Komentáře uživatelů k TV filmu (143)

 • golfista
  ***

  Sonda do "čistoty" fotbalu "několikáté" třídy na malé vesničce je možná dost blízko pravdě, ale nevztahoval bych to na vesnický fotbal obecně :) Kachyňa určitě natočil lepší kusy, ale jako zaplácnutí deštivého odpoledne to ujde.(20.5.2003)

 • Gemini
  ****

  Jakožto odrodilec v dost fotbalové famílii ke Koženému Slunci můžu říct jen - tak takhle nějak se nastavuje zrcadlo:) Ano, Kožené Slunce opravdu věrně, i díky výborným hercům, ukazuje jak to na těch okresních soutěžích chodí, jak jsou ti lidičkové oddáni tomu svému fotbalu, a jak ho nikdy neopustí. Člověk to svým způsobem musí obdivovat...a upřímně, mezi námi, při zápase na drňáku v Borohrádku si užijete jako divák mnohem víc zábavy než při finále Ligy Mistrů.(21.5.2005)

 • Tosim
  ****

  Televizní věc, na kterém nejvíce oceníte její opravdovost. Vše je tu věrohodné - od kopacího míče až po Jiřinu Jiráskovou, jejíž role je tak zapálená pro tuto hru, že je to až k nevíře. Tedy u ženy ;-)(10.5.2003)

 • Radyo
  ***

  Docela věřím, že to takhle nějak ve vesnickém fotbale skutečně chodí. Scénář to alespoň popisuje natolik věrohodně, že se tomu skoro ani nedá nevěřit. Herecké výkony sice nic moc světoborného, ale přece nechcete po funkcionáři vesnického mančaftu, aby deklamoval jako Hamlet. Pravdou je, že od Karla Kachyni jsme zvyklí na "jinačí kafe", ale jako oddechovka je tahle komedie ideální.(19.5.2003)

 • lebowski
  ***

  Za života vesnického fotbalu(15.3.2003)

 • Enšpígl
  ***

  Fotbalové prostředí připomíná spíš pokračování ságy Kmotr, než sport a to žáčkama počínajea přes pralesní ligy první ligou konče. V hledišti zase vládnou lidé s IQ v minusových číslech a tak není divu, že toto téma přitahuje satiristické náměty. Jedním z nich je i Kožené slunce, který dokáže mnohejma scénama a dialogama velmi slušně rozesmát. Nemůže se však zbavit dojmu, že minimálně s dialogama se šlo ještě více vyhrát.(1.9.2014)

 • Renton
  ****

  Scénář: Karel Čabrádek .. ....jelikož vím, jak to na vesnici s fotbalem chodí a tento "dokument" je víc než opravdový. Už tady "dole" se začíná skládat mozaika světově nejoblíbenějšího kolektivního sportu. ___ Nepřiznaný pilotní film Okresního přeboru.(20.11.2010)

 • Marigold
  ****

  Kultovka. Pravda, jedná se v zásadě o nehoráznou bukoliku a vesnickou idylku, která imituje třeba takové bodré Zvonokosy, ale tenhle film mě prostě baví. Má pohodovou atmosféru, chytře napsané dialogy, dobré herce... A na tom fotbale je vážně něco magického, když ho člověk nesleduje pouze z pohody pohovky...(11.3.2005)

 • Radek99
  ***

  Jsem sice fotbalový fanoušek, ale tenhle televizní film mě příliš neoslovil a musím konstatovat, že v produkci pana Kachyni patří k těm nejméně povedeným. Takový ten typický český (veřejnoprávní) televizní průměr...(3.3.2007)

 • Pohrobek
  ***

  Jestli v 3B třídě stojí zápas sud piva a postup pečené prase, je to stále lepší a pochopitelnější než poměry v našem "nejvyšším" fotbale, které už určitě otrávily i ty nejskalnější fandy. Právě proto mě dokázal tento ironicko-přejícný pohled rozesmát i zabavit možná i více než leckterý prvoligový zápas. Jenom bych měl pár výhrad k roli Jiřiny Jiráskové. Sice ji herecky zvládla snad nejlépe ze všech, avšak její postavu bychom tedy ve vesnickém fotbale hledali stěží (A úplně bez zkušeností nejsem.)(11.3.2005)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  V dobách, kdy ještě houslický Slavoj ani nepřemýšlel o svém filmovém úspěchu, se na nerovném pažitu nadšeně prohánělo SK Vrátno. Nebyla s ním taková zábava jako v Houslicích, protože režisér Kachyňa příliš sondoval mezilidské vztahy a výkonům popocházejících plejerů nevěnoval patřičnou pozornost, ale snahu o propagaci amatérského fotbalu je třeba ocenit. Já sám si dám ještě po demižónu vínečka do každé nohy a pak s lehkostí sobě vlastní vstřelím pět gólů prvnímu soupeři, který se mi postaví. Dáme bůra, dáme bůra ...(26.8.2013)

 • sud
  ****

  Tuhle (tragi)komedii vnímám spíše jako velmi věrné zobrazení vesnického fotbalového mančaftu pralesní ligy kdesi v horní dolní. Vynikající Roman Skamene. Skvělé. 70%.(27.7.2009)

 • Divočák
  ***

  V českém fotbale se podplácí, to víme všichni.(29.6.2007)

 • NinadeL
  ****

  Za Legion.(9.8.2009)

 • kinej
  ****

  Podle mého se jedná o nadprůměrnou komedii. Už jed díky faktu, že se jedná o televizní film. Podívejte se jakými braky nás ČT v současnosti zásobuje. Kožené slunce se mi líbio, protože vtipně zachycuje bezednou lásku k fotbalu, ať už na jakékoliv úrovni.(2.7.2007)

 • petaspur
  ****

  Tak tohle byla trefa. Efektně natočené brilantní sportovní výkony se nadčasově propojují s osudovou čistotou sportu. Tady zase jednou někdo ví, o čem to vypráví. Ta pěšinka přes hřiště, kterou vychodil dědek s pivem, mi nostalgicky připoměla mládí, kdy jsem ještě nehrál za Los Angeles Galaxy. "Dáme bůra!"(14.1.2009)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Nečas, Novotný a Vetchý se později sešli i u jiného projektu, zabývajícího se vesnickou kopanou, proti Okresnímu přeboru se však Kožené slunce drží více při zemi a navzdory komediálnímu tónu je podstatně pesimističtější. Nahořklá nota vyprávění je ostatně na celém filmu nejlepší.(13.10.2012)

 • Hrabka
  ***

  Mně jako fotbalistovi se film docela líbil. Zajímavý příběh, jak se jeden vesnický tým propadá do pralesní ligy a kolem toho všeho se odehrává veliký humbuk. 65%(31.12.2007)

 • WANDRWALL
  **

  Něco pro příznivce fotbalu. Dozví se zde, čemu se říká "horská liga", a když v pondělí nahlédnou do novin a sportovní rubriky, tak zjistí, kolik mužů se věnuje fotbalu na všech možných a hlavně nízkých úrovních.(29.3.2011)

 • packa
  **

  Zábavné? Ano. Odpovídající realitě vesnického fotbalu? Ano. Proč přesto jen dvě hvězdičky? Katastrofální "choreografie" ryze fotbalových sekvencí. I v té nejposlednější neandrtálské lize jsou si hráči schopní nahrát, udělat pěknou akci na jeden dotek, vymyslet hezkou přihrávku uličkou atd. atd. Snímek se nedokázal odprostit od typických klišé podobných snímků, kde na dvaceti metrech čtverečních hraje patnáct hráčů najednou (aby se nám hezky vešli všichni do záběru, když už ty herce musíme platit), rejža zařve "akce" a herci si na povel začnou chaoticky přihrávat, nejlépe bodlem, bez ohledu na to, jaký dres má v tu chvíli kdo na sobě, prostě parodie na Bago.... Kdy už konečně někdo natočí film ze sportovního prostředí, na který se bude dát koukat a bavit se jinak, než hledáním chyb??(3.9.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8