Klasika, která je tak česká, že je zřejmě nepřenesitelná. Ale my se u ní božsky bavíme.(25.2.2011)

Poslední díl Homolkových nezůstává svým předchůdcům nic dlužen. V porovnání s předchozími díly jsou lehce upozaděni vedlejšími postavami a možná jsou na sebe až příliš dlouho nezvykle milí, na mém názoru to však nic nezměnilo. Skvělá zábava, rád si Homolkovy někdy zase pustím... 100%(2.11.2012)

Scénář: Jaroslav Papousek .. Poslední a asi nejzábavnější část, tentokrát na horách. Několik nových postav je příjemné zpestření. Zvláště postava ztvárněná výborně "trapným vtipálkem" Hrzánem..(2.5.2005)

Skvělé zakončení celé série...páni, Ti to ale uměli, škoda jen, že z většiny hrajících herců v těchto komediích je při životě snad jen dětské osazenstvo..! :-((10.8.2008)

Vyčerpanost tématu už je zde znát, ale přesto film pobaví.(11.4.2003)

• - Natáčeno ve Špindlerově Mlýně. Zotavovna Radost se nachází v č. p. 16. Špindlerův Mlýn. (M.B)

• - „Když natáčeli v Krkonoších, paní Růžičková s panem Hrzánem museli odjíždět na divadelní představení do Prahy. Josef Šebánek mě poprosil, abych mu po nich poslala něco k jídlu, dvě stovky a čistou košili,“ vzpomínala Šebánkova manželka Marie. „Tak jsem usmažila pár kotlet a z dobré vůle přidala stokorunu navíc. Za několik hodin zazvonil telefon: "Máňo, už mi nikdy nic neposílej! Kotlety sež… snědla Růžičková, Hrzán prochl… propil tři stovky, ještě že mu ta moje košile byla velká,“ dodala s úsměvem.[Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Vedoucí zotavovny Radost je pan Stanislav Dytrich, původním povoláním číšník, který byl zaměstnancem rekreačního domu Dukla v Praze. Tam se s ním seznámila a objevila ho filmová parta Miloš Forman s kolegy Ivanem Passerem, Jaroslavem Papouškem a Miroslavem Ondříčkem. Před kamerou se poprvé objevil jako prodavač piva u hořícího domu ve filmu Hoří, má panenko (1967). [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)