• slovenský

Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada / Velká Británie, 1987, 113 min

Určitě vynikající atmosféra, dokonalý Rourke, cisterny krve, krásné nehty Roberta, šokující konec, ale já na horory vážně nejsem, tak sorry.Filmová výzva 2016(25.6.2016)

Jednoznačně nejlepší film Mickeyho Rourkea. Skvěle navozená atmosféra a nakonec šokující závěrečná pointa. Aspoň já jsem byl velmi překvapený, přesněji řečeno "vybitý jak baterky".(25.7.2002)

Démonický De Niro, jenž svými nehty musel dostat snad každého. Rourke v době, kdy hrál jako bůh a člověk mu hltal každé slovo, pohyb. Příběh natolik atmosferický, že by stačilo koukat jen na ten stín točícího se větráku a člověku by to připadalo jako dechberoucí scéna!(25.11.2008)

Skvěle navozená atmosféra amerického jihu padesátých let, vynikající herecké výkony a životní role Mickeyho Rourka. Pro málokterý film platí přídomek "mysteriozní" natolik, jako pro toto brilantní dílko. Ke skvělému filmu pak i skvělý soundtrack. Potkáme se v pekle, Anděli...(21.10.2005)

Atmosféra je tomuto filmu vším. A film s atmosférou (zde temnou až halucinogenní) mě vždy dokáže potěšit. Ano je to nejlepší Parkerův film, nejlepší Rourkeův film a i De Niro si ho jistě řadí spíše do té horní části své filmografie. A nejlepší scéna je opravdu ta závěrečná.(7.6.2003)

• - Do role Louise Cyphera se uvažovalo s Marlonem Brando. (MrCreosote)

• - Založeno na novele Falling Angel od Williama Hjortsberga. (Chatterer)

• - Mickey Rourke prohlásil, že při natáčení společných scén s De Nirem byl úplné vyčerpaný kvůli Nirovu velkému soustředění a hereckému výkonu. (Drtic)