Komedie o českých hulvátech Homolkových drží za srdce celých 80 minut, bohužel posledních 5 minut se žádné postavě nic nedaří a pan Homolka ztratí peněženku. Možná to tak mělo být, ale mě by se líbilo, kdyby to stejně idylicky jako začalo i skončilo. Přesto i po letech výborný film.(21.8.2008)

Třetí díl je mým nejoblíbenějším, má šťávu a dá se na něj dobře koukat. Zábava je na dobré úrovni a některé hlášky a scénky jsou nezapomenutelné. 65%(31.12.2007)

Vyčerpanost tématu už je zde znát, ale přesto film pobaví.(11.4.2003)

Vytratil se satirický osten, zato přibylo přímočaré komiky, Homolkovi na dovolené v horském středisku a to celé na rozdíl od předešlých částí v barvě, vynikající završení celé série(30.11.2004)

O Hrzána lepší než předchozí díl. A nezapomenout proč na Vás někdo klepe, když Vy klepete, tak přeci klepá proto aby jste neklepali.(8.6.2006)

• - Tehdejší vedoucí hotelu si vyměnil roli s vrchním z restaurace. (jenik71)

• - Helena Růžičková k natáčení uvedla: „Když jsme ve Špindlerově mlýně točili třetí díl, vsadila jsem se s kameramanem Miroslavem Ondříčkem o bednu šampaňského, že mě Jirka Hrzán v náručí přenese přes celý parket. Když se to dozvěděli ostatní, chtěli se do sázky zapojit. Samozřejmě všichni viděli snadný přivýdělek, mysleli si, že se mu to nemůže povést. My to ale s Jirkou měli vyzkoušené, takže mě v pohodě přenesl tam a ještě nazpátek. A šampáňo pak teklo proudem. Dokonce tak, že se pak objevilo v Rudém právu, že se herci po natáčení koupali v šampaňském. Tak to ale nebylo, my jsme se v tom nekoupali, my jsme to všechno vypili.“ [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Iva Janžurová byla v době natáčení těhotná. (M.B)