Věčný svit neposkvrněné mysli

Večný svit nepoškvrnenej mysle

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Romantický / Drama / Sci-Fi

USA, 2004, 108 min

Na poprvé to není úplně plný počet (a jak tak čtu kolem, tak nejsem sám) .... Vynikající Winslet a Carrey v příběhu, který se mohl narodit jenom v jednom scénáristickém (chorém ?)mozku :) ...... Na podruhé už neváhám s hodnocením ani vteřinu ...(3.2.2005)

Soundtrack Jon Brion: 1. Theme [2:24] ,2. Mr. Blue Sky - Electric Light Orchestra [5:03] ,3. Collecting Things [1:13] ,4. Light & Day - The Polyphonic Spree [3:02] ,5. Bookstore [0:52] ,6. It's The Sun - The Polyphonic Spree [5:33] ,7. Wada Na Tod - Lata Mangeshkar [5:54] ,8. Showtime [0:55] ,9. Everybody's Gotta Learn Sometimes - Beck [5:54] ,10. Sidewalk Flight [0:31] ,11. Some Kinda Shuffle - Don Nelson [2:10] ,12. Howard Make It All Go Away [0:14] ,13. Something - The Willows [2:23] ,14. Postcard [0:23] ,15. I Wonder - The Willows [2:56] ,16. Peer Pressure [1:12] ,17. A Dream Upon Waking [3:36] ,18. Strings That Tie To You [2:33] ,19. Phone Call [1:03] ,20. Nola's Bounce [1:56] ,21. Down the Drain [0:56] ,22. Row [0:59] ,23. Drive In [2:19] ,24. Main Title [1:23] ,25. Spotless Mind [1:12] ,26. Elephant Parade [0:28],(11.5.2011)

Perfektní film, na chvilku jsem se do toho zamotal, ale na konci dava vsechno smysl(9.1.2005)

Přiznávám, měla jsem strach. Na jednu stranu jsem se těšila na další nádhernou šílenost ve stylu „V kůži Johna Malkoviche“ na druhou stranu mě děsilo obsazení hlavní role-nesnáším „humorné“ škleby Jima Carreyho.Nezbývá než konstatovat, že Jim Carrey mě velice mile překvapil a tímto se mu hluboce omlouvám. A poučení z filmu- radost ze života zřejmě spočívá v našich šťastných minulých časech, v naších vzpomínkách. Nemazat!!!(28.11.2004)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $34,400,301Tržby Celosvetovo $72,258,126║ Originálne spracovanie od začiatku po koniec, k tomu dokonalé obsadenie v podobe hercov ako Carrey-Winslet-Dunst-Ruffalo-Wilkinson-Wood nám len potvrdzuje svoj talent a predvádza prvotriedne výkony pod režisérskou taktovkou u mňa nepoznaného Michela Gondryho. Film prináša nevšedný zážitok plný strhujúceho vizuálneho prevedenia vypointovaného v každom malom detaile. "Bravúrne dielo!" Scenárista Charlie Kaufman je génius.(7.6.2008)

• - V dialogu mezi Joelem a Clem ve vlaku, měla hluchá místa vyplňovat hudba. Charlie Kaufman se ale rozhodl pro opačný postup a hudba hrála vždy jen, když herci hovořili. (don corleone)

• - Scéna, ve které se Joel vyspí se svou bývalou přítelkyní Naomi, byla z filmu vystřižena. (don corleone)

• - Pro scenáristu Charlieho Kaufmana to byla druhá spolupráce s Michelem Gondrym, který podle jeho scénáře zrežíroval už film Slez ze stromu! (2001). (imro)