Ženatý se závazky (TV seriál)

Married with Children

Ženatý so záväzkami

Komedie

USA, 1987, 262x22 min

Jay Gruska

Ed O'Neill, Katey Sagal, Christina Applegate, David Faustino, David Garrison, Dan Tullis Jr., Amanda Bearse, Ted McGinley, Edan Gross, Rosa Blasi, Joel Gretsch, Joey Lauren Adams, Krista Allen, Corey Feldman, Pamela Anderson, Iqbal Theba, Eric Dane, Milla Jovovich, Nicholas Brendon, Matt LeBlanc, Rick Zumwalt, Jenna Mattison, Tom McCleister, Fergie, David Boreanaz, Patrika Darbo, Meadow Williams, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Christina Moore, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, Holly Fields, Joseph D. Reitman, Chris Elwood, Tami Roman, Tawny Kitaen, Ric Roman Waugh, Gary Coleman, Timothy Omundson, Brandy Ledford, Brian Leckner, Lisa Arturo, Damian Chapa, Beth Broderick, Shaun Toub, Gary Grubbs, Carrie Genzel, Andy Milder, Tara Karsian, Al Sapienza, Traci Lords, Shannon Tweed, Donna D'Errico, Dot-Marie Jones, Hope Marie Carlton, Dona Speir, Joe Flaherty, Tia Carrere, Bill Maher, Lauren Hays, Tony Cox, Barbara Alyn Woods, Pauly Shore, Dan Castellaneta, Sam McMurray, Stephen Dorff, Giovanni Ribisi, Bubba Smith, Joseph Bologna, Jon Lovitz, Bobcat Goldthwait, Linda Blair, Liz Vassey, Kari Wuhrer, Elaine Hendrix, Bodhi Elfman, Geoff Pierson, Felix Silla, Kevin Spirtas, Christopher Miranda, David Sederholm, Mike Hagerty, Victor Raider-Wexler, Jennifer Braff, Jerry Springer, Pat Morita, Robert Englund, Kimmy Robertson, Tim Conway, Tim Maculan, Phil Fondacaro, Lorna Scott, Aron Kincaid, Denise Richards, Lane Davies, Scott Gurney, Christopher Douglas, Phill Lewis, Jesse Borrego, Diane Delano, Tina Louise, E.E. Bell, Chris Hardwick, Jennifer Blanc, Sherrie Rose, Kristi Ducati, Donna Eskra, Julie Gray, Tally Chanel, Rachel Winfree, Sean O'Bryan, Leah Ayres, Rance Howard, Allan Trautman, Chris Langham, Wolfman Jack, Andrea Elson, Colby Chester, Noah Segan, William Utay, Charlotte Ross, Garrett Morris, Adolfo Quinones, Keith Coulouris, Rebecca Cross, Peter Jason, Michael Lowry, Roger Rose, Dan Gauthier, Louis Mustillo, Randall 'Tex' Cobb, Deron McBee, Tom Reilly, Mark L. Taylor, Mindy Seeger, Charlie Spradling, Aaron Lustig, Anthony James, David Alan Graf, Sean Fox, Jack Riley, Richard Kline, Chris Young, Steve Susskind, Candice Azzara, Brian Doyle-Murray, Morgan Brittany, Bojesse Christopher, Robert Mandan, Brian George, Jerry Hall, Harold Sylvester, Juliet Tablak, Rob LaBelle, Julie Benz, Danny Bonaduce, Dave Madden, Carl Ciarfalio, Virginia Capers, George Plimpton, Bill Erwin, Alan Oppenheimer, Kevin Curran, Jennifer Lyons, Cindy Margolis, Hill Harper, Clement von Franckenstein, J.J. Johnston, Jamie Luner, Michael G. Moye, Ron Leavitt, Jennifer Aspen, Monica Lacy, Jerry Mathers, Carol Ann Susi, Vaitiare Hirshon, Brooke Stacy Mills, Ritchie Montgomery, Carmen Zapata, Joanna Leeds, Becky Mullen, Meilani Paul, Cynthia Songé, John Apicella, Robby Krieger, Leland Orser, Bobbie Phillips, Walter Olkewicz, John Dennis Johnston, Debra Christofferson, Susan Peretz, Lillian Adams, Owen Bush, Kari Coleman, Terry Bradshaw, Liane Curtis, Jimmy Lennon Jr., Ian Patrick Williams, David Wells, Estelle Harris, Devin DeVasquez, Luann Lee, Brent Stait, Jan Hoag, Vic Polizos, Peter Spellos, Sara Melson, Zoe Trilling, John Welsh, Ralph P. Martin, Dave Florek, Joshua Beckett, Andrew Craig, Frank Bello, Andrea Parker, Julie Condra, Gilbert Gottfried, Keri Russell, Larry Storch, B.B. King, Charlene Tilton, Terri J. Vaughn, Julie Michaels, Richie Havens, Wendie Jo Sperber, Mik Scriba, Jessica Hahn, Carmen Filpi, Bob Minor, Helen Siff, Jennifer Banko, Dana Lee, JD Cullum, Robb Skyler, Cain Devore, Ray Reinhardt, Charles Esten, Penelope Windust, Matt Winston, Dion Anderson, Gene LeBell, Billy Beck, Eric Menyuk, Ken Thorley, Rhonda Aldrich, Catherine Carlen, Joey Sagal, Hunter Carson, Ben Lemon, Chris Latta, Darryl Henriques, Gretchen Palmer, Leonard Kelly-Young, Brian Jensen, Dick Durock, Todd Susman, James Paradise, Janet Carroll, Kathryn O'Reilly, F. William Parker, Dylan Kussman, Bruce Jarchow, Earl Billings, Edie McClurg, Steven Hartley, Amy Lyndon, Cassi Davis, Hal Landon Jr., Helena Carroll, Brandon Maggart, Lillian Lehman, Bunny Summmers, Oliver Muirhead, Vito D'Ambrosio, Tony Steedman, Mark D. Espinoza, Annie O'Donnell, Ron Perkins, Dennis Holahan, Troy Fromin, Shirley Prestia, Greg Lewis, Joyce Brothers, Vernée Watson-Johnson, Marge Redmond, Henry G. Sanders, Sam Kinison, Michael Christian, Michael McManus

Zpočátku bych za spatřené útržky dala odpad, nechápala jsem, jak se taková peachovina může někomu líbit. Ale tak nějak se stalo, že jsem měla období nespavosti, kdy jsem se probouzela v pozdních nočních hodinách a tenhle sitcom se zrovna vyskytoval v TV. Zjistila jsem, že ačkoliv to není úplně můj styl humoru (místy mi to připadalo trapné), seriál obsahuje spoustu zábavně ujetých, sarkastických seků a začala jsem to sledovat pravidelněji (nevyhledávám, ale nepřepínám:-)). Teď už chápu, že pro někoho klidně může být "Ženatý se závazky" kultovním počinem. 65%(19.3.2009)

• xxmartinxx

Tenhle seriál nesnáším, jak jen jde seriál nesnášet. Nevím, nakolik jde o nesympatii a nakolik o nekvalitu, ale je mi to upřímně jedno.(13.12.2009)

Super seriál. Co dodat? Hlavní postavou je prodavač bot, který má v životě skoro jen smůlu a jehož život je plný paradoxů. Ale nakonec vždy, když má možnost být s hezkou ženou, která o něj má zájem, tak se nakonec vždy vrátí ke své ženě Peggy a ke svým dětem. Originální seriál, který prolomil tabu, jimž se mnoho seriálů a filmů vyhýbalo. Ale miluji ho a nenechávám si ujít ani jeho už asi čtvrtou reprízu, navíc mám valnou většinu dílů nahranou (mám tento seriál asi na dvanácti osmihodinových VHSkách), ale přesto si ho nenechám v televizi ujít. Miluji ho a milovat ho budu. Prostě proto, že je to originál. A dokonce jsem měl několikrát pocit, že pár epizod, z tohto seriálu převzali i tvůrci seriálu Krok za krokem, protože nějaké epizody z Kroku za krokem jakoby tomuto seriálu z oka vypadly. Ale možná se mi to jen zdá, každopádně pravdou zůstává, že tento seriál už se stačil stát legendou a já ho prostě miluji...(10.8.2007)

Seriály nevyhladávám a v současné době už vůbec a to co mě uvízlo v paměti , je seriál kde jsem se velmi bavil, byli příběhy provadače bot Ala Bundy a jeho rodiny, no rodinky, takovou zvěř je opravdu radost mít doma, to pak nezbude nic jiného než sednout na gauč a dát ruce do kalhot.(9.6.2006)

• gudaulin

Sitcom jako stvořený pro formát komerční televize. Na můj vkus obsahuje příliš laciný humor, navíc vzhledem k mimořádně velkému množství epizod je rozmělněný a jeho hlavní prvky se stále recyklují. Je založený na cynickém zesměšňování a ponižování ostatních členů rodiny. Jediná cenná je pro mě hudební znělka od Sinatry, která seriál doprovází. Celkový dojem: 35 %.(18.6.2006)

• - Auto, které si Al (Ed O'Neill) a Steve (David Garrison) v 1. epizodě 5. série s názvem „Have You Driven a Ford Lately“ Forda Mustanga GT z roku 1964. (reich)

• - Stevovo (David Garrison) celé jméno je Steve Bartholomew Rhoades. (Chibs)

• - Celé jméno obchodu s botami kde Al pracuje, je "Gary's Shoes and Accesories for Today's Woman" (Garyho boty a příslušenství pro dnešní ženy). (MovieFan55)