• Marigold

Cože? Nakonec se stačí podívat na jméno režiséra a je mi jasno. Ondříček z mého pohledu natočil příběhy ufonů, nikoli lidí. Ondříček z mého pohledu natočil psychologickou studii, ve které má nejhlubší psychologii pes. Prý generační výpoveď... Nevím, snad v počátku snad tenhle film měl něco říct, ale v té svojí "totální" otevřenosti je tak zoufale povrchní... Všechna ta zásadní témata jsou semleta s takovou okázalostí, až se jejich zásadnost vytrácí v křiklavě barevném vesmírku hlavních postav. Nemám rád Ondříčkův žoviální styl, jeho placaté postavy a jeho pohled na současnost. Je mi bytostně cizí. Nemám rád hudbu Colorfactory. Je tak vlezlá a prvoplánová. A navíc – nemám rád Muchowa... Takže proto hodnotím, jak hodnotím.(6.3.2004)

• honajz

Zas takový pokus o vztahový film o mladých současných lidech, který mi přijde jako z paralelního světa. Ale možná pražská intelektuální smetánka takové mládí prožívala a prožívá, co já vím? Pro normální lidi to ale fakt není, i když Vilhelmová zas jednou ukáže kozy a zadek.(22.2.2013)

Film, který nepatří k nejpopulárnějším, nejkvalitnějším, nejoriginálnějším... Ale má v sobě určité kouzlo, určitou atmosféru, kvůli kterým si ten film jednou za čas prostě potřebuju pustit..(10.10.2010)

Ondříčkovi patří dík už jen za to, že se s pomocí Šeptej rozhodl vyprávět o teď a nikoliv tehdy, jak je tu stále v oblibě. Zajímavá generační výpověď a navíc skutečně pravdivá, nicméně se Samotáři se Ondříček ještě o třídu předběhl. Zaujme především obsazení třech našich dnes nejzajimavějších hudebních osobností - Jan P. Muchow (Ectasy of St. Theresa, Colorfactory), Káťa Winterová (EOST) a Jan Čechtický (Dj Jan 2, Ohm Sqaure) - navíc oba Janové to zahráli moc dobře a to žádnou hereckou průpravu vlastně nemají.(25.12.2003)

70% Příjemný malý filmík. Nic jsem od něj nečekal a přesto mě celkem potěšil.(18.6.2008)