Tohle je nejlepší Olmerův film. Je dokonce lepší než knižní předloha, což se jen tak nevidí. Film mi připomíná Černé Barony, ale s přehledem je překonává. Navíc je zde spousta známých tváří, což potěší.(21.7.2005)

Rok 1991, svoboda slova a filmoví tvůrci se do toho bez jakýchkoliv rozmýšlení pustili opravdu zvostra. Tankový prapor se s tím totiž nemaže a zobrazuje to všechno tak odvážně, že pár let dozadu a mohli si herci a režisér předkopávat hrob na Olšanských hřbitovech. Fakt je, že je to legrace, která jen tak neomrzí. Na to jak je to krátký, to totiž na každé zkouknutí příjemně potěší. Ti vojáci se s vojenskou povinností prostě neserou. Spolu s Černými Barony je Tankový prapor to nejlepší co se příběhově vojáků ve Švejkovsky lenivém pojetí u nás urodilo.(16.3.2008)

Stará známá česká komedie. Velký hit to není, ale zase - největším kladem filmu je zjevně herecké obsazení a jejich hlášky a herecké výkony, na to se zapomenout nesmí. Film je krátký, rychle uběhne, občas mě nějaké scény nebavili, ale ve výsledku jsem spokojený, oddechovka, která hitem není, ale ničím neurazí a určo dostatečně zabaví. Hodnotím na 74% = ****(6.3.2013)

„Jozef, máš spojenie?“ – „Ále, čoby, šak je to furt voľajaké... pokurvené.“ TANKOVÝ PRÁPOR nakrútil Vít Olmer podľa scenára Radeka Johna (z nováckej žurnalistickej pochúťky „Na vlastné oči“) podľa knihy Josefa Škvoreckého a snímka spolu s ČIERNYMI BARÓNMI tvorí dva nesmierne úspešné „vojenské“ česko-slovenské hity s tuctami kultových dialógov, scén, postáv a postavičiek (Skamene, Vaculík, Donutil, Suchánek), napĺňajúc tak akúsi formu „zelenej ľudovej zábavy“. Nostalgické spomienky (na film, na vlastnú vojenčinu) neriešim, ak vy áno, predstavte si 80%. Slečnám neodporúčam.(26.7.2008)

A bude se prcat.... ale ono není moc co, Tankový Prapor je jeden z prvních velkých porevolučních počinů, a chtělo by se říct, že podle toho taky vypadá, ale ruku na srdce, to by nebylo právě fér. Některé scény (a je jich dost) jsou přece už dnes kultovní... S odstupem doby a trochou nadhledu dám 70%.(26.3.2003)

• - Nálada Vlastimila Zavřela (Malina) a Vítězslava Jandáka (kapitán Matka) bola dosť bojovná, lebo práve v čase nakrúcania Jandák prebral priateľku kolegovi. (Raccoon.city)

• - První český porevoluční film, který se natáčel za soukromé peníze. (jenik71)

• - Než sa Vít Olmer pustil do natáčania filmu, dostal ponuku režírovať Obecnú školu (1991), ktorú Zdeněk Svěrák napísal priamo pre neho. Olmer sa však rozhodol pre román z pera Josefa Škvoreckého. (Raccoon.city)