Filmová alternativa poprvé. David Ondříček vypráví o Praze. O jiné planetě - což v polovině devadesátých let pro každého východňára Praha nepochybně byla. Podzimní nádech s krásnou hudbou od Color Factory i počátky elektronické hudby i kultury v podání dvou mystických osob, jejichž hudbu oddaně poslouchám již dlouhá léta EOST. Velice jednoduchý, ale milý a přátelský děj, jehož nepochybnou trhlinou je zobrazení odpudivých praktik z hlavního nádraží. Ale i tak mě tento Ondříčkovo film pro i s kamarády velmi baví.(17.9.2011)

70% Příjemný malý filmík. Nic jsem od něj nečekal a přesto mě celkem potěšil.(18.6.2008)

Prostě mě tenhle film odrovnal v patnácti letech, i když jsem nerozumněl téměř ničemu. Dnes mě odrovnává pořád a rozumím tomu jen o trochu víc - dokonalý film o jedné republice a její mládeži.(7.10.2003)

Šeptej mi včera opravdu zpříjemnilo večer. Velmi milý snímek Davida Ondříčka s velmi překvapivými hereckými výkony neherců....Samotáři dostali ode mne plný počet a Šeptej se mi zdá ještě lepší. Takže přehodnocení?(22.7.2008)

• anderson

TECHNICKÁ POZNÁMKA: Demencia českých distribútorov nemá hranice. Jedine ona ale dokáže vysvetliť prečo toto DVD vyšlo u nás (a dokonca aj v neskoršej reedícii časopisu X MAG) v systéme NTSC. (10.7.2007)(10.7.2007)

• - Když si Anna (T. Vilhelmová) stopne Speedyho (J. Čechtický), veze ji vozem Wartburg 311 vyráběným v Eisenachu v bývalé NDR. (Brtniik)

• - Film se natáčel pouhých 40 dní. Po třech dnech natáčení se David Ondříček rozhodl vyměnit kameramana. Kamarádství muselo jít stranou a za nezkušeného Ondřeje Kubíčka nastoupil Saša Šurkala. (mchnk)

• - S Janem P. Muchovem a s Janem Čechtickým se David Ondříček seznámil již v roce 1988 ve známé pražské kavárně Slávia. Táňu Vilhelmovou si vybral na základě filmu Indiánské léto (1995). (mchnk)