Jak je možné, že laskavý a jindy nedotknutelný „Rýša“ Nixon měl najednou z ostudy kabát a musel se poroučet z Bílého domu?! To bylo tak, dnes to vypadá jako čirá utopie, ale věřte nebo ne, byly doby, kdy slovo novinář neznamenalo nadávku a investigativní žurnalistika nebyla jen pseudobulvární portálovou věštírnou na objednávku. Pakulův film je brilantní (leč ne úplně snadno stravitelnou) oslavou práce hlídacích psů demokracie, kteří když se zakousli, tak nepustili… Zápal, notes, cigára, telefény, levárny, konspirace a neskutečná kvanta dat. Ale hlavně KOULE! Woodward & Bernstein – nezbytná součást učebních osnov na každé katedře žurnalistiky :) Sólokapra holt z prstu nevycucáš. To není jako moderní verbální zvratky z i-děsu a hov-novinek…(31.5.2010)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $70,600,000(23.12.2006)

NFR 2010, Oscar 4 : Herec VR - Jason Robards, Výprava, Zvuk, Scénář - A + 4 nominace: Nejlepší film, Režie, Herečka VR - Jane Alexander, Střih(9.3.2004)

Vyborny thriller o zakulisi afery Watergate muzu s klidnym vedomim zaradit mezi nejlepsi novinarsko-politicke filmy vsech dob.(30.7.2002)

Usnula jsem dřív, než ty muže vypočítali.(15.2.2010)