Identita

Identity

Identita

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 90 min

Identita je lehce podobná Deseti malým černouškům (místo figurek jsou tu klíče), jenom tu pointu (i když překvapivou a šokující) shledávám už poněkud překombinovanou a v první moment sice možná mrazivou, avšak s odstupem času dost diskutabilní (obsahující logické díry) a pro mě osobně neuspokojující. Ale až do výbuchu auta je to v rámci thrilleru (s prvky hororu) zatraceně kvalitní podívaná, kterou jsem si opravdu užíval, a proto to ode mě budou ještě slabší 4*.(31.8.2013)

• kleopatra

No vidím, že tady budu působit jak pěst na oku, ale prostě nemohu a nechci dát tomuhle slepenci všech možných inspirací různými horory o * víc. Čouhá z toho Psycho, Fakulta, Tajemství loňského léta 2 a teď si nemůžu vzpomenout, kde že to už držela mrtvola "klíč" k další oběti? No a aby se to nepletlo, tak se do toho ještě plácne duševní porucha, různé identity a x rozhněvaných mužů...... škoda Johna Cusacka.(13.1.2005)

Skvěle napsaná mindfuck blbina, jež po svém rozuzlení mile potěší závěrečným parodickým twistem.(19.9.2015)

Zpustlý motel. Nevadská poušť. Permanentní déšť jako z apokalyptického Sedm. Přístřeší zde nalezne po (přiznejme si) naivních peripetiích deset rozdílných lidí (a jeden podivínský správce motelu), střežících svá tajemství. Jakmile ale začnou postupně umírat, úlevu před vtíravými kapkami deště vystřídá strach. Žánrově zručný James Mangold (psychologické drama Narušení, životopisný Walk the Line, romantický Kate a Leopold) rozehrává zajímavou hru, ve které nikdo není úplně bez viny a takřka u každého se zasekneme s myšlenkou, co kdyby to byl právě on. V bubnu pračky se totiž točí useknutá hlava televizní herečky a na další mordy se tu nebude čekat dlouho. Nestandardní vyprávění v multižánrovém balení (detektivka, thriller, psychologické drama, horor) navíc vyzdvihuje slušná plejáda herců, pokud tedy ještě žijí. Ono schované závěrečné eso už může předešlý dojem nepříjemně pošlapat!!(5.9.2007)

Počiatočné vtiahnutie do deja a narastajúce mystérium okolo vrahovej identity sú úžasné. Ale v poslednej tretine, kedy sa začnú vykladať karty na stôl, sa z roztomilého vzdaniu holdu Hitchovmu PSYCHU stáva nezvládnutý patlanec snahy o čo najväčšie šokovanie a borenie klišé. Spočiatku silné 4*, po závarečnej vsuvke rozpačité 2*.(2.1.2005)

• - Celá jména postav z hotelu zní: Edward "Ed" Dakota, Samuel Rhodes, Paris Nevada, George York, Alice York, Timmy York, Larry Washington, Caroline Suzanne, Virginia "Ginny" Isiana, Lou Isiana a Robert Maine. (HappySmile)

• - Spoiler: Byla vytvořena figurína v životní velikosti, která znázorňovala mrtvolu Roberta Mainea (Jake Busey) s baseballovou pálkou v hrdle. Jeden z vedoucích pracovníků studia si tuto figurínu vzal jako suvenýr a uložil ji do šatny ve své kanceláři. Jednou v noci uklízečka tuto šatnu otevřela a málem se zbláznila strachy. Okamžitě po tomto incidentu byla figurína z kanceláře odstraněna. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy Ed (John Cusack) v úvodu filmu veze herečku, je možné vidět na tachometru nulovou rychlost. (Pepy)