McNulty navrhne svým synům, že si zahrají na špióny. Objektem jejich zájmu je Stringer Bell. Chlapci získají díky vynaloženému úsilí evidenční číslo značky na Bellově autě. Greggsová a Carver dopadnou řidiče, který vyzvedává velké množství peněz z věžáků. Následně jsou však na příkaz zástupce komisaře nuceni peníze vrátit. Avon se dozví o Orlandově záměru rozjet špinavý vedlejšák a vysvětlí mu, že to rozhodně není dobrý nápad. (HBO Europe)

0verseer

“You follow the drugs, you get a drug case. You start following the money, you don't know where you're going.” Spočiatku som z The Wire nebol unesený, ale potom čo sa prvá séria prehúpla do druhej časti som sa na seriál skutočne namotal. Páči sa mi ako tu každá postavička má svoj zmysel, vrátane tých, ktoré sa mihli v na prvý pohľad nevýznamnej scéne niekoľko častí predtým. Tentokrát prišiel další reality check a náznak toho, že to zďaleka nebude len o Avonovi a jeho skupine… ()

Arkanoid

McNulty is an asshole. Je tak ponorený do prípadu, že využívanie vlastných detí mu nepríde nemorálne. Wallace je zdatným učiteľom matematiky, pokiaľ ide o dope. Osamelý vlk trpezlivo čaká na svoju šancu, kedy dostane do rúk tie správne karty a vráti úder. Kvalitná prestrelka postaví na nohy, škoda len, že je tak krátka. Hey Herc, what if your mother and father never met? Bunk je neskutočne vtipný. Give me that pussy and now you gonna take my shoes? ()

warrenur

Ta matematicka uloha s prikladom na drogach a potom ta fatalna veta toho decka, co sa stane, ked zle preratas ampule s drogami, bola drsna. Nehovoriac o ladovom klude Omara, ked videl, ako mu prevetrali byt a podpalili van. A zabil to telefonat sudcu. "Who's your daddy now!?" ;) Masaker. Tento diel vobec srsi paradnymi napadmi, takisto ako pripravny kviz tych policajtov na skusku, kde partak dava druhemu tri moznosti, co robit v pripade sexualneho obtazovania kolegyne a typek vyberie stvrtu a absolutne to so svojim "selskym rozumom" zabije. Iny policajny typek ozraty spali oblecenie kvoli dokazom, ze bol s inou zenskou...tvl. :) Kks. Tento diel sa vydaril v skutku mimoriadne pobavil. ()

Anderton

Asi jedna z najlepších epizód prvej sezóny. Pribudnú nám nejaké mŕtvoly, bez toho by to nebolo ono. Ale zaujmú viac iné scény, ako napríklad sledovačka dvoch McNultyho špuntov Stringera Bella v tržnici. Alebo návšteva vysokej školy s prekvapivým zistením. Na ústredí to medzi nadriadenými a podriadenými pekne vrie, s tým by mal problémy si poradiť aj rada Vacátko. ()