapper". No nemůžu si moc stěžovat, až na pár uklouznutí to je výborný seriál.(Zkoukl jsem to na jeden zátah celých 6 hodin a nelituju toho času).(20.3.2010)

5* za výbornou první půli a za skvělou pecku (Don't Fear The Reaper) od Blue Öyster Cult, která hraje u úvodních titulků. 3* dolů za religiózní blábol, který se z toho všeho vyvine (stejně jako v knize) v druhé části, a zejména pak za srandovní "Boží ruku" v závěru. 1* nahoru za Garyho Sinise, kterého mám rád už od jeho filmu O myších a lidech, a za to, že Reaper od BÖC tu zazní v nesehnatelné, nově nahrané verzi.(29.5.2007)

Kingovo knihy jsou obsáhlé. U filmů a seriálů to někdy škodí.(10.4.2012)