• slovenský

Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Kanada / Velká Británie, 1987, 113 min

Atmosféra je tomuto filmu vším. A film s atmosférou (zde temnou až halucinogenní) mě vždy dokáže potěšit. Ano je to nejlepší Parkerův film, nejlepší Rourkeův film a i De Niro si ho jistě řadí spíše do té horní části své filmografie. A nejlepší scéna je opravdu ta závěrečná.(7.6.2003)

Zííííív. Ale tak jo, přiznávám se, že co se hereckých výkonů týče jsem naprosto spokojen. Harry "sprcha? To slovo neznám..." Angel je velmi složitá postava a málokterý herec by ji zahrál tak s přehledem jako dechberoucí Mickey Rourke, který mi při scéně -Já vím, kdo jsem!!!! naprosto sebral všechny smyslově vjemy. Ovšem ten scénář, byť šokantní, mě nedostal tak, jak by režisér chtěl. Atmosféra hutná, to ano, ale celkově mi to přišlo jako krvavější verze Colomba s neskutečně odproným záporákem. Ó ano- De Niro vždycky uměl záporné postavy vystřihnout, udělat z nich něco víc a z Cyphrea jde vážně strach. Ať už perfetkně pěstěné nehty (kosmetické salóny ho jistě mají za modlu) a nebo svým drzím vyzařováním, vždycky z něj půjde hrůza. Ale co ty kuřata????? 60%(3.7.2008)

Bajecny mzsteriozni thriller s jeste abjesnejsim "zaporakem" De Nirem.(30.7.2002)

Hodne velke zklamani, nejspis kuli tomu, ze jsem cekal neco trochu jineho. Alan Parker se sice desne snazi, aby byla atmosfera spravne mysteriozni a strasidelna, ale vubec se mu to nedari. Sice tam je spravna tajemna hudba, hodne otazek a minimum odpovedi, tajemne postavy, voodoo sracky, vrazdy atd. ale na me to proste nijak zvlast nepusobilo. A jako jesli si reziser myslel, ze nekoho vystrasi srdce na stole a par litru krve, tak se hodne splet. Prvnich 90 minut mi to prislo jako prumerna detektivka, ve ktere se patra po zmizele osobe. Posledni pulhodina byla sice trochu lepsi, ale presto nic extra. A zaverecna pointa? Cekal jsem to uz zhruba od 10. minuty filmu, ale to bych prekous, kdyby to bylo spravne brutalne odvedeny, ale taky nic moc. Co se tyce hercu, tak aspon ty byli slusny. Mickey Rourke skutecne podava vynikajici vykon, ale Robert De Niro nic extra nehraje, za coz do jiste miry muze minimum prostoru, ktery dostal. Pripomnel mi postavu Al Pacina v Dablove Advokatu, jenze ten byl daleko lepsi. Vrchol vseho byli ty desne umely "dabelsky" oci, s kterejma De Niro i to dite vypadali jako kdyz silhaj. Ale by to nevypadalo jako totalni odpad, tak musim rict, ze tenhle film neni spatnej, jenze je to proste jen detektivka, ktera na me nijak zvlast nezapusobila. No po druhym skouknuti jsem se precejen bavil vic, par scen je fakt drsnejch a celkove atmosfera slusna, takze zvedam na 4*.(17.6.2005)

Hell yeah. Nádherná filmová škola.(17.7.2011)