Manituova bota

Manitou's Shoe

Manituova topánka

Komedie / Western

Německo, 2001, 81 min

Takový hříšek z mládí. Jako desetiletá jsem se u toho chechtala jako o život a teď už nemám nejmenší důvod zjišťovat, jak bych se na film dívala ze současné pozice.(28.6.2010)

Německá blbina celkem povedeně paroduje klasického Vinnetoua. Ač je poměr vtipů 1 dobrý na 21 trapných, je jejich kadence (ratatata) tak rychlá, že se zasmějete skoro každou minutu!(31.3.2008)

Brilantni nemecka parodie na stare weterny od genialniho tria z Bullyparade a po pravu nejuspesnejsi film v Nemecku vsech dob. Bully (Michael Herbig) jako teplej indian se proste musi videt!(29.12.2003)

• Rex Mundi

Z traileru to vyzeralo ako sranda k ušoupání, samotný film ma už tak nenadchol. Niektoré scény boli naozaj milé, ale akosi som mala dojem, že scenáru chýba tempo, svižnosť. No a v druhej polovici filmu už som sa hádam ani nezasmiala...(25.4.2005)

Některé gagy jsou na totálních 100 per cent (v čele se super perforator song), jiné by neobstály ani v Lucky Lukovi. Film vlastně selhává, pokud jde o vedlejší dějovou linku, Šošoni jsou vyloženě trapní a pobaví možná tak nenáročného diváka typu vašeho otce. A co se Dimitrije Stombakise týká, ten má za celý film dva dobré momenty, a to je dost málo. Nevyváženost je hlavním kamenem úrazu, a kodrcáte se přes něj, podobně jako zjara na našich silnicích, celou cestu, od úvodních titulků až po ty závěrečné. Výprava rozhodně nadprůměrná, hudba taky v duchu parodování klasik i "klasik" slušná, u mě převážily pozitivní dojmy...ale do čtyřhvězdičkové skvadry se Manituova Bota nedostane, na to by potřebovala pár střihačských zásahů a sem tam něco přetočit. Ale i kdyby pro nic a nikoho jiného - kvůli ultrapadouchovi Santa Mariovi musíte Manituovu Botu vidět.(14.3.2006)