poster

Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)

 • Velká Británie

  Monty Python's Flying Circus

 • slovenský

  Lietajúci cirkus Montyho Pythona

Komedie

Velká Británie, 1969, 45x30 min

 • DaViD´82
  *****

  And now for something completely different... Co napsat ještě nového ke gejzíru geniality pryštící z nekonečné studny originality zvané Monty Python? Asi nic, takže si prostě vypomůžu encyklopedií navajo.cz (Ctrl+C, Ctrl+V), která v nejlepším možném Pythonovském odkazu praví, že: "Surreal BBC náčrtkové komediální představení od Montyho Python, a skupina je počáteční zásluha. Přehlídka byla známá pro jeho nemožný nebo vysoce nepravděpodobné události, nepokrytý humor, uvidět roubíky a náčrtky bez point. Přehlídka často zamířila na výstřednosti britského života (obzvláště profesionálové), a byl občas politicky nabitý. Členové Montyho Python byl vysoce vzdělaný (Oxford a Cambridge absolventi), a jejich komedie byla často ostře intelektuál s četnými odkazy na filozofy a literární čísla." Takže asi tak.(15.4.2008)

 • viperblade
  ****

  And now for something completely different... Tak konečně jsem se dodíval na všechny Monty Pythony. Bylo to neuvěřitelné. Někdy jsem se zajíkal smíchy, (kurz sebeobrany proti ovoci, skeč s mrtvým papouškem, nebo extra dlouhým jménem), někdy jsem ovšem trpěl jak zvíře, (díl, který jsem absolutně nepochopil, byl, jak nějaký chlap jede na kole myslím do Ruska... to jsem vážně koukal, co na tom má být sakra vtipného...) Ty animované části byly u mně 90:10. V 90. % mě nudili, v 10. % jsem se fakt pobavil. Nicméně věřím, že v roce 69 to muselo slavit hodně velký úspěch a jsem překvapen, co všechno tenkrát BBC povolila vůbec odvysílat. Jinak nejoblíbenější Python je u mě samozřejmě Cleese. Jednak proto, že on fakt umí pobavit, jednak taky proto, že mě téměř nikdy nezklamal. Škoda, že v poslední sérii nebyl. Nápady totiž byly dobré, i jsem se zasmál, ale bez Cleese to fakt za moc nestalo. Celkové zhodnocení u mě vychází na pěkných 80 %. Určitě si zase někdy MP dám, ale až na to dostanu chuť. Až dostanu chuť na trhlý humor, který si nebere servítky. Nikdo by nečekal španělskou inkvizici!(12.4.2009)

 • Matty
  *****

  Varování ministerstva švihlé chůže: sledování tohoto seriálu může způsobit třeskutě dobrou náladu a zalknutí smíchem. 100% Zajímavé komentáře: Aiax, packa, platzman(21.9.2005)

 • lebowski
  *****

  Nedá se to popsat, musí se to vidět ! Není to pro každého, kdo tomu ale přijde na chuť, je uchvácen. Britský humor, srandu s dělají opravdu z každého, kdo je napadne, od anglické královny po Hitlera. Celkem 45 dílů ve 4 sériích.(4.1.2003)

 • flanker.27
  ***

  Z Monty Pythonu mám stejný dojem jako Canakja, některá scénka je naprosto úchvatná a jiná až trapná. Jejich filmy byly mnohem vyrovnanější.(5.2.2009)

 • Terry Jones

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace