poster

Nespatřené (TV film)

Dokumentární

Česko, 1996, 52 min

Režie:

Miroslav Janek

Kamera:

Miroslav Janek
(další profese)
 • Tom_Lachtan
  ****

  zajímavé, leč chyběl mi tam výraznější rozhovor s učiteli v oné škole, či rodičí(17.10.2012)

 • WolfR
  **

  Dokument bez hlavy a paty, a nějaké výrazní informativní hodnoty, 2 hvězdy.(21.1.2016)

 • mysak.pitlik
  ***

  Téda. Jsem sama překvapená, že mě tenhle dokument tak děsil. Na začátku mě pobavil rozhovor dvou slepých kluků, kteří se přetahovali o kameru: "Já to chci taky vidět!" - "Se podívej, ne?". Jenže pak přišel imitující chlapeček a rázem to začalo být strašně hororové...(11.10.2012)

 • DuanBerry
  *****

  Víte, že zdravý člověk přijímá 90% zevních podnětů prostřednictvím zraku? Je to neoddiskutovatelně nejdůležitější smysl, jímž disponujeme (nepočítáme-li ovšem šestý smysl, kterýmžto je obdařen málokdo). Kdybychom se striktně drželi výše uvedené skutečnosti, obšlehnuté z učebnice neurofyziologie, nutně by to znamenalo, že děti, které jsou slepé, jsou odsouzeny k životu s poznáním pouhé desetiny vnějších impulzů. Je pak překvapivé, kolik energie a nebývalého entusiasmu pro život v sobě najdou. No bodejť, život lze přece vnímat všemi smysly. Ty, které jsou za prachobyčejných okolností upozaděny, musejí přijmout nesmlouvavou úlohu smyslů vůdčích, což vede k jejich zbystření, pro nás "normální" často nepochopitelnému. Ty děti nakonec vidí víc než my, daleko víc! A jejich hendikep je posiluje, neztrácejí čas bláhovým tápáním v nesmyslné existenci, ale žijí! Jejich život je mnohdy naplněn smysluplnějším konáním než ten náš. A pak, neztrácejí naději, kterou jsme my ztratili už dávno.(11.10.2012)

 • brunnerka
  ****

  Líbí se mi ta vesměs pozitivní nálada :)(30.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace