• Radiq

Mám z toho takovej rozporuplnej pocit. Vím, že nápad a příběh to byl dobrej, ale to televizní zpracování se mi vůbec nelíbilo. I když proti hercům nemám křivýho slova. Křivý slovo musím ale použít na to neustálý opakování keců o víře v boha a blablabla. Příběhem mě nejvíc zaujal díl první, kde to chcípalo jedna báseň a vůbec jsem netušil, že se to přetočí do takové mysteriozní roviny. Když měl Satan (Jamey Sheridan) svoje chvilky, tak se mi jevil jako nejlepší postava celýho seriálu. V prvních třech dílech zněla dost strašná hudba, ale v posledním díle byla naopak velice dobrá. A proč to zas někdo v češtině nazval Svědectví, to teda netuším... PS: a všimněte si Sama Raimiho - hraje tam malou roličku hajzla, kterej zastřelí soudce. A Popeláč byl nejlepší psychouš.(16.8.2008)

ÁÁÁ, zatímco všichni ostatní tohle viděli v šestidílné sérii, já to měl pučené na jeden den na dvd jako celek a těch šest hodin, toho sem si všimnul až doma, že to trvá takovou dobu. Čuměl sem na ten film s kámošem, bavilo mě to, ale po třech hodinách jsme se začali hypernudit, asi hodinu během toho hráli Dostihy a sázky a ty další dvě hodiny už jsme bohužel nedokoukali (nebo spíš bohudík).(19.9.2005)

Svědectví patří v rámci tvorby Stephena Kinga k těm dílům, které napsal v období kocoviny při léčbě svých závislostí. Pomohla mu z nich mj. hluboká náboženská víra, a tak se Svědectví točí kolem konfliktu dobra a zla mezi Bohem a silami pekelnými. Obě instituce si rozdělí své ovečky, které přežily apokalypsu v podání epidemie vzniklé únikem viru z vojenské laboratoře. Série trpí značnou nevyrovnaností kvality, po napínaném prvním díle se dostaví průměrné části, aby závěr opět gradoval. Líbil se mi představitel pekelníka, stejně jako Gary Sinise coby hlavní klaďas. seriál ale sráží jen průměrný scénář, který obsahuje spoustu vaty, takže výsledkem je klasicky přetažená stopáž, dále působí problém nenápaditá režie a podceněný televizní rozpočet, ježož výsledkem jsou podřadné triky. On i ten vyhraněně náboženský aspekt každému nesedne. Celkový dojem: 50 %.(29.6.2009)

Klobouk dolů. Opravdu povedený seriál. První díl je asi nejlepší, protože vykresluje svět po apokalypse v podobě zamoření chřipky. Ale i další díly jsou dobré, ty ukazují hlavní hrdiny, jak na straně dobra, tak i na straně zla, jak se snaží postavit na vlastní nohy. Škoda, že není takových dobrých seriálových adaptací od Kinga více... ostatně si myslím, že by některým filmům slušela spíše seriálová verze.(21.1.2007)

Výborný seriál který občas ujede. Kingovku jsem četl jen jednu a nejsem zas takový fanatik, abych automaticky všechny film strhal, u většiny adaptacích se dobře bavím, tohle nebylo vyjýmkou(Docela by mě zajímalo kolik má kniha stránek). Postavy jsou vskutku výborně vykreslené a díky délce se dokázaly více přiblížit. I když některé byly méně výrazné(viz. třeba většina těch armádních grázlů), a některé byly výborné(Třeba Popeláč skvělej výkon Matta Frewera), samotnej film jsem po prvním díle vážně čekal jen nějakou povídku o nějakém virusu, po prvním díle se to ale pěkně rozlezlo. Skvělí byly i herci a nejvíc mě překvapilo plno cameo rolích. Hudba byla též výborná od country písniček až po klasiku jak tu již někdo zmiňoval pecku "Dont fear the reapper". No nemůžu si moc stěžovat, až na pár uklouznutí to je výborný seriál.(Zkoukl jsem to na jeden zátah celých 6 hodin a nelituju toho času).(20.3.2010)