• slovenský

Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada / Velká Británie, 1987, 113 min

Jednoznačně nejlepší film Mickeyho Rourkea. Skvěle navozená atmosféra a nakonec šokující závěrečná pointa. Aspoň já jsem byl velmi překvapený, přesněji řečeno "vybitý jak baterky".(25.7.2002)

Film, který klade tolik otázek. Zkoukl jsem to, ale dlouho o něm ještě budu přemýšlet. A přesně tyhle filmy miluju. Mickey Rourke hraje báječně, Robert De Niro pro změnu ďábelsky. Škoda jen, že si všechno to voodoo víc nevrylo pod kůži. Ale rozhodně velmi příjemné překvápko. Kdyby to bylo natočeno o 30 let dřív, mohl by to být jeden z nejlepších noirů.(2.5.2010)

Klasický thrillerový noir v rozjazde, zauzlený mysterióznymi abraka-dabra, zahrčkaný démonickým záverom s horrorovým nádychom. Rozuzlený zaujímavou pointou v samom závere, ktorá ma nedostala tak, ako som čakal. Viac som si ulietaval na fenomenálnom výkone Mickeyho Rourkea, ktorý zatienil aj lahôdkového De Nira a obscesnú scénu s Lisou Bonet. Mať film presvedčivejší záver, dám sa zviesť piatou hviezdičkou. 80%.(7.10.2013)

Ďábelská podívaná, které chybí na můj vkus snad jen trochu více divácké atraktivity a dynamiky. Parker převedl ovšem parádní výkon. Perfektně buduje atmosféru, mistrně zvládá nasvícení a po celou dobu udržuje diváka v napětí a člověk neví, co přijde za pět minut. Dost dobrý (možná až příliš zamotaný) scénář nám v závěru vyústí v šokující pointu, která díkybohu opravdu funguje.(25.9.2005)

rozpočet : $17 million tžby americké : $17,185,632(15.12.2006)

• - Johnny Favourite se narodil ve stejný den jako Alan Parker (14. února). (Kulmon)

• - Založeno na novele Falling Angel od Williama Hjortsberga. (Chatterer)

• - Erotická scéna, v níž se Angel (Mickey Rourke) miluje s mladou mulatkou, byla v USA cenzurou zkrácena. V plné délce byla ponechána jen na kopiích určených na vývoj a na videokazety. (Hans.)