V dobách, kdy ještě houslický Slavoj ani nepřemýšlel o svém filmovém úspěchu, se na nerovném pažitu nadšeně prohánělo SK Vrátno. Nebyla s ním taková zábava jako v Houslicích, protože režisér Kachyňa příliš sondoval mezilidské vztahy a výkonům popocházejících plejerů nevěnoval patřičnou pozornost, ale snahu o propagaci amatérského fotbalu je třeba ocenit. Já sám si dám ještě po demižónu vínečka do každé nohy a pak s lehkostí sobě vlastní vstřelím pět gólů prvnímu soupeři, který se mi postaví. Dáme bůra, dáme bůra ...(26.8.2013)

Docela věřím, že to takhle nějak ve vesnickém fotbale skutečně chodí. Scénář to alespoň popisuje natolik věrohodně, že se tomu skoro ani nedá nevěřit. Herecké výkony sice nic moc světoborného, ale přece nechcete po funkcionáři vesnického mančaftu, aby deklamoval jako Hamlet. Pravdou je, že od Karla Kachyni jsme zvyklí na "jinačí kafe", ale jako oddechovka je tahle komedie ideální.(19.5.2003)

Skvělá parodie na vesnické „srandamače“. Myslím, že tvůrci museli shlédnout hodně vesnických zápasů aby se inspirovali a docela se jim to povedlo.(15.6.2008)

• - Ve scéně, kdy na konci filmu docent (Jan Hraběta) vykopne míč do vzduchu, je míč celý bílý. Když však dopadá, je černobílý. (M.B)

• - Spoiler: Postava Lubora Tokoše umírá ve filmu v autobuse cestou ze zápasu. Ve skutečnosti zemře herec rok po natočení filmu. (Lajty)

• - Ve filmu se popíjí pouze pivo značky Jihlavský Ježek. (MTHRFCKR)