Manituova bota

Manituova topánka

Komedie / Western

Německo, 2001, 81 min

• Hrabka

Jako parodie na "Mayovky" to je docela zdařilé, ale že by mě to nějak nadchlo, to se říct nedá. Něco je skvělé, např. jména hlavních protagonistů a některé scény taky stojí za to, zbytek je ale pouho pouhá trapárna, která nemá s kvalitní komedií nic společného. Ale jako parodii to beru. 40%(31.12.2007)

Ulítlost první třídy se skutečně neskutečnými gagy, postavami a muzikálovými čísly. Infantilita "Manituovy boty" je sice do nebe volající, ale co naplat - smějete se a smějete a smějete. Někdy to sice trochu zaskřípe a závan trapnosti shodí tenhle film k celkovému průměru, přesto jsou Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger opravdu důstojnou inspirací pro slavné příběhy Karla Maye :)...Btw indiánský rap je cool.(23.3.2006)

75% - Michael "Bully" Herbig a jeho televizní estrády mě dobře baví vždy, když je náhodou vidím. Proto jsem se na Manituovu botu těšil jako malé dítě na ožití zastřeleného Vinnetoua. Má očekávání film sice nenaplnil, ale výborně jsem se bavil i tak. Přes mnoho dobrých a originálních gagů jsem měl pocit, že má tato parodie hluchá místa, a že se z daného námětu dalo vyždímat mnohem víc. Čtyři hvězdičky mohu dát s čistým svědomím zvláště pak, když si vzpomenu na jiné parodie, které mi přišly zoufale nezábavné, či ofenzivní. Nemyslím, že by toto byl ten případ.(5.4.2006)

Brilantni nemecka parodie na stare weterny od genialniho tria z Bullyparade a po pravu nejuspesnejsi film v Nemecku vsech dob. Bully (Michael Herbig) jako teplej indian se proste musi videt!(29.12.2003)

Absolutně nic jsem od toho nečekal, maximálně to že se Němci ztrapní. Už začátek, kde je ořezávátko na šípy nebo jak indiáni natírají týpý mě dostalo. A pak že neexistuje někdo kdo vzdoruje triu Abrahams + Zucker + Zucker. Na to že je to jejich opravdu první parodie je to velmi slušné. Jako teplej indián a ranč Pudřenka to je fakt nářez. Zatím jeden z nejlepších německých filmů vůbec.(27.7.2006)

• - Celá scéna v jeskyni u konce je dabována, původní zvuk byl znehodnocen zvuky z ulice. (KucC)

• - V době premiéry filmu na TV Pro7 padl divácký rekord ve sledovanosti. Film sledovalo 12,2 milionu diváků, což bylo 32 % sledujících. (dinamit_1)

• - Koně nemohou zvracet, protože jim pro to chybí v jícnu svaly. "Ich hab 'schon Pferde Kotzen Sehn", v překladu "viděl jsem koně zvracet", je německé přísloví pro něco velmi nepravděpodobného. (dinamit_1)