Slabšie než prvý film ale lepšie ako film druhý. Farebný Homolkovi sa mi znova páčili.(10.1.2010)

O Hrzána lepší než předchozí díl. A nezapomenout proč na Vás někdo klepe, když Vy klepete, tak přeci klepá proto aby jste neklepali.(8.6.2006)

Na horách se odehrávají další příhody Homolkovic rodiny. Objevuje se tu i minipříběh věčného smolaře kulturního referenta v podání Jiřího Hrzána. Scéna "když někdo tluče a někdo na něj zatluče, tak tluče proto, aby netlouk" je naprosto vítězná. Tento film má trochu jinou atmosféru než první a druhý díl trilogie, ale zůstavají skvělí herci, takže je to zase skvělá komedie.(27.10.2005)

• - Iva Janžurová byla v době natáčení těhotná. (M.B)

• - Natáčeno ve Špindlerově Mlýně. Zotavovna Radost se nachází v č. p. 16. Špindlerův Mlýn. (M.B)

• - Helena Růžičková k natáčení uvedla: „Když jsme ve Špindlerově mlýně točili třetí díl, vsadila jsem se s kameramanem Miroslavem Ondříčkem o bednu šampaňského, že mě Jirka Hrzán v náručí přenese přes celý parket. Když se to dozvěděli ostatní, chtěli se do sázky zapojit. Samozřejmě všichni viděli snadný přivýdělek, mysleli si, že se mu to nemůže povést. My to ale s Jirkou měli vyzkoušené, takže mě v pohodě přenesl tam a ještě nazpátek. A šampáňo pak teklo proudem. Dokonce tak, že se pak objevilo v Rudém právu, že se herci po natáčení koupali v šampaňském. Tak to ale nebylo, my jsme se v tom nekoupali, my jsme to všechno vypili.“ [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)