Identita

Identity

Identita

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 90 min

A tento špičkový thriller (s niekoľkými rýdzo hororovými scénami a veľmi hustou strašidelnou atmosférou) som celé tie roky ignoroval? Búcham si hlavu o písací stôl. Výborná réžia (je to fakt napínavé a strhujúce), veľmi dobrí herci, no a samozrejme excelentný scenár s geniálnou pointou (ktorú som uhádol až zhruba 10 minút pred jej odhalením, a to som človek, ktorý rozuzlenie Šiesteho zmyslu vytušil už z recenzie v Cineme). V niektorých komentároch sa tu vyskytujú mimózne hlášky typu "idiotská pointa". Čože? Videli sme ten istý film? V tom, ktorý som videl, bola pointa perfektne premyslená a celá zápletka okolo nej bravúrne vystavaná. Vyvrcholenie je o to lepšie, že tvorcovia dokázali udržať napätie aj po "prezradení finty", a ďalej s tým pracovali a záver zaklincovali ešte jedným prekvápkom. Proste bomba.(8.10.2007)

Na jednu stranu je Identita jasný horor, kterému vévodí fakt, že každou chvilku zemře minimálně jeden člověk a většinou dost zajímavým způsobem. Jenže později je to hlavně psychárna největší a hlavně zajímavým způsobem rozdělená na dvě strany: pravda a lež. Už jen divák si vybere co je pravda a co fikce. Sice se to rozvíjí hezky a vcelku nijak zajímavě, konec tomu natáhne parádní špagát a výsledná pointa mě víceméně ještě teď štve. I tak je to ale zajímavá smyčka událostí, která se zničehonic vyvrbí a vytvoří zajímavý uzel sousedlnosti a ten každopádně dokáže zaujmout. --- Neměli jste zůstat na trojce? Neříkal jsem to co jsem říkal?(28.8.2007)

Vo filme bola po celý čas dobrá atmosféra s napínavými scénami a so zaujímavou pointou. John Cusack ma v tomto filme moc nebavil, čo sa nestáva často!! Keby som mal ohodnotiť film do polovice určite by to bolo kladnejšie, ale po dopozeráni som musel tu jednu hviezdičku dať dole.3*(17.5.2011)

Výborná hutná atmosféra dělá z tohodle filmu výjimečný a zcela určitě nadprůměrný zážitek. Skvělý námět, velmi dobrý scénář, herci v rámci možností...(4.6.2008)

Průměrné, příliš americké, fádní, avšak i přese všechno zajímavé, rozpolcenost vraha, jeho psyché..!(3.1.2009)