poster

Sny žen

 • Švédsko

  Kvinnodröm

 • anglický

  Dreams

Drama

Švédsko, 1955, 87 min

 • tutkaha
  ***

  Jeden z nejslabších Bergmannových snímků, které jsem zatím viděla. Stylizovanější a povrchnější než některé pozdější psychologické studie manželství a vztahů ženy a muže vůbec. Charaktery jsou příliš plytké, u mladé slečny sice dochází k deziluzi, ale za nějaký vnitřní vývoj se to považovat nedá. Vedle toho mne nudila i zápletka a prostředí modelingu... Bergmann se ale nezapře - je to mistr v umění vystavět napětí i zdánlivě banálním dialogem muže a ženy, zde např. rozhovor muže a jeho bývalé milenky v hotelovém pokoji.(23.3.2010)

 • troufalka
  *****

  Jsem vděčnou Bermanovou divačkou, většina filmů od něj mi sedne, lidově řečeno, jak prdel na hrnec. Tenhle kousek snad natočil jen kvůli mně, jinak si to nedovedu vysvětlt.(28.4.2016)

 • Marigold
  ***

  Lehce vystavěné vyprávění o deziluzi dvou žen, mladé naivní modelky Doris a její šéfové Susanne. Obě se během služební cesty do Göteborgu dostávají do křížku se svými sny a představami o mužích a štěstí. Bergman s výjimkou několika velmi dusivých scén volí spíše lehkou až komediální perspektivu, s myšlenkami pracuje lehce, jednotlivé epizodky pěkně pointuje, ale přesto mě nedokázal příliš vtáhnout do světa obou hrdinek. Možná mi byla na obtíž úmyslně naivní a povrchní stylizace... Možná mi prostě nesedla celková nálada filmu. Každopádně Sny žen považuji za slabší kousek z mistrovy filmografie.(29.10.2008)

 • Auvajs
  ***

  Příběh je poněkud nerozvinutý až zkosený. Zfilmování s citem pro detail se mi však poměrně líbilo. /71%/ /thumbs ¾ up, ¼ down/(12.11.2013)

 • S.Dedalus
  ***

  Pěkné, výborně zahrané, průměrně zábavné. Bergmanovi prostě víc sedí deprese než odlehčené filmy.(14.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace