Epizody(50)

Mladý Ye Wen (Yip Man) prichádza do mesta Kanton so svojim majstrom Yu, aby si pozreli prestížny turnaj v bojových umeniach. Ye Wen sa ihneď dostáva do problémov s miestnym rikša gangom a spriatelí sa s chromým outsiderom Er Zi-m. Turnaj sa čoskoro zmení na revolučnú akciu, ktorá ma prebudiť v južanoch chuť na zmenu a vojnové ťaženie proti vláde na severe. Udalosť je sponzorovaná generálmi, ktorí si získavajú sympatie miestnych bohatých rodín. Chystá sa prevrat a Ye Wen sa ocitá v ringu proti Veľkej Päťke Severu. Na scéne sa objavuje aj zradný Lin Qingshan, ktorý cíti šancu dostať sa k moci a získať si srdce revolučne cítiacej Zhang Yongcheng. Tá ho ale nemiluje a postupne si začne všímať hrdinské e čestné počínanie mladíka v ringu. (muti)

muti

v casoch Ip man serie vznikol v Cine dokonca aj 50 castovy serial, ktory zachycuje zivot hrdinu od jeho mladosti a sprevadza nas roznymi konfliktami a vyzvami ako v rodnom meste Foshan tak aj na narodnej urovni. je to sice roztahane a ustretna tema lubostneho trojuholnika je klise, ale celkovu atmosferu to velmi nekazi. pacilo sa mi, ako sa Ye Wen (Ip Man) postupne ucil rozne techniky a pritom sa dostaval do roznych potyciek a problemov, ktore chcel riesit. Prebijal sa cez obdobie zvrhnutia poslednej dynastie, Warlord era, Northern expedition, obcianska vojna medzi republikanmi a komunistami, a na zaver klasicky druha svetova vojna. ak sa vam pacili filmy a chcete viac, tak odporucam. inak je to prijemny serial s nadychom soap opera zapletok, no taktiez vyvoj samotneho jrdinu a naberanie skusenosti pri vzdy vacsich vyzvach. ()