• lola3121
  ****

  Celkem povedená adaptace románu Stephena Kinga, vzhledem k šestihodinové stopáži kopíruje skoro přesně devítisetstránkovou knihu (shlédnuto v kuse díky sezení ve volební komisi s nízkou účastí voličů). Potěšil mě Gary Sinise, stejně jako sám Mistr v malé roličce. Jenom ta boží ruka na konci už na mě byla trochu moc...(19.3.2011)

 • rogerkint
  ***

  první polovina seriálu poměrně působivě vykresluje "konec světa" a následnou, uspokojivě temnou postapokalyptickou budoucnost. slušně nakopnutý příběh byl navíc podpořen slušnými hereckými výkony a pestrou galerií postav, šťávu mají i scény s démonem Randallem. větev dílu podřezává polovina druhá, plná patriotismu, náboženství a místy nevkusného patosu. postava pekelníka Randalla zde dostává mnohem větší prostor a čím dál více se chová jako záporák z filmu jerryho bruckheimmera, závěrečný souboj vypadá, že tvůrci (možná stephen king, předlohu jsem nečetl) neví, jak už toho parchanta konečně zabít. i tak se ale stále jedná o příjemnou oddychovku na nudný večer(17.3.2007)

 • Campbell
  ****

  Výborný seriál který občas ujede. Kingovku jsem četl jen jednu a nejsem zas takový fanatik, abych automaticky všechny film strhal, u většiny adaptacích se dobře bavím, tohle nebylo vyjýmkou(Docela by mě zajímalo kolik má kniha stránek). Postavy jsou vskutku výborně vykreslené a díky délce se dokázaly více přiblížit. I když některé byly méně výrazné(viz. třeba většina těch armádních grázlů), a některé byly výborné(Třeba Popeláč skvělej výkon Matta Frewera), samotnej film jsem po prvním díle vážně čekal jen nějakou povídku o nějakém virusu, po prvním díle se to ale pěkně rozlezlo. Skvělí byly i herci a nejvíc mě překvapilo plno cameo rolích. Hudba byla též výborná od country písniček až po klasiku jak tu již někdo zmiňoval pecku "Dont fear the reapper". No nemůžu si moc stěžovat, až na pár uklouznutí to je výborný seriál.(Zkoukl jsem to na jeden zátah celých 6 hodin a nelituju toho času).(20.3.2010)

 • MM_Ramone
  ****

  Je tomu len pár dní, čo som dočítal román "Svedectvo". Ten ma primäl vrátiť sa po rokoch ku tejto televíznej mini sérii. "Posledný boj" je filmovou adaptáciou tohto rozsiahlého diela amerického spisovateľa Stephena Kinga. On sám tiež napísal scenár, ktorý výborne ladí z knižnou predlohou. Je trocha škoda, že sa do tohto projektu neinvestovalo viacej dolárov. Ale i tak je to podarený prepis literárneho originálu. Nechýba žiadna z hlavných postáv - Texasan Stu Redman, rocker Larry Underwood, milá, mladá Fran Goldsmithová, hluchonemý Nick Andros, dobrácky Ralph Brentner, múdry lišiak Glen Bateman, prostoduchý dobrák Tom Cullen, zvestovateľka Božej vôle, stará černoška Abagail Freematelová. Na druhej strane stoja - zatrpknutý Harold Lauder, prekliata Nadine Crossová, šialený piroman Donald Elbert - Popeláč, všetkéhoschopný, oddaný Lloyd Henreid a tiež samotný Temný Muž - démonický Randall Flagg... ***(29.1.2008)

 • Snorlax
  ****

  Řekla jsem si, že mám ráda Kinga, tuhle knihu jsem nečetla, celkem mě baví postapokalyptická sci-fi a jako bonus je v hlavní roli Gary Sinise. První díl byl celkem slušnou nabídkou počínající katastrofy s neduhem velmi nízkého rozpočtu a tudíž zahanbující výpravy. Druhý díl by uspokojil kdekterého studenta religionistiky. Tedy hlavně studenta jednoduššího, který nesnáší náznaky a vše potřebuje servírovat velmi polopaticky. Druhá část je totální propadák a ještě v ní není ani moc na co koukat, protože na Sinise před kamerou nezbylo místo. Začala jsem být hodně ráda, že tohoto Kinga jsem nečetla. Zadala jsem si úkol ignorovat náboženské sentence. A od třetího dílu to šlo prakticky samo, protože děj začal být opět zajímavý, ba co dím, dokonce napínavý. Děj je mnohdy příliš natahovaný a druhý díl bych zrušila úplně, po sestříhání by mohl vzniknout jeden hodně dobrý celovečerní film, který by se mohl oprostit od několikanásobného doslovného výkladu. Ono by bylo totiž hodně fajn, kdyby autoři alespoň občas ponechali něco na divákově fantazii. Škoda, že Ed Harris měl jen zanedbatelnou roličku. Hodně se mi líbil Sheridan a pochopitelně Gary Sinise.(30.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace