Smrt na dálnici

Paul D. Austerberry

Kostýmy:

Luis Sequeira
  • Desperado

Klišé, klišé a ešte raz klišé. Klišé úvod, klišé jadro, klišé koniec. Harmon je síce schopný režisér, má svoj vlastný rukopis, avšak s takým scenárom, kde je všetko od samého začiatku jasné, čo sa bude diať, nezmôže nikto nič. Ba čo viac, hlavné tromfy príbehu sú vyložené ešte v polovici filmu, takže ostatok sa len pretrpí, pretože napätie je fuč. Herecké výkony sú úmerné k postavám béčkového scenára. Jim Caviezel ma opäť nepresvedčil, že je schopný herec, ba ani charizmy nemá na rozdávanie. Inokedy výborný Colm Feore sa trápi presne tak, ako jeho postava. A tak jediným potešením pre mužské oko zostáva zaujímavá Rhona Mitra. Inak som z toho všetkého šedivý aj ja.(7.12.2004)

Úzká cílovka. Atmosféra je, hrdina je, kočka je, záporák vyvedenej. Auta, o to tu běží, Caviezel měl fakt kliku, dvě takový štěstí vedle sebe.. no i přes tu ultra krátkou stopáž sem usnul,ale na jedno vidění to je. 6/10(2.3.2016)

Taky patřím k těm nadšencům, kterým se líbí psychologické thrillery, road movie a vůně spálených pneumatik. Když se k tomu přidá i psychopatický maniak, který nemilosrdně sráží své oběti ve svém „bouráku“, beru to jako bonus navíc. Tento kanadský kousek nám nabídne slušnou atmosféru, houstnoucí napětí, pěkné auta, solidní herecký výkon Caviezela a pohlednou Rhonu Mitru. Takže co víc si přát. Dá se tomu snad něco vytknout? Něco by se tu přece jenom našlo, ale i tak jde o lehce nadprůměrnou podívanou, kterou jsem určitě neviděl naposledy. Líbila se mi opravdu jednoduchá zápletka, která nenudí a ve které hrají hlavní prim automobilové honičky a zabíjení nebohých lidí. Je sice pravda, že tvůrci mohli ještě o trochu víc přitvrdit (scéna s tažením převráceného auta byla super) a trochu jsem postrádal „grandiózní“ finále, ale jinak určitě spokojenost.(4.8.2014)

Lahůdka pro milovníky obskurních podivností či vůbec pro fajnšmekry těch netypiozních, leč promyšlených a zručně natočených nenákladných filmů z okraje hollywoodských velkoprodukcí... A přece toto není žádné typické >béčko< ! Namixovaný MadMax&Crash&Duel, v závěru s rozmixovaným magorem a vrahem v podobě lidského monstra, spojeného mašinkami se svým temnězeleným "Eldoradem’72" - pronásledovaným umanutým mstitelem v rudé "Barracudě’68", hledajícím vraha své ženy - to vše ve velmi svižném ději s výborně snímanými záběry automobilových duelů... Žádná nuda, žádná laciná klišé... V >rámci žánru< jasné čtyři hvězdičky, i pro ty vskutku démonické auťáky... "Highwaymen"! - - - P.S. Je mi fakt líto lidí, co si tenhle filmek nemohli užít na dvd s původním zvukem a formátem obranu, protože primeroidní český dabing druhořadých pražských čudel zrežírovaný jakýmsi Veldou je opravdu čirý hnus namixovaný debilně >bez zvuku a ruchů< (božínku, jen ten zvuk motorů obou nadupaných aut!), o ořezu obrazu na 4:3 ani nemluvě. Možná i to je důvodem některých zdejších d.m.s.n. zbytečně nízkých hodnocení...(30.7.2006)

Na film jsem se podívala zcela náhodou, a od prvních chvil mě děj upoutal. I když jde o značně viditelnou "vykradačku" Duelu, napínavá atmosféra mě v mnoha sekvencích pohlitila. A navíc, hlavní hrdina jezdí v krásném vytuněném Plymouthu, což každý majitel této značky jistě ocení. I když na mého Lasera jeho Barracuda nemá:-)(6.10.2006)