Věčný svit neposkvrněné mysli

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Večný svit nepoškvrnenej mysle

Romantický / Drama / Sci-Fi

USA, 2004, 108 min

Rozpočet $20miliónovTržby USA $34,400,301Tržby Celosvetovo $72,258,126║ Originálne spracovanie od začiatku po koniec, k tomu dokonalé obsadenie v podobe hercov ako Carrey-Winslet-Dunst-Ruffalo-Wilkinson-Wood nám len potvrdzuje svoj talent a predvádza prvotriedne výkony pod režisérskou taktovkou u mňa nepoznaného Michela Gondryho. Film prináša nevšedný zážitok plný strhujúceho vizuálneho prevedenia vypointovaného v každom malom detaile. "Bravúrne dielo!" Scenárista Charlie Kaufman je génius.(7.6.2008)

Na poprvé to není úplně plný počet (a jak tak čtu kolem, tak nejsem sám) .... Vynikající Winslet a Carrey v příběhu, který se mohl narodit jenom v jednom scénáristickém (chorém ?)mozku :) ...... Na podruhé už neváhám s hodnocením ani vteřinu ...(3.2.2005)

Zdánlivě komplikované, ale podané s úžasnou lehkostí. Intelektuálně náročné i emocionálně působivé. Každopádně hlavně krásné a silné. Nechci nikoho vyjímat, musel bych pochválit úplně všechny složky filmu. P.S. Tak jsem po roce viděl Věčný svit znovu a nemůžu než potvrdit mé loňské dojmy. Je to chytré, emocionálně působivé a hlavně MILÉ! :o)(10.8.2005)

Věčný svit v mé filmové mysli!!! Když jsem jej viděla prvně, nebavil mě, dodnes si to vysvětluji tím, že jsem mu nevěnovala příliš pozornost a sledovala jej jen tak jedním okem... ale musela jsem jej docenit, prostě musela a dala mu druhou šanci, ostatně, od druhého shlédnutí už jsem jej viděla mohokrát a nedám na něj dopustit. Nejvíce jsem jej ale docenila v momentě, kdy jsem poprvé byla schopná milovat... samozřejmě jako každý člověk, když mě film zcela vtáhne, tak se sžívám s hrdinou a právě ve chvíli, kdy mám vztah a miluji a je to tolik křehké, tak se cítím, že tomu filmu můžu rozumět tak, jak by si sám tvůrce přál. Tleskám, nádhera.(22.5.2008)

Něco úžasného. Velký zážitek z hlediska filmu, ze začátku mě film zaujal, ale trochu jsem v ději tápal. Vše se ovšem napravilo a krásně do sebe zapadlo, těším až film uvidím s odstupem času po druhé, prožitek se určitě zvedne. Absolutní hodnocení je ovšem bez debat, málokterý film dokáže zaujmout po celou dobu jeho trvání a to navíc ještě s takovou grácií a lehkostí jako Eternal Sunshine of the Spotless Mind. Vynikající scénář a Jim Carrey, věděl jsem vždy, že má velký herecký potenciál, hrát takřka cokoliv i vážné role.(2.12.2008)