poster

Angel Heart

 • USA

  Angel Heart

 • slovenský

  Angel Heart

Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada / Velká Británie, 1987, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Momentálně si nevybavuji žádný thriller z mých dosavadně zhlédnutých, u něhož bych hlavní pointu vytušila již po deseti minutách. Během průběhu snímku pak následovala druhotná představa, a závěrečné vyjasnění a odhalení ji, ani zdaleka ne detailně, avšak poměrně věrohodně naplnilo. Fenomenální Mickey Rourke, ďábelský Robert De Niro, nápadité scény, skvělá režie a kamera, přiměřená dávka vtipu, atmosféra zavánějící tajemnem, neustále se točící větráky, podivné vidiny a tajemné postavy. Závěr filmu je zahalen do hororově - mysteriózního oblaku a těžko říct, jestli diváka šokuje, překvapí, nebo ho spíše zarazí a nechá na pochybách. "Včera večer jsem viděl Vás a ten Váš kykyriký tanec.", "Je to jen nóbl žvanil, řekl mi stejně velký hovno jako Vy."(4.1.2010)

 • Xmilden
  *****

  Totálně temná atmosféra a špinavost amerického jihu ve své nejlepší podobě. A ten konec. Paráda!(21.6.2007)

 • xxmartinxx
  ****

  Filmový styl na maximu. Maličko mi vadilo, že jsem už od prvního rozhovoru De Nira a Rourkea věděl, jak to dopadne, popřípadě že děj byl při své jednoduchosti docela nepřehledný. Pastva pro oči to ale je nepochybná.(7.6.2012)

 • Boss321
  *****

  Místy opravdu děsivý snímek Alana Parkera, který fascinuje dokonale vybudovanou atmosférou a hlavně nečekanou závěrečnou pointou, která vás buď dostane nebo odrovná (mě tedy dostala). Mickey Rourke ve své nejlepší roli, charismatického detektiva, který kouří jednu cigaretu za druhou, je vynikající. Robert De Niro zahrál spolehlivě jako vždy, ale čekla jsem, že dostane mnohem více prostoru. Alan Parker natočil mnoho skvělých filmů, ale tenhle společně s hypnotickým The Wall řadím absolutně nejvýš. Od Angel Heart jsem čekal nadprůměrný thriller a dostalo se mi špičkového mysteriózního snímku, kterému nemám co zásadního vytknout.........(26.5.2008)

 • novoten
  ***

  Jazzem nabitá absolutní atmosféra Noir Yorku jako dokonalý úvod a rušivá voodoo záplava jako silně negativní protiklad. U mysteriózních thrillerů zkrátka čekám větší vyrovnanost a nestačí mi (jakkoli působivé a dokonale precizní) vygradované dopointování. Perfektně stylizovaná deprese tak se zbytečně přešpiněnou Louisianou těsně prohrává. 70%(21.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace