V českém fotbale se podplácí, to víme všichni.(29.6.2007)

Po hodně pokusech film shlédnout, ze kterých většina končila vypnutím filmu po pár minutách, jsem se dneska dokopala a Kožené slunce dokoukala. Výborný film, až mě trochu mrzí, že jsem, se shlédnutím, tak dlouho otálela. Chtěla bych asi nejvíce vyzdvihnout roli Jiřiny Jiráskové, jako zarytá fotbalová fanynka, byla opravdu dojemná a jako tanečnici na místním bále, bych ji z fleku přirovnala ke starší verzi Mii Wallace. :oD Samozřejmě i plejáda hereckého fotbalového týmu byla dokonalá. Na tomto snímku bych zmínila skvělé kostýmy, návrháři se opravdu snažili, také to mohlo dopadnout, alá móda z vietnamských tržišť. Jediné co mě zarazilo, byla až přehnaná vychrtlost Lucie Vondráčkové. Jinak mě film opravdu mile překvapil a nemám mu co vytknout.(16.3.2012)

Televizní zpracování čouhá z tohoto snímku zcela evidentně, přesto ten, kdo zná poměry venkovských fotbálků, může se od srdce zasmát, neboť situace při vesnických zápasech je zde velmi dobře zachycena. Jen škoda, že film nemá větší šmrnc a spád.(14.3.2005)

Velice podařená komedie ze sportovního prostředí malé vsnice, kdy se dělá vše možné i nemožné, aby se nespadlo do tzv. "pralesní ligy" . Výborný Ondra Vetchý!(22.1.2009)

Jsem z vesnice a hraju fotbal.(17.12.2007)