Velice podařená komedie ze sportovního prostředí malé vsnice, kdy se dělá vše možné i nemožné, aby se nespadlo do tzv. "pralesní ligy" . Výborný Ondra Vetchý!(22.1.2009)

Nečas, Novotný a Vetchý se později sešli i u jiného projektu, zabývajícího se vesnickou kopanou, proti Okresnímu přeboru se však Kožené slunce drží více při zemi a navzdory komediálnímu tónu je podstatně pesimističtější. Nahořklá nota vyprávění je ostatně na celém filmu nejlepší.(13.10.2012)

Scénář: Karel Čabrádek .. ....jelikož vím, jak to na vesnici s fotbalem chodí a tento "dokument" je víc než opravdový. Už tady "dole" se začíná skládat mozaika světově nejoblíbenějšího kolektivního sportu. ___ Nepřiznaný pilotní film Okresního přeboru.(20.11.2010)

To je aspoň sportovní film. Nehraje se o prvenství, ale o to, nebýt poslední, chch. Do toho skvěly vesnicky postavičky, ktery sou někdy fakt vtipny a fotbalově tragicky. Připomnělo mi to Okresní přebor v pravěku neboli v pralesní lize. A taky tam najdeme pár stejnejch herců - Vetchý, Novotný, Nečas. Jo, pobavilo mě to, ale ne tak, jak přebor.(6.1.2014)

Nevím čím to je, ale většina českých - sportovně laděných - filmů propadla. A to jsme tak sportovní národ !!! Zde se jedná o milý TV film.(23.4.2009)