poster

Vlak dětství a naděje (TV seriál)

 • slovenský

  Vlak detstva a nádeje

 • anglický

  Train of Childhood and Expectation, The

Komedie / Drama / Válečný

Československo, 1985, 6 h (Minutáž: 6x60 min)

Režie:

Karel Kachyňa

Scénář:

Karel Kachyňa

Hudba:

Luboš Fišer

Hrají:

Stanislav Zindulka, Helena Růžičková, Žaneta Fuchsová, Tereza Brodská, Gabriela Wilhelmová, Alena Vránová, Eva Svobodová, Blanka Lormanová, Laďka Kozderková, Naďa Konvalinková, Jiřina Jelenská, Jana Hlaváčová, Věra Galatíková, Bohumila Dolejšová, Nina Divíšková, Zuzana Bydžovská, Marie Brožová, Mahulena Bočanová, Jana Andresíková, Bohumil Vávra, Ivan Vyskočil, Václav Vydra nejml., Pavel Vondruška, Oldřich Vlach, Václav Štekl, Zuzana Talpová, Zdeněk Srstka, Jan Skopeček, Roman Skamene, Otto Šimánek, Milan Riehs, Zdeněk Řehoř, Čestmír Řanda ml., Jan Přeučil, Bronislav Poloczek, Jiří Pleskot, Michal Pešek, Zdeněk Ornest, Bořivoj Navrátil, Jiří Langmajer, Václav Kotva, Lubomír Kostelka, Vladimír Javorský, Karel Hábl, František Husák, Vladimír Hlavatý, Karel Heřmánek, Vlastimil Hašek, Ladislav Gerendáš, Karel Bělohradský, Karel Augusta, Oto Ševčík, Ivo Niederle, Vlastimil Bedrna, Miloslav Štibich, Jaroslava Pokorná, Jiřina Třebická, Stanislav Tříska, Pavel Pochylý, Miriam Brochová, Zora Jiráková, Svatava Hubeňáková, Eva Řepíková, Eva Trunečková, Jiří Knot, Luďa Marešová, Karel Linc, Igor Latta, Milan Starý, J. Vernarčík, Marian Marko, Viktor Hajný, Lubomír Mindoš, Jana Vychodilová, Jana Marková, Jarmila Švehlová, Lubomír Bryg, Marta Richterová, Zuzana Schmidová, Jiří Chmelař, Antonín Hardt, Dana Balounová, Stanislav Litera, Šárka Štembergová, Josef Kubíček, Zbyšek Olšovský, Karel Chromík, Petr Skarke, Alena Jánská, Alena Sasínová-Polarczyk, Václav Kaňkovský, Daniela Bakerová, František Kreuzmann ml., Petr Kosek, Jana Hlaváčková, Jana Eichlerová, Jaroslav Vozáb, Věra Nerušilová, Ferdinand Krůta, Otto Budín, Václav Fišer, Milan Charvát, Pavla Severinová, Petr Lepša, Miroslav Krejča, Blažena Holišová, Jiří Žák, Tomáš Vacek, Viktorie Knotková, Petr Jákl st., Jan Polívka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  ***

  Seriál má své světlé ale i docela slabé chvilky. Místy je ale absurdita toho všeho tak docela humorná, že nezbývá, než celý tento seriálový nadstandard hodnotit dobře. A musím říct, že zde vidíme Ružičkovou hrát i někoho jiného, než sebe samu. To je další plus.(14.8.2012)

 • jarous
  *****

  Nádherný seriál a troufám si říci, životní role Heleny Růžičkové.(16.4.2015)

 • Stegr
  **

  40%(9.10.2007)

 • sarume
  *****

  Netradičně pojaté u nás tak citlivé téma jako bezesporu je 2. světová válka. Nejsou tu klasické válečné scény, boj je tady minimálně a přesto tento seriál přibližuje atmosféru 2. světové války více než realisticky. Na celém tom serialu je vidět, že vznikal podle knihy a má taky tu atmosféru vzpomínající hrdinky na své dětství, vše je lehce zlehčené a dobré okamžiky převládají nad těmi zlými , ale ne na ůkor zkreslení hrůz 2. světové války. Životní role trochu pozapomenutého brněnského herce Stanislava Zindulky a Heleny Růžičkové.(24.7.2005)

 • jhrasko
  *****

  "Nic ty se neboj! Na tragickej život jsem já pes!" - 100%tne najlepšia rola Heleny Růžičkovej. No dobre, ešte Heduš..(21.1.2009)

 • - První seriál režiséra Karla Kachyni. (M.B)

 • - Filmovalo se v Lokti nad Ohří, Březové u Karlových Varů, v Praze, Karlových Varech, Nejdku a Brně, konkrétně na vrchu Petrov s katedrálou sv. Petra a Pavla, na nákladovém nádraží Žižkov, na Dejvickém nádraží, Nejedku a závěrečné scény byly natočeny na Vyšehradě ve Vratislavově ulici. Scény v moravských sklípcích byly natočeny v Petrově na Hodonínsku a venkovská zastávka byla natočena v Červených Pečkách. (Cucina_Rc)

 • - Seriál byl natočen na motivy knižní předlohy Věry Sládkové "Malý muž a velká žena". Originální název knižní předlohy je "Poslední vlak z Frývaldova a Pluky zla". (Jizni Tlapa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace