Monty Pythonův létající cirkus - Série 3 (1972) (série)

The All-England Summarise Proust Competition (S03E05)

(epizoda)

Necrotongue

Páté epizodě bych asi pátou hvězdičku udělil už za odpověď Grahama Chapmana na otázku, kterou dostal ve finále soutěže o nejstručnějšího Prousta: "Jaké jsou vaše další zájmy kromě sumarizace Prousta?" "Strangulace zvířat, golf a masturbace." Naštěstí se kromě Prousta objevily i další výborné skeče, v nichž kadeřnická expedice dobývala Everest, navštívil jsem Jazykovou laboratoř i cestovní kancelář, ve které zářil Eric Idle a v závěru mě Anne Elk seznámila se svou novou teorií o brontosaurech. ()

• Stanice BBC měla problém se slovem "masturbace" v této epizodě. Jeden z účastníků soutěže v epizodě prohlásí, že jeho koníčky jsou "golf, týrání malých zvířat a masturbace". Eric Idle se použití tohoto výrazu během schůzky s BBC snažil obhájit větou: "každý přece masturbuje, vy ne?" Slovo ale bylo nakonec zamaskováno zvukovým ruchem, nicméně výrazný smích publika byl zachován. (don corleone)
  • V epizodě byl také cenzurován výraz, jenž pronesl Mr. Smoke-Too-Much (Eric Idle) ve skeči „Travel Agent“ („Cestovní kancelář“). Ten neuměl vyslovit písmeno C, a tak namísto jej říkal písmeno B. Po zjištění faktu, že může nahradit písmeno C písmenem K, pronesl větu „Oh, I never thought of that before. What a silly bunt.“ Při zaměnení písmene B s písmenem C u slova „bunt“ vznikne slovo „cunt“ (česky „kun*a“). Proto byla tato scéna ve verzi pro BBC a pro několik DVD vystřižena, avšak na novějších DVD verzích je scéna necenzurovaná. K televizním divákům se tato scéna dostala ale až v albu „Monty Python's Previous Record“ nebo v záznamu živého vystoupení z roku 1982. (Memesis)