Komentáře uživatelů k filmu (248)

 • Lima
  ***

  I přes rok vzniku pořád ještě překvapivě zábavné, ačkoliv kvalit prvního dílu zdaleka nedosahuje. A také souhlasím S Tosimem, na rozdíl od nudné "dvojky" má tento díl spád.(11.5.2003)

 • Galadriel
  ****

  Homolkovic potřetí, tentokrát na horách. Pořát neztrácejí vtip a "laskavý" český humor.(2.3.2005)

 • Tosim
  ****

  Narozdíl od předchozích dílů mají tito "Homolkovic" spád a vtip... Určitý nápad, film se neutápí v dlouhých bezpředmětných dialozích (které samozřejmě jsou určitým způsobem zábavné a zajímavé, ale pro mě prostě ne) a působí jako celek rozhodně líp...(10.8.2002)

 • Radyo
  ****

  Z celé trilogie je tahle komedie nejslabší, ale stále ještě převyšuje řadu svých "kolegyň z oboru" minimálně o hlavu.(23.8.2002)

 • gouryella
  ***

  Třetí díl příhod Homolkovic rodiny je jednoznačně nejslabší, ale přesto dokáže zaručeně a spolehlivě pobavit.(26.3.2003)

 • Enšpígl
  *****

  O Hrzána lepší než předchozí díl. A nezapomenout proč na Vás někdo klepe, když Vy klepete, tak přeci klepá proto aby jste neklepali.(8.6.2006)

 • Renton
  ****

  Scénář: Jaroslav Papousek .. Poslední a asi nejzábavnější část, tentokrát na horách. Několik nových postav je příjemné zpestření. Zvláště postava ztvárněná výborně "trapným vtipálkem" Hrzánem..(2.5.2005)

 • Marigold
  ***

  Bohužel, Homolkovi neoddělitelně patří k české kinematografii 60. let a jejich normalizační přesah považuju za velkou znouzectnost, kterou spasila pouze výtečná herecké etuda celé famílie a Jiřího Hrzána. V úvodu filmu se zdá, že Papoušek udrží svůj úsporně satirický styl, ale postupem času se film rozteče v otravné lískání záporných vlastností pracujícího lidu, které je vsazeno do nejasně reflektovaných kulis rekreace ROH... Na jednu stranu i tady najdeme velmi mírné karikování zjevné debility "organizovaného štěstí", na druhou stranu vyznění filmu nepatří k nijak satirickým, díky ukrutné titulní písni spíše k typicky středoproudým agitkám. Jen rezonance Papouškova talentu a moudře umírněný tón scénáře drží Homolku a tobolku nad úrovní příšerného normalizačního škváru, který měl vychovávat lid k pozitivnímu vnímání hodnot socialismu... Dokumentární rozměr a minimalistický vyprávěcí styl předchozích dílů se vytratil, čímž film ztrácí jakoukoli výpovědní hodnotu. Tři leda z nostalgie a úcty k jednomu velkému fenoménu.(28.2.2005)

 • AngelAngie
  ***

  Opět klasika české komediální tvorby... Tředí díl si stále drží určitou kvalitativní hladinku...(10.8.2008)

 • TheMaker
  ****

  :::::::::::::::::::::::: Scéna s hasičákem je nezapomenutelná ! ,-) :::::::::::::::::::::::::::::::::(13.5.2009)

 • Subjektiv
  **

  Homolkovic jsou stále Homolkovic, ale... to jemné tepání nešvarů měšťácké povahy hrabající si vždy na vlastním písečku již nemá žádný šmrnc. Píseň znějící na počátku i v závěru naznačuje, že napříště se nebude nastavovat zrcadlo, ale vychovávat a vodit za ručičku. Pravda, to "bavení se podle plánu", byť ne pětiletého, trefilo hřebíček na hlavičku. Organizovat spontaneitu - absurditka - je to ale málo na celovečerní film. Silné **.(12.10.2014)

