Film pro děti a o dětech se na pozadí děje dokumentuje nástup výpočetní techniky do života tehdejší společnosti. Film není rozhodně špatný, ale dnes působí značně nepřesvědčivě až úsměvně. Na své si však přijdou počítačoví pamětníci, kteří si zavzpomínají na své Sinclairy a Didaktiky. Film lze každopádně doporučit ke zhlédnutí.(8.6.2008)

• Vampireman

Dosti ospalý technologický úsvit s neobyčejným Schimtzerovým "hitem" Ferda jede na kole.(5.6.2011)

Taky jsem ve věku kluků byli zbláznění do výpočetní techniky a do všemožných elektronických věciček. Dnešní děti budou zřejmě tenhle příběh sledovat s vykulenýma očima a já občas taky, když se kouknu na svůj noťas a zavzpomínám na počítačový pravěk. Jiří Schmitzer se vlastně ani moc nezměnil.(11.6.2012)

Prolog téměř plívovský - nápadité titulky. Skvělé zobrazení nejen počítačové revoluce v Československu 80. let (jó Karel, to byl programový jazyk...), ale i vesnice (parádní kamera, která přibližuje vesnické starousedlíky). Výborné prolínání vážnější rodinné linie s klukovinami.(10.6.2012)

Nadprůměrný dětský film určený především té chlapecké části dětského publika má vše co je pro tento typ filmů potřeba - napětí i zábavu.(6.9.2002)