• slovenský

Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada / Velká Británie, 1987, 113 min

Klasický thrillerový noir v rozjazde, zauzlený mysterióznymi abraka-dabra, zahrčkaný démonickým záverom s horrorovým nádychom. Rozuzlený zaujímavou pointou v samom závere, ktorá ma nedostala tak, ako som čakal. Viac som si ulietaval na fenomenálnom výkone Mickeyho Rourkea, ktorý zatienil aj lahôdkového De Nira a obscesnú scénu s Lisou Bonet. Mať film presvedčivejší záver, dám sa zviesť piatou hviezdičkou. 80%.(7.10.2013)

Démonický De Niro, jenž svými nehty musel dostat snad každého. Rourke v době, kdy hrál jako bůh a člověk mu hltal každé slovo, pohyb. Příběh natolik atmosferický, že by stačilo koukat jen na ten stín točícího se větráku a člověku by to připadalo jako dechberoucí scéna!(25.11.2008)

Kvalitní thriller, který ve své polovině získá mysteriózní nádech a ke konci sklouzne až do hororových vod. Děj není zrovna nabytý akcí, spíš se pomalu sune kupředu, aby byla na závěr odhalena překvapivá pointa, která je skutečně překvapující. Filmu se v podstatě nedá formálně snad nic vytknout, ale nepodařilo se mu dostat se mi pod kůži a tematika voodoo mě moc nebaví, tudíž se zde absolutnímu hodnocení vyhnu. Horror movie of the year(10.5.2008)

Je tomu asi 10 minut, co jsem dokoukal tento skvost a stále nevím, co bych vychválil jako první. Snad Mickeyho Rourkea za jeho skvělý výkon? Roberta De Nira za scénu s vajíčkem (teď to zní možná zvláštně, ale až uvidíte, tak pochopíte, kolik v takovéhle scéně může být atmosféry, když tam dosadíte hereckého génia) nebo jeho závěrečný proslov? Dokonalou hudbu, která podtrhovala atmosféru, jak jen mohla? Nebo vynikající pointu, která mě napadla ze začátku, pak jsem ji zavrhl, abych si na ni 10 minut před koncem vzpomněl? Tohle fakt nejde. Angel Heart je film, který si mě zcela podmanil. Jistě jsem jej neviděl naposledy, to můžu říct s jistotou.(12.6.2010)

Výrazně atmosferická mysteriózní detektivka na které od začátku něco nehraje a ona nespěchá, nechá se táhnout dvojím hereckým charisma a řadou podivných charakterů po cestě. Je to zvláštní kultovní film, který musel ve své době solidně znepokojit až šokovat, dnes si stále drží silnou auru voodoo a krvelačných vražd. I díky těsné vazbě na své prostředí - špinavý New York a temně dusnou Louisianu. Konečně jsem si odbyl tenhle rest, neuvidím nikdy znovu, nikdy ale nezapomenu.(15.9.2014)