Tří díl a pro mě zároveň nejlepší..... nemalý podíl na tom má obsazení Jiřího Hrzána.(17.11.2007)

• EdaS

Slabé, obsahově o ničem, nepříliš vtipné - zkrátka nuda. Tenhle díl mi připomíná nicneřešící komunální rádobysatiry Petra Schulhoffa. Hodně smutné.(19.1.2006)

Bohužel, Homolkovi neoddělitelně patří k české kinematografii 60. let a jejich normalizační přesah považuju za velkou znouzectnost, kterou spasila pouze výtečná herecké etuda celé famílie a Jiřího Hrzána. V úvodu filmu se zdá, že Papoušek udrží svůj úsporně satirický styl, ale postupem času se film rozteče v otravné lískání záporných vlastností pracujícího lidu, které je vsazeno do nejasně reflektovaných kulis rekreace ROH... Na jednu stranu i tady najdeme velmi mírné karikování zjevné debility "organizovaného štěstí", na druhou stranu vyznění filmu nepatří k nijak satirickým, díky ukrutné titulní písni spíše k typicky středoproudým agitkám. Jen rezonance Papouškova talentu a moudře umírněný tón scénáře drží Homolku a tobolku nad úrovní příšerného normalizačního škváru, který měl vychovávat lid k pozitivnímu vnímání hodnot socialismu... Dokumentární rozměr a minimalistický vyprávěcí styl předchozích dílů se vytratil, čímž film ztrácí jakoukoli výpovědní hodnotu. Tři leda z nostalgie a úcty k jednomu velkému fenoménu.(28.2.2005)

Slabšie než prvý film ale lepšie ako film druhý. Farebný Homolkovi sa mi znova páčili.(10.1.2010)

Opět hláška za hláškou od druhýho dílu je to pokrok páč ten se moc nepovedl a nebyl moc vtipný podle mě tady už máme zbarvené homoláče na lyžích a opět hláškování, scény na které nezapomenete a nehorázně vtipný Homolka Josef Šebánek!(22.4.2012)