Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)

Monty Python's Flying Circus

Lietajúci cirkus Montyho Pythona

Komedie

Velká Británie, 1969 - 1974, 23 h 2 min (Minutáž: 45x30 min)

Nejvíc se mi líbila soutěž, ve které byl úkol, převyprávět za jednu minutu obsah Proustova románu Hledání ztraceného času. (Jen tak pro představu - ten román má přibližně 3000 stran ;-)(25.10.2005)

Pythoni jsou hodně ujetí a jejich humor je na hranici snesitelnosti. Pro někoho jistě nebe na zemi a pro druhé naopak peklo. Pro mě je to kmitající nebe peklo ráj a má oblíbenost se často mění.(23.3.2006)

Jeden velký a geniální vtip zabiják a zároveň aspirant na cenu pro nejvtipnější létavici všech dimenzí a vesmírů!(12.4.2008)

Svůj stý komentář jsem si schovával právě pro Létající dirkus, který je pro mě personifikací geniality, toho nejlepšího ze společenské a politické satiry, parodie a komedie, kategorický důkaz britského smyslu pro humor. Pane Chapmane, Cleese, Idle, Jonesi, Paline i vy mistře Gilliame, poklona až k zemi, pero mého klobouku zametá prach z vaší cesty. Nalijme si čistého vína - některé skeče jsou slabší až slabé, Gilliamovi animace jakkoliv originální a fantastické někdy štvou, jelikož přerušují náš oblíbený skeč. V osledpujícím světle té naprosté většiny šílených (ve smyslu nepřekonatelných) skečů, scének a gagů a charizmatu, který ze všech pěti hrajících Pythonů (zj. Cleese, Palina a Idlea) přímo tryská se tyto výtky ztrácejí jako nepodstatné hnidopišství nějakého obzvláště protivného rýpala. Čím byli Beatles pro (britskou) hudbu, tím je skupina Monty Python a jejich Létající cirkus pro (britský) humor. 100%(28.6.2006)

And now for something completely different! Zbožňuju tyhle pány - takový humor, jako mají oni hned tak nenajdete. Odvaha, s jakou se pustili tam, kam se dosud žádný člověk nevydal je obdivuhodná. Britský humor v té nejextrémnější podobě nesnesou všichni a ne každému sedne. Ale pokud vydržíte a najdete si k Pythonům nakonec cestu, nebudete litovat.(24.11.2003)

• - Fráze "And now for something completely different", která se v seriálu objevuje, se skutečně používala v britské televizi a rozhlase. (don corleone)

• - Členové souboru natočili téměř všechny scény sami, i ty nebezpečné, kdy například Graham Chapman čte a přitom visí zavěšen na laně. (don corleone)

• - "Miluju Monty Pythony. Léta jsem chtěl být Johnem Cleesem a byl jsem hrozně zklamaný, když jsem zjistil, že to místo už je obsazené," řekl Douglas Adams, autor např. knihy "Stopařův průvodce po galaxii". Ovšem Douglas Adams společně s Neilem Innesem jako jediní v historii Monty Pythonů spolupracovali s Grahamem Chapmanem na částech čtvrté řady Létajícího cirkusu, paradoxně jako náhrady Johna Cleese, který se psaní v této sérii vzdal. (conejo)