poster

Věčný svit neposkvrněné mysli

 • USA

  Eternal Sunshine of the Spotless Mind

 • Slovensko

  Večný svit nepoškvrnenej mysle

Romantický / Drama / Sci-Fi

USA, 2004, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Fuuha, tak tento film budem predýchavať ešte dlho. A nehanbím sa povedať, že som vyronil aj nejakú tú slzu. Nádhera, úprimne skvelý scenár, réžia...a herci? Jim Carrey, čo povedať, bravó. A ani si nechcem prestaviť, ako by to s ním vyzeralo teraz, keby podobnú rolu vzal pred desiatimi rokmi. Len tak ďalej. Ešte k tomuto inteligentnému a hlbokému filmu. Taký trpký a zároveň nebezpečne hrejivý, príbeh vymakaný, a perfektne premyslený, skvelé je tu všetko, čo film môže mať. Čo viac dodať, hriech nevidieť! 100%.(8.3.2006)

 • Nathalie
  *****

  Horská dráha po zákrutech mysli šíleného Charlieho Kaufmana, kterou projektoval neméně šílený Michel Gondry. Lovestory, která nebledne, vzpomínky, které nelze smazat, herecké výkony přesné jako švýcarské hodinky. Originální od hlavy až k patě, nádherné od vizuálů až k soundtracku.(24.4.2007)

 • Dudek
  ****

  O tom, jak je Eternal Sunshine of the Spotless Mind kvalitně natočený film vás přesvědčí fakt, že i přes svou strukturální složitost jej pochopíte ihned po jeho skončení, kdy do sebe jednotlivé vrsty dokonale zapadnou. Jim Carrey ve své nejlepší roli dokazuje, že komediální škatulka u něj byla úplně zbytečná, jeho dramatický talent je totiž mnohem větší. Smekám před Kaufmanem i Gondrym.(23.8.2005)

 • Tom Riddle
  *****

  Měli jste někdy zlomené srdce? Pokud ne, rychle někam ven a do někoho se okamžitě zamilujte. A až vám ten člověk zlomí srdce, vraťte se a pokračujte ve čtení. Už jste zpátky? Výborně. V první řadě, je mi velice líto, že jste si tím prošli, zlomený srdce je pěkná svině, co? A v řadě druhé, kdybyste teď měli tu možnost nechat si vašeho lamače/lamačku navždycky vymazat z hlavy i ze srdce, udělali byste to? No, netřeba si nad tím lámat hlavu, stejně se to nikdy nestane. Ale Joel, hlavní hrdina Věčného svitu, si to díky geniálním (a vpravdě ďábelským) scénáristům Kaufmanovi a Gondrymu může vyzkoušet. Jeho vztah s divokou Clementine vzal za své, a Joelovi zbyly jen oči pro pláč a vědomí, že společnost Lacuna Inc. mu může Clementine navždycky vygumovat z paměti. Kdo by to neudělal, že? Co když to tak ale není správně? Co když láska je přece jen něco víc? Co když i to zlomené srdce má svůj význam? Co když vám ten vztah dal víc než jen depresi, deset kilo nadváhy a plešatící hlavu? Co když si chcete uchovat ty pěkné vzpomínky? Všechno to krásné, co jste spolu prožili. Je lepší nikdy nemít, nebo mít a ztratit? Na odpověď k téhle otázce spolu s Joelem pomalu přicházejí i diváci, a díky Gondryho geniálním vypravěčským schopnostem by vzpomínku na tenhle film z hlavy nevymazala ani Lacuna. Nejen MUST SEE, ale MUST SEE AT LEAST TWICE.(31.12.2010)

 • Morien
  *****

  Teď můžu klidně umřít. Osobní poznámka: Naučit se účes, který nosí Kate v obchodě, když má rudé vlasy.(1.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace