Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)

Monty Python's Flying Circus

Lietajúci cirkus Montyho Pythona

Komedie

Velká Británie, 1969 - 1974, 23 h 2 min (Minutáž: 45x30 min)

Vysoce originalni a zabavnej serial. S timhle skvelym serialem mam jen dva problemy. Za prve, hodne casto se zminujou nebo parodujou nejakou znamou osobu nebo udalost, jenze ja je bohuzel neznam a pak mi to neprijde tak vtipny. A za druhy, obcas jsou ty animace genialni, ale obcas otravny. Jinak je to fakt skvela a neskutecne ulitlejma napadama narvana podivana s genialnima hercema.(6.5.2007)

Celý život jsem věděla, že se mi to nebude líbit... a proto se do toho nehnala, pak jsem shlédla a co se stalo? Nelíbí se mi to...(15.2.2010)

Veskrze ujeté - absurdní situace plné slovního i situačního humoru. Ovšem nemůžu dát plný počet hvězdiček, protože občas jsem se prostě nechytala - spousta vtípků byla jednoduše poplatná době, reagovala na nějakou událost aktuální před 40 lety, kterou současný český divák může jen stěží znát. 85%(1.12.2008)

Pythoni jsou hodně ujetí a jejich humor je na hranici snesitelnosti. Pro někoho jistě nebe na zemi a pro druhé naopak peklo. Pro mě je to kmitající nebe peklo ráj a má oblíbenost se často mění.(23.3.2006)

Snad jediná věc, u které se bavím, aniž bych se kdy zasmál.(24.3.2005)

• - Členové souboru natočili téměř všechny scény sami, i ty nebezpečné, kdy například Graham Chapman čte a přitom visí zavěšen na laně. (don corleone)

• - Další názvy seriálu, o kterých se uvažovalo, byly: Gwen Dibley's Flying Circus; Owl-Stretching Time; Bun, Whackett, Buzzard; Stubble And Boot a A Toad Elevating Moment. (Ruuzha)

• - Většina scén byla napsána v týmu. John Cleese a Graham Chapman psali spolu, Terry Jones a Michael Palin zase spolu, pouze Eric Idle psal sám. Celá skupina se pak podílela jen na scénářích spojovacích skečů. (don corleone)