Vítejte do světa Animatrixu, vizionářské fúze počítačové animace a japonské školy animace, od světově nejuznávanějších tvůrců animovanch filmů. Vychutnejte si snímek, který vznikl před filmem Matrix a dozvíte se o posledních městech lidské rasy, válce mezi stroji a lidmi a o závěrečném úpadku lidstva. Staňte se svědky posledního letu Osirise, který připravil půdu pro film Matrix Reloaded a videohru Enter The Matrix. Doplňte si své povědomí o Matrixu a získejte informace, které jinde nenajdete. Je čas zapojit se... (oficiální text distributora)

teyra

Krásné animované příběhy rezonující svět prvního Matrixu, mezi nimiž obsahově vévodí dokumentární Druhá renesance a formálně asi noirový Detektivní příběh či poetické Neznámé území. Pestrá paleta žánrově odlišných minipovídek sahající od počítačového Osirise po psychedelickou Přijímací zkoušku dává oživnout matrixovskému kultu tam, kde měl ještě na rozdíl od svých dvou pokračování co říci. Ve výběru není vyloženě slabý kus, každý má něco do sebe, přinejmenším dobrý nápad a kvalitní provedení. Tématicky Animatrix přebírá mysteriózní prostor simulovaných realit, promýšlí vztah lidí a strojů či se dovolává motivu probuzení, nerozvíjí ale nějak zásadně hlavní dějovou linii a obsah Matrixu. Některé příběhy předjímají Matrix: Reloaded (Osiris, Dětský příběh). ()

renoarko

Animatrix aneb Historky z Matrixu. Väčšina príbehov ma zaujala, takže celok hodnotím skôr pozitívne. A aj keď animácie boli poväčšine pekné, niektoré boli na mňa až príliš podivuhodné, no nevadí :D Podľa mňa to bolo pekné a dôstojné doplnenenie príbehu o Matrixe. ()

tutulinka

To je tak, keď necháte to najlepšie na začiatku. A potom som len čakala celý film na niečo podobnej kvality. A neprišlo. Niektoré časti vizuálne zaujímavé, ako samostatný krátky film určite vydarené, ale ako celok už by som si to znovu nepozrela. Lepšia trojka no. Škoda ()

lakart

Filmové zpracování světa Matrixu mám mnohem raději. Tento experiment s povídkovým schématem, různými režiséry a formou příběhu je sice užasný a některé povídky jsou doslova umělecké dílo, ale jako celek to příliš dobře nedrží po hromadě. Některé povídky se ani nestačily dostatečně rozjet a už skončily. Škoda. Možná více je méně. Dva celovečerní filmy a bylo by to super. Jednotlivé povídky ohodnotím zvlášť. Celkový dojem 85% ()

Str3jd4

Jako ne zrovna velký fanda těchto omalovánek, mi trvalo dlouho než jsem se dostal od Matrixu až k tomuto. Zcela to však změnilo pohlad i na celý příbeh matrixu samotného. ()

kukkik

No, nevím. Myšlenka pěkná ale ve výsledku jsou jednotlivé příběhy spíš dost nudné a spíš než na děj se tu soustředí čistě na grafiku. Nic, co by si člověk zapamatoval na delší dobu nebo by byla kdovíjaká zábava to sledovat. Jediný trochu zajímavý příběh byl ten detektivní a i ten nebyl nic moc. Cílová skupina byli očividně západní diváci, nepolíbení kvalitním japonským anime, kterého je Animatrix takový studentský, slabý odvar. 3/5 ()

Demonic189

Niektore diely genialne, žial niektoré doslova o ničom. Ako doplnok k trilogii však velmi zaujimavé a neraz neskutočne deprimujúce. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Zaujímavé animovaný film, ktorý nám vyrozpráva hneď niekoľko nových príbehov. Príbehov je deväť. 1. Posledný let Osirisa 2. Druhá Renesancia časť 1 3. Druhá Renesancia časť 2 4. Detský príbeh 5. Program 6. Neznáme územie 7. Detektívny príbeh 8. Svetový Rekord 9. Príjimacia Skúška Každý príbeh má niečo do seba. Máme tu skvelé animácie. Slušne súboje. Zaujímavé príbehy. V každom z nich sa dozviete niečo nové k svetu Matrixu. Celkové stopáž filmu je 101 min. Každý príbeh má okolo 10 min. Je tu tiež dobré zvolený soundtrack. Síce nie je taký skvelý ako v trilógii ale je slušný. Ak máte radi pôvodnú trilógiu, tak tento animák je povinnosť. Každý si niečo na tomto filme nájde čo sa mu zapáči. Moje obľúbené časti sú Druhá Renesancia časť 1 aj 2 a detský príbeh. Film samozrejme odporúčam. Celkové hodnotenie za mňa je 90% ()

