• Peytl

Při vší úctě k panu Škvoreckému (zvlášť teď) si pamatuji, když prohlásil po premiéře Olmerovo pokusu o zfilmování jednoho z jeho románů, že takhle to v té knize nějak myslel a že je to to pravé. No, devadesátá léta byla hodně zvláštní. Knihu jsem v tom případě pochopil úplně jinak. Snad jen abych nekřivdil, Lukáš Vaculík byl vybrán, dle mého soudu, dobře, jako představitel mladého Smiřického, Škvorecký zamlada jak vyšitej. Z filmu si pamatuju jen uřvaného a přehrávajícího pana Skamene, nějaký kozy frajtryně (kurva, to je slovo) Babinčákový a Donutila na tankový věži....jinak nic. Kniha pro mě výborná záležitost, ostatně jako vše od pana Škvoreckého. Olmer naproti tomu filmová katastrofa, která od dob filmu Bony a klid, filmu v ČR jen škodí. Howgh(6.1.2012)

Ne tak povedený snímek, dal bych i míň, ale to už by nebylo správné. Každopádně chybělo mi tam více všeho. Škoda :: (((10.1.2007)

Šokovala mě scéna s Vaculíkem a jeho předčasnou ejakulací...Tohle natočili Češi? Jinak mi tenhle žánr filmů není blízký, takže hodnotím spíš technickou stránku(8.11.2009)

No jistě!!! Více než důstojný filmový přepis Škvoreckého románu s životním výkonem Romana Skamene. Nejlepší film Víta Olmera. 90%.(14.4.2006)

Film splnil svoj účel len do polovice. Od podobného námetu som čakal viac a aj oprávnene. Lebo situácia vo vojenských oddieloch bola podobná dlhé roky a komedicko-parodické situácie sa dali rátať tisícmi a na podobné filmy sa čakalo dosť dlho a po revolúcii sa s nimi priam roztrhlo vrece. Nechápem, prečo sa pri tomto hereckom potenciáli nerozvil viac. 55%.(14.5.2007)