 • Karlos80
  ****

  Homolkovi potřetí a ještě k tomu barevní co více dodat? No snad jen to že celá trilogie se určitě vydařila a splnila tenkrát své původní očekávání, a to především pobavit hlavně nenáročné divácké skupiny svým jedinečným situačním humorem. Tato poslední část, no řekl bych dle mého mínění lepší než rozvleklá a utahaná dvojka ale určitě o něco málo horší než jednička. Oblíbené hlášky jako: Kde máš tu svou bandu? Koho? Ten ksindl cos tady měl? Prosím vás netykejte mi já to fakt nemám rád, opravdu vážně fakt ne! Kdo ti tyká? No a kde máte tu svojí bandu teda? Vzhůru na Klondike! Hele, to jsou tvoje saňky? Pak tam jsou skvělé právě ty situace, jako ta s hasičákem..Mámo hlavně neotvírej oči štípe to jak bejk! Dnes už téměř také lidové. Poměrně zdařilý je i děj, i když už to nebylo tak úplně ono jako na konci šedesátých let kdy spolupracoval z mistry Formanem a Passerem, kteří do toho vnesli také kus svého já. Avšak alespoň od předchozích dílů se snaží tato poslední epizoda tak trochu odlišit, hlavně tedy svými exteriéry. Dobře zahrané party všech, bez výjimek. Komedie velice blízká těm Marvanovským Andělům ale v podání vícečlenné rodinky a s větší absurditou v situacích.(6.3.2007)

 • B!shop
  *****

  Treti dil je opet perfektni, ale humor je misty krapet odlisnej, protoze i kdyz tu jsou opet hadky, rodinka daleko vic drzi po hromade. Navic nic moc neresi mezi sebou, ale dohadujou se s jinejma rodinama a podobne. Nicmene vtipy a hlasky jsou opet perfektni, taky zasluhou obsazeni dalsich rodinek. Navic tu je perfektni noumovitej Hrzan a na okamzik se tu mihne Smoljak.(9.2.2008)

 • Boss321
  *****

  Tří díl a pro mě zároveň nejlepší..... nemalý podíl na tom má obsazení Jiřího Hrzána.(17.11.2007)

 • EdaS
  **

  Slabé, obsahově o ničem, nepříliš vtipné - zkrátka nuda. Tenhle díl mi připomíná nicneřešící komunální rádobysatiry Petra Schulhoffa. Hodně smutné.(19.1.2006)

 • igi B.
  ****

  Jo prachy, to je u Homolků štěstí... Barevné a už ne tak působivé, leč stále půvabné malé české... A protože neumřeli, dolem prdem jsou stále kolem (v) nás... Vás?............. S Homolkovými na věčné časy a nikdy jinak!(11.1.2006)

 • dobytek
  ****

  Film by byl tak za 3, ale Josef Šebánek tady předvádí neuvěřitelný věci, takže on to vytáhne na 4. On byl snad nejpřesvědčivější herec (přestože byl neherec) v celý filmový historii. Škoda, že natočil tak málo filmů...(9.1.2007)

 • sud
  ***

  I třetí trampoty rodiny Homolkovic mají úroveň, spád a humor. I když o ten se starají pouze děda a Hrzán s Janžurovou. 60%.(1.3.2005)

 • sepp
  *

  Nejslabsi dil homolkovske sagy a i kdyz vim, ze jsem tu v mensine se svym nazorem, rozhodne nedoporucuji.(7.9.2003)

 • Ony
  ****

  Na horách se odehrávají další příhody Homolkovic rodiny. Objevuje se tu i minipříběh věčného smolaře kulturního referenta v podání Jiřího Hrzána. Scéna "když někdo tluče a někdo na něj zatluče, tak tluče proto, aby netlouk" je naprosto vítězná. Tento film má trochu jinou atmosféru než první a druhý díl trilogie, ale zůstavají skvělí herci, takže je to zase skvělá komedie.(27.10.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13