Mně jako fotbalistovi se film docela líbil. Zajímavý příběh, jak se jeden vesnický tým propadá do pralesní ligy a kolem toho všeho se odehrává veliký humbuk. 65%(31.12.2007)

Herecky čistá a bezchybná záležitosť, v ktorej ale akosi pokryvkáva to, o čom má prioritne celý film byť. Vášeň - vášeň k futbalu, pre futbal, vo futbale..a tým pádom mne ako divákovi, ktorý obdivuje filmy nestora českého filmu, pána Kachyňu, chýbala filmárska vášeň, ktorú pán Kachyňa vedel inokedy tak obdivuhodne rozdávať.(20.9.2009)

Po hodně pokusech film shlédnout, ze kterých většina končila vypnutím filmu po pár minutách, jsem se dneska dokopala a Kožené slunce dokoukala. Výborný film, až mě trochu mrzí, že jsem, se shlédnutím, tak dlouho otálela. Chtěla bych asi nejvíce vyzdvihnout roli Jiřiny Jiráskové, jako zarytá fotbalová fanynka, byla opravdu dojemná a jako tanečnici na místním bále, bych ji z fleku přirovnala ke starší verzi Mii Wallace. :oD Samozřejmě i plejáda hereckého fotbalového týmu byla dokonalá. Na tomto snímku bych zmínila skvělé kostýmy, návrháři se opravdu snažili, také to mohlo dopadnout, alá móda z vietnamských tržišť. Jediné co mě zarazilo, byla až přehnaná vychrtlost Lucie Vondráčkové. Jinak mě film opravdu mile překvapil a nemám mu co vytknout.(16.3.2012)

V "pralese" se vždycky hrálo za pivo a párek a ta scénáristická klička o korupci musí být naprostý výmysl, tomu přece nemůže nikdo uvěřit :((9.4.2008)

Nečas, Novotný a Vetchý se později sešli i u jiného projektu, zabývajícího se vesnickou kopanou, proti Okresnímu přeboru se však Kožené slunce drží více při zemi a navzdory komediálnímu tónu je podstatně pesimističtější. Nahořklá nota vyprávění je ostatně na celém filmu nejlepší.(13.10.2012)