poster

Queer as Folk (TV seriál)

Drama

USA / Kanada, 2000, 83x55 min

Kamera:

Gavin Smith

Hrají:

Gale Harold, Thea Gill, Hal Sparks, Chris Potter, Peter Paige, Sharon Gless, Sherry Miller, John Furey, Robert Gant, Lawrence Dane, Victoria Snow, Michael Boisvert, Jordan Barker, Jason Matheson, Jefferson Brown, Noah Danby, Scott Lowell, Matt Battaglia, Christopher Cordell, Amy Lalonde, Carlo Rota, Todd Hofley, Rebekah Boisvert, Jason Gray-Stanford, Jonathan Keltz, Randy Harrison, Dave Lantaigne, Chris Violette, Trish Adams, James Thomas, Nancy Anne Sakovich, Rosie O'Donnell, Tate Taylor, Sean Baek, David Berni, Ryan Taylor, Paul Hecht, Julie Khaner, Laura de Carteret, Arlene Duncan, David Reale, Sean Orr, Paul Essiembre, Ben Bass, Keir Gilchrist, Lucas Bryant, Brett Heard, Martha Ferguson, