Alias (TV seriál)

Alias

Alias

Dobrodružný / Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 105x42 min

Jennifer Garner, Michael Vartan, Ron Rifkin, Melissa George, David Anders, Victor Garber, Lena Olin, Peter Berg, Tyrees Allen, Gina Torres, Justin Theroux, Quentin Tarantino, Djimon Hounsou, Roger Moore, Terry O'Quinn, Jenette Goldstein, Faye Dunaway, Ethan Hawke, Carl Lumbly, Christian Slater, Danny Trejo, David Carradine, Joey Slotnick, Griffin Dunne, Isabella Rossellini, Arnold Vosloo, Vivica A. Fox, Mía Maestro, David Cronenberg, Petra Wright, Ricky Gervais, Agnes Bruckner, James Kyson, Kevin Scott Allen, Patricia Wettig, Derek Mears, Michael A. Goorjian, Bradley Cooper, Greg Grunberg, Erica Leerhsen, Élodie Bouchez, Ian Buchanan, Lindsey Haun, Rick Yune, Jason Segel, Derek de Lint, Rachel Nichols, Angus Scrimm, Bonita Friedericy, Izabella Scorupco, Oleg Taktarov, Balthazar Getty, Amy Acker, Mark Ivanir, Michelle Forbes, James Lesure, Jamison Jones, Igor Jijikine, Pasha D. Lychnikoff, Leon Russom, Erik Jensen, Faran Tahir, Glenn Morshower, Sarah Shahi, Sterling K. Brown, Ashlyn Sanchez, Alex Veadov, Patrick Bauchau, Michael Massee, Angus Macfadyen, Merrin Dungey, Roger Lim, Annie Quinn, Johnny Trí Nguyễn, Clifton Collins Jr., Peter O'Meara, Cassie Jaye, Scott Adsit, Kevin Alejandro, Rowena King, Arthur Darbinyan, Al Sapienza, Ntare Mwine, Michael Des Barres, Marshall Manesh, Allen Evangelista, Stana Katic, Amy Irving, Rutger Hauer, Vicki Davis, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Mark Ryan, Peggy Lipton, Ahmed Best, Oz Perkins, Kevin Foster, Cosimo Fusco, Richard Lewis, Kelly Macdonald, Benny Urquidez, Corey Stoll, Richard Speight Jr., Tom Everett, Bob Clendenin, Julia Ling, Michele Morrow, Eddie Diaz, François Chau, Dato Bachtadze, JR Reed, Mariana Klaveno, Jordan-Claire Green, Stephen Spinella, Mark Humphrey, Kirk B.R. Woller, Tracy Middendorf, Ken Olin, Adrian R´Mante, Jeff Chase, Nico Cortez, Christopher Thornton, Vincent Riotta, Sonny Surowiec, Yuri Lowenthal, Arick Salmea, Toši Toda, Paul McCarthy-Boyington, Evan Helmuth, Christian Boeving, Loren Haynes, Francesco Quinn, Gary Carlos Cervantes, George Cheung, Leo Lee, Dimitri Diatchenko, Castulo Guerra, Rachel G. Fox, Damion Poitier, Julie Ann Emery, Alex Ball, Ed Brigadier, Benjamin Mouton, Iqbal Theba, Ron Bottitta, Duane Journey, Cotter Smith, Jennifer Hetrick, Scott Donovan, Jonathan Dixon, Robin Sachs, Ashley Cusato, Ray Laska, Amanda Foreman, Endre Hules, Amrapali Ambegaokar, Adam Leadbeater, Hrach Titizian, Amy Aquino, Liam Kyle Sullivan, Del Zamora, Tristin Mays, Daniel Zacapa, Christian Stokes, Navid Negahban, John Aylward, José Zúñiga, Brannon Bates, Luis Antonio Ramos, Jay Huguley, Bernard White, William Morgan Sheppard, John Benjamin Hickey, Paul Ganus, Kevin Weisman, Yves Bright, Timothy V. Murphy, Aengus James, Bryan Friday, Evan Parke, Carl Ciarfalio, Randall Park, Michael Ensign, Larry Cedar, Ravil Isjanov, Nick Jameson, Joseph Ruskin, Yvans Jourdain, Marsh Mokhtari, Marisol Nichols, Raymond Ma, Jamie McShane, Derrick O'Connor, Greta Sesheta, Victor McCay, Alejandro Furth, Roman Varshavsky, Michail Chmurov, Alexandr Kuzněcov, Robert Bailey Jr., James Warwick, Kristof Konrad, Kevin Mitnick, Dan Warner, Andy Gätjen, Hope Allen, Jim Pirri, Larry Sullivan, David Jean Thomas, Evan Arnold, Michelle Arthur, Ian Patrick Williams, Edward Atterton, Robert Symonds, Dennis A. Pratt, Eddie J. Fernandez, Adrian Sparks, Tom Kiesche, Dominic Comperatore, Michael Forest, Lynne Moody, Lindsey Ginter, Kevin McCorkle, Norbert Weisser, Joel Swetow, Richard Whiten, Nasser Faris, Jimmie F. Skaggs, Sonia Braga, Ron Yuan, Ozman Sirgood, David Lea, Peter J. Lucas, Daniel Faraldo, Jack Donner, Maurice Godin, François Guétary, Doug Kruse, Constance Brenneman, Michael Kenneth Williams, Lilyan Chauvin, Mark Gantt, Ming Lo, Scott Vance, Mark Aiken, Ken Feinberg, Yvonne Farrow, Ryan O'Quinn, Jason Klamm, Paul Michael, Nancy Dussault, John Balma, Geno Silva, Michael Yama

Poslední dobou k nám konečně dorážejí opravdové seriálové skvosty, ať je to série CSI nebo právě Alias, máte konečně jistotu, že se bude na co dívat. Rozhodně musím pochválit tvůrce za mistrný střih, bezvadný scénář a ještě lepší herecké výkony. Díl s hostujícím Quentinem Tarantinem se velice vydařil, ale ani ostatní za ním nezaostávají. Tvůrci vsadily na poněkud telenovelovský dramatický konec, který vás připoutá do křesla a přinutí nahlas si zaklít, vžyť příště budete muset sledovat znovu a pokud o díl přijdete, bude to asi velká smůla... Nejhorší je však to čekání mezi jednotlivými epozodami.(15.2.2006)

Je to lehce návykový seriál, ale občas mě štve až velká překombinovanost scénáře - během jednoho dne v Miláně, v Praze, v Mexico City a pak zase zpátky v USA, pravděpodobně všichni lítají super rychlým tryskáčem a nemají vůbec žádné problémy s posunem času, Sydney je dokonalá lingvistka apod. Navíc to musím sledovat v doprovodu mého přítele, který při každém pohledu na Jennifer Garner v obtažených šatech málem prodělá orgasmus :-)(19.7.2006)

„Tak mi teda řekněté, co to jé ?“ pýtal sa kedysi legendárny Felix Holzmann. Pri pohľade na tento seriál sú jasné dve veci: multižánrový „hypermix“ a perfekcionistické prevedenie martial arts zbavené wire – fu a fyzikálnych abnormalít. Duchovný otec Alias J. J. Abrams plytké dialógy, telenovelovské načrtnutie vzťahov medzi hlavnými postavami a dementnú sci – fi líniu (Milo Rambaldi) obalil údernou a explozívnou akciou vytvárajúcou z tejto záležitosti kult (O tom, že nie každý mu „sadol na lep“, ale svedčia katastrofálne výsledky sledovanosti v nemecky hovoriacich krajinách.). Vo vrcholnej fyzickej forme sa predstavili aj herci známi skôr z iných úloh (Garber, Snehuliak, Francie) a dokonca aj veľký guru. A prestíž tejto produkcie ? Posúďte sami: Faye Dunaway, Rutger Hauer, Roger Moore, David Carradine, Ethan Hawke, Christian Slater, ... Moje odporúčané dávkovanie = 1xtýždenne. Apropo, Alias ako jeden z mála dokázal v pamätnom roku 2001 eliminovať dvadsaťštyrihodinový maratón Kiefera Sutherlanda. (26.1.2005)(26.1.2005)

Seriál, který Vám pumpuje adrenalin do žil, ale takovým svým zvláštním způsobem. Není to typická akčňačka, ale o to lepší je výsledek. J.J. Abrahams se zkrátka nezapře, prostě borec :-)(25.12.2011)

Povedené a pěkně zpracované. Jeden z mála seriálů. který jsem sledoval. http://www.youtube.com/watch?v=malvGrD7j7Y(13.5.2011)

• - Vaughn a Sydney se potkali 1. října. V tento den se Vaughnovi zastavili hodinky, které mu dal jeho otec se s tím, že si podle nich může nastavit srdce. (HellFire)

• - Jméno postavy herce Grega Grunberga je Eric Weiss. Erich Weiss je rodné jméno Harryho Houdiniho. (HellFire)

• - Výměnou za informace vedoucí k nalezení Kazanowa žádá Sark od Sloana sklenici „Chateau Pétrus, ročník 82.“ Chateau Pétrus je ve skutečnosti jedním ze světově nejvzácnějších a nejdražších vín. Za sklenku vína se platí 7,000 – 10,000 dolarů. (HellFire)