Manituova bota

Manitou's Shoe

Manituova topánka

Komedie / Western

Německo, 2001, 81 min

Říkáte si, že už máte dost těch chalanů, děvčat, nebo tak, který to chtěj pořád, pořádně, popořadě či furt? Německá kinematografie asi nikdy nebyla nic moc, ale tuhle parodii můžu doporučit. Není to parodie na jeden film, ale na vícero a nejlepší je IMHO ta na Tenkrát na Západě. Film má vtip, spád, obstojný děj, nadprůměrnou výpravu a několik vtípků má opravdu hodně, ale hodně dobrou pointu. Fekálních fórů je ve snímku kupodivu jen velmi malé zastoupení. Ovšem pokud vám filmové mayovky nic neříkají, odečtěte si...víte co? Odečtěte si, kolik chcete ;-)(28.1.2004)

Můj bratře... Ven s tím Žakelíno, ale né nosem! Na to, že to vznikla v Německu: překvapivě dobrá komedie ;-)) Abych to shnula: jediný německý film, na který jsem byla ochotná se podívat znovu.(1.11.2008)

Ani nevím za co jsou ty tři hvězdičky, ale musím říct, že jsem se bavil opravdu dobře :)))......(2.10.2009)

Jedna z mála westernových parodií, tomuhle žánru se tvůrci parodií nějak moc vyhýbají nebo se mi to zdá? Výborně jsou zde začleněny prvky z dnešního světa :)(10.5.2008)

• Rob Roy

Základní nedostatek každé komedie - není to vtipné. Sled předvídatelných scének, hodně laciná výprava ( to ale pravděpodobně úmyslné, ve stylu filmových mayovek ). Párkrát jsem se zasmál, ale to je všechno. Žádná nezapomenutelná scéna se nekoná.(20.12.2004)