Géniové, zpočátku spíš jeden, který vymýšlí různé zlepšováky, ale né všechny vždy pracují správně a převážně všichni kolem něj šílí. ( Hodnocení: 6/10 )(26.6.2012)

Zajímavá záležitost z dob, kdy se v české zemi začala objevovat pokročilejší technika s mikroprocesory. Zvlášť musím zmínit Jiřího Stracha, roztomilého chlapce s modrýma očima a příjemným hlasem, ten má prostě hraní v krvi. A Jakub Wehrenberg? Prostě "malý Edison" - detektor počůrávání, myšochyt, "něco na hlídání čarodějnic" a podobné. Ovšem nejlepší scéna je, když dědeček na zahradě u pařeniště nadává, že mu ty blbosti vyhodí z baráku, a pak vejde do skleníku s elektronickým panelem. Někdy mi však kamera trochu dala svými zvláštními pozicemi zabrat. No a nyní závěrem k hlavnímu se doberem' - Ferda jede na kole, Ferda jede pryč. Není těžké do louže spadnout, a to protože Ferda jede na kole, veze na něm rýč.(10.9.2011)

Pěkný snímek o chlapci ,který je technicky nadaný ,ale okolí nemá moc pochopení pro jeho vynálezy. O to je to pro něj težší ,že má jenom starého dědu. Naštěstí se najde kamarád a vedoucí počítačového kroužku ,který s ním má výdrž a nakonec ho adoptují. Škoda ,že už se dnes takové obyčejné snímky pro mládež netočí.(20.12.2007)

• Vampireman

Dosti ospalý technologický úsvit s neobyčejným Schimtzerovým "hitem" Ferda jede na kole.(5.6.2011)

Myslim, ze v dobe vzniku nadchnul tento film spousta kluku. Dnesni mladez uz mozna nechape, ti starsi se ale s usmevem radi podivaji a zavzpominaji... Solidni rodinny film pro nedelni dopoledne.(10.6.2012)