poster

Identita

 • USA

  Identity

 • Slovensko

  Identita

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kOCOUR
  ***

  Strhující, napínávé, atmosferické. Skvělé herecké výkony (hlavně John Cusack jede) podtrhují barvitou mozaiku možná až příliš komplikovaného "detektivního" příběhu, kterému paradoxně stojí v cestě ten, kdo ho sám stvořil. Jakkoliv na mě Identita zapůsobila svou závěrečnou pointou, při ohlédnutí zpět je mi z ní spíše smutno - završení mohlo bý podáno mnohem působivěji v duchu detektivek ze staré školy a celku by to uškodilo mnohem méně než rádoby zajímavá žánrová obroda, která působí všelijak, jen ne nenásilně. Skvělá vizuální stylizace, znamenité flashbacky s precizní návazností, hlášky, to všechno dělá z Identity něco víc. Něco, na co si mohla (a moc moc chtěla) sáhnout, ale spadla z žebříku a scénárista jí ještě udupal. Stále však precizních 70%, originalita se cení...(20.6.2003)

 • akisha
  ****

  Hodně lidí chválí pointu, já mezi ně nepatřím. Spíš než objevnou jí vidím jako hodně laciné a pohodlné řešení, které mi ovšem z filmu dost zkazilo dojem. Ten byl ze začátku skvělý. Miluju filmy s detektivní zápletkou, kde je skupinka lidí odříznutá od světa v nějakém zapadáku a postupně umírají záhadnou smrtí (10 malých černošků je moje nejoblíbenější detektivka), takže jsem byla po většinu doby maximálně spokojená. Na herce si taky nelze stěžovat, nejvíc prostoru dostal můj oblíbenec Cusack, ale fajn byla i Amanda Peet a Ray Liotta. Mít to lepší konec, dám plný počet.(8.3.2011)

 • Tosim
  *****

  Tak a dost. Od teď chodím už jen na stupidní teenagerské komedie typu Prcičky, protože tahle moje "strašidelná série" už se mi docela hodně dostává pod kůži. Upřímně jsem chtěl dát hvězdičky pouze čtyři, a to z důvodů, kdy po začátku, který má švih (zvlášť po scéně matky se synem přes sklo auta jsem zíral do plátna, nemoha nemoha... :-) přišly celkem nudné minuty, po kterých se to všechno rozhýbalo trošku více. (Tu věc, která se skrývala pod ručníkem jsem odhadl.) Pointa se mi ze začátku jevila obyčejně, ale byla zpracována tak bravurně, že jsem opravdu nedýchal a scéna poslední ve mě vyvolala mrazení až do morku kosti. Co jiným připadalo směšné, se mě jevilo infarktově. Pořád jsem si říkal: "jak jsem na tohle mohl zapomenout???" Ještě teď vidím ten rozšklebený obličej a slyším zvuky od ran dlaně na dřevěnou hůl...uááá...přidejte k tomu skvěle nervní hudbu Alana Silvestriho a máte absolutní zážitek!!! Teda aspoň já jo...(15.8.2003)

 • Fr
  ***

  - šel jsem po schodech k nám, a potkal muže co tam nebyl, ani dnes tam nebyl ten muž, ach, kéž by zmizel navždy už- Kdo je to? S kým teď mluvím? Vrah nesmí přežít!.... Jsme svědky vyvražďovačky se zajímavým podtextem. Dobrá atmosféra osamělého motelu, noc, bouřka, zvláštní skupina lidí a mrtvoly. Ale nejdůležitější v tomto filmu je pointa! Co s vámi provede ona. Mě to teda neodbouralo.(18.5.2006)

 • flanker.27
  **

  Neurazí, nezaujme. Téma schizofrenie je už moc profláknuté. Zas něco nového.(3.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace