Everwood (TV seriál)

Everwood

Drama / Rodinný

USA, 2002, 89x43 min

Blake Neely

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Marcia Cross, Nora Zehetner, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Lee Garlington, Nancy Everhard, Stephanie Niznik, Todd Louiso, Keith David, Justin Kirk, Joseph Bologna, Beth Grant, Brenda Strong, Kelly Carlson, Melinda Page Hamilton, Melinda Clarke, Jess Weixler, Renée Taylor, Charlie Weber, Kathryn Joosten, Brooke Nevin, Beau Bridges, Scott Wolf, Anne Heche, Rob Nagle, Patrick Fabian, Wayne Dalglish, David Eigenberg, Kellie Waymire, Dylan Walsh, Christopher Egan, Vicki Davis, Jodi Russell, Betty White, Merrilyn Gann, Trevor Wright, Claudia Christian, Eyal Podell, David Stevens, Margo Harshman, Carter Jenkins, K. Danor Gerald, Ryne Sanborn, Erinn Hayes, Shane Haboucha, Kevin Tighe, Victoria Justice, Rachel Thorp, Tom Wright, Stephen Spinella, Jessica Tuck, Philipp Karner, Derek Webster, Diane Delano, Kirsten Nelson, Brian Baumgartner, Christopher Neiman, James Jamison, Tom Markus, Reiley McClendon, Erica Gimpel, K.C. Clyde, Luciana Carro, Kristen Bell, Gregory Alan Williams, John Aylward, Kate Mara, Debra Mooney, Ben Weber, Adam Huss, Michael McQueen, Reggie Austin, Richard Herd, Brooke Bloom, Dendrie Taylor, Bill Erwin, Elizabeth Bond, Richard Blake, Walter Olkewicz, Laura Regan, Austin Archer, Elisa Delson, Tom Virtue, Lamont Thompson, Josh Haber, McNally Sagal, J. Scott Bronson, Scott Wilkinson, Sean Mahon, Freda Foh Shen, Doris Belack, Brian Palermo, Lisa Waltz

Greg Berlanti

Robert Frazen

Hodnotim první sérii a půl tak. To byl originální seriál v nádherném prostředí s velice sympatickým Treatem Williamsem.. Pak to šlo z kopce...(10.10.2004)

Když to běželo v televizi, nenechala jsem si ujít ani jeden díl z první řady. Druhou řadu jsem taky sledovala pravidelně..ale že se vysílala nějaká třetí řada jsem si nevšimla a možná, že to tak je lepší. Už druhá řada začala trochu pokulhávat..ale první je na 4...takže dohromady takové 3 a půl hvězdičky.(22.2.2010)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +herci v čele s Emily VanCamp a Gregory Smithem, dále potěší Nora Zehetner, Sarah Drew a Sarah Lancaster, líbil se mi český dabing, a dějové linie mladších herců -naopak mě nezaujali některé dějové linie těch starších a především jsem si moc neoblíbil hlavní postavu, asi bych si s ním nerozuměl, rovněž mě celkem nudili epizody kde třetinu času zabral pacient a jeho problém, kdyby mě tohle zajímalo, pustím si čistě lékařský seriál, rovněž chování některých postav mě občas iritovalo (Amy, Dr. Brown)/// Kdysi, asi před 7 lety jsem zhlédl náhodně pár částí a docela pevně mi utkvěli v paměti. Tedy především Emily VanCamp. Od té doby jsem seriál chtěl vždy vidět. Až teď jsem měl tu možnost se podívat na všechny čtyři řady. A asi bych vydržel i pátou nebýt toho, že Everwood (první řadou především) mi připadal mírně zastaralí. Koncepčně jak seriál z druhé poloviny devadesátých let. Později se to zlepšilo, ale zase mi přišlo na mysl dojem, že nemají mnohdy moc o čem vyprávět. A pak taky některé dějové linky byly celkem naivní a obyčejné. A přitom jim byla dána velká váha. Opravdu vidět to před zmíněnými lety, dal bych o hvězdičku víc. Nejen že jako mladší bych si to víc užil, ale zároveň to tehdy byl ten nejmodernější a nejnovější seriál. Paradoxem však je, že můj otec tomuhle seriálu dal 5* a považuje ho za jeden z nejzajímavějších seriálů co v poslední době viděl./// Celkem 64%///(26.6.2012)

Průměrný seriál, který na mě působí nesnesitelně sterilním dojmem - jakoby hlavní postavy uvízly v čase.(12.9.2005)

Tak aby bylo jasno, Ephram Brown je filmová postava, se kterou se ze všech filmových postav nejvice ztotožňuju. Everwood je moje největší guilty pleasure a nejoblibénější seriál zároveň. E. Brown je totiž subtilní inteligentní introvertní židovský mladík, racionál který by byl rád pánem ve svém domě, nicméně ho věčně přemáhají vcelku primitivní emoce snaží se zachovat si tvář, je fanouškem komiksů manga, milovníkem hry na klavír, přitom ale není žádný hipík, nýbrž paličatý šmejd, který hraje tvrdě se svým tátou, který hraje tvrdě se svou dívkou, který prostě hraje tvrdě se všema na kterých záleží. Samozřejmě se upíná na svoji jedinou pravou lásku, věci se motají, city se zmítají atd. Klasika. Teď, na začátku roku 2009 se díky práci jednoho uploadera po několika letech sleduju seriál znovu od první série a všechno pořád funguje jak má. Po každém díle pocit zvláštní katarze/očištění. Seriál je tady hrozně podhodnocený (CSFD/IMBd: 67/78). Přitom je český dabing senzační. A legrace je, že oba moje nejoblibenější seriály se odehrávaji ve fiktivním městečku v Coloradu, oba mají název tohoto města v názvu, dva ze tří hlavních mužských postav v těchto seriálech jsou židé atakdál.(22.7.2008)