Osamělý mstitel

Kokaínový kartel

Akční / Thriller / Drama / Krimi

USA / Německo, 2003, 109 min

• Le_Chuck

Nenechal som sa zastrašiť hodnotením ani komentármi a s notnou dávkou entuziazmu a objektivizmu som sa do toho pustil. No a skoro som hodil tičku. Žiaľ Gary Gray naďalej ostáva mužom jediného filmu. 20%(28.5.2004)

Akční béčkový thriller s trojtym X v hlavní roli? Tak jo, každý od toho čekal něco jiného, já zklamán nebyl a nudu při projekci nepocitoval, tyhle filmy jsou moje krevní skupina (pozůstatek z mladí), takže tady bych přehlédl hrubé nedostatky ve scénáři a zpracování, akce bylo dost, Diesel si to vytřihl zajímavým způsobem a na tři hvězdičky tohle určitě stačí!(20.5.2007)

... a usnulo celé drogové podsvětí. I Vin Diesel usnul. A divák? Taktéž.(4.8.2009)

• ScarPoul

PRECO JE TO TAK STRASNE NUDNE A HLUPE(27.8.2007)

• Hakha

Hmm, tohle jsem přetrpěl velice těžko, téma je už dosti ohrané, což by nevadilo, kdyby byl film atraktivně a zábavně natočen, což nebyl. U většiny sekvencí jsem si říkal, že jsem už někde viděl a mnohem lépe natočené. Vin Diesel neumí hrát, jen se tváří drsně, ale v tomto filmu jsem mu to vůbec nežral. Otravoval mě tu více než v předchozích filmech ve kterých jsem ho viděl a nebavily mě scény, když se tupě nechal vyprovokovat, někoho zmlátil a následně se ospravedlnil, že mu zabily jeho ženu(Takových situací je tam mnoho). Jinak, režisér se filmu chopil velice špatně, mnoho nechtěně komických scén, nezajímavé a nezáživné akční scény, předvídatelnost a mnoho klišé. Kdybych film vypnul po 30 minutách, tak bych o nic nepřišel. No, další tupý brak u kterého se nedalo uvolnit, mé hodnocení 1 hvězdička...(28.2.2008)

• - Původně se měl film jmenovat Diablo, avšak to se nelíbilo firmě Blizzard Entertainment, která vytvořila několik dílů úspěšné počítačové hry se stejným názvem. Neprošla ani kosmetická změna názvu na El Diablo. Díky těmto nepříjemnostem byl film nakonec uveden s více jak ročním spožděním pod definitivním originálním názvem A Man Apart. (korbitch22)

• - Spoiler: Scéna, ve které Sean (Vin Diesel) umlátí dealera k smrti, byla původně daleko rozsáhlejší než finální sedmivteřinová verze. Tvůrci však v rámci snahy o snížení ratingu dostupnosti scénu sestříhali. (KucC)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 39. (Zdroj: ČSFD.cz)