Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)

Monty Python's Flying Circus

• slovenský

Lietajúci cirkus Montyho Pythona

Komedie

Velká Británie, 1969, 45x30 min

And now for something completely different! Zbožňuju tyhle pány - takový humor, jako mají oni hned tak nenajdete. Odvaha, s jakou se pustili tam, kam se dosud žádný člověk nevydal je obdivuhodná. Britský humor v té nejextrémnější podobě nesnesou všichni a ne každému sedne. Ale pokud vydržíte a najdete si k Pythonům nakonec cestu, nebudete litovat.(24.11.2003)

And now for something completely different... Tak konečně jsem se dodíval na všechny Monty Pythony. Bylo to neuvěřitelné. Někdy jsem se zajíkal smíchy, (kurz sebeobrany proti ovoci, skeč s mrtvým papouškem, nebo extra dlouhým jménem), někdy jsem ovšem trpěl jak zvíře, (díl, který jsem absolutně nepochopil, byl, jak nějaký chlap jede na kole myslím do Ruska... to jsem vážně koukal, co na tom má být sakra vtipného...) Ty animované části byly u mně 90:10. V 90. % mě nudili, v 10. % jsem se fakt pobavil. Nicméně věřím, že v roce 69 to muselo slavit hodně velký úspěch a jsem překvapen, co všechno tenkrát BBC povolila vůbec odvysílat. Jinak nejoblíbenější Python je u mě samozřejmě Cleese. Jednak proto, že on fakt umí pobavit, jednak taky proto, že mě téměř nikdy nezklamal. Škoda, že v poslední sérii nebyl. Nápady totiž byly dobré, i jsem se zasmál, ale bez Cleese to fakt za moc nestalo. Celkové zhodnocení u mě vychází na pěkných 80 %. Určitě si zase někdy MP dám, ale až na to dostanu chuť. Až dostanu chuť na trhlý humor, který si nebere servítky. Nikdo by nečekal španělskou inkvizici!(12.4.2009)

Do pouhých třiceti minut jednotlivých dílů Pythoni doslova narvali tolik srandy, obrazového i slovního humoru, satiry, parodie a všeho co má společného se zábavou, že lecjaká celovečerní komedie by si o tom mohla nechat zdát.(1.4.2006)

Kdo neviděl, nepochopí. Prazáklad všech britcomů a snad i několika povedených US sitcomů, snad. Geniální, ale je třeba zapnout i vypnout zároveň:-)))(18.1.2007)

-"Dobrý den, jsme skupina Komunistických vyvrhelů a pořádáme revoluci. Nemáte zájem?" -"Ale jo, vezmu si jich 12!"(3.5.2006)

• Eric Idle