|| Scenár: Mike White | Hudba: Craig Wedren | Distribúcia: Paramount Pictures | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 131,3 milióna $ | Ocenenia: Golden Globes - 1 nominácia: NH Jack Black. Spolu: 8 výhier a 14 nominácií || Jedninečný subžáner filmov zvaný: JackBlackStyle - dáva lekcie nielen o Rocku, ale aj filmovému svetu o tom, ako sa robia komediálne klenoty pre plátno. Vynikajúce herecké výkony, neskutočne zábavná atmosféra! | FullHD, THX, EN DTS |(29.5.2010)

Jack Black je tu na můj vkus až nechutně živelný, ale pod Linklaterovým vedením je i dějové klišé s pro mě nepříliš sympatickou hlavní postavou stoprocentně funkční. Příjemný, nekonfliktní film.(25.9.2014)

„Ja už nie som satanský boh sexu.“ Udalosť roka? Takmer. Vynikajúci exot Jack Black, vynikajúci Mike White ako jeho slabošsky neslabošský kamarát, vynikajúca Joan Cusacková ako prísne neprísna pani riaditeľka, vynikajúce deti (všetky!), vynikajúca hudba, vynikajúce dialógy („Mám opicu, vie niekto, čo to znamená, decká?“ – „Že ste opitý.“ – „Nie. Znamená to, že VČERA som bol opitý.“ – „Takže ste alkoholik...“) a vynikajúca zábava (fakt, viem, že sa to nezdá, ale tento film je bomba). Extravagantný filmár Richard Linklater (PRED ÚSVITOM) a fenomenálny herec/muzikant Jack Black sa stretli v spoločnom projekte a nemožno ho hodnotiť inak, ako s nadšenými slzami, pretože toto rozosmeje, pobaví, udelí životnú múdrosť (umne zamaskovanú a inteligentne podanú) a dokonca dojme. Tie postavy, scény a pesničky budete milovať.(9.1.2005)

To je přesně ono. Školu Rocku by měla začít navštěvovat veškerá současná mládež, která považuje "kanál" MTV a jeho nabídku za vysoce přínosnou a "cool." Požaduji prosím, aby byly ve třídách druhého stupně Základních škol zařazeny do výuky hodiny Historie Rocku s vyučujícím Jackem Blackem:) Je zcela povinné, aby byl tento předmět přednášen speciálně žákům, kteří za nejlepší hudbu považují kdejakou současnou popovou "hvězdičku" a neznají nic jiného, kromě popu. Hudební průmysl na nás každým dnem chrlí další a další "talenty", které se však často v té záplavě zpěváků a zpěvaček lehce ztratí. S fenoménem sociálních sítí a rozmachem Youtube, kde se "slavným" může stát téměř kdokoliv, ale většina zní tak nějak stejně, je důležité, aby se digitální mladá generace ponořila do minulosti a poznala, jak zní a vypadá opravdová, ryzí rocková hudba a její legendy, které vytvářely dějiny. Jenže mládež se nedokáže a možná ani nechce vracet do hudební historie, pokud ji k tomu někdo nepřivede. Oni vlastně neví, že zlaté časy rocku i popu již nejspíše minuly a všechny legendy, které mohly vzniknout, už vznikly. A že všechny inovátorské hudební postupy a geniální melodie, které kdy mohly vzniknout, mají na svědomí muzikanti z let minulých. Ale možná to dnešní mládež ani nezajímá. Takže pro mě skvělá hudební komedie, při jejímž sledování můžete až nabýt dojmu, že v hudbě vlastně neexistuje snad nic lepšího, než ten drsný, nářezový a ukřičený rock. Celé osazenstvo třídy bylo excelentní a společně s Jackem, který naprosto všechno převálcoval, vytvořili excelentní rockovou sestavu. Jakmile v úvodu filmu zahrál Jack na kytaru melodie "Iron Man," "Smoke On The Water" a "Highway To Hell," lehce mě začalo mrazit a už jsem začala tušit, že to bude prostě nářez. Slovy Twisted Sister. "I WANNA ROCK!" :)(24.11.2011)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $81,261,177Tržby Celosvetovo $131,282,949║ Sklamanie ako hrom, povrchný film kazia aj nevydarené slabé vtípky, Jack Black je absolútne nevýrazný v úlohe. /30%/(23.10.2007)

• - Stará kapela Neda s názvem Maggotdeath je odkazem na známou metalovou legendu Megadeth. (don corleone)

• - V původním scénáři se do sebe měli Jack Black a Joan Cusack zamilovat. (HellFire)

• - Přezdívky všem dětem vymyslel Jack Black. (HellFire)