Osamělý mstitel

Kokaínový kartel

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA / Německo, 2003, 109 min

• UncleG

Koukám, že nejsem sám, komu tenhle film připomínal průměrnou "Stývn-Segalovku". Zabili mu ženu a on se vrací, aby se pomstil celému drogovému kartelu nekompromisní cestou. Inu dobrá, pane Diesel. Rozmašírujte těm hajzlům jejich kriminální varlata podle libosti... Jenže nezapomeňte, že akční film by měl být o akci, vypjatých scénách a soubojích. A toho všeho se mi v "Osamělém mstitelovi" fakt nedostávalo. Když už Béčko, tak ať má aspoň grády... Tohle ucamrané plácání se od dealera k dealerovi ve mě rozhodně neprobudilo krvechtivou zrůdu :) No, škoda...(6.12.2010)

Je to priemerný akčný film s Vinom Dieselom. Má veľmi dobrý príbeh o agentovi z protidrogového oddelenia, ktorému sa pri jednej akcii podarí dostať veľmi vplyvného narkobaróna, ale jeho miesto je hneď obsadené a zabijaci prepadnú agenta doma s cieľom ho zabiť, ale skončí to smrťou jeho ženy. A tak agent odíde zo služby a spolu s priateľmi chce dostať všetkých, ktorí za to môžu. Spracovanie ma ale dosť sklamalo, nie je úplne zlé, väčšinu času sa na to dá bez problémov pozerať a miestami aj celkom zaujme, ale toto je presne ten typ filmu o pomste, ktorý moc nemusím, miesto krvavej a nekompromisnej pomsty v nonstop akčnom štýle, kde to dostane každý, čo má s tým čo i len trochu spoločné sa len chodí od jednej stopy ku druhej, aby sa našli vinníci a občas sa objaví aj nejaká menšia akcia. A navyše v nezaujímavom prostredí plného tuctových gangsterov. Akcie je tu málo a nie je zlá, ale ani ničím výnimočná. Tvoria ju hlavne dobre natočené prestrelky so slušne pôsobiacimi zásahmi, ale moc zabitých sa v nich nenájde a ani obsahovo nie sú až tak moc dobré, jednoducho čisto štandardné prestrelky, ktoré nenadchnú a ani neurazia. A okrem nich sa tu už toho moc nenájde, Diesel ešte pár krát niekoho udrie a to je prakticky všetko. Herecké obsadenie je iba priemerné, Vin Diesel to zahral dobre a aj vyššie postavení záporáci sú celkom slušní, ale okrem nich už nie je o koho stáť, hlavne to množstvo gangsterov nestojí za nič. Réžia je iba priemerná, ale páči sa mi technická stránka. Škoda, akčné filmy o pomste mám rád, ale nie takéto neakčné typy plné tuctových gangsterov. Raz sa to pozrieť dá, ale to je asi všetko. Objektívna kvalita filmu- 51%, film sa páči mne na 54%.(2.3.2012)

• POMO

Prekusol by som že scenár je plagiát všetkých možných seagaloviek. Ale neprekusnem ako je to pomalé, bez šťavy a ako to plače po hlbšom charaktere Dieselovej postavy. Buď odfláknutá alebo veľmi neschopná réžia. Ale nie je to jedno?(25.10.2003)

• akisha

Pamatuju si, jak jsem tohle viděla asi ve 13 ti letech s 10 ti letým bratrem v kině, kde jsme byli úplně sami až na bandu rozjařilejch motorkářů za náma. Byla jsem strachy bez sebe, ale bála jsem se jich a film mě vůbec nebavil. Po druhým zkouknutí si říkám, že to tehdy nestálo za takovej risk a psychickou újmu. Odfláklá záležitost, co vznikla jen díky tehdejšího poprasku kolem Vina Diesela. Když dobrej film s Vinem, tak radši Černočernou tmu.(16.10.2011)

• castor

F. Gary Gray má občas světlejší momenty a dokáže některým pasážím vtisknout napětí a originalitu, ale v tomhle thrilleru se mu na režijní taktovku lepí spíš nelogické situace a řada scén vyloženě trapně klišovitých. Do idylického soužití Stacey a protidrogového policisty Seana zasáhne Staceyina vražda a děravý děj se už jen přehoupne ke klasickému honu za pomstou. Sean to psychicky nezvládne, postřílí pár maníků a od policie je propuštěn. Tím jeho předvídatelná honba za pomstou ale nekončí. Tu a tam se blýská na propracované akční sekvence, ale jinak jde jen o ždímání divákova času. Seč Diesel disponuje jistým charisma, ostatní tvůrci filmu jsou jakoby proti, chybí napětí, místy logika a celkové vyznění je znatelně pod průměrem!!(9.4.2006)

• - Spoiler: Scéna, ve které Sean (Vin Diesel) umlátí dealera k smrti, byla původně daleko rozsáhlejší než finální sedmivteřinová verze. Tvůrci však v rámci snahy o snížení ratingu dostupnosti scénu sestříhali. (KucC)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 39. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Původně se měl film jmenovat Diablo, avšak to se nelíbilo firmě Blizzard Entertainment, která vytvořila několik dílů úspěšné počítačové hry se stejným názvem. Neprošla ani kosmetická změna názvu na El Diablo. Díky těmto nepříjemnostem byl film nakonec uveden s více jak ročním spožděním pod definitivním originálním názvem A Man Apart. (korbitch22)