Komédia pre puberťákov, podotýkam ale, že inteligentná !!! Sám som sa párkrát pristihol, že sa nejako často potuteľne usmievam popod fúzy ....Jack Black tu bol jednoducho geniálne jedoduchý ale perfektný. Tak si ho predstavujem v civilnom živote ...(2.9.2007)

„Ja už nie som satanský boh sexu.“ Udalosť roka? Takmer. Vynikajúci exot Jack Black, vynikajúci Mike White ako jeho slabošsky neslabošský kamarát, vynikajúca Joan Cusacková ako prísne neprísna pani riaditeľka, vynikajúce deti (všetky!), vynikajúca hudba, vynikajúce dialógy („Mám opicu, vie niekto, čo to znamená, decká?“ – „Že ste opitý.“ – „Nie. Znamená to, že VČERA som bol opitý.“ – „Takže ste alkoholik...“) a vynikajúca zábava (fakt, viem, že sa to nezdá, ale tento film je bomba). Extravagantný filmár Richard Linklater (PRED ÚSVITOM) a fenomenálny herec/muzikant Jack Black sa stretli v spoločnom projekte a nemožno ho hodnotiť inak, ako s nadšenými slzami, pretože toto rozosmeje, pobaví, udelí životnú múdrosť (umne zamaskovanú a inteligentne podanú) a dokonca dojme. Tie postavy, scény a pesničky budete milovať.(9.1.2005)

K téhle muzice mám opradu vřelý vztah, ale .......... už jenom nápad, že se třída učí týdny rock a v celé tiché škole nikdo nic neslyší, je dost na hlavu :) A klasický příběh loosera s americkým "zmoudřením" rodičů nakonci jakbysmet. Jack Black to ale svým výkonem zachraňuje na celé čáře, takže je to nakonec koukatelný i pro starší diváky (i když kolem mě byly v kině samý děti :)(9.3.2004)

Na rovinu, tento film má jen dva klady. Pokud vám tedy v krvi koluje rock a máte rádi Jacka Blacka, tak se budete dobře bavit. Hlavní postava dokázala svým nasazením strnout nejen žáky, ale i mě. To vše je navíc podkreslené skvělou hudbou.(12.10.2009)

• Le_Chuck

Už dlho sa mi nestalo, že by ma hlavná postava tak vytáčala ako sa to darilo Jackovi Blackovi tu. Úplný looser, maximálne nesympatický a vzorový predstaviteľ veškerých antihodnôt človeka, ktorého by so kopal do prdele od rána do večera. Aj tie decká boli protivné (a to mám deti rád). Ale našlo sa pár svetlých momentov (hromadná simulácia pred dodávkou) a spolu s počúvateľnou hudbou sa to nakoniec vyšvihlo (s menším krčom) na krásne dve hviezďičky :/(4.6.2005)

• - Triko, které na konci nosí Freddy, je z turné kapely Green Day. (HellFire)

• - Lorenz měl klávesy značky Yamaha. (Čiban)

• - Původně měl režírovat Stephen Frears. (HellFire)