Počas celého filmu sa často striedali veľmi dobré časti zo slabšími a musím sa priznať, že hodnotenie z môjho hľadiska je ovplyvnené asi tým, že som od filmu ako komédie čakal omnoho viac a bol som mierne sklamaný. Ale naopak Jack Black (aj keď občas prehrával), perfektne vsadené songy ako aj celá banda boli skvelí. 65%.(28.6.2006)

Výtečný Jack Black, dobrý nápad a jedna velká pocta na plátně opomíjenému hudebnímu žánru. Ve výsledku pak vůbec nevadí, že se to zuby nechty drží klasického mustru rodinné komedie o outsiderech.(9.7.2007)

|| Scenár: Mike White | Hudba: Craig Wedren | Distribúcia: Paramount Pictures | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 131,3 milióna $ | Ocenenia: Golden Globes - 1 nominácia: NH Jack Black. Spolu: 8 výhier a 14 nominácií || Jedninečný subžáner filmov zvaný: JackBlackStyle - dáva lekcie nielen o Rocku, ale aj filmovému svetu o tom, ako sa robia komediálne klenoty pre plátno. Vynikajúce herecké výkony, neskutočne zábavná atmosféra! | FullHD, THX, EN DTS |(29.5.2010)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(16.11.2009)

• dobytek

To byla nějaká komedie pro děti od Disneyho nebo co? Stádo fakanů pod vedenim svýho ideologickýho vůdce (nechutně přehrávající Jack Black) vytvoří dětskou rockovou kapelu. Tomu se mam jako smát? Na začátku to vypadalo celkem slibně. Jack Black opět v roli zevlujícího asociála. Pro takový role on je jako stvořenej. Celkem zábavná byla i dvojice submisivní Mike White a dominantní Sarah Silverman. Ale potom najednou střih a dostáváme se někam do žánru neškodný rodinný komedie. Přemoudřelý dětičky, moralizování, poučování, cukrová vata, happy end. Skoro jsem uvažoval, že to hodim do odpadu, ale musim uznat, že asi tak prvních 15 minut se mi líbilo. O to větší zklamání ovšem přišlo z toho, co následovalo potom. Filmy se stádem fakanů v hlavní roli stojej vždycky za hovno. A navíc nemam rád rock. A taky mě hrozně sere, jak všichni rodinný typy v USA jezděj ve Volvech. Málem jsem vzal kladivo a šel vzteky rozflákat svou 960ku. Ale jelikož zrovna doma dělám menší rekonstrucki hajzlu, tak jako terapii jsem to kladivo použil na kachličky a pustil jsem si k tomu Rotterdam terror corps, abych zapomněl na ten příšerenej rock. 20%(12.8.2011)

• - Gitara na ktorú vo filme hrá Jack Black je replikou inštrumentu hlavného gitaristu AC/DC Angusa Younga. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Triko, které na konci nosí Freddy, je z turné kapely Green Day. (HellFire)

• - Původně měl režírovat Stephen Frears. (HellFire)