Nadprůměrný dětský film určený především té chlapecké části dětského publika má vše co je pro tento typ filmů potřeba - napětí i zábavu.(6.9.2002)

Film pro děti a o dětech se na pozadí děje dokumentuje nástup výpočetní techniky do života tehdejší společnosti. Film není rozhodně špatný, ale dnes působí značně nepřesvědčivě až úsměvně. Na své si však přijdou počítačoví pamětníci, kteří si zavzpomínají na své Sinclairy a Didaktiky. Film lze každopádně doporučit ke zhlédnutí.(8.6.2008)

Géniové, zpočátku spíš jeden, který vymýšlí různé zlepšováky, ale né všechny vždy pracují správně a převážně všichni kolem něj šílí. ( Hodnocení: 6/10 )(26.6.2012)

• Vampireman

Dosti ospalý technologický úsvit s neobyčejným Schimtzerovým "hitem" Ferda jede na kole.(5.6.2011)

Zajímavá záležitost z dob, kdy se v české zemi začala objevovat pokročilejší technika s mikroprocesory. Zvlášť musím zmínit Jiřího Stracha, roztomilého chlapce s modrýma očima a příjemným hlasem, ten má prostě hraní v krvi. A Jakub Wehrenberg? Prostě "malý Edison" - detektor počůrávání, myšochyt, "něco na hlídání čarodějnic" a podobné. Ovšem nejlepší scéna je, když dědeček na zahradě u pařeniště nadává, že mu ty blbosti vyhodí z baráku, a pak vejde do skleníku s elektronickým panelem. Někdy mi však kamera trochu dala svými zvláštními pozicemi zabrat. No a nyní závěrem k hlavnímu se doberem' - Ferda jede na kole, Ferda jede pryč. Není těžké do louže spadnout, a to protože Ferda jede na kole, veze na něm rýč.(10.9.2011)