Bohužel, Homolkovi neoddělitelně patří k české kinematografii 60. let a jejich normalizační přesah považuju za velkou znouzectnost, kterou spasila pouze výtečná herecké etuda celé famílie a Jiřího Hrzána. V úvodu filmu se zdá, že Papoušek udrží svůj úsporně satirický styl, ale postupem času se film rozteče v otravné lískání záporných vlastností pracujícího lidu, které je vsazeno do nejasně reflektovaných kulis rekreace ROH... Na jednu stranu i tady najdeme velmi mírné karikování zjevné debility "organizovaného štěstí", na druhou stranu vyznění filmu nepatří k nijak satirickým, díky ukrutné titulní písni spíše k typicky středoproudým agitkám. Jen rezonance Papouškova talentu a moudře umírněný tón scénáře drží Homolku a tobolku nad úrovní příšerného normalizačního škváru, který měl vychovávat lid k pozitivnímu vnímání hodnot socialismu... Dokumentární rozměr a minimalistický vyprávěcí styl předchozích dílů se vytratil, čímž film ztrácí jakoukoli výpovědní hodnotu. Tři leda z nostalgie a úcty k jednomu velkému fenoménu.(28.2.2005)

Na horách se odehrávají další příhody Homolkovic rodiny. Objevuje se tu i minipříběh věčného smolaře kulturního referenta v podání Jiřího Hrzána. Scéna "když někdo tluče a někdo na něj zatluče, tak tluče proto, aby netlouk" je naprosto vítězná. Tento film má trochu jinou atmosféru než první a druhý díl trilogie, ale zůstavají skvělí herci, takže je to zase skvělá komedie.(27.10.2005)

Opět hláška za hláškou od druhýho dílu je to pokrok páč ten se moc nepovedl a nebyl moc vtipný podle mě tady už máme zbarvené homoláče na lyžích a opět hláškování, scény na které nezapomenete a nehorázně vtipný Homolka Josef Šebánek!(22.4.2012)

Komedie o českých hulvátech Homolkových drží za srdce celých 80 minut, bohužel posledních 5 minut se žádné postavě nic nedaří a pan Homolka ztratí peněženku. Možná to tak mělo být, ale mě by se líbilo, kdyby to stejně idylicky jako začalo i skončilo. Přesto i po letech výborný film.(21.8.2008)

Skvělé zakončení celé série...páni, Ti to ale uměli, škoda jen, že z většiny hrajících herců v těchto komediích je při životě snad jen dětské osazenstvo..! :-((10.8.2008)