Volání divočiny

Velká Británie / USA, 1966, 92 min

Lester Cole

Kenneth Talbot

John Barry

Nádherně natočený silný příběh .... k tomu ta africká příroda ...nemám co dodat :-)(24.4.2010)

Úžasný, fantasticky bezchybný film o přírodě, ve kterém nechybí krásné i smutné, v každém případě však vždy velmi dojemné scény, které nechají chladným jan málokterého diváka. Pro člověka, který miluje zvířata (a já se mezi tyto lidi řadím) není nijak složité pochopit chování paní Adamsonové a její pohnutky, které jí vedou k rozhodnutím, jež učinila. Akorát nevím, jestli bych já měl její odvahu a její trpělivost. Každopádně krásně se na ten film koukalo a musím s radostí konstatovat, že mu absolutně nic nechybí a že ho mohu označit za dokonalý. A velice se kaji, že jsem poprvé tento film viděl až nyní ve svých 23 letech, ale bohužel zrovna tento snímek nepatří v Česku mezi často vysílané filmy, což je škoda. Ale řídím se tím, že lepší vidět pozdě než nikdy. Každopádně pořád si v hlavě musím promítat úžasné záběry z tohoto filmu a jen při vzpomínce na ně mi zase začínají vlhnout oči. Netřeba dodávat, že na konci jsem pro samé slzy už chvílemi viděl jen velmi rozostřeně, ale u tohoto filmu prostě nejde se jen tak v klidu koukat. Tenhle film se musí naplno prožít, aby divák docenil jeho kvality. Já jsem naprosto spokojený a jsem rád, že Elsa se vrátila tam, kam patří, a vyslyšela díky svým páníčkům a chráněncům volání divočiny. A já mohu jen zatlačit slzu a udělit všech pět hvězd, protože tenhle film si je plně zaslouží.(5.4.2010)

Tak jo, tady nostalgie funguje stoprocentně. Tenhle film mne dostane, kdykoli si zamane (od mých sedmi let). Stačí abych zaslechl ústřední melodii a hned jsem lepším člověkem. Asi to bude opravdu dobrý film.(18.6.2010)

Nejslzavější film, co si pamatuji z dětství. Dneska už bych na ty slzy ale neměla sílu.(2.6.2013)

Těch řekněme 60% jen z úcty k práci manželů Adamsonových,-jinak k filmu asi tak spoustu výhrad (moc nemusím ,,filmy" anifilm anidokument,herci neherci,až moc sladkobolné,.............atd.)(27.3.2010)