Příběh jedné zvláštní ,rodiny´ . Antony, který se za každou cenu snaží postarat o dcerku - holčička, která žila s prarodiči - prarodiče, kteří se o holčičku chtějí starat a Marta, která se jen tak vdala a najednou má být matka. Celkem těžká situace pro všechny...(13.3.2009)

Výborný Luboš Veselý / aktuálne nenájdený na čsfd /, známy mne osobne z predstavení moravských divadiel, dominuje komornému príbehu o zločine, treste a vykúpení. Civilná Olmerova réžia dáva priestor obom hlavným predstaviteľom, LV a V.Jeníkovej, vďaka ktorým sa film (u mňa) radí k tomu najzaujímavejšiemu v rámci československej filmografie 2.polovice 80.rokov.(13.3.2009)

Sociální drama - formát, který Vít Olmer bravurně zvládal.(17.12.2015)

Možná trochu nadhodnocuji, ale přidávám bod za skvělé exteriéry, vyvolávající lehce depresivní nostalgii. Z fabriky rovnou na nádraží, byt s výhledem na stavědlo Vyšehrad, obsazené nadrženým železničářem - voyeurem.(6.11.2012)

Olmerovi většina lidí nemůže přijít na jméno, ale on v 80. letech točil docela koukatelný filmy. Že se na jeho výtvory za posledních 20 let nedá dívat ani s ochranými brýlemi, to už je jiná věc. Antonyho šance je film o životních ztroskotancích. Hnusná práce, hnusnej byt, hnusnej život a žádný vyhlídky na nějaký výrazný zlepšení. Akorát ten Antony mi teda přišel jako úplnej blb, takže si ani nic lepšího nezasloužil :-) Jinak tady hraje plno herců (v čele s Evičkou tričko), co se potom objevili i v Bony a klid a celkově to na mě působilo, jak kdyby Olmer oba filmy natáčel souběžně. 60%(16.12.2011)