junxi91

Pro všechny fanoušky fenoménu Matrix a také japonského anime se jedná o skutečně perfektní počin. Tento film se skládá z několika povídek, které rozšiřují a prohlubují příběh z filmové trilogie a ukazují, k jakým podivnostem může docházet ve světě, který je pouhou simulací. V části "Druhá renesance část 1 a 2" se dozvídáme o tom, jak lidé vytvořili humanoidní roboty pro vykonávání veškeré práce, zatímco sami se stali línými, rozmařilými a zkorumpovanými. Roboty otevřeně zneužívali a jeden z nich, B1-66ER se jednoho dne vzbouřil a zabil své lidské majitele. Následuje soud, při kterém projeví tento humanoidní robot lidské city, přesto je však nemilosrdně zničen. Jako robot nemá právo na to, aby se s ním zacházelo jako s občanem. Následují obrovské nepokoje, kdy se vzbouří nejen roboti, ale také jejich lidští podporovatelé. Rebelové jsou nemilosrdně zničeni, roboti jsou sešrotováni a ti, kteří přežijí, si vytvoří svůj vlastní stát v poušti v Saúdské Arábii a nazvou jej Zero One. Jsou však pro lidstvo příliš velkou konkurencí, protože jsou velice schopní a efektivní v průmyslové výrobě. A tak se jejich velvyslanci vydají do New Yorku, do sídla OSN a chtějí se stát členy rodiny národů, což je ale razantně zamítnuto. Lidstvo se prostě nepoučilo a svou nabubřelostí a ignorancí si zadělalo na vlastní konec. Nejprve shodí na Zero One atomovou bombu, což ale strojům nic neudělá, spíše jim to prospěje, protože se změní z humanoidů na sentinely - cefalopody, kteří vypadají spíše jako hlavonožci nebo hmyz. A začíná dlouhá válka, která končí celkovým zničením lidské civilizace. Stroje provádějí pokusy na přeživších lidech, které jsou dost kruté a bolestivé. A tak se z lidí stanou výhodné zdroje bioelektrické energie, baterie naložené v roztoku, ze kterých čerpají stroje svou energii. Lidský odpor se tak omezí na drobné guerilly, roztroušené po celém světě. Sídlo OSN je nakonec zničeno a stroje vyrábějí obrovské elektrárny s lidským palivem, které je pohánějí. Lidé v elektrárnách jsou uvedeni do umělého spánku, ve kterém je jim simulována virtuální realita - Matrix, a jen ti nejlepší, kteří jsou dostatečně citliví a vnímaví si všimnou, že je něco špatně. Dále následuje příběh "Program", kde se setkají Cis a Duo v tréninkové simulaci. Duo se snaží přesvědčit Cis, aby se vrátila do Matrixu, protože jedině tak lze zajistit mír se stroji, což se Cis nelíbí, dojde k souboji a Duo je zabit. Líbil se mi "Světový rekord", kde se Dan Davis pokoušel překonat svůj rekord v běhu na 100 m, a musel kvůli tomu překonat své síly. Náhlý příval energie jej však probudí do skutečného světa - do elektrárny, kde se vypojí ze svého podu, a sentinel jej musí zapojit zpátky. Dan se vrátí zpět do Matrixu a svůj rekord pokoří, nicméně padne vyčerpáním a agenti mu vymažou paměť. V "Příběhu Kida" se setkáme s Kidem, který cítí, že je s realitou něco špatně a dopisuje si v hackerské místnosti s neznámou osobou. Ptá se, proč se vše zdá reálnější, když sní, než když je vzhůru. Také se zeptá, jestli je sám. Ve škole jej telefonicky varuje Neo, že si pro něj jdou agenti. Nakonec vyskočí z okna a probudí se na Nabukadnezaru s Neem a Trinity. Na jeho počítači vidíme zprávu, že "není sám". V povídce "Beyond" se setkáme s místem, kde nefunguje gravitace, a dochází zde k dalším fyzikálním anomáliím. Tohle místo najdou agenti a zlikvidují jej. V "detektivním příběhu" se snaží soukromý detektiv Ash najít hackera Trinity, se kterou se setká ve vlaku, ale agenti jej akorát využijí, aby je k ní přivedl. Dále je tu "Imatrikulovaný", příběh o tom, jak se ze zlých robotů s červenýma očima dají pomocí simulace, ve kterých zažijí tajemno, horor, zázraky a vzrušení vytvořit hodní roboti se zelenýma očima, kteří se stanou přáteli přeživších lidí. a budou je bránit proti sentinelům. "Poslední boj Osirise" mi přišel ze začátku dost eroticky zaměřený, protože zde bojují Tadeáš a Jue a při boji si postupně meči sundávají kusy oblečení, ale jakmile jsou skoro nazí a chtěj na to vlítnout, tak jim to překazí poplach. Sentinelové se blíží a loď Osiris musí opustit základnu. Setká se s obrovskou přesilou a v beznadějném boji při snaze varovat Zion je zničena. Jo, bylo to fakt drsné - akce, boje, dobrodružství, napětí a grafického mistrovství jsem si užil dosyta. () (méně) (více)

