Volání divočiny

Volanie divočiny

Rodinný / Drama / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1966, 92 min

John Barry

U pokusů manželů Adamsových Elsu učinit "free" mi vlhnou oči, u písničky Born free už brečím jak želva.............(24.3.2005)

Největší doják. Už tak silný dojem z filmu (o svobodě, respektu k přírodě, lásce ke zvířatům) umocňuje ještě neustálá myšlenka na fakt, že Joy Adamsonovou zavraždil v roce 1980 její sluha, když ho propustila za krádež, a George Adamsona v roce 1989 zastřelili somálští pošahanci. K tématu doporučuji i povedený dokument: http://www.csfd.cz/film/344411-elsa-lvice-ktera-zmenila-svet/.(20.8.2004)

Kdykoliv si jenom na tento film s výbornou hudbou Johna Barryho vzpomenu, vlhnou mi oči. A co když ho teprve znovu vidím...hm..přes ty slzy ale rozmazaně! Výborné zpracování životního příběhu manželů Adamsonových. Nádherné záběry africké přírody a krásný pravdivý příběh.(19.7.2008)

• WANDRWALL

Lvice Elsa svého času dojímala hodně dětských diváků. Dokud se z filmů o zvířatech nestal lepší vývozní artikl pro Hollywood. Hollywood krade kde se dá, neb jeho distribuce prodá film kde se jim zamane. Umí to.(25.9.2010)

Příběhy Joy Adamsonové mě provázely od dětství. Naše zvířectvo dědí jména Elsy, případně Džespy. Na reprízování příběhu o Else se vždycky rád podívám. Hudba Johna Barryho včetně titulní písně Born Free je skvělá.(9.7.2008)