Pohled společnosti Parallax

• slovenský

Pohľad spoločnosti Parallax

Thriller

USA, 1974, 102 min

Scénář: David Giler, Lorenzo Semple Jr. .. Toto bylo jen prohlášení. Otázky nejsou přípustné.(18.11.2009)

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF/SPF = 1977, v pôvodnom znení s titulkami+ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 10.7.1987 (R: ČST 2 = 15.12.1988)+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 15.1.2014, réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK HRUŠKA - Jeden z najlepších konšpiračných thrillerov 70-tych rokov. Z toho "testu" sa mi obracia žalúdok doteraz. (17.3.2010)(17.3.2010)

Krucinál, Pakula v sedmdesátkách válel. Pohled společnosti Parallax je politický thriller, který je hodně věcí, jenom ne klasický, a hádám, že ho tak většina lidí musí zákonitě odzývat. Pokud ale máte zažitý Pakulův "pomalý" styl, který je tu minimem mluvení a maximem dlouhých statických záběrů dovedený až k absurdnu, budete skoro v sedmém nebi. Ty zvraty, ty polehoučku gradované scény... a ten parádní konec!(15.10.2009)

Neschopná rutinná réžia(Pakula ide rázne mimo môj vkus) robia z deju povrchný guláš, ktorý nemajú šancu zachrániť ani tie vydarenejšie scény ako naháňačka policajných áut, bomba v lietadle či Parallax psycho namotávačka. /40%/(17.3.2010)

• InJo

Pakulův režijní styl není moje krevní skupina, tudíž mě jeho filmy nudí, i když jsou často obsahově lákavé a kvalitní.(25.3.2011)