• kobejn

příliš rozvleklé, chtělo by to hodně zkrátit a hlavně zrychlit tempo.(13.4.2009)

Kvalita serie stoji na vybornych prvych dvoch dieloch, ktore neobjasnuju vela faktov a maju tak prijemnu hororovu, mysterioznu atmosferu a su posobivym obrazom postkatastrofickeho sveta. Dalsie dve casti naopak kvalitativne o dost horsie, dejovo nezaujimave a divak si tak aj zacina viac vsimat chyby, ktore pred tym prehliadal. A to hlavne niektore priserne napisane dialogy a otrasny herecky vykon jednej z hlavnych protagonistiek. Chvala bohu, zabavnost udrzuje niekolko osvedcenych hercov (Miguel Ferrer, Matt Frewer), fajnovy pesnickovy soundtrack, a dozvuky skvelej atmosfery z prvych dvoch dielov v podobe vsadepritomnych prehnitych mrtvol. Celkovo vsak zaujimavy serialovy pocin, ktory jednoznacne stoji za pozornost. (6.3/10)(10.9.2008)

Neboť jsem velkým fanouškem mistra hororu Stephena Kinga a četl jsem spoustu jeho románu, včetně Svědectví, nemohl jsem si nechat ujít toto čtyřdílné televizní zpracování. Kingovy příběhy často nebývají předělány do filmové podoby bůhvíjak skvěle (opačnými případy jsou výborné adaptace Nadaného žáka, Vykoupení z věznice Shawshank či Zelené míle), takže jsem byl plný očekávání, jak se s touto rozsáhlou knihu filmaři poradí. Na to, že se jedná "pouze" o televizní film, tak se to nevyvedlo vůbec zle. Je zde sice znát menší rozpočet, který některé scény takříkajíc brzdí, přesto tu máme slušně vykreslenou atmosféru a i přes dlouhou stopáž (6 hodin) vcelku dynamický děj. Celek bohužel trochu srážejí dolů jen průměrné herecký výkony (výjimkou je Gary Sinise) a slabší závěr, zejména jeho provedení. Navzdory tomu jsem byl s filmovým Svědectvím spokojen; o žádný propadák totiž rozhodně nejde!(27.4.2011)

Klobouk dolů. Opravdu povedený seriál. První díl je asi nejlepší, protože vykresluje svět po apokalypse v podobě zamoření chřipky. Ale i další díly jsou dobré, ty ukazují hlavní hrdiny, jak na straně dobra, tak i na straně zla, jak se snaží postavit na vlastní nohy. Škoda, že není takových dobrých seriálových adaptací od Kinga více... ostatně si myslím, že by některým filmům slušela spíše seriálová verze.(21.1.2007)

Řekla jsem si, že mám ráda Kinga, tuhle knihu jsem nečetla, celkem mě baví postapokalyptická sci-fi a jako bonus je v hlavní roli Gary Sinise. První díl byl celkem slušnou nabídkou počínající katastrofy s neduhem velmi nízkého rozpočtu a tudíž zahanbující výpravy. Druhý díl by uspokojil kdekterého studenta religionistiky. Tedy hlavně studenta jednoduššího, který nesnáší náznaky a vše potřebuje servírovat velmi polopaticky. Druhá část je totální propadák a ještě v ní není ani moc na co koukat, protože na Sinise před kamerou nezbylo místo. Začala jsem být hodně ráda, že tohoto Kinga jsem nečetla. Zadala jsem si úkol ignorovat náboženské sentence. A od třetího dílu to šlo prakticky samo, protože děj začal být opět zajímavý, ba co dím, dokonce napínavý. Děj je mnohdy příliš natahovaný a druhý díl bych zrušila úplně, po sestříhání by mohl vzniknout jeden hodně dobrý celovečerní film, který by se mohl oprostit od několikanásobného doslovného výkladu. Ono by bylo totiž hodně fajn, kdyby autoři alespoň občas ponechali něco na divákově fantazii. Škoda, že Ed Harris měl jen zanedbatelnou roličku. Hodně se mi líbil Sheridan a pochopitelně Gary Sinise.(30.11.2014)

• Ruby Dee

• - Ve filmu si střihnou cameo Tom Holland jako Carl Hough (muž pracující s Trashcan Manem), John Landis jako Russ Terry (muž s vousem v poušti) a Sam Raimi jako Bobby Terry (muž který zabije soudce Farrise). (TomikZlesa)

• - Natočeno za 100 dnů. (TomikZlesa)

• - Rozhlasová stanice v Arnette se zmíní o písní od Kathi Kamen, Goldmark. Skutečná Kathi píše texty pro rockovou skupinu The Rock Bottom Remainders, které je Stephen King členem. (TomikZlesa)