Jeeves and Wooster (TV seriál)

Komedie

Velká Británie, 1990, 23x55 min

Nejznámější postavy z dílny neméně známého P. G. Wodehouse – zazobaný trouba Bertie Wooster, který se koupe s kachničkou a oplývá minimální mozkovou kapacitou, módním nevkusem a nepříčetnou loajalitou ke (všem) svým nemožným kamarádům a dokonale uhlazený komorník Jeeves, vyznačující se nekonečnou rozvahou, módním vkusem a genialitou – v podání známého komického dua Fry & Laurie. Hugh Laurie předvádí nesmírně intenzivní výkon mimických svalů při střídání výrazu zamyšleného blba, zmateného blba a zhnuseného blba, Steven Fry se naopak omezuje na více či méně pozdvihnuté obočí, ovšem jen úslužná fráze „very good, sir“ mu stačí k rozbalení přebohaté palety precizně odstíněných tónin, které jsou stejně výmluvné jako grimasy jeho protějšku. Schéma příběhů se víceméně pořád opakuje, ale podobně jako u knižní předlohy nepřestává být zábavné. Navíc animované titulky jsou skutečně stylové a hudební stránka příjemná – zvlášť když si Hugh sem tam střihne hudební číslo (jakkoli by Jeeves nesouhlasil, ligu vede trombón :).(13.9.2013)

Koukám, že jsem tuhle povídkovou klasiku zapomněl ohodnotit. Jeden z nejlepších výsledků spolupráce Granady s ITV.(29.11.2011)

I say!(22.1.2008)

Wodehouse jsem čítával tak dávno, že si na lstivého sluhu Jeevse pamatuju jen velice mlhavě, nicméně o to radši mám dneska atmosféru gentlemanských 30. let, do které jsou příběhy seriálu zasazeny, takže jsem si hereckou exhibici mladého Hugha Laurieho a Stephena Frye opravdu s gustem užíval. Časté české srovnávání se Saturninem trošku kulhá, ale přece jen chápu, proč minimálně v postavě sluhy lidé tu podobnost nacházejí. Absurdně překombinované zápletky, skvěle napsané dialogy, jen možná jen ten hodinový formát je trochu příliš na současnou dobu, kdy jsme naučeni smát se u sitcomů maximálně 22 minut...(9.5.2014)

• mikestiff

Saturnin bez Saturnina :((22.2.2015)

• - Stephen Fry (Jeeves), Hugh Laurie (Bertie Wooster), Robert Daws (Tuppy Glossop) a John Woodnutt (Sir Watkyn Bassett), jsou jediní herci, kteří hrály stejné postavy, ve všech dílech. Seriál měl celkově čtyři série. (Pumiiix)