poster

Volání divočiny

 • Velká Británie

  Born Free

 • slovenský

  Volanie divočiny

Rodinný / Drama / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1966, 92 min

Scénář:

Lester Cole

Kamera:

Kenneth Talbot

Hudba:

John Barry
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FilmFan24
  *****

  Kdykoliv si jenom na tento film s výbornou hudbou Johna Barryho vzpomenu, vlhnou mi oči. A co když ho teprve znovu vidím...hm..přes ty slzy ale rozmazaně! Výborné zpracování životního příběhu manželů Adamsonových. Nádherné záběry africké přírody a krásný pravdivý příběh.(19.7.2008)

 • Rocky62
  ****

  Milovník zvířat sice jsem, ale raději dávám přednost dokumentované formě před filmem kvůli své sentimentální vykriplenosti. Volání divočiny je ale tak nádherný film, že je velká škoda takový skvost nevidět. Někdo kdosi prohlásil: Příroda je proti nám ve výhodě, může existovat bez nás, ale my bez ní zahyneme. Tento citát má sice na mysli přírodní zdroje, ale dal by se aplikovat na vztah mezi člověkem a zvířetem. Člověk může milovat zvíře stejně láskyplně tak jak je tomu mezi zvířaty a v případě odloučení jeho srdce umírá. Takhle bych charakterizoval pointu této legendy. Krása africké přírody nezná mezí, což je umocněno skvělou prací kameramana. Hudba génia Barryho spolehlivě vyléčí zánět uší. 85%(5.7.2011)

 • Žralok
  *****

  Filmová podoba knihy Joy Adamsonové ,,Příběh lvice Elsy" popisuje osudy Joy a George Adamsonových kteří se starají o osiřelé lvíče. Ze kterého vyrostla snad nejznámější lvice na světě. Elsa. Nádherný a dojemný příběh natočen podle skutečných vzpomínek Joy.(18.11.2012)

 • Laxik
  ****

  Dvojice hloupých pokrytců s neskutečně velkým srdcem, kteří střílí všechny lvy, kromě té jedné jediné milované Elsy, si vás získá i přes to, že byste jim za ty jejich nápady rádi omlátili o hlavu svazek všech spisů od Davida Attenborougha. A jako vrchol všeho jim to všechno vyjde. Boooooorn free, tjá dá dá dá dí dá...(3.1.2013)

 • veronikav
  *****

  Nádherně natočený silný příběh .... k tomu ta africká příroda ...nemám co dodat :-)(24.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace