poster

Identita

 • USA

  Identity

 • Slovensko

  Identita

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  *****

  Uznávám, že závěr je poněkud překombinovaný, ale i tak na mě náhodně zhlédnutá Identita zapůsobila jako zjevení svou atmosférou, dialogy, castingem i předvedenými hereckými výkony. V neposlední řadě pak i režií, která ze scénáře dokázala vymačkat maximum. Není to artová záležitost, natožpak snímek, který by měnil filmové dějiny, jde pouze o zručně natočený thriller o podivné partičce lidí, kteří uvízli v motelu stranou civilizace a zdánlivě nemají nic společného. Mrazivá hra s divákem ve stylu staré dobré Hitchcockovy školy. Příklad moderního mysteriozního hororu, který udrží napětí po celých 90 minut a obsahuje několik podivuhodných dějových zvratů. Z herců stojí za zmínku především bezchybný Cusack. Celkový dojem 90 %.(25.8.2007)

 • Rex Mundi
  ***

  Zo začiatku napätie, potom horor a skončí to pointou, ktorá je predvídateľná od chvíle, kedy sa dozvedáme "wo co vlastne go". Keď mi pred rokom a pol kamarátka rozprávala, aký nechutný a chorý horor to videla, som najprv myslela, že si ho radšej nepozriem, nedávno som sa dostala k jeho približnému obsahu, ktorý vyzeral veľmi lákavo a povedala som si "toto chcem vidieť". Výsledok ma napokon sklamal, neviem presne vysvetliť, ktorá zložka sa na tom podieľala najviac, ale celkový dojem z filmu nebol dobrý. Proste z dobrého cesta napokon z rúry vyšiel nedopečený koláč... Ale inak Identita obsahuje zaujímavé aj silné scény a slušné herecké výkony.(2.3.2005)

 • golfista
  ****

  Byl jsem velmi, velmi příjemně překvapen. Po skvělém úvodu, kdy se jednotlivé postavy "náhodně" dostanou do malého motelu přichází hustá atmosféra vyvražďovačky s překvapivým rozuzlením. Narozdíl od filmů s pointou, bez které by daný film nebyl tím čím je, je "Identita" dobře představitelná i bez pointy :)(8.1.2004)

 • J*A*S*M
  *****

  Jeden z mých nejoblíbenějších hororových thrillerů. Palec nahoru za skvělou, zajímavě podanou pointu. Horror movie of the year(14.8.2007)

 • Malarkey
  ***

  Na jednu stranu je Identita jasný horor, kterému vévodí fakt, že každou chvilku zemře minimálně jeden člověk a většinou dost zajímavým způsobem. Jenže později je to hlavně psychárna největší a hlavně zajímavým způsobem rozdělená na dvě strany: pravda a lež. Už jen divák si vybere co je pravda a co fikce. Sice se to rozvíjí hezky a vcelku nijak zajímavě, konec tomu natáhne parádní špagát a výsledná pointa mě víceméně ještě teď štve. I tak je to ale zajímavá smyčka událostí, která se zničehonic vyvrbí a vytvoří zajímavý uzel sousedlnosti a ten každopádně dokáže zaujmout. --- Neměli jste zůstat na trojce? Neříkal jsem to co jsem říkal?(28.8.2007)

 • - Pravděpodobnost, že by všech 10 postav mělo narozeniny ve stejný den, je přibližně 1:115 694 315 636 972 669 502 854. (HappySmile)

 • - Na otázku "Kam vezl policista vězně" důstojník odpoví, že do Carson City. Ve stejném městě se odehrávala část filmu Con Air (1997), ve kterém John Cusack také hrál. (SG-1)

 • - Když si herečka objednává pokoj, říká, že chce ten nejhezčí. Larry (John Hawkes) reaguje: " Osmička je útulná." Herečka ale bydlí v pokoji číslo 9. (Pepy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace