Volání divočiny

Velká Británie / USA, 1966, 92 min

Lester Cole

Kenneth Talbot

John Barry

Největší doják. Už tak silný dojem z filmu (o svobodě, respektu k přírodě, lásce ke zvířatům) umocňuje ještě neustálá myšlenka na fakt, že Joy Adamsonovou zavraždil v roce 1980 její sluha, když ho propustila za krádež, a George Adamsona v roce 1989 zastřelili somálští pošahanci. K tématu doporučuji i povedený dokument: http://www.csfd.cz/film/344411-elsa-lvice-ktera-zmenila-svet/.(20.8.2004)

Vynikající! Když jsem tohle jako malá shlédla, mělo to na mě velký vliv... lásku k šelmám mi nikdo nemůže dodnes vzít.(2.8.2008)

Kdykoliv si jenom na tento film s výbornou hudbou Johna Barryho vzpomenu, vlhnou mi oči. A co když ho teprve znovu vidím...hm..přes ty slzy ale rozmazaně! Výborné zpracování životního příběhu manželů Adamsonových. Nádherné záběry africké přírody a krásný pravdivý příběh.(19.7.2008)

Oscar 2 : Hudba, Píseň - "Born Free"(26.4.2004)

• Ducharme

Moje dětská knižní hrdinka Elsa byla ve filmu pouhou lvicí a já se s tím nedokázala smířit. Veškeré mladické sny a iluze se na filmovém plátně přeměnily v nudně realistický a neinvenční příběh bez kouzla. Marná byla snaha Andyho Williamse, našeptat mi do ouška, že Born free and life is worth living. Mít po ruce ovladač (nebo spíš nebýt tak líná), osvobodila bych Elsu mnohem dříve.(28.3.2010)

• - Hrob lvice Elsy je současně místem posledního odpočinku autorky původní knihy Joy Adamsonové, která si přála, aby bylo její tělo po smrti spáleno a popel rozptýlen nad hrobem milované lvice. [Zdroj: lideazeme.cz] (Komi.xxx)

• - Bill Travers je i ve skutečném životě manželem Virginie McKenny. (Terva)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy Joy Adamsonové, proslulé ochránkyně zvířat, malířky, spisovatelky. Podle jména by se to na první pohled nezdálo, ale tato žena se narodila v roce 1910 v Opavě. (Vacablatna)