Škola ro(c)ku

School Of Rock

Škola ro(c)ku

Komedie / Hudební

USA / Německo, 2003, 105 min

Soundtrack Jack Black: 1. School Of Rock (Album Version) - School of Rock Cast 2. Your Head, Your Mind, Your Brain... [Vocal Excerpt] (Album Version) - School of Rock Cast 3. Substitute (Album Version) - The Who 4. Fight (Album Version) - No Vacancy 5. Touch Me ( LP Version ) - The Doors 6. I Pledge Allegiance To The Band [Vocal Excerp] (Album Version) - School of Rock Cast 7. Sunshine Of Your Love (LP Version) - Cream 8. Immigrant Song (Album Version) - Led Zeppelin 9. Set You Free (Album Version) - The Black Keys 10. Edge of Seventeen (LP Version) - Stevie Nicks 11. Heal Me, I'm Heartsick (Album Version) - No Vacancy 12. Growing On Me - The Darkness 13. Ballrooms Of Mars - T. Rex 14. Those Who Can't Do... [Vocal Excerpt] (Album Version) - School of Rock Cast 15. My Brain Is Hanging Upside Down (Bonzo Goes To Bitburg) (Anthology Version) - Ramones 16. T.V. Eye (LP Version) - Wylde Ratttz 17. It's A Long Way To The Top (Album Version) - School of Rock Cast(6.5.2011)

Velice příjemná komedie s ještě příjemnějším Jackem Blackem, který se na poli rocku může považovat za legendu jelikož většího srdcaře byste snad v dnešní době nenašli. Ale nejenom srdcaře, především excelentního baviče, který se v této komedii mohl vyřádit a využil to naplno. Celý film je sice sled scén, které znáte nebo Vám připomínají jiné filmy a nechápu jak je možné, že naprosto tichá a klidná škola neslyší jak v jedné místnosti řádí, ale i tak je to velice dobře natočená komedie, podporující slušná rocková muzika, na kterou se rozhodně podíváte víckrát jak jednou. A na závěr slovem AC/DC "Převálcujeme je, budou se kytary bát a těm co hrajou rock, salutujem."(24.2.2007)

Velice zdrařilá komedie o jednom nadšeném rockerovi, který začne učit malé děti a vytvoří z nich regulérní rockovou kapelu. Dobře natočené a nesoucí se v příjemném komediálním duchu. Tím hlavním tahákem je Jack Black, který je ve své roli šíleného rockera prostě vynikající.(20.1.2004)

To je tak strašně krásný, dojemný a idylický. Prostě Amerika, tam je možný všecko. Proč jsme tohle nikdy nedělali na gymplu. Přesně tohle byl můj sen před nějakými osmi lety. Ale je to opravdu koukatelný, zapnul jsem to tak nějak skoro náhodou a vydržel se bavit až do konce. Příjemná oddychovka na nedělní odpoledne.(5.10.2008)

• Falko

Jack Black - (Dewey Finn) +++ Adam Pascal - (Theo) +++ Lucas Papaelias - (Neil) +++ Chris Stack - (Doug) +++ Sarah Silverman - (Patty Di Marco) +++ Mike White - (Ned Schneebly) +++ Lucas Babin - (Spider) +++ Joan Cusack - (Rosalie Mullins) +++ Hudba: Craig Wedren +++ Produkcia: Scott Rudin +++(22.3.2013)