Šeptej, ač k podobnému typu lidí nemám nijak blízko a v tehdejší době jsem je docela i nesnášel, mám hodně rád. Přijde mi to trochu zvláštní, on ten film pojednává o stylu a životě, který mě vždycky tak trochu míjel, na druhou stranu si z té doby pamatuji docela dost. Vilhelmová je zde naprosto skvělá, stejně jako Winterová (od tohohle filmu jsem si ji zamiloval), Špalková mě rozsekává. Film je místy zábavný, místy dost ujetý (z pojídací scény ve vlaku se mi zvedá kufr jen si na ni vzpomenu, scéna se slunečními brýlemi v parku je fakt úlet), líbí se mi, jak je barevný. Vnímám ho trochu kontrastně, zatímco tihle lidi si užívali, jen o pár ulic dál v Mandragoře si kluci stavěli péra na natáčení. "Rány se samy zacelí."(8.8.2016)

• -bad-mad-wolf-

Film se nic moc říct nesnaží a stejně ani nemá co. Jako generační výpověď je málo autentický a příliš strohý, jako drama nevýrazný a dějově prázdný. Tvůrci se pravděpodobně pokoušeli o jakousi poetiku, ta však ve výsledku působí dosti křečovitým, až násilně ždímaným dojmem. Ach jo. Citové vazby postav jsou prapodivné, drama dvou homosexuálů u mě svou nepřesvědčivostí vyvolávalo spíše trpký úsměv a když už má člověk dojem, že se snad konečně začne něco opravdu dít, je bohužel (bohudík) konec. Body za Vilhelmovou a za docela hezkou atmosféru.(5.4.2008)

• Houdini

Český Lev 1 nominace: Herečka HR - Tatiana Vilhelmová(8.9.2004)

Dávam tri hviezdy. Slabšie tri hviezdy. Tá tretia je za filozofujúceho dedka a za hrátky s kamerou (čiernobiely pohľad psa). Videl som to však len vo formáre NTSC. 55%(30.1.2009)

Velice zvláštní, ale dost zajímavý film s vynikající hudbou, která nemá u českých filmů moc konkurenci. Skvělá Vilhelmová ...(1.3.2009)