poster

Volání divočiny

 • Velká Británie

  Born Free

 • SK název

  Volanie divočiny

Rodinný / Drama / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1966, 92 min

Hudba:

John Barry

Komentáře uživatelů k filmu (123)

 • golfista
  ****

  Nádherný snímek o manželském páru Adamsových žijících v Keni, který si vzal malé lvíče (lvici Elsu) na vychování. Vychovali ji jako domácí zvíře a po jejím dospění se ji snažili vrátit přírodě. Pro milovníky přírodopisných filmů povinnost :)(4.4.2003)

 • kleopatra
  *****

  U pokusů manželů Adamsových Elsu učinit "free" mi vlhnou oči, u písničky Born free už brečím jak želva.............(24.3.2005)

 • Houdini
  ***

  Oscar 2 : Hudba, Píseň - "Born Free"(26.4.2004)

 • Enšpígl
  *****

  Já až do dneška absolutně netušil, že Příběhy lvice Elsy jsou zfilmovaný, když jsem se to dověděl, okamžitě se mě vybavilo, kolik času jsem probděl po večerech u této knížky. A hned jsem si říkal, podaří se filmařům ten nejnáročnější a klíčový úsek celýho příběhu , začleňování Elsy do divoké přírody podat tak silně a emotivně jako paní Adamson do své přenádherné knížce ? A co konec ? Budu u něj brečet jako malej Jarda, stejně jako u poslední stránky Elsina příběhu ? Nebudu napínat, bylo to tam všechno, včetně těch závěrečných slz. Nevím jak se filmařům podařilo natočit všechny ty "zvířecí" scény, zejména ty lví, ale jedno vím jistě. Tenhle film natočili lidé, kteří milovali přírodu, měli respekt ke všemu živému a do své filmářské práce dali celé svoje srdce. Volání divočiny budu ve svým nitru slyšet ještě dlouho, je to totiž krásné a dojemné volání po volnosti.(28.3.2010)

 • Renton
  ****

  Scénář: Lester Cole .. Dojemné dobrodružství s nádhernou písní. Afrika je krásná a krutá..(28.3.2005)

 • T2
  ****

  Tak toto som videl strašne dávno ale v tej dobe sa mi takéto rodinné filmy moc páčili a raz sa k tomu musím ešte vrátiť a uvidím či si to tak vychutnám ako prv. /70%/(17.8.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Vynikající! Když jsem tohle jako malá shlédla, mělo to na mě velký vliv... lásku k šelmám mi nikdo nemůže dodnes vzít.(2.8.2008)

 • Viktooorka
  *****

  Jen co vysuším a vyčistím polštář od nudlí, napíšu toho více :o) Takže po probrečené a probdělé noci je tady: Někdo chová křečky, papoušky, kočky, psy, nebo králíky, prasata, koně, hady nebo dokonce opice a někdo si za domácího mazlíčka pořídí lva. A jak už bývá zvykem najde se někdo, komu se to nelíbí, sousedům. Jenže normální domácí zvířátko nepůsobí takové pohromy jako lvice, naše milovná lvice Elsa. Co tedy dál? Život v kleci, nebo smrt v divočině? Ale každý milující chovatel pro svého miláčka chce to nejlepší, tak najde řešení. A tak se kočička Elsa začala učit býti šelmou :o) Příběh věru zajímavý a pro mě silně emotivní, který mi i teď vhání slzy do očí. Nejenže nám Volání divočiny nabídne sympatické postavy, krásou a kouzlem celého filmu je příroda s nádhernými zvířaty (až na tu kobru, brrr) a samozřejmě životní příběh Elsy. Nezapomenutelné :o) PS: SPOILER Sebemenší vzpomínka na scénu, kdy Elsu vysadili a odjeli, mi trhá srdce na tisíce kousků. Představovala jsem si, jaké by to bylo, kdybych tahle vysadila tu svoji lvici a opustila ji. Infarktové!(23.6.2010)

 • Boss321
  ****

  Nádherně zfilmovaný příběh o rodině Adamsových, která si vezme malou lvice Elsu. Po jejím dospění si ale neumí představit, že by zbytek života strávil v kleci a tak se snaží o její návrat do volné přírody..... Píseň Born Free je opravdu přenádherná......(17.12.2007)

 • Faidra
  *****

  Born free a life is worth living. A to je, oč tu běží.(1.3.2010)

 • Ingrid
  *****

  Největší doják. Už tak silný dojem z filmu (o svobodě, respektu k přírodě, lásce ke zvířatům) umocňuje ještě neustálá myšlenka na fakt, že Joy Adamsonovou zavraždil v roce 1980 její sluha, když ho propustila za krádež, a George Adamsona v roce 1989 zastřelili somálští pošahanci. K tématu doporučuji i povedený dokument: http://www.csfd.cz/film/344411-elsa-lvice-ktera-zmenila-svet/.(20.8.2004)

 • genetique
  ****

  Nezabudnuteľné a neodolateľné romantické, a priam hravé dobrodružstvo s obrovským množstvom úžasných levích (a iných prírodných) scén, z ktorých nejedna dokáže diváka dojať. A ak nie tie, tak určite záverečný doják s titulnou piesňou. 80%.(31.3.2007)

 • Jeanne
  *****

  Jestli něco nesnáším, tak jsou to filmy o zvířátkách typů a názvů ve stylu "můj přítel levhart" apod.! Ale tenhle jediný uznávám naprosto a bez výhrad! - "proto" těch pět hvězdiček - To bude prostě ten druhý extrém nebo taky výjimka potvrzuící pravidlo o nedívatelnosti přírodopisně-rodinných filmů... :)) zkrátka šedesátá léta, africká krajina (nádherně podaná skoro jako ve Vzpomínkách na Afriku), příroda je přeci jen příroda, herecké ztvárnění maželů Adamsový bylo skvělé, hudba neměla chybu... Tohle je ten pravý klenot filmoték, leč na prach! :)(5.12.2003)

 • tahit
  *****

  Pro notorického vyznavače přírody jako jsem já, (alespoň se za něj považuji), je tématika přírodních filmů ze života divočiny a nádherných zvířat ohromný relax, který jen tak nezevšední. Stačí se jen koukat a zbavit se všech pout denních starostí. Nicméně si myslím, že i přes skvělé výkony britského hereckého páru byli pro mě hlavní fantasticky hrající zvířata, která ve výsledné formě svojí exhibicí dokázala zaujmout i v dnešní přecivilizované době techniky.(30.3.2010)

 • Ducharme
  **

  Moje dětská knižní hrdinka Elsa byla ve filmu pouhou lvicí a já se s tím nedokázala smířit. Veškeré mladické sny a iluze se na filmovém plátně přeměnily v nudně realistický a neinvenční příběh bez kouzla. Marná byla snaha Andyho Williamse, našeptat mi do ouška, že Born free and life is worth living. Mít po ruce ovladač (nebo spíš nebýt tak líná), osvobodila bych Elsu mnohem dříve.(28.3.2010)

 • freddy
  *****

  Úžasný, fantasticky bezchybný film o přírodě, ve kterém nechybí krásné i smutné, v každém případě však vždy velmi dojemné scény, které nechají chladným jan málokterého diváka. Pro člověka, který miluje zvířata (a já se mezi tyto lidi řadím) není nijak složité pochopit chování paní Adamsonové a její pohnutky, které jí vedou k rozhodnutím, jež učinila. Akorát nevím, jestli bych já měl její odvahu a její trpělivost. Každopádně krásně se na ten film koukalo a musím s radostí konstatovat, že mu absolutně nic nechybí a že ho mohu označit za dokonalý. A velice se kaji, že jsem poprvé tento film viděl až nyní ve svých 23 letech, ale bohužel zrovna tento snímek nepatří v Česku mezi často vysílané filmy, což je škoda. Ale řídím se tím, že lepší vidět pozdě než nikdy. Každopádně pořád si v hlavě musím promítat úžasné záběry z tohoto filmu a jen při vzpomínce na ně mi zase začínají vlhnout oči. Netřeba dodávat, že na konci jsem pro samé slzy už chvílemi viděl jen velmi rozostřeně, ale u tohoto filmu prostě nejde se jen tak v klidu koukat. Tenhle film se musí naplno prožít, aby divák docenil jeho kvality. Já jsem naprosto spokojený a jsem rád, že Elsa se vrátila tam, kam patří, a vyslyšela díky svým páníčkům a chráněncům volání divočiny. A já mohu jen zatlačit slzu a udělit všech pět hvězd, protože tenhle film si je plně zaslouží.(5.4.2010)

 • WANDRWALL
  **

  Lvice Elsa svého času dojímala hodně dětských diváků. Dokud se z filmů o zvířatech nestal lepší vývozní artikl pro Hollywood. Hollywood krade kde se dá, neb jeho distribuce prodá film kde se jim zamane. Umí to.(25.9.2010)

 • Rocky62
  ****

  Milovník zvířat sice jsem, ale raději dávám přednost dokumentované formě před filmem kvůli své sentimentální vykriplenosti. Volání divočiny je ale tak nádherný film, že je velká škoda takový skvost nevidět. Někdo kdosi prohlásil: Příroda je proti nám ve výhodě, může existovat bez nás, ale my bez ní zahyneme. Tento citát má sice na mysli přírodní zdroje, ale dal by se aplikovat na vztah mezi člověkem a zvířetem. Člověk může milovat zvíře stejně láskyplně tak jak je tomu mezi zvířaty a v případě odloučení jeho srdce umírá. Takhle bych charakterizoval pointu této legendy. Krása africké přírody nezná mezí, což je umocněno skvělou prací kameramana. Hudba génia Barryho spolehlivě vyléčí zánět uší. 85%(5.7.2011)

 • Beastmaster4
  *****

  Četl jsem knihu Joy Adamsonové (česká spisovatelka, malířka a ochránkyně zvířat) a film je téměř shodný, co se týče kvality a hlavně zachycení divoké africké přírody. Dojemný příběh ženy, která se snaží se svým manželem zachránit nejen život lvice Elsy, ale "celé Afriky". Mimochodem, další knihy jako např. Příběh levhartice Penny aj. jsou stejně krásné. Život a práce Adamsonových zaslouží to největší uznání. Tento film je myslím alespoň malou odměnou a památkou těmto vynikajícím lidem. Nádherná hudba Johna Barryho krásně ladí s africkou savanou a tučně podtrhává dobrodružnou náladu. Mohu doporučit jako jeden z nejlepších přirodovědných dobrodružných filmů.(31.5.2011)

 • Mariin
  ****

  Velmi pěkný film pro děti a mládež. Manželé Adamsonovi se k sobě chovají také moc hezky, k tomu nádherná příroda - a příběh lvice Elsy. Ve své době to byl mimořádně oblíbený film, matně vzpomínám, že jsem se na něj s rodiči díval ještě v černobílé televizi. Z hlediska dětského diváka by bylo možno dát určitě i pět hvěziček.(27.5.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7