Identita

Identity

Identita

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 90 min

Uznávám, že závěr je poněkud překombinovaný, ale i tak na mě náhodně zhlédnutá Identita zapůsobila jako zjevení svou atmosférou, dialogy, castingem i předvedenými hereckými výkony. V neposlední řadě pak i režií, která ze scénáře dokázala vymačkat maximum. Není to artová záležitost, natožpak snímek, který by měnil filmové dějiny, jde pouze o zručně natočený thriller o podivné partičce lidí, kteří uvízli v motelu stranou civilizace a zdánlivě nemají nic společného. Mrazivá hra s divákem ve stylu staré dobré Hitchcockovy školy. Příklad moderního mysteriozního hororu, který udrží napětí po celých 90 minut a obsahuje několik podivuhodných dějových zvratů. Z herců stojí za zmínku především bezchybný Cusack. Celkový dojem 90 %.(25.8.2007)

Zo začiatku napätie, potom horor a skončí to pointou, ktorá je predvídateľná od chvíle, kedy sa dozvedáme "wo co vlastne go". Keď mi pred rokom a pol kamarátka rozprávala, aký nechutný a chorý horor to videla, som najprv myslela, že si ho radšej nepozriem, nedávno som sa dostala k jeho približnému obsahu, ktorý vyzeral veľmi lákavo a povedala som si "toto chcem vidieť". Výsledok ma napokon sklamal, neviem presne vysvetliť, ktorá zložka sa na tom podieľala najviac, ale celkový dojem z filmu nebol dobrý. Proste z dobrého cesta napokon z rúry vyšiel nedopečený koláč... Ale inak Identita obsahuje zaujímavé aj silné scény a slušné herecké výkony.(2.3.2005)

Byl jsem velmi, velmi příjemně překvapen. Po skvělém úvodu, kdy se jednotlivé postavy "náhodně" dostanou do malého motelu přichází hustá atmosféra vyvražďovačky s překvapivým rozuzlením. Narozdíl od filmů s pointou, bez které by daný film nebyl tím čím je, je "Identita" dobře představitelná i bez pointy :)(8.1.2004)

Jeden z mých nejoblíbenějších hororových thrillerů. Palec nahoru za skvělou, zajímavě podanou pointu. Horror movie of the year(14.8.2007)

Na jednu stranu je Identita jasný horor, kterému vévodí fakt, že každou chvilku zemře minimálně jeden člověk a většinou dost zajímavým způsobem. Jenže později je to hlavně psychárna největší a hlavně zajímavým způsobem rozdělená na dvě strany: pravda a lež. Už jen divák si vybere co je pravda a co fikce. Sice se to rozvíjí hezky a vcelku nijak zajímavě, konec tomu natáhne parádní špagát a výsledná pointa mě víceméně ještě teď štve. I tak je to ale zajímavá smyčka událostí, která se zničehonic vyvrbí a vytvoří zajímavý uzel sousedlnosti a ten každopádně dokáže zaujmout. --- Neměli jste zůstat na trojce? Neříkal jsem to co jsem říkal?(28.8.2007)

• - Pravděpodobnost, že by všech 10 postav mělo narozeniny ve stejný den, je přibližně 1:115 694 315 636 972 669 502 854. (HappySmile)

• - Na otázku "Kam vezl policista vězně" důstojník odpoví, že do Carson City. Ve stejném městě se odehrávala část filmu Con Air (1997), ve kterém John Cusack také hrál. (SG-1)

• - Když si herečka objednává pokoj, říká, že chce ten nejhezčí. Larry (John Hawkes) reaguje: " Osmička je útulná." Herečka ale bydlí v pokoji číslo 9. (Pepy)