Škola ro(c)ku

Škola rocku

Škola ro(c)ku

Komedie / Hudební

USA / Německo, 2003, 105 min

Velice příjemná komedie s ještě příjemnějším Jackem Blackem, který se na poli rocku může považovat za legendu jelikož většího srdcaře byste snad v dnešní době nenašli. Ale nejenom srdcaře, především excelentního baviče, který se v této komedii mohl vyřádit a využil to naplno. Celý film je sice sled scén, které znáte nebo Vám připomínají jiné filmy a nechápu jak je možné, že naprosto tichá a klidná škola neslyší jak v jedné místnosti řádí, ale i tak je to velice dobře natočená komedie, podporující slušná rocková muzika, na kterou se rozhodně podíváte víckrát jak jednou. A na závěr slovem AC/DC "Převálcujeme je, budou se kytary bát a těm co hrajou rock, salutujem."(24.2.2007)

Geniální one-man show Jacka Blacka, jehož zdravě nakažlivé herectví vás strhne už od počátku a když mu začnou zdatně sekundovat malí caparti, s užaslým výrazem ve tváři pak filmu odpustíte všechny bolístky, včetně té největší, kterou je bezesporu limonádový konec. Rock music rulezz!(1.7.2004)

Četl jsem několik názorů, že se nezávislák "Linklater" chopil tohoto námětu nějak neotřele a že nenatočil jen tuctovou mainstreamovou komedii. Není to pravda. Je to tuctová mainstreamová komedie. A ten "rock" v ní je dost příšerný.(22.7.2004)

jack black je prostě nadšenec.. a já můžu potvrdit, že !sakra! nakažlivej nadšenec..:)(17.10.2010)

Scénář: Mike White .. Tak jsem zavřel obě oči a také uší a dávám sem za čtyři. Rock jako takový opravdu není moje parketa, ale oceňuji zajímavý nápad, který sice vyústil do slabšího scénáře, jenž nenabízí desítky momentů k popukání, přesto nabídne příjemnou zábavu na podzimní večer. Jack Black, na jehož bedrech leží celá zátěž, předvádí perfektní výkon a ostatní, včetně dětí mu skvěle sekundují. Pro fanoušky daného hudebního žánru povinnost, pro ostatní „pouhá“ škola rocku se všemi klady či zápory, jenž k výuce patří.. 70%.(11.11.2005)

• - Gitara na ktorú vo filme hrá Jack Black je replikou inštrumentu hlavného gitaristu AC/DC Angusa Younga. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na fotografii, kterou Dewey ukazuje Nedovi, je také režisér Richard Linklater. (HellFire)

• - Všimněte si, že všichni rodiče řídí Volvo. (don corleone)