Alias (TV seriál)

Alias

Alias

Dobrodružný / Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 105x42 min

Jennifer Garner, Michael Vartan, Ron Rifkin, Melissa George, David Anders, Victor Garber, Lena Olin, Peter Berg, Tyrees Allen, Gina Torres, Justin Theroux, Quentin Tarantino, Djimon Hounsou, Roger Moore, Terry O'Quinn, Jenette Goldstein, Faye Dunaway, Ethan Hawke, Carl Lumbly, Christian Slater, Danny Trejo, David Carradine, Joey Slotnick, Griffin Dunne, Isabella Rossellini, Arnold Vosloo, Vivica A. Fox, Mía Maestro, David Cronenberg, Petra Wright, Ricky Gervais, Agnes Bruckner, James Kyson, Kevin Scott Allen, Patricia Wettig, Derek Mears, Michael A. Goorjian, Bradley Cooper, Greg Grunberg, Erica Leerhsen, Élodie Bouchez, Ian Buchanan, Lindsey Haun, Rick Yune, Jason Segel, Derek de Lint, Rachel Nichols, Angus Scrimm, Bonita Friedericy, Izabella Scorupco, Oleg Taktarov, Balthazar Getty, Amy Acker, Mark Ivanir, Michelle Forbes, James Lesure, Jamison Jones, Igor Jijikine, Pasha D. Lychnikoff, Leon Russom, Erik Jensen, Faran Tahir, Glenn Morshower, Sarah Shahi, Sterling K. Brown, Ashlyn Sanchez, Alex Veadov, Patrick Bauchau, Michael Massee, Angus Macfadyen, Merrin Dungey, Roger Lim, Annie Quinn, Johnny Trí Nguyễn, Clifton Collins Jr., Peter O'Meara, Cassie Jaye, Scott Adsit, Kevin Alejandro, Rowena King, Arthur Darbinyan, Al Sapienza, Ntare Mwine, Michael Des Barres, Marshall Manesh, Allen Evangelista, Stana Katic, Amy Irving, Rutger Hauer, Vicki Davis, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Mark Ryan, Peggy Lipton, Ahmed Best, Oz Perkins, Kevin Foster, Cosimo Fusco, Richard Lewis, Kelly Macdonald, Benny Urquidez, Corey Stoll, Richard Speight Jr., Tom Everett, Bob Clendenin, Julia Ling, Michele Morrow, Eddie Diaz, François Chau, Dato Bachtadze, JR Reed, Mariana Klaveno, Jordan-Claire Green, Stephen Spinella, Mark Humphrey, Kirk B.R. Woller, Tracy Middendorf, Ken Olin, Adrian R´Mante, Jeff Chase, Nico Cortez, Christopher Thornton, Vincent Riotta, Sonny Surowiec, Yuri Lowenthal, Arick Salmea, Toši Toda, Paul McCarthy-Boyington, Evan Helmuth, Christian Boeving, Loren Haynes, Francesco Quinn, Gary Carlos Cervantes, George Cheung, Leo Lee, Dimitri Diatchenko, Castulo Guerra, Rachel G. Fox, Damion Poitier, Julie Ann Emery, Alex Ball, Ed Brigadier, Benjamin Mouton, Iqbal Theba, Ron Bottitta, Duane Journey, Cotter Smith, Jennifer Hetrick, Scott Donovan, Jonathan Dixon, Robin Sachs, Ashley Cusato, Ray Laska, Amanda Foreman, Endre Hules, Amrapali Ambegaokar, Adam Leadbeater, Hrach Titizian, Amy Aquino, Liam Kyle Sullivan, Del Zamora, Tristin Mays, Daniel Zacapa, Christian Stokes, Navid Negahban, John Aylward, José Zúñiga, Brannon Bates, Luis Antonio Ramos, Jay Huguley, Bernard White, William Morgan Sheppard, John Benjamin Hickey, Paul Ganus, Kevin Weisman, Yves Bright, Timothy V. Murphy, Aengus James, Bryan Friday, Evan Parke, Carl Ciarfalio, Randall Park, Michael Ensign, Larry Cedar, Ravil Isjanov, Nick Jameson, Joseph Ruskin, Yvans Jourdain, Marsh Mokhtari, Marisol Nichols, Raymond Ma, Jamie McShane, Derrick O'Connor, Greta Sesheta, Victor McCay, Alejandro Furth, Roman Varshavsky, Michail Chmurov, Alexandr Kuzněcov, Robert Bailey Jr., James Warwick, Kristof Konrad, Kevin Mitnick, Dan Warner, Andy Gätjen, Hope Allen, Jim Pirri, Larry Sullivan, David Jean Thomas, Evan Arnold, Michelle Arthur, Ian Patrick Williams, Edward Atterton, Robert Symonds, Dennis A. Pratt, Eddie J. Fernandez, Adrian Sparks, Tom Kiesche, Dominic Comperatore, Michael Forest, Lynne Moody, Lindsey Ginter, Kevin McCorkle, Norbert Weisser, Joel Swetow, Richard Whiten, Nasser Faris, Jimmie F. Skaggs, Sonia Braga, Ron Yuan, Ozman Sirgood, David Lea, Peter J. Lucas, Daniel Faraldo, Jack Donner, Maurice Godin, François Guétary, Doug Kruse, Constance Brenneman, Michael Kenneth Williams, Lilyan Chauvin, Mark Gantt, Ming Lo, Scott Vance, Mark Aiken, Ken Feinberg, Yvonne Farrow, Ryan O'Quinn, Jason Klamm, Paul Michael, Nancy Dussault, John Balma, Geno Silva, Michael Yama, Burt Bulos, P. David Miller, John Koyama, William Wellman Jr., Javier Grajeda, Carole Gutierrez, Wolf Muser, Ben Bray, Anthony Molinari, Jeff Yagher, Mark Kelly

Průměrné kvalitami děje i proporcemi hlavní hrdinky, nadprůměrné akčností.(9.4.2006)

1) *** , 2) **** , 3) *** , 4) *** , 5) ***(21.9.2015)

Tato serie mi i pres kvalitativne labilni latku a slusnou porci bizarnosti prirostla k srdci. Ma sve mouchy, o tom zadna, ale take sve klady. Cele to stoji a pada na Jennifer Garner, ktera zde obdivuhodne diktuje a na jeji chameleonske prevlecky se hezky diva. Mnohem vice, nez po nekolika dilech jiz tuctovite pusobici vysirkove akce, me bavilo napeti mezi Sydney a nevyzpytatelnym strategem-manipulatorem Arvinem Sloanem. Ta vecna otazka, zdali Arvin vi nebo nevi, mi ze serie prisla nejsilnejsim faktorem. Je skoda, ze se teto linie tvurci nedrzeli jeste o neco dele a dali radeji prednost nekdy dost prekombinovanym teoriim. Bavila me i chemie mezi postavami Sydney, Francie a Willa. Postavy se vubec povedly, krome Arvina treba IT specialista Marshall ci Sydney papa, blondaty padouch s tvari mimina Sark anebo az obdivuhodne spatne hrajici Michael Vaughn. Ke konci treti sezony uz serie pusobi spise usmevne, behem ctvrte pak mira fraskovitosti a WTF efektu dosahuje maxima. Pata sezona je prekvapive jedna velka jizda, ktera trochu sentimentalne oprasila skoro vsechny dulezite postavy. S trochu sarkasticky zvrhlym potesenim jsem se kralovsky bavij, jake neuveritelne idiotske zvraty scenariste stale a stale vymysleli. Zaverecny titulek pak byl dojemnou teckou... :)(1.6.2013)

Bez diskuzí jeden z nejlepších seriálů posledních let. Řemeslně na velmi vysoké úrovni (hlavně střih a skvělá hudba - jak původní od Michaela Giacchina, tak i různé převzaté skladby) a i dějově většinou hodně obstojné (i když dost slabších dílů by se samozřejmě taky našlo - především valná část čtvrté série je dost zbytečná). Tahle věc se navíc může pyšnit spoustou výborných postav, a to jak hlavních (Michael Vaughn, Jack Bristow, Arvin Sloane, Irina Děrevkovová), tak i epizodních, které jsou často obsazeny opravdu lahůdkově (Quentin Tarantino jako excentrický záporák, Ethan Hawke v dvojroli!). Kromě již zmiňované trochu slabší čtvrté série si všechny ostatní drží svoji poměrně vysoko nasazenou laťku, za úplně nejlepší považuji asi druhou a třetí. V páté sérii se naštěstí dostatečně důstojně uzavřou snad všechny klíčové dějové linie a osudy v podstatě všech důležitých postav. 1. série: 80 %, 2. - 3. série: 90 %, 4. série: 70 %, 5. série: 80 %(12.8.2007)

1.SERIE-100% 2.SERIE-100% 3.SERIE-80%(14.7.2006)

• - Během úvodních titulků probleskne také logo Rambaldiho. (HellFire)

• - Jenna Fisher se ucházela o roli Sydney Bristow. Později prohlásila: „Řekli, že se jim líbil můj herecký projev, ale nebyla jsem dost sexy.“ (HellFire)

• - Celé jméno Jacka je Jonathan Donahue Bristow. (HellFire)