• sinp
  ****

  Olmer zde předvedl svoji kvalitu, kterou v současnosti zoufale hledá. Psychologický lehce komediální příběh je vystavěn velmi dobře, až se nechce věřit, že je to právě dílo Víta Olmera. Abych Olmera nepřechválil: Režie je obstojná a nepatří k největším kladům filmu. Nad čáru, jenž filmy vytahuje do nadprůměrných hodnot se Jako jed dostal především díky Zdeňku Svěrákovy a velmi lidskému scénáři. Na Olmera vynikající...(15.8.2005)

 • Gary
  **

  No, od Olmera se mi rozhodně víc líbilo Strašidlo Cantervilské, ale co vím určitě, že Zdeněk Svěrák dokáže být tak sucho- suše- sucharisticky- unylý až dostane diváka do nudného hereckého transu. Ten film je zkrátka až příliš...suchý.(20.8.2004)

 • zlabus
  *****

  O chloupek lepší než podobně laděné "Co je Vám doktore?". Olmer přesvědčuje, že vždycky nebyl takový patlal a Svěrákův neherecký projev nepřestává fascinovat. Jeden z nejlepších českých filmů, škoda, že poněkud zapadl.(29.8.2010)

 • - V roce 2010 nahrála rapová skupina PSH na albu Epilog skladbu inspirovanou tímto filmem. Jmenuje se také „Jako Jed“. (hendrich6)

 • - Režisér Vít Olmer osvětluje, že postavu Pavla Hnyka měl hrát Jiří Menzel, nicméně vedení Barrandova odmítlo spojení Jiří Menzel, Antonín Máša a Vít Olmer. Týden před natáčením dostal Olmer příkaz Jiřího Menzela v hlavní roli nahradit někým jiným. Jiří Menzel sám požádal Zdeňka Svěráka, jestli by roli nepřijal. Na Slovensku se konal konkurz pro film, ale herečka Ivona Krajčovičová byla pro roli Julky Tomčányové jasnou favoritkou a nakonec ji získala. Coby blondýna hrála s černou parukou, aby působila více „ohnivě“. Zdeněk Svěrák se do Krajčovičové skutečně zamiloval, což v závěru natáčení působilo komplikace. (SeanBean)

 • - Během natáčení filmu přivedl Vít Olmer Zdeňka Svěráka na myšlenku námětu k filmu Obecná škola (1991). Vít Olmer však nakonec natočil Tankový prapor (1991), a tak snímek Obecná škola (1991) natočil Zdeňkův syn Jan Svěrák (mchnk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace