poster

Smrt na dálnici

 • Kanada

  Highwaymen

 • slovenský

  Smrť na diaľnici

Akční / Krimi / Thriller

Kanada, 2004, 78 min

Režie:

Robert Harmon

Scénář:

Hans Bauer

Kamera:

Rene Ohashi

Hudba:

Mark Isham

Producenti:

Bradley Jenkel

Střih:

Chris Peppe

Scénografie:

Paul D. Austerberry

Kostýmy:

Luis Sequeira
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  ****

  Lahůdka pro milovníky obskurních podivností či vůbec pro fajnšmekry těch netypiozních, leč promyšlených a zručně natočených nenákladných filmů z okraje hollywoodských velkoprodukcí... A přece toto není žádné typické >béčko< ! Namixovaný MadMax&Crash&Duel, v závěru s rozmixovaným magorem a vrahem v podobě lidského monstra, spojeného mašinkami se svým temnězeleným "Eldoradem’72" - pronásledovaným umanutým mstitelem v rudé "Barracudě’68", hledajícím vraha své ženy - to vše ve velmi svižném ději s výborně snímanými záběry automobilových duelů... Žádná nuda, žádná laciná klišé... V >rámci žánru< jasné čtyři hvězdičky, i pro ty vskutku démonické auťáky... "Highwaymen"! - - - P.S. Je mi fakt líto lidí, co si tenhle filmek nemohli užít na dvd s původním zvukem a formátem obranu, protože primeroidní český dabing druhořadých pražských čudel zrežírovaný jakýmsi Veldou je opravdu čirý hnus namixovaný debilně >bez zvuku a ruchů< (božínku, jen ten zvuk motorů obou nadupaných aut!), o ořezu obrazu na 4:3 ani nemluvě. Možná i to je důvodem některých zdejších d.m.s.n. zbytečně nízkých hodnocení...(30.7.2006)

 • nash.
  ***

  Svižná a krátká jednohubka o pronásledování psychopata za volantem. Nenáročná, přesto nepostrádající atmosféru, zejména v první polovině příjemně temnou, budouvanou nejen pomocí obrazu a hudby, ale také strohých dialogů. Kdyby druhá půlka udržela kvalitu té první, bylo by to možná o hvězdu víc. Možná.(16.1.2011)

 • 5150
  ***

  Tajemné, napínavé, akční. Stopáž pouhých 80 minut. Super. Hodnocení 3,5*.(31.1.2007)

 • corpsy
  ****

  Malý veľký film. Akčná jazda, ktorá má spád a Rhonu Mitru.(2.1.2011)

 • monolog
  ***

  No, není to sice nijak extra objevný dílo, ale má to jednu nespornou výhodu. Je to krátký a tím pádem i celkem zábavný a rychle ke konci spějící. Možná je to plný klišé, ale já tenhle typ filmů nijak moc nikdy nesledoval, takže klišovitě mi přišla jen ta zápletka, kdy porazí jeho ženu a on se op nevydařeným soudu vydá na dlouhou cestu za pomstou. Předvídavý to ale je, nikdo nezůstane na pochybách, kdo zemře a kdo ne. A že by vozíčkář ochrnutej od hrudi dolů mohl řídit takhle auto? No, nevim. Ale celkově se mi to líbilo, prostě mě to bodlo a pobavilo v tu správnou chvíli. Atmosféru to má, ne že ne. Takovou lehkou a zároveň temnou, ale svěží. Jde to těžko popsat (asi jako slunečné ráno po celonočním dešti), musí se to holt vidět, aby si člověk udělal obrázek sám. Buď se vám to totiž bude líbit, nebo vám to připadne jako pitomost. Není žádná zlatá střerdní cesta. Ne, tentokrát.(18.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace