poster

Zrození

 • USA

  Birth

 • Německo

  Birth

 • Slovensko

  Zrodenie

Drama / Mysteriózní / Romantický

USA / Německo, 2004, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • akisha
  ***

  V podstatě se jedná a zručně natočené a hluboké drama s výbornou hudbou. Doplatilo na zpočátku originální, později však zoufale nudné extra dlouhé detailní záběry na postavy a celkově neúnosně rozvláčné tempo, kdy dva lidé pět minut nemluví, pak jeden řekne něco jako: "Chci, abys odešel", druhá postava neodpoví a následuje střih. Nemůžu to ale tak úplně zatratit, hlavně kvůli ústřední myšlence, pak famóznímu výkonu Nicole Kidman (i přes divný účes) a skvělé výkony postav ostatních (Bright, Huston, Heche), obzvlášť pak nezvykle civilní a lidský Peter Stormare, který se zde výjimečně nepředvedl jako "pošuk se samopalem".(28.12.2010)

 • jhrasko
  ****

  Nečakané kúzlo filmového okamiku.(23.1.2015)

 • Agatha
  ***

  Zvláštní film, který mě zaujal prapodivným scénářem a zajímavými hereckými výkony. Výběr Camerona Brighta do takové to dětské role, kterou snad dítě ani pochopit nemůže, bylo volbou bezpochyby trefnou. Mysteriózní výraz z jeho očí je víc než patrný. Nicole Kidman podává svůj standard, ale na její schopnosti se kouká velmi pěkně. Zejména první polovina snímku na mě působila blahodárně, pomyslel jsem si, že toto není tuctový film, ale od druhé poloviny se moje představ další vývoje rozcházela se skutečností. Konec mě trochu zklamal, ale to se dalo očekávat. Přesto jsem byl uchvácen výjimečnou hudbou, která by se ozývala jakoby z povzdálí, tvoří značnou část úspěchu tohoto díla. Nicméně působivá byla i kamera. Rozhodně se ke Zrození chci vrátit a ještě jednou ho "prozkoumat". Zatím to vidím na silné 3*, ale to se může časem změnit...(5.1.2009)

 • mm13
  ***

  Toto som vôbec nepochopil a to ma štve, pretože je to vraj o ženskej duši a ja sa z času na čas rád hýčkam v presvedčení, že jej rozumiem viac, než priemerný chlap... a teraz taký pohlavok. Darmo - ženy!(19.5.2006)

 • EdaS
  ****

  Skvěle natočené drama je další obrovskou příležitostí Nicole Kidmanové, která zas a znovu dokazuje, že je jedna z nejlepších současných hereček. Velmi dobrý je i Cameron Bright jako (možná) reinkarnovaný manžel. Jediné, s čím jsem měl trošku problém, je rozuzlení, které... těžko vysvětlovat a nespoilovat... malinko zklamalo. Je to škobrtnutí, které (naštěstí) vyvažují následující emocionálně silné obrazy. Rozhodně se jedná o film hodný pozornosti a je velká škoda, že u nás nešel v kinech. Glazer je rozhodně velmi schopný a odvážný režisér!(7.8.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace