Knight Rider (TV seriál)

• slovenský

Knight Rider

Akční

USA, 1982, 84x46 min

David Hasselhoff, Edward Mulhare, Richard Basehart, Peter Parros, William Daniels, Patricia McPherson, David Hedison, Terry Kiser, Lana Clarkson, Ken Foree, P. J. Soles, Dennis Burkley, Katia Christine, Shari Shattuck, Brian Thompson, René Assa, Peter Paul, David Paul, Phil Coccioletti, Blair Underwood, Ken Swofford, Maria Conchita Alonso, Dona Speir, Bob Bralver, Don King, Kenneth Tigar, Wendy Kilbourne, Wendy Fulton, Judy Landers, Anne Lockhart, Keith Coogan, Eddie Firestone, Bruce Gray, Phyllis Davis, Kabir Bedi, Donald Gibb, James Whitmore Jr., Geena Davis, Keene Curtis, Ann Turkel, Brian Robbins, Anne Ramsey, Michael Horse, Stanley Kamel, John Vernon, George Petrie, Marshall R. Teague, Pamela Bach Hasselhoff, Anthony Peck, Zakes Mokae, Vince Edwards, Ron O'Neal, Joanna Pettet, Rosalind Cash, Chuck McCann, Scott Valentine, Michael Callan, Nana Visitor, Don Peake, Diane McBain, Jack Gill, Tina Louise, Robert Dryer, Ed Crick, Mark Venturini, Rebecca Holden, Bob Schott, Richard Young, Steve Sandor, Julie Gray, Mike Lane, George Cheung, Don Gordon, Red West, Marc Alaimo, John Ericson, Al Leong, Peter Brown, Albert Salmi, Paul Koslo, Suzanne Rogers, Mary Beth Evans, Judith Chapman, Michael Huddleston, James Luisi, William Utay, Leann Hunley, Nicholas Worth, Karen Kopins, Michael C. Gwynne, Kimberly Foster, Pamela Susan Shoop, Ethan Wayne, Harry Carey Jr., Roger Rose, William Lucking, William Knight, Myron Healey, John Cypher, Rick Avery, Ted Markland, Robert F. Lyons, J. Eddie Peck, Anthony James, Guy Stockwell, Mike Genovese, Evan C. Kim, Denny Miller, Tom Lester, Hurd Hatfield, Michael Fairman, Lance LeGault, Nick Savage, Jim Haynie, Sab Shimono, Cliff Osmond, Hank Worden, Pepe Serna, Casey Sander, Bernard White, Richard Herd, Roy Jenson, Peter Mark Richman, Gina Gallego, Paul Carafotes, Arnie Moore, Nicholas Pryor, Alan Oppenheimer, William Boyett, Bert Freed, Pat Buttram, Henry Darrow, Michael D. Roberts, George Murdock, Allyn Ann McLerie, Logan Ramsey, Joseph Ruskin, Paul Brinegar, Paul Lambert, John Quade, Ron Soble, Paul Frees, Charlie Picerni, Grainger Hines, Sammy Jackson, Alejandro Rey, Alan Fudge, Kathy Shower, Macon McCalman, Rebecca Perle, John Milford, Victor Campos, Tom Simcox, James T. Callahan, John Crawford, Lin McCarthy, Vince McKewin, Eve McVeagh, Robert Hogan, Sal Landi, David Wells, Elaine Giftos, Richard Coca, Fred Lerner, Robert Phillips, Wally Taylor, Eloy Casados, Roberta Haynes, Robert Symonds, Amzie Strickland, Denise Galik, Dennis A. Pratt, Paul Tuerpe, Nancy Lee Grahn, Kim Wilde (a.z.), Angel Tompkins, Dana De La Garza, Victor Millan, Richard X. Slattery, Don Galloway, Reginald T. Dorsey, Robert Sampson, Murray Westgate, Emily Banks, Faith Minton, Norbert Weisser, Michael Champion, Nick Dimitri, John Garwood, Bruce M. Fischer, Frank Ronzio, Leigh Lombardi, Catherine Hickland, Richard Gautier, Jean Bruce Scott, Janet Julian, Woody Brown, Taylor Lacher, Sharon Acker, Robert O'Reilly, Mindi Miller, Art Lund, Michael Rider, Daniel Faraldo, Gene LeBell, Lenore Kasdorf, Kip Niven, Floyd Levine, John Snyder, Robert Colbert, Tom Reese, Frank Pesce, Linden Chiles, Lynn Hamilton, Madison Mason, James Ingersoll, Robin Curtis, Toni Hudson, Tim O'Connor, Dick Durock, Charles Fleischer, Janet Carroll, Morgan Jones, Luis Contreras, Marcelo Tubert, Hugh Gillin, F. William Parker, Patch Mackenzie, Marland Proctor, Tom Sullivan, Peter MacLean, Allan Graf, Ji-Tu Cumbuka, Patrick St. Esprit, Earl Billings, Jo Ann Pflug, Ken Scott, Amelia Kinkade, Jim Nabors, Cec Verrell, Russ Mccubbin, Alex Henteloff

Jednoduchý skoro až primitivní příběh všech dílů, krásné auto, David Hasselhoff v době své slávy a ještě pořádně neopálen. Nelze říci, že je to výborné, ale já se bavil většinu času.(10.2.2007)

• berg.12

Kemp Osika v Jižních Čechách, krátce před převratem, dostatečně blízko hranic na zachycení televizního signálu z kapitalistického Rakouska, banda dětí přilepených na zrnící obrazovce a sledujících toto dechberoucí "sci-fi". Kdo tenkrát uměl přeložit pár vět Německy byl bůh a já měl pocit, že úžasnější seriál nemůže být natočen. Ale i nostalgie má v hodnocení své hranice.(27.3.2006)

• MM_Ramone

Toto ma nikdy nedokázalo osloviť. Ani koncom osemdesiatých rokov, keď som to videl prvý krát v rakúskej televízii. V tej dobe som bol ešte len žiakom druhého stupňa základnej školy. Vtedy mnoho ľudí v mojom okolí bolo z tohoto amerického, akčného seriálu nadšených. Ja nie. A teraz, z odstupom času, to vidím ešte kritickejšie. K.I.T.T. už ani z ďaleka nie je žiaden vymakaný bourák, stala sa z neho prestránutá, nevýkonná, gýčová herka s elektronickým hlasom homosexuála. Prakticky to isté platí aj predstavoteľovi hlavnej úlohy Davidovi Hasselhoffovi. **(28.10.2011)

„Zázračný voz, patriaci mužovi, ktorý neexistuje. Chrániaci obyčajných ľudí pred zločincami, ktorí veria, že sú viac, než zákon.“ (Kvázi) fenomén amerického seriálu „Knight Rider“ o bizarne hovoriacom a geniálnom aute, ťažko pochopí divák bez nostalgie, ktorý nevyrastal v časoch, kedy k nám, po osemdesiatom deviatom, začali prúdiť bombastické americké super-seriály ako sú „Baywatch“, „A-Tím“, „Krok za krokom“, „Alf“, „MacGyver“ alebo „Odpadlík“ (či „Denníky červených črievičiek“). „Knight Rider“ si dodnes drží svojráznu atmosféru/poetiku/look rozkošných osemdesiatych rokov (už tie účesy, oblečenie a kulisy!), ale tou skutočnou bombou je až samotné čierne skáčuce vozidlo, primitívne seriály, hlúpe akčné scény a fascinujúci David Hasselhoff.(9.2.2007)

Seriál mého mládí, to kouzelné auto jsem chtěl vždycky mít:-) Moc dobře si pamatuj na tu dobu, kdy jsem byl ještě školou povinné dítko, a tento seriál mě samozřejmě asi i jako jiného kluka v té době neuvěřitelně bral, snad jen proto že tu zkrátka nic lepšího s postupně expandujících západních seriálů zatím nebylo. Doba pokročila dopředu, dnes se tento seriál po technické a trikové stránce, a scénáři zdá už poněkud zastaralý a tak trochu i pitomě naivní, ale stejně to jsou moc příjemné nostalgické vzpomínky na léta osmdesátá a na to zázračné supermoderní mluvící a myslící auto které nese jméno K.I.T.T. (Knight Industries Two Thousand), což byl vlastně Pontiac Firebird Trans Am z roku 1982, v té době vůbec Pontiac nebo Corvetta byl pojem asi jako dnes různé ty Maybachy, Ferrari, McLareny atd.. Od té doby, jsem to neviděl, tedy až doteď. Asi nejvíc nápadný je na tomto vozidle ten červeně svítící skener na předku a kokpit, který spíš než auto připomíná letadlo. Jako detektivka však takový průměr a to i dnes po těch letech, ale titulní melodie je stejně tak nezapomenutelná jako David Hasselhof, v té době ještě daleko před svým neohroženým plavčíkem v Pobřežní hlídce (skoro neznámý herec) musel určitě zaujmout. Pamatuji si, i když trochu matně že tam Kitta v některém dílu rozmačkají na padrť a dokonce ho snad hodí i do nějaké kyseliny, ale vždy je opraven, a jede se dál-:))(23.5.2007)