TomJ

Celkovo davam za 4* , ale 2nd Renaissance stala aj za 5*. O moc lepsie nez Reloaded a Revolutions. Animacie v niektorych sa naramne vydarili. ()

Miksa

Nechce se mi hodnoti jednotlivé díly zvlášť,ale každý z režiséru uchopili námět jinak a pokaždé celkem zdařile. Rozpačitý jsem hlavně z celkového dojmu nekompaktnosti celku. Možná bych si radši dával jeden příběh denně jako večerníček a užil si to víc než hromadný proud. ()

SharpChick

Shrnuto podtrženo je Animatrix na hodně dobrý tři hvězdičky, popř. slabounký čtyři. Dokonalosti typu Renesancí a Osirise kazí nepochopitelné fantasmagorie jako třeba Přijímací zkouška nebo Světový rekord...69% ()

Sciner

Velice pěkné animace zvláště Poslední let Osirise a Druhá Renesance. Avšak poslední příběh se mi zdál až příliš bizarní. ()

LakiyL

Osem krátkych príbehov, ktoré nám svojou úžasnou animáciou (každá časť vytvorená iným štýlom animácie) priblížia Matrix zvnútra, jeho nádherné obrazce a príbehy, ktoré rozprávajú o histórii (prečo vlastne ľudia bojujú proti robotom) a príbehy zo života (ako napr Kid´s Story), keď hlavnú postavu príbehu do Matrixu pozve samotný Neo. ()

zaso162

Animatrix by mal patriť medzi povinnú jazdu všetkých fanúšikov Matrix trilógie. Hovorím to preto, lebo sám sa medzi týchto ľudí neradím, no tento snímok je naprosto úžasný. Koho náhodou neupúta japonská animácia, čomu neverím, nájde určite svojho favorita v jednom z príbehov. Na mňa zapôsobili : Second Renassiance I&II, Beyond, Detectiv story, Program. ()

Lobotommy

Okouzlující jednotlivé příběhy a jako celek parádní snímek, který dotváří atmosféru fenoménu Matrix. Když jsem viděl celou trilogii, říkal jsem si, že to téma ještě není zdaleka vyčerpáno a že by to klidně ještě něco sneslo. Viděl jsem Poslední let Osirise, jeden aspekt se prohloubil, ale stejně to bylo málo. No a pak najednou ta celá plejáda animovaných příběhů, které rozvíjely skoro všechny zajímavé detaily a odpovídaly na základní nerdotázky spojené s Matrixem. Z mého pohledu byl asi nejzajímavěší příběh Druhá renesance, který bezprostředně řeší etické otázky robot vs. člověk (nebo naopak :) ). ()