poster

Smrt na dálnici

 • Kanada

  Highwaymen

 • slovenský

  Smrť na diaľnici

Akční / Krimi / Thriller

Kanada, 2004, 78 min

Režie:

Robert Harmon

Scénář:

Hans Bauer

Kamera:

Rene Ohashi

Hudba:

Mark Isham

Střih:

Chris Peppe

Scénografie:

Paul D. Austerberry

Kostýmy:

Luis Sequeira
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ***

  Svižná a krátká jednohubka o pronásledování psychopata za volantem. Nenáročná, přesto nepostrádající atmosféru, zejména v první polovině příjemně temnou, budouvanou nejen pomocí obrazu a hudby, ale také strohých dialogů. Kdyby druhá půlka udržela kvalitu té první, bylo by to možná o hvězdu víc. Možná.(16.1.2011)

 • oLí
  ***

  Úzká cílovka. Atmosféra je, hrdina je, kočka je, záporák vyvedenej. Auta, o to tu běží, Caviezel měl fakt kliku, dvě takový štěstí vedle sebe.. no i přes tu ultra krátkou stopáž sem usnul,ale na jedno vidění to je. 6/10(2.3.2016)

 • igi B.
  ****

  Lahůdka pro milovníky obskurních podivností či vůbec pro fajnšmekry těch netypiozních, leč promyšlených a zručně natočených nenákladných filmů z okraje hollywoodských velkoprodukcí... A přece toto není žádné typické >béčko< ! Namixovaný MadMax&Crash&Duel, v závěru s rozmixovaným magorem a vrahem v podobě lidského monstra, spojeného mašinkami se svým temnězeleným "Eldoradem’72" - pronásledovaným umanutým mstitelem v rudé "Barracudě’68", hledajícím vraha své ženy - to vše ve velmi svižném ději s výborně snímanými záběry automobilových duelů... Žádná nuda, žádná laciná klišé... V >rámci žánru< jasné čtyři hvězdičky, i pro ty vskutku démonické auťáky... "Highwaymen"! - - - P.S. Je mi fakt líto lidí, co si tenhle filmek nemohli užít na dvd s původním zvukem a formátem obranu, protože primeroidní český dabing druhořadých pražských čudel zrežírovaný jakýmsi Veldou je opravdu čirý hnus namixovaný debilně >bez zvuku a ruchů< (božínku, jen ten zvuk motorů obou nadupaných aut!), o ořezu obrazu na 4:3 ani nemluvě. Možná i to je důvodem některých zdejších d.m.s.n. zbytečně nízkých hodnocení...(30.7.2006)

 • dobytek
  *

  Já to vždycky řikal, že vozíčkáři říděj jako prasata...(28.5.2007)

 • choze
  ***

  Průměrný road thriller, spíš akční než napínavý, od režiséra Marka Harmona (NENÍ ÚNIKU), který už na podobné téma natočil úspěšného STOPAŘE. Námět to přitom není špatný - zmrzačený záporák zfúzovaný se svým autem by mohl při trochu lepší péči vstoupit do panteonu filmových sériových vrahů, vizuálně to nenudí, akční scény šlapou a na utrápenou Rhonu Mitru se dobře kouká, ale v druhé půlce se budovaná temná atmosféra začne díky prostinkému scénáři rychle vytrácet a finále je poslabší. Takže bych Harmonovi do budoucna popřál lepší scénáře, protože řemeslo docela umí.(9.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace