Identita

Identity

Identita

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 90 min

Jeden z mála prípadov, kedy sa prílišná originalita nevypláca. Nápad rozdvojenej osobnosti a následné časovo-zostrihané a nadväzujúce následnosti sú spravené štýlovo a hlavne pochopiteľne. Perfektná hra na niečo, s čím to ľudia neprávom (!) porovnávajú – Psycho. A tá atmosféra! No proste veľmi kukateľný mrazivý thriller a rýchlym spádom. 85%.(1.4.2007)

Hodně lidí chválí pointu, já mezi ně nepatřím. Spíš než objevnou jí vidím jako hodně laciné a pohodlné řešení, které mi ovšem z filmu dost zkazilo dojem. Ten byl ze začátku skvělý. Miluju filmy s detektivní zápletkou, kde je skupinka lidí odříznutá od světa v nějakém zapadáku a postupně umírají záhadnou smrtí (10 malých černošků je moje nejoblíbenější detektivka), takže jsem byla po většinu doby maximálně spokojená. Na herce si taky nelze stěžovat, nejvíc prostoru dostal můj oblíbenec Cusack, ale fajn byla i Amanda Peet a Ray Liotta. Mít to lepší konec, dám plný počet.(8.3.2011)

• Lima

Mangoldův režijní um, působivou atmosféru a skvělé herecké výkony sráží idiotský konec, snaha pana scenáristy přijít za každou cenu s nějakou "šokující" pointou. Škoda, ve skvělé první půli měl tento thriller nastartováno k slušným 4 *.(7.7.2005)

Byl jsem velmi, velmi příjemně překvapen. Po skvělém úvodu, kdy se jednotlivé postavy "náhodně" dostanou do malého motelu přichází hustá atmosféra vyvražďovačky s překvapivým rozuzlením. Narozdíl od filmů s pointou, bez které by daný film nebyl tím čím je, je "Identita" dobře představitelná i bez pointy :)(8.1.2004)

Tak si nejsem jist jestli se tvůrci trochu nepřepočítali. Závěrečná pointa není špatná a snímek aspoň nespadne do bahna klišé, ale přeci jen trochu podrazí nohy jinak slušnému příběhu. Identita je z toho druhu filmů, u kterých se skvěle bavíte a jste doslova přikovaní do sedadla, když ale skončí dojde vám jakou afektovanou a nepůvodní kaší jste se nechaly ošálit.(26.8.2007)

• - Poslední film Fredericka Coffina. (HappySmile)

• - Některé části se natáčely v Lancasteru a v Los Angeles County, ale většina filmu byla natočena na obrovském ozvučeném jevišti studia Sony v Culver City (toto místo ztvárnilo také například město Emerald v Čaroději ze země Oz (1939). (HappySmile)

• - Spoiler: Byla vytvořena figurína v životní velikosti, která znázorňovala mrtvolu Roberta Mainea (Jake Busey) s baseballovou pálkou v hrdle. Jeden z vedoucích pracovníků studia si tuto figurínu vzal jako suvenýr a uložil ji do šatny ve své kanceláři. Jednou v noci uklízečka tuto šatnu otevřela a málem se zbláznila strachy. Okamžitě po tomto incidentu byla figurína z kanceláře odstraněna. (HappySmile)