I přes rok vzniku pořád ještě překvapivě zábavné, ačkoliv kvalit prvního dílu zdaleka nedosahuje. A také souhlasím S Tosimem, na rozdíl od nudné "dvojky" má tento díl spád.(11.5.2003)

• Niktorius

Předchozí díly neznám, ale tento je jen nudnou, tendenční sračkou, která je poplatná své době, stejně jako jsou moderní české komedie poplatné době současné. Upocené výkony neherců v hlavních rolí film sráží ještě hlouběji.(13.8.2007)

Komedie o českých hulvátech Homolkových drží za srdce celých 80 minut, bohužel posledních 5 minut se žádné postavě nic nedaří a pan Homolka ztratí peněženku. Možná to tak mělo být, ale mě by se líbilo, kdyby to stejně idylicky jako začalo i skončilo. Přesto i po letech výborný film.(21.8.2008)

Kdysi jsem třetí Homolky považoval za nejslabší díl, ale s každou reprízou se mi líbí víc a víc a dnes už je považuji za lepší než ty předchozí a svým způsobem dýchající na záda i jedničce. Možná je to tím, že nesází jen na dialogy a působí tak svižněji, možná jsou mi sedmdesátá léta bližší a tak je to pro mě mnohé ještě víc ze života, možná svou troškou přispěla i skvělá vedlejší Hrzánova linka s nucenou křečovitě organizovanou zábavou a nesnesitelně nadšeným Dytrichem. To vše pochopitelně jako přídavek k další výživné várce skvěle rozehraných situací, dialogů a hlášek. A jako bonus navíc Růžičková se svým nezapomenutelným striptýzem.(17.1.2012)

Opět hláška za hláškou od druhýho dílu je to pokrok páč ten se moc nepovedl a nebyl moc vtipný podle mě tady už máme zbarvené homoláče na lyžích a opět hláškování, scény na které nezapomenete a nehorázně vtipný Homolka Josef Šebánek!(22.4.2012)

• - Vedoucí zotavovny Radost je pan Stanislav Dytrich, původním povoláním číšník, který byl zaměstnancem rekreačního domu Dukla v Praze. Tam se s ním seznámila a objevila ho filmová parta Miloš Forman s kolegy Ivanem Passerem, Jaroslavem Papouškem a Miroslavem Ondříčkem. Před kamerou se poprvé objevil jako prodavač piva u hořícího domu ve filmu Hoří, má panenko (1967). [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Helena Růžičková k natáčení uvedla: „Když jsme ve Špindlerově mlýně točili třetí díl, vsadila jsem se s kameramanem Miroslavem Ondříčkem o bednu šampaňského, že mě Jirka Hrzán v náručí přenese přes celý parket. Když se to dozvěděli ostatní, chtěli se do sázky zapojit. Samozřejmě všichni viděli snadný přivýdělek, mysleli si, že se mu to nemůže povést. My to ale s Jirkou měli vyzkoušené, takže mě v pohodě přenesl tam a ještě nazpátek. A šampáňo pak teklo proudem. Dokonce tak, že se pak objevilo v Rudém právu, že se herci po natáčení koupali v šampaňském. Tak to ale nebylo, my jsme se v tom nekoupali, my jsme to všechno vypili.“ [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Iva Janžurová byla v době natáčení těhotná. (M.B)