Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál)

Buffy the Vampire Slayer

Buffy, premožiteľka upírov

Akční / Drama / Fantasy / Romantický / Horor

USA, 1997, 144x44 min

Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon, Alyson Hannigan, Anthony Head, David Boreanaz, Seth Green, Emma Caulfield, Marc Blucas, Charisma Carpenter, Amy Adams, Michelle Trachtenberg, Amber Benson, Armin Shimerman, Juliet Landau, Mercedes McNab, Alexis Denisof, Danny Strong, D.B. Woodside, Rachel Bilson, Rob Nagle, Lindsay Crouse, Eliza Dushku, James Marsters, Wentworth Miller, Brian Tee, Michael Bailey Smith, Clare Kramer, Dominic Keating, Ezra Buzzington, Julie Benz, Jack Conley, Alexandra Breckenridge, Chaney Kley, Jason Behr, Andy Hallett, Nathan Fillion, Eric Balfour, Harry Groener, Harris Yulin, Leonard Roberts, Azura Skye, Ivana Milicevic, Shawn Pyfrom, Vincent Schiavelli, Ashanti, Bonita Friedericy, Kal Penn, Amber Tamblyn, Clea DuVall, Tom Lenk, Charles Cyphers, Kavan Reece, Pasha D. Lychnikoff, Andrew Aguilar, Rudolf Martin, Thomas G. Waites, Megahn Perry, Nichole Hiltz, Geoff Meed, Pat Crawford Brown, Joss Whedon, Nicole Prescott, Charlie Weber, Kathryn Joosten, Carmine Giovinazzo, Wade Williams, Glenn Morshower, Riki Lindhome, Brian Thompson, Jordan Belfi, Kevin Rankin, Shonda Farr, Felicia Day, Megalyn Echikunwoke, Mark Deakins, Susan Ruttan, Nancy Lenehan, Caroline Lagerfelt, Dania Ramirez, Katharine Towne, Indigo, Justin Shilton, Brian Poth, Michael Bacall, Hallie Lambert, Jennifer Slimko, John Ritter, Damani Roberts, Serena Scott Thomas, Gil Birmingham, Nathan Anderson, Gregory Scott Cummins, Noel Gugliemi, Chad Lindberg, Todd Babcock, Lalaine, Channon Roe, John Hawkes, Andy Umberger, Michele Nordin, James Stephens, Michael Manasseri, Jack McGee, Jennifer Sky, Jeremy Ratchford, Brian Gross, Greg Vaughan, Kali Rocha, Adam Kaufman, Musetta Vander, Lee Garlington, Mageina Tovah, Ally Maki, Julia Ling, Mark Ginther, Ryan Browning, Jordana Spiro, Ara Celi, Lorna Scott, JR Reed, Demetra Raven, Josh Jacobson, Christophe Beck, Will Rothhaar, Aldis Hodge, Jeremy Foley, Bianca Lawson, Christopher Wiehl, Bailey Chase, Willie Garson, Jay Michael Ferguson, Ginger Williams, Robin Atkin Downes, Scott Gurney, Phill Lewis, David Haydn-Jones, Lisa Jay, Clayne Crawford, Sarah Hagan, Kristy Wu, Kirsten Nelson, Steve Rankin, John Timmons, Jeff Denton, Jarrad Paul, James Parks, Jeff Kober, Ana Maria Lagasca, Jordi Vilasuso, Jack Plotnick, Walter Jones, Thad Luckinbill, Jennifer Hetrick, Yan England, Persia White, Richard Beatty, Sean Moran, Robin Sachs, Billy Maddox, Marti Noxon, Kaycee Shank, Michael Emanuel, Lindsay Taylor, Kevin Daniels, Keram Malicki-Sánchez, Mark Metcalf, Twyla Banks, Coby Bell, J. Evan Bonifant, Bruno Gunn, Ryan Francis, Rae'Ven Larrymore Kelly, Brent Jennings, Robin Riker, Clara Bryant, Garrett Brawith, Christian Clemenson, Mitch Morris, Alastair Duncan, Ken Lerner, Pedro Pascal, Casey Sander, Richard Herd, Clint Culp, Kevin Weisman, Roger W. Morrissey, Bryan Friday, Todd Stashwick, Brooke Bloom, Angela Sarafyan, Darin Heames, Ravil Isjanov, Karim Prince, Steven W. Bailey, Chad Stahelski, Whitney Dylan, Julia Lee, Keith Allan, Jeremy Howard, David Brisbin, George Wallace, Kevin Carter, Heather Sossaman, David Zepeda, James Wellington, Michael Harney, Rob Boltin, Jeffrey Nicholas Brown, Lance E. Nichols, Rick Zieff, Bryan Cuprill, Elizabeth Anne Allen, David Wells, Amanda Fuller, Loanne Bishop, Brett Moses, Jan Hoag, Darris Love, Suzanne Krull, Andrea Baker, Time Winters, Ethan Erickson, Chi Moui Lo, J Barton, Tom Kiesche, Clayton J. Barber, Brandon Keener, Patrick Belton, Barbara Whinnery, Fab Filippo, Anne Betancourt, Ken Strunk, Lily Knight, David Meunier, Jimmie F. Skaggs, Miriam Flynn, John O'Leary, Michael Warren, Jarrett Lennon, Franc Ross, Jack Donner, Ken Thorley, Carlease Burke, Keith Campbell, Abigail Mavity, Ciaran Hope, David Fury, Mark Gantt, Scott Duthie, Kevin Christy, Susan Chuang, Barbara Pilavin, Adam Paul, Kate Orsini, Paul Gutrecht, Ken Feinberg, Tamara Braun, Oliver Muirhead, Robert Noble, John Ennis, Adam Busch, Justin Urich

