poster

Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)

 • Velká Británie

  Monty Python's Flying Circus

 • slovenský

  Lietajúci cirkus Montyho Pythona

Komedie

Velká Británie, 1969, 45x30 min

 • Eddard
  *****

  Svůj stý komentář jsem si schovával právě pro Létající dirkus, který je pro mě personifikací geniality, toho nejlepšího ze společenské a politické satiry, parodie a komedie, kategorický důkaz britského smyslu pro humor. Pane Chapmane, Cleese, Idle, Jonesi, Paline i vy mistře Gilliame, poklona až k zemi, pero mého klobouku zametá prach z vaší cesty. Nalijme si čistého vína - některé skeče jsou slabší až slabé, Gilliamovi animace jakkoliv originální a fantastické někdy štvou, jelikož přerušují náš oblíbený skeč. V osledpujícím světle té naprosté většiny šílených (ve smyslu nepřekonatelných) skečů, scének a gagů a charizmatu, který ze všech pěti hrajících Pythonů (zj. Cleese, Palina a Idlea) přímo tryská se tyto výtky ztrácejí jako nepodstatné hnidopišství nějakého obzvláště protivného rýpala. Čím byli Beatles pro (britskou) hudbu, tím je skupina Monty Python a jejich Létající cirkus pro (britský) humor. 100%(28.6.2006)

 • Gilmour93
  ****

  Dennis Moore.., Dennis Moore.., dumb, dumb, dumb.. Na jedné straně trochu nudné animace Gilliama a občas skeče, při kterých jste bez znalosti souvislostí prostě mimo. Druhá miska vah plná humoru, co se nezastaví před ničím, však zcela převažuje. John Cleese je démon a Terry Jones je úchylný Dirty Vicar. Zajímalo by mě, pod vlivem jaké návykové látky ti hoši tvořili..(1.9.2008)

 • kinej
  *****

  Monty Pythonův létající cirkus je podle mého názoru to nejvtipnější co se kdy objevilo na televizní obrazovce. Po celé 4 sezóny si tento seriál udržel vysokou úroveň. A nejde jen o ten skvělý humor, jsou zde i geniální animace Terryho Gilliama, nebo skvěle vymyšlené a sestříhané přechody mezi jednotlivými skeči. A navíc všichni tito herci hrají úplně skvěle. Opravdová legenda humoru vtipná i téměř čtyřiceti letech.(8.8.2005)

 • Phobia
  ****

  Veskrze ujeté - absurdní situace plné slovního i situačního humoru. Ovšem nemůžu dát plný počet hvězdiček, protože občas jsem se prostě nechytala - spousta vtípků byla jednoduše poplatná době, reagovala na nějakou událost aktuální před 40 lety, kterou současný český divák může jen stěží znát. 85%(1.12.2008)

 • gudaulin
  *****

  Podrobnější komentář - viz můj oblíbený uživatel Radek99. Monty Pythoni představuji pro svět humoru totéž, co William Shakespeare pro divadlo. Posunuli vnímání humoru a rozšířili jeho hranice tak, jako nikdo před nimi ani po nich. Samozřejmě jejich tvorba, a na těchto seriálech je to patrně snad nejvíc, je vzhledem k neustálému hledání a tvůrčímu zápalu hodně nevyrovnaná, ale to nic nemění na faktu, že originalitou a koncentrací nápadů předčí kterékoliv ze současných hvězd komediálního žánru. Navíc je nutné si uvědomit, že se v jejich případě výjimečně skloubilo autorské nadání a herectví, stejně jako režijní schopnosti. Celkový dojem: 95 %.(15.1.2012)

 • John Cleese

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace