Queer as Folk (TV seriál)

USA / Kanada, 2000, 83x55 min

Gavin Smith

Gale Harold, Thea Gill, Hal Sparks, Chris Potter, Peter Paige, Sharon Gless, Sherry Miller, John Furey, Robert Gant, Lawrence Dane, Victoria Snow, Michael Boisvert, Jordan Barker, Jason Matheson, Jefferson Brown, Noah Danby, Scott Lowell, Matt Battaglia, Christopher Cordell, Amy Lalonde, Carlo Rota, Todd Hofley, Rebekah Boisvert, Jason Gray-Stanford, Jonathan Keltz, Randy Harrison, Dave Lantaigne, Chris Violette, Trish Adams, James Thomas, Nancy Anne Sakovich, Rosie O'Donnell, Tate Taylor, Sean Baek, David Berni, Ryan Taylor, Paul Hecht, Julie Khaner, Laura de Carteret, Arlene Duncan, David Reale, Sean Orr, Paul Essiembre, Ben Bass, Keir Gilchrist, Lucas Bryant, Brett Heard, Martha Ferguson, Stephen Amell, Matthew Knight, Meredith Henderson, Harris Allan, Michelle Clunie, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, David Ingram, Rory O'Shea, Louis Negin, John Kapelos, Noam Jenkins, Julie Stewart, Ennis Esmer, Rosemary Dunsmore, Matthew Currie Holmes, John Ralston, Barbara Gordon, Ryan Scott Greene, Jodie Dowdall, Salvatore Antonio, Angela Asher, Dan Lett, Adam Harrington, Mitch Morris, Jason Deline, Goûchy Boy, Peter Keleghan, Ian Matthews, Kathryn Zenna, Rebecca Northan, Grant Nickalls, Vanessa Aspillaga, Damon Runyan, Billie Mintz, Tim Doiron, Paulino Nunes, Steve Belford, Sonia Laplante, Jason Jones, Vincent Gale, Sandy Jobin-Bevans, Kegan Hoover, Logan Hoover, Dean Armstrong, Brad Borbridge, Haylee Wanstall, Fab Filippo, Don Allison, George King, Ryan Jefferson Booth, Rick Cordeiro, Kathryn Greenwood, Keith Knight, Kate Lynch, Doug Murray, Craig Blair, Vladimir Jon Cubrt, Stephan Dubeau, Mung-Ling Tsui, Jefferson Guzman, Andrew Sabiston, Robert Mauriell, Jeanie Calleja, Brian Paul, Richard Clarkin, Shawn Lawrence

Sheila Hockin

Kostýmy:

Patrick Antosh

První sezóna: Nepochybně jedno z největších překvapení minulého desetiletí. Seriál z prostředí komunity, ve které většina jsou "oni" a menšina jsme "my". Poprvé jsem se seriálem Queer As Folk seznámil před mnoha lety prostřednictvím německé televize PRO7 a už tehdy si mě toto výjimečné dílo získalo. Především výbornou hudbou a tanečními sekvencemi vůbec. Zbytek jsem musel pominout, protože němčině nevládnu. Po letech jsem se rozhodl tuto látku oprášit a k seriálu jsem se vrátil. A teď už s jistotou mohu říci, že jsem nadšen. Ať už zmíněnými tanečními sekvencemi (kamera se v těchto chvílích vyžívá v bayovských čtvrtobletech) či přesným výběrem hlavních aktérů. Samozřejmě že scénáristicky se zde objeví nějaké to klišé jako v jiným "vztahových" seriálech (akorát zde jde o stejné pohlaví), ale ta energie, ten drive, to je něco neuvěřitelného... Zde je totiž parádní chemie mezi jednotlivými postavami. Jejich chování nebylo nelogické, věřil jsem každému, každý byl ve své roli přesvěddčivý. Konec první sezóny je velmi rozporuplný a záleží na každém, jak na to budete připraveni. Nicméně pro mě je důležité, že mě to nakoplo a jsem rozhodnut sledovat další sezónu. Zatím velmi krásných 8/10.______Druhá sezóna: Platí téměř totéž, co bylo řečeno o sezóně první, herci svými postavami žijí, na první pohled pořád dobré. Jen je škoda, že je tu více seznamování a rozchodů, což zavání telenovelou a samoúčelností. 6/10.__________Třetí sezóna: Ubyl počet epizod, přibyly silnější dějové linky a skutečné herecké koncerty. Třetí sérii se nedá prakticky nic vytknout. Závěrečná epizoda je neuvěřitelně emotivní a téměř mě smetla. Jednoznačně nejlepší série. Plných 10/10.(31.10.2007)

• depony

Když znáte původní britskou předlohu, tak vás nejspíš nebude bavit tahle americká verze ... podobně jako mě:)(1.5.2008)

" I just saw the face of God." Humor, deprese, radost, smutek, erotika, citová hloubka a spousta úžasných myšlenek.... navíc k tomu úžasní herci a fantastická muzika. Seriál, který mě dokázal opravdu neskutečně citově nakopnout (scéna Brian/Justin v 18 díle první řady za remixované písně Forever Young je jedna z nejkrásnějších kinematografických scén co jsem kdy viděl). Nemám slov. A závěr? Nic už mě tak dlouho emotivně nerozsekalo jako poslední scéna ze závěrečnýho dílu první řady. První řada - 100% .... Druhá řada - 95% .... Třetí řada - 97% .... Čtvrtá řada - 95% .... Pátá řada - 200% ...... Nejlepší žánrový seriál, který jsem kdy viděl. I will never forget... never. (8.10.2013)

Nemám slov. Srdeční záležitost a zároveň nejdokonalejší vztahový zámořský seriál, jaký jsem kdy měla možnost vidět. Nic pro netolerantní (kolikrát ani pro ty tolerantní XD) a o to více pro mě.:-)) Nejoblíbenější postavy: Justin, Brian, Jennifer, Vic, Debbie, Daphne. A k tomu srovnávání se čtyřhvězdičkovým "Sexem ve městě"... Možná trošku.;-)(13.4.2013)

• mysiak

Možno ma proste len tento seriál absolútne nezaujal..(8.3.2009)