Buffy mánia neobišla ani mňa samozrejme. Dnes sa už len pozerám so sánkou dokorán, že čo som to vlastne pozerávala.(24.1.2013)

Seriál mého dospívání. Úplně jsem ji milovala a ještě pořád miluju. Možná ted pro mě znamená víc než dřív. První dvě série přinesou sice pár slabších epizod, ale již 3. série je prostě super a to nemluvím o dalších čtyřech. A hlavně Buffy má Spikea. Neuvěřitelně úžasnou hláškující postavu, kterou bych si i v reálu zamilovala přes ty všechny vraždy. "Mám rád tenhle svět. chrtí závody, manchaster united a pak tolik lidí. Miliardy lidí kteří jsou jako chodící svačinka"..."Nemáte ještě ty maršmelous?" Spike má všechno. Krásnou tvář, obrovské charisma a pak hypnotizující hlas (čemu se divím, když je to upír?) v podání 2-3 řady snad i lepšího Ivana Jiříka, poté Filipa Jančíka. Oba mají svá pro a proti. Na závěr musím říct, že Buffy je jeden z nejvíce podhodnocených seriálů na csfd a osobně fakt nechápu proč. Neboť neznám žádný jiný seriál, kde by bylo tolik vážnosti, smrti a akce a do toho padaly naprosto sarkastické hlášky a kde bych tolik cítila závist nad úžasnu partou lidí a dobrodružstvím, které vždycky všichni přežijí. Ó co bych dala za to mít takové kamarády... Nejlepší díly 2x22, 3x08, 5x22 (Buffy:"Nejtěžší na tomhle světě je v něm žít. Buď statečná. Žij"), 6x08(11.6.2010)

Nejvíc si pamatuju béčkový, i když zajímavý námět, se kterým si tenhle seriál poradil líp než (skoro)stejnojmený film, hlavně proto, že se alespoň ze začátku nebere tak úplně vážně. Navíc tu máte tragickou a v mezích teenage seriálů zajímavou love story, místy jsou epizody dokonce vtipné. Postupem času si tenhle seriál vybudoval jakous takous mytologii a navíc se na něj čím dál tím líp koukalo. Proto je škoda, že jsme ho u nás nikdy neviděli do konce (pokud jste ho někdo viděl, tak mi ho prosím sdělte na mail, ať si popláču nebo zasměju).(23.3.2007)

Nejlepsi serial.(4.9.2006)

Jeden z nejgeniálnějších televizních děl historie. Humor, zručně natočená akce a krásně se rozvíjející příběh dělá z obyčejného televizního seriálu umělecké dílo. A kdo tomu nevěří, ať se podívá na muzikální epizodu ze 6. série s názvem "Once More With Feeling". Snad jediný seriál vůbec, který je s přibývajícími epizodami lepší a lepší...(21.8.2003)

• - V 22. epizodě 3. série "Maturita 2/2" Starosta Wilkins (Harry Groener) během svého projevu řekne, že uplynulo 100 let od založení Sunnydale. V 3. epizodě 2. série "Smrtonosná škola" a v 8. epizodě 3. série "Cesty lásky" jsme ale viděli, že Sunnydale bylo založeno v roce 1909, aby to odpovídalo starostově tvrzení, muselo by být založeno v roce 1899. (GreatestFan)

• - Sarah Michelle Gellar (Buffy) si při natáčení 5. epizody 3. série "Školní ples" zlomila kost v ruce. (GreatestFan)

• - V 15. epizodě 3. série "Následky" se detekviv Stein (James MacDonald) ženy zeptá na její svědectví vraždy Allana Finche (Jack Plotnick) a ona řekne, že slyšela křik, jenže jak jsme v předchózí epizodě viděli, Finch před probotnutím kolíkem ani nestihl zakříčet. (GreatestFan)