• bogu
  *****

  Zbožňujete onu eleganci, styl a kultivovanost Suchetova Poirota? Chcete víc, ale už vás omrzely poněkud rozvařené detektivní zápletky? Pak zkuste Jeevese a Woostera! Poirotovská atmosféra z tohohle vynikajícího komediálního seriálu podle povídek P. G. Woodhouse přímo odkapává a prakticky každý záběr je díky fantastické architektuře, dekoracím a kostýmům evokujícím rafinovanost a rozmarný životní styl dvacátých a třicátých let, hotovou pastvou pro oči. Opravdu výtečný humor zajišťuje duo Fry—Laurie coby nadpřirozeně schopný, informovaný a za každých okolností diplomatický Jeeves (“gentleman’s personal gentleman”) a jeho chronicky zahálčivý pán, Bertie Wooster, který má pochybné nadání přitahovat trable ze strany svých mnohočetných tetiček, vdavekchtivých “starých známostí” a beznadějně ňoumovitých kamarádů z klubu pro mladé budižkničemy. Jeevesův absurdně nažehlený a Woosterův kolokvialismy překypující styl vyjadřování ždímá to nejlepší z britského talentu pro slovní humor a divákovo ucho jistě potěší i Woosterova častá hudební intermezza, během kterých Laurie u klavíru s vervou zpívá dobové songy typu „life can be delish with a sunny disposish!“. Hudba je ostatně mimořádně vydařená od začátku do konce a úvodní titulky s animovanými hudebníky hrajícími ústřední téma jsou podle mého názoru dílem génia. Bez výjimky všechny díly disponují neobyčejně zašmodrchanými a možná až přespříliš komplikovanými zápletkami (zahrnujícími zásnuby, rafinované plány jak se z nich vykroutit, převleky, krádeže umění a policejních helmic…), jejichž schéma se ale bohužel brzy začne opakovat a ke konci seriálu už jde často bohužel o neinvenční recyklaci stále těch samých peripetií. I tak si ale tahle milá a stylová absurditka rozhodně zaslouží mnohem více pozornosti – zatím je to pořád ještě dosti opomíjený klenot, jehož cena v mých očích neustále roste. Toodle-pip!(5.2.2008)

 • S.Dedalus
  ****

  what ho, čsfd users!(28.7.2014)

 • mikestiff
  *

  Saturnin bez Saturnina :((22.2.2015)

 • NinadeL
  ****

  Tohle už je rozumné retro ;) Sice to není Saturnin, ale struktura štěstí je obdobná, sir.(2.4.2009)

 • S_M_Lomoz
  *****

  I say!(22.1.2008)

 • - Stephen Fry (Jeeves), Hugh Laurie (Bertie Wooster), Robert Daws (Tuppy Glossop) a John Woodnutt (Sir Watkyn Bassett), jsou jediní herci, kteří hrály stejné postavy, ve všech dílech. Seriál měl celkově čtyři série. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace