Playgirls

Komedie

Česko, 1995, 77 min

• hippyman

po "příběhové" stránce je to dost slabé, a to je paradoxně ta nejsilnější stránka, kterou jde pozorovat... nesmyslné prostřihy a ubohé herecké výkony (ani o výkonech jako takových nejde moc mluvit, což je na soft mature porno relativně smutné), takže aspoň vymodlím 1* za zachycení atmosféry 90. let a porevolučního hajzlíkovskýho podnikavýho boomu... 20%(4.3.2011)

• JFL

Jeden z genderově nejstereotypnějších filmů v české kinematografii aneb podnikavé dívky dostanou zaslouženě přes prsty (přesně řečeno do zadku) a cudná dívčina odchází těhotná s luxem v ruce vstříc životu s manžílkem, kterého si získala tím, že mu prala prádlo a dělala snídaně (a nekritizovala ho za návštěvy v bordelu). "Playgirls" sice nejsou zdaleka tak dobově výživné jako "Nahota na prodej", ale některé záblesky typické české krajiny poloviny 90. let jsou úchvatné (Němčouři, esoterika, kšeftování s nemovitostmi a running joke s mobily). Jako exploatace precizně důsledné, ale ty stupidní deníčkové voiceovery hrdinek z toho dělají nekoukatelnou slátaninu.(14.2.2010)

• Ilicka

I tu necelou hodinu co jsem z toho viděla jsem rozdýchávala velmi těžce. Ta šílená hudba, ty voiceovery, ta kamera. Opravdu děsivé zážitky.(28.12.2007)

• Big Bear

Příšerná věc z příšerné doby. V době vzniku filmu u nás už sice jako nebyl komunismus, ale ta porevoluční doba přála všem podivnejm živlům a podnikům. A měli je právě komančové, bývalí pinglové, veksláci, vedoucí zelenin atd...Byla to divná doba, kdy jsme se strašně chtěli podobat západu ale zpoza zapařenejch koženkovejch bund jsme stále páchli východním potem. Byla to doba Favoritů, fialových sak, prvních podnikatelů s culíky a neskutečnými mobily, jejichž sluchátka ještě stále se základnou s baterií spojoval kroucený kabel... Města křižovaly mercedesy Němčourů, novodobých zlatokopů obklopených vždy nějakým tím naším říťolezcem.. co za Mařeny se mohl přetrhnout.... Nevím co je u tohoto filmu nejstrašnější, zda Moravec s cuklíkem, afektovaná čeština afektované Chytrové, tlustá stehna nevzhledné Adamcové, nebo strakatá kravata s fialovoučkou košilí Poloczka... děj raději vynechám i herecké výkony všech zúčastněných. Tohle může fungovat jen jako studijní materiál, jako konzerva určitého období našich dějin. Je to stejné jako s nenačatým mlékem v igelitovém sáčku z té doby. Dnes ten způsob tehdejšího balení možná udiví, ale rozhodně bych sáček neotevíral. Pane Olmere - klobouk dolů - erotická komedie, to je fakt něco ! ODPAD(20.2.2014)

• Djkoma

Velká Olmerova perla, kterou si nedá za rámeček a zkusí na ni hodně rychle zapomenout. Neobsadit do erotické komedie (??) nějakou hezkou herečku, která by se ukazovala většinu času nahá je čiré šílenství, které nemohlo dopadnout hůře.(21.9.2007)