Věčný svit neposkvrněné mysli

Večný svit nepoškvrnenej mysle

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Romantický / Drama / Sci-Fi

USA, 2004, 108 min

Původně na tomto místě byl sáhodlouhý rozbor mé lásky k tomuto hravému, okouzlujícímu a pravdivému filmovému skvostu. Jenže po několika projekcích jsem si řekl "čert to vem". Takže krátce: Věčný svit neposkvrněné mysli JE to nejlepší co (nejen) v posledních letech vzniklo. Potřebujete vědět proč? Pokud ano, tak se na osudový vztah Joela a Clementine (... no jokes about her name!) budete muset podívat sami. Slovy totiž ten zážitek nejde ani popsat.(13.8.2004)

Scenáristicky brilantní, ale emočně chladný. Když se mělo vše timingově uzavřít začínají závěrečné titulky, jenže Eternal Sunshine není láska na první pohled, a jestli o tomhle režisér Michel Gondry věděl a záblesk bílé opony na konci příběhu byla jen vstupní brána pro druhé zhlédnutí, tak tenhle promyšlený tah je na 5*, ale co když se na to nepodíváme podruhé?(5.1.2014)

Teď můžu klidně umřít. Osobní poznámka: Naučit se účes, který nosí Kate v obchodě, když má rudé vlasy.(1.12.2008)

Moc nevím co napsat jen snad skvělí herci, výborný scénář a promakaná režie doplněná přesnou hudbou. Na tohle se každej musí podívat sám a udělat si vlastní názor jelikož tenhle film nejde popsat.(18.7.2005)

Úžasně scénáristicky vybroušený diamant, který je dokonale natočen. Scény v kterých Joel (Jim Carrey) pomalu zapomíná jsou dokonale střiženy a kamera v nich nemá naprsoto žáadnou chybičku!! Herecké obsazení, hlavně božský Jim Carrey a skvělá Kate Winslet , je opravdu výborné a role skvěle trefené. Některé scény jsou skvěle úsměvné a nechybí troška sarkasmu. Podle mě je to jeden z nejlepších filmů minimálně tohoto roku. Taková cesta do hlubin partnerského vztahu a příběh osudové lásky.(1.9.2004)

• - K písni Light And Day byl sestříhán videoklip z filmových záběrů. (NinadeL)

• - Pro herce bylo obzvláště matoucí, že Gondry odmítal křičet akce‘ a stop‘. (Siriuss)

• - Společnost Lacuna Inc., která ve filmu podniká ve vymazávaní vzpomínek, jméno převzala z latiny. V překladu znamená "dutina", "ponořit se", a někdy se používá i ve významu "bazén" či "rybník". Jako promo na film byla vytvořena dokonce i internetová stránka společnosti Lacuna (www.lacunainc.com), která nabízela vymazání paměti. (don corleone)