Osamělý mstitel

Osamelý pomstiteľ

Kokaínový kartel

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA / Německo, 2003, 109 min

Soundtrack Anne Dudley: 1. Nothing To Lose [Explicit] ,2. Let's Go [Explicit] ,3. Starboy [Explicit] ,4. Interview On Wkbt 100.3 The Beat, La [Explicit] ,5. Freestyle [Explicit] ,6. Nothing to Lose (Instrumental) [Explicit] ,7. Let's Go (Instrumental) [Explicit](15.5.2011)

Již před delší dobou jsem si všiml, že moje hodnocení tohoto filmu dosti vybočuje z celkem šedého průměru hodnocení drtivé většiny diváků... Sám se divím, že film není hodnocen lépe, ovšem nevnucuji nikomu jeho absolutní hodnocení, jako činím já sám. Film jsem shlédl dvakrát a to v mezidobí několika let a opravdu nemohu hodnotit jinak. Důvodů je pro mne mnoho. Jednak příběh, ano jednoduchý příběh o pomstě, který osobně prostě v akčních filmech zbožňuji. Diesel je zde neuvěřitelný tvrďák, před ničím se nezastaví, jeho podobnost s komixovým "Punisherem" (kterého považuji za ztělesnění pomsty samotné) je zde velice výrazná, ovšem film se tváří dosti realisticky, což se mi na něm právě líbí. Herecké výkony - všech hlavních postav jsou na jedničku. Akce na jedničku. A hlavně několik pro mne nezapomenutelných scén, jako je "šikana" mladého namachrovaného dealera/vedoucího kadeřniství za přestupek, umlácení a zabití jednoho z gangsterů při akci po tom, co šmejd začne mluvit o zavraždění Dieselovy manželky, "pohřbívání za živa" kadeřníka za účelem dostat se dál k šéfovi kartelu, vztah hlavního hrdiny s hlavním záporákem, perfektní konec, kdy si Diesel pro hlavu mafiánského kartelu prostě příjde ... Já ten film prostě miluju, je to jeden z nej akčních revenge filmů, co znám.(7.12.2007)

• Le_Chuck

Nenechal som sa zastrašiť hodnotením ani komentármi a s notnou dávkou entuziazmu a objektivizmu som sa do toho pustil. No a skoro som hodil tičku. Žiaľ Gary Gray naďalej ostáva mužom jediného filmu. 20%(28.5.2004)

... a usnulo celé drogové podsvětí. I Vin Diesel usnul. A divák? Taktéž.(4.8.2009)

Když jsem viděl prvních dvacet minut, myslel jsem to bude nuda. Dieselovi se pomstí, za jeho job a za to co dělá, a on se potom mstí za jejich pomstu..jak jednoduché..navíc název Osamělý mstitel vůbec nesedí, když ma po boku dva černochy, který mu pomáhají..to moc osamělý neni. Opět tleskám českýmu překladu. Od asi cca 45 minut se to teprve rozjede, protože na scénu přichází zábavná postava, která filmu tolik chyběla a to jest Timothy Olyphant. Ten tam je sice dohromady tak pět minut, ale jeho role film trochu zachrání od nemastný, neslaný nudy o pomstě. Chválím přestřelky, někdy i hudbu, Dieseluv plnovous a sluneční brýle, Olyphantuv zubatej úsměv a vtipný přezdívky jako je Sexy a Dávka (wtf). Proklínam prvnich 45 minut nudy a tmavý scény, kde je vidět úplný hovno.(14.2.2017)

• - Spoiler: Scéna, ve které Sean (Vin Diesel) umlátí dealera k smrti, byla původně daleko rozsáhlejší než finální sedmivteřinová verze. Tvůrci však v rámci snahy o snížení ratingu dostupnosti scénu sestříhali. (KucC)

• - Původně se měl film jmenovat Diablo, avšak to se nelíbilo firmě Blizzard Entertainment, která vytvořila několik dílů úspěšné počítačové hry se stejným názvem. Neprošla ani kosmetická změna názvu na El Diablo. Díky těmto nepříjemnostem byl film nakonec uveden s více jak ročním spožděním pod definitivním originálním názvem A Man Apart. (korbitch22)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 39. (Zdroj: ČSFD.cz)