Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Juto

Je to výborná komédia, napriek tomu, že príbeh je trochu chaotický. Je tu toľko samostatných myšlienok, že film pôsobí trochu nesústredene. Ale keďže ide v podstate o komédiu, nie je to až taký problém. Aj keď je tu veľa hlúpeho humoru, film je hlavne mediálna satira. S ohľadom na túto skutočnosť je najdôležitejšou a nezabudnuteľnou postavou Andrea, ktorá je oblečená do fantastických luxusných odevov Jeana-Paula Gaultiera, vrátane jej pouličného vybavenia, ktoré zahŕňa prilbu s pripojenou filmovou kamerou. Victoria Abril je v tejto úlohe naozaj vynikajúca. Za každých okolností je zároveň zlá a sexy. Scény z jej vysielania z pódia sú vo filme vizuálne najikonickejšie. Potuluje sa po uliciach Madridu a dotieravo natáča scény smútiacich ľudí a následky násilných stretnutí. Je čiernym srdcom Kiky. Napriek kontroverzným momentom je jednoducho nemožné brať zobrazené udalosti vôbec vážne. Almodóvarova typická farebná estetika je prítomná všade a tón je dôsledne absurdný. Väčšina humoru pochádza z priameho, praktického a naivného spôsobu, akým kozmetička Kika rieši tie najtragickejšie a najznepokojivejšie situácie. Zabudnite na drámu – toto je fraška a v humore sa skrýva obvyklý Almodóvarov obdiv a údiv nad ženami. Scéna z znásilnenia je až neuveriteľné zábavná, nič také som nič nevidel. 8/10 ()

venus

První Almodóvarův film, u kterého jsem se smála. Některé okamžiky byly fakt vtipné. Něco bylo sice zavedeno do extrému (např. investigativní reportérka chodící v prazvláštním obleku s kamerou na hlavě), ale podle mě to k filmu patřilo. Jak už bývá u Almodóvara zvykem, nechyběly různé sexuální úchylky, originální milostné scény (k těm řadím i znásilnění) či transexuál. ()

Rockerman

Je to už můj čtrnáctý zářez do Almodóvarovy filmografie a opět jsem spokojený. Ve všech předešlých filmech, které jsem viděl je něco bláznivého a neuvěřitelného, ale myslím, že Kika je z nich nejbláznivější. Neuvěřitelný propletenec lidí a vztahů mezi nimi, kdy se každý zná s každým a jeden druhému lže nebo jej podvádí anebo vraždí, a to vše s notnou dávkou humoru. A třešinkou na dortu těchto lidí je titulní postava. Kika tu svou nevymáchanou "hubu" nezavře ani když je znásilňována (?). Trochu mě zaskočila scéna, kdy bratr Kikiny služebné utíká z vězení, pak finguje přepadení své sestry a znásilňuje ženu, která spí ve vedlejším pokoji. Po osmnácti letech Almodóvar "vykrade" sám sebe, protože tato scéna je prakticky identická se scénou z loňského hitu "Kůže kterou nosím". Že by mistrovi docházely nápady? Doufám, že ne! ()

kleopatra

Kdo Almodóvara zbožňuje jako já, bude nadšen. Kdo ho nesnáší, bude mít tímto filmem kupu argumentů k jeho kamenování. Slovo kýč moc nepoužívám, ale myslím, že balancovat tak tak na hraně mu jde stejně dokonale jako burcovat bránici, mozkové závity i srdce - často v jednom. Kika je film hodně praštěný, žánrově přepestrý, zdánlivě zmatený, ale Pedro ví přesně, co a proč dělá (a dělá to originálně a nenapodobitelně), a já nemůžu dát míň než 5. ()

mortak

První scéna naznačuje polohu filmu. Žena hraje před profesionálním fotografem profesionální vášeň - a to se snaží dělat skoro všechny postavy filmu mimo Kiky. Ta se svým obrovsky širokým ženským srdcem opravdu chce, aby všichni vypadali překrásně (proto je kadeřnicí) a chce, aby všichni muži okolo byli spokojení a tak jim dává upřímně své tělo. Oba muži už své vášně (vraždy, voyeurství) chladně prodávají - do literatury, do fotografií. Kdyby Almodovar zůstal u této linie a trochu více ji propracoval, stačilo by to bohatě na celý film. Bohužel mistr neudržel své vášně, a tak ještě přidal pornoherce (prodej sexu - další muž, co své vášně prodává) a Andreu, která předstírá že chce pomocí objektivity televize zjistit pravdu (a lidé ji rádi prodávají své zločiny a poklesky). Výsledek už je notně přeplácaný a zbytečně doslovný. ()

• Londýnske metro zakázalo plagát k filmu, na ktorom bola Victoria Abril v sado-maso oblečení od Jean-Paul Gaultiera s umelými prsiami, napriek tomu, že plagát sa používal na propagáciu filmu všade inde na svete. (Arsenal83)