Alias (TV seriál)

Alias

Alias

Dobrodružný / Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 105x42 min

Jennifer Garner, Michael Vartan, Ron Rifkin, Melissa George, David Anders, Victor Garber, Lena Olin, Peter Berg, Tyrees Allen, Gina Torres, Justin Theroux, Quentin Tarantino, Djimon Hounsou, Roger Moore, Terry O'Quinn, Jenette Goldstein, Faye Dunaway, Ethan Hawke, Carl Lumbly, Christian Slater, Danny Trejo, David Carradine, Joey Slotnick, Griffin Dunne, Isabella Rossellini, Arnold Vosloo, Vivica A. Fox, Mía Maestro, David Cronenberg, Petra Wright, Ricky Gervais, Agnes Bruckner, James Kyson, Kevin Scott Allen, Patricia Wettig, Derek Mears, Michael A. Goorjian, Bradley Cooper, Greg Grunberg, Erica Leerhsen, Élodie Bouchez, Ian Buchanan, Lindsey Haun, Rick Yune, Jason Segel, Derek de Lint, Rachel Nichols, Angus Scrimm, Bonita Friedericy, Izabella Scorupco, Oleg Taktarov, Balthazar Getty, Amy Acker, Mark Ivanir, Michelle Forbes, James Lesure, Jamison Jones, Igor Jijikine, Pasha D. Lychnikoff, Leon Russom, Erik Jensen, Faran Tahir, Glenn Morshower, Sarah Shahi, Sterling K. Brown, Ashlyn Sanchez, Alex Veadov, Patrick Bauchau, Michael Massee, Angus Macfadyen, Merrin Dungey, Roger Lim, Annie Quinn, Johnny Trí Nguyễn, Clifton Collins Jr., Peter O'Meara, Cassie Jaye, Scott Adsit, Kevin Alejandro, Rowena King, Arthur Darbinyan, Al Sapienza, Ntare Mwine, Michael Des Barres, Marshall Manesh, Allen Evangelista, Stana Katic, Amy Irving, Rutger Hauer, Vicki Davis, Chris Ellis, Scott Alan Smith, Mark Ryan, Peggy Lipton, Ahmed Best, Oz Perkins, Kevin Foster, Cosimo Fusco, Richard Lewis, Kelly Macdonald, Benny Urquidez, Corey Stoll, Richard Speight Jr., Tom Everett, Bob Clendenin, Julia Ling, Michele Morrow, Eddie Diaz, François Chau, Dato Bachtadze, JR Reed, Mariana Klaveno, Jordan-Claire Green, Stephen Spinella, Mark Humphrey, Kirk B.R. Woller, Tracy Middendorf, Ken Olin, Adrian R´Mante, Jeff Chase, Nico Cortez, Christopher Thornton, Vincent Riotta, Sonny Surowiec, Yuri Lowenthal, Arick Salmea, Toši Toda, Paul McCarthy-Boyington, Evan Helmuth, Christian Boeving, Loren Haynes, Francesco Quinn, Gary Carlos Cervantes, George Cheung, Leo Lee, Dimitri Diatchenko, Castulo Guerra, Rachel G. Fox, Damion Poitier, Julie Ann Emery, Alex Ball, Ed Brigadier, Benjamin Mouton, Iqbal Theba, Ron Bottitta, Duane Journey, Cotter Smith, Jennifer Hetrick, Scott Donovan, Jonathan Dixon, Robin Sachs, Ashley Cusato, Ray Laska, Amanda Foreman, Endre Hules, Amrapali Ambegaokar, Adam Leadbeater, Hrach Titizian, Amy Aquino, Liam Kyle Sullivan, Del Zamora, Tristin Mays, Daniel Zacapa, Christian Stokes, Navid Negahban, John Aylward, José Zúñiga, Brannon Bates, Luis Antonio Ramos, Jay Huguley, Bernard White, William Morgan Sheppard, John Benjamin Hickey, Paul Ganus, Kevin Weisman, Yves Bright, Timothy V. Murphy, Aengus James, Bryan Friday, Evan Parke, Carl Ciarfalio, Randall Park, Michael Ensign, Larry Cedar, Ravil Isjanov, Nick Jameson, Joseph Ruskin, Yvans Jourdain, Marsh Mokhtari, Marisol Nichols, Raymond Ma, Jamie McShane, Derrick O'Connor, Greta Sesheta, Victor McCay, Alejandro Furth, Roman Varshavsky, Michail Chmurov, Alexandr Kuzněcov, Robert Bailey Jr., James Warwick, Kristof Konrad, Kevin Mitnick, Dan Warner, Andy Gätjen, Hope Allen, Jim Pirri, Larry Sullivan, David Jean Thomas, Evan Arnold, Michelle Arthur, Ian Patrick Williams, Edward Atterton, Robert Symonds, Dennis A. Pratt, Eddie J. Fernandez, Adrian Sparks, Tom Kiesche, Dominic Comperatore, Michael Forest, Lynne Moody, Lindsey Ginter, Kevin McCorkle, Norbert Weisser, Joel Swetow, Richard Whiten, Nasser Faris, Jimmie F. Skaggs, Sonia Braga, Ron Yuan, Ozman Sirgood, David Lea, Peter J. Lucas, Daniel Faraldo, Jack Donner, Maurice Godin, François Guétary, Doug Kruse, Constance Brenneman, Michael Kenneth Williams, Lilyan Chauvin, Mark Gantt, Ming Lo

Soundtrack Michael Giacchino: 1. Main Title ,2. Dissolved ,3. Red Hair Is Better ,4. Spanish Heist ,5. Double Life ,6. Tunisia ,7. In the Garden ,8. Looking for a Man ,9. Anna Shows Up ,10. Home Movies ,11. On to Paris ,12. Page 47 ,13. The Prophecy ,14. Badenweiler ,15. Arvin at the Poles ,16. Sleeping Beauty ,17. Blow'd Up ,18. It's Not the C.I.A. ,19. Oh My God!!!! ,20. The Tooth Doctor ,21. It Was Anna ,22. Wet Suits ,23. Ball Buster ,24. The End? ,25. Bristow & Bristow ,26. SD-6 Dance Party ,(10.5.2011)

Je to lehce návykový seriál, ale občas mě štve až velká překombinovanost scénáře - během jednoho dne v Miláně, v Praze, v Mexico City a pak zase zpátky v USA, pravděpodobně všichni lítají super rychlým tryskáčem a nemají vůbec žádné problémy s posunem času, Sydney je dokonalá lingvistka apod. Navíc to musím sledovat v doprovodu mého přítele, který při každém pohledu na Jennifer Garner v obtažených šatech málem prodělá orgasmus :-)(19.7.2006)

Krása. Jenn Garner je poprvé opravdu hezkou holkou z Ameriky a zahodila převlek Elektry z jejího spinoff-u i původního Daredevila. Konečně !!! J. J . Abrams jako další scenáristický pánbůh, který zachraňuje kvalitu amerických seriálů a občas si zkusí i režisérskou stoličku, která mu svědčí víc než se dalo čekat. Pokud nesledujete seriál od začátku přijdete opravdu o mnoho. Nejsou to jen maličké vtípky, které přiletí ze strany vynálezce, ale také přerod všech ppostav, které se po 5 sezon vyvíjejí. Jako věrný fanoušek, který dokončil všech pět sezon a nelitoval vůbec ničeho, můžu pouze doporučit, ale nečekejte čistou špionážní akci. Zde jde o víc. Akce se míchá s psychologií, s mystikou, se sci-fi. Je tu vše co dnešního diváka může zajímat, ale i odradit. Pro mě osobně jde o jeden z nejlepší seriál posledních 10 let, který na poli Jednu dobu vládla ER a Chicago Hope, ale teď je čas dětí J.J. Abramse. První dvě série vysílala televize AXN a Nova. Nova nepochopila potenciál seriálu(bohužel vzhledem ke gramotnosti našeho národa sledujícího Rodinná pouta to možná i chápu) a vysílala ho hluboko v noci. Pekelný zvrat na konci druhé série je opravdu jen pro labužníky. Kdo se časovém skoku dokáže nepodívat na další díly opravdu je ztracený případ. Seriál perfektně v každé sérii graduje a nabírá nové a nové otáčky mnoha směry. Z hrdinů se stávají záporáci, ze záporáků hrdinové. Všemu stojí jedna studentka, kterou před 500ty lety vynálezce Milo Rambaldi označil jako "Tu, která svou silou zničí vše....". PS: musím se smát, když milovníci Lost-u vidí ve svém seriál něco geniálního a originálního. Všechny fígle si JJ odzkoušel právě na Aliasu(a to nemluvím o MI3, který je doslova dražší díl seriálu Alias s jiným hlavním hrdinou).(5.1.2006)

Skvělý serial. Konečně něco pořádného na našich obrazovkách. Jen mi vadi to, že to dávají tak brzy ráno, komu by se chtělo budit?(7.8.2006)

Druhá řada je o mnoho zajímavější než ta první... chce to zkrátka přetrpět prvních deset dílů jedničky a pak se to skvěle rozjede.(7.5.2006)