• Werichowka
  *****

  Parádní počin skvělého dua Fry/Laurie by si skutečně zasloužil větší pozornost našich médií. Tento retro seriál, na motivy povídek G.P. Wodehouse, se totiž u nás ještě nikdy nevysílal. A to je setsakramentská škoda!!! Nostalgická atmosféra 30. let, suchý i trošku mokřejší ostrovní humor a vždy distingovaný Stephen Fry, tahající okouzlujícího mladého „dr. House“ z průšvihů. Jistá záruka dobré zábavy.(31.12.2009)

 • evilmind
  *****

  Wodehouse jsem čítával tak dávno, že si na lstivého sluhu Jeevse pamatuju jen velice mlhavě, nicméně o to radši mám dneska atmosféru gentlemanských 30. let, do které jsou příběhy seriálu zasazeny, takže jsem si hereckou exhibici mladého Hugha Laurieho a Stephena Frye opravdu s gustem užíval. Časté české srovnávání se Saturninem trošku kulhá, ale přece jen chápu, proč minimálně v postavě sluhy lidé tu podobnost nacházejí. Absurdně překombinované zápletky, skvěle napsané dialogy, jen možná jen ten hodinový formát je trochu příliš na současnou dobu, kdy jsme naučeni smát se u sitcomů maximálně 22 minut...(9.5.2014)

 • bogu
  *****

  Zbožňujete onu eleganci, styl a kultivovanost Suchetova Poirota? Chcete víc, ale už vás omrzely poněkud rozvařené detektivní zápletky? Pak zkuste Jeevese a Woostera! Poirotovská atmosféra z tohohle vynikajícího komediálního seriálu podle povídek P. G. Woodhouse přímo odkapává a prakticky každý záběr je díky fantastické architektuře, dekoracím a kostýmům evokujícím rafinovanost a rozmarný životní styl dvacátých a třicátých let, hotovou pastvou pro oči. Opravdu výtečný humor zajišťuje duo Fry—Laurie coby nadpřirozeně schopný, informovaný a za každých okolností diplomatický Jeeves (“gentleman’s personal gentleman”) a jeho chronicky zahálčivý pán, Bertie Wooster, který má pochybné nadání přitahovat trable ze strany svých mnohočetných tetiček, vdavekchtivých “starých známostí” a beznadějně ňoumovitých kamarádů z klubu pro mladé budižkničemy. Jeevesův absurdně nažehlený a Woosterův kolokvialismy překypující styl vyjadřování ždímá to nejlepší z britského talentu pro slovní humor a divákovo ucho jistě potěší i Woosterova častá hudební intermezza, během kterých Laurie u klavíru s vervou zpívá dobové songy typu „life can be delish with a sunny disposish!“. Hudba je ostatně mimořádně vydařená od začátku do konce a úvodní titulky s animovanými hudebníky hrajícími ústřední téma jsou podle mého názoru dílem génia. Bez výjimky všechny díly disponují neobyčejně zašmodrchanými a možná až přespříliš komplikovanými zápletkami (zahrnujícími zásnuby, rafinované plány jak se z nich vykroutit, převleky, krádeže umění a policejních helmic…), jejichž schéma se ale bohužel brzy začne opakovat a ke konci seriálu už jde často bohužel o neinvenční recyklaci stále těch samých peripetií. I tak si ale tahle milá a stylová absurditka rozhodně zaslouží mnohem více pozornosti – zatím je to pořád ještě dosti opomíjený klenot, jehož cena v mých očích neustále roste. Toodle-pip!(5.2.2008)

 • NinadeL
  ****

  Tohle už je rozumné retro ;) Sice to není Saturnin, ale struktura štěstí je obdobná, sir.(2.4.2009)

 • mikestiff
  *

  Saturnin bez Saturnina :((22.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace