Na tomto dílu už je znát, že jde o třetí pokračování a nápadů tedy není nazbyt. Komedie o rekreaci rodiny Homolkových na horách už nemá sevřenost jedničky, ale oproti dvojce má větší spád a navíc je barevná. Je tu sice spousta hluchých míst, ale stále je to celkem zábavné. 60%(28.2.2009)

O Hrzána lepší než předchozí díl. A nezapomenout proč na Vás někdo klepe, když Vy klepete, tak přeci klepá proto aby jste neklepali.(8.6.2006)

Na horách se odehrávají další příhody Homolkovic rodiny. Objevuje se tu i minipříběh věčného smolaře kulturního referenta v podání Jiřího Hrzána. Scéna "když někdo tluče a někdo na něj zatluče, tak tluče proto, aby netlouk" je naprosto vítězná. Tento film má trochu jinou atmosféru než první a druhý díl trilogie, ale zůstavají skvělí herci, takže je to zase skvělá komedie.(27.10.2005)

Třetí díl je mým nejoblíbenějším, má šťávu a dá se na něj dobře koukat. Zábava je na dobré úrovni a některé hlášky a scénky jsou nezapomenutelné. 65%(31.12.2007)

• Niktorius

Předchozí díly neznám, ale tento je jen nudnou, tendenční sračkou, která je poplatná své době, stejně jako jsou moderní české komedie poplatné době současné. Upocené výkony neherců v hlavních rolí film sráží ještě hlouběji.(13.8.2007)

• - „Když natáčeli v Krkonoších, paní Růžičková s panem Hrzánem museli odjíždět na divadelní představení do Prahy. Josef Šebánek mě poprosil, abych mu po nich poslala něco k jídlu, dvě stovky a čistou košili,“ vzpomínala Šebánkova manželka Marie. „Tak jsem usmažila pár kotlet a z dobré vůle přidala stokorunu navíc. Za několik hodin zazvonil telefon: "Máňo, už mi nikdy nic neposílej! Kotlety sež… snědla Růžičková, Hrzán prochl… propil tři stovky, ještě že mu ta moje košile byla velká,“ dodala s úsměvem.[Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Iva Janžurová byla v době natáčení těhotná. (M.B)

• - Natáčeno ve Špindlerově Mlýně. Zotavovna Radost se nachází v č. p. 16. Špindlerův Mlýn. (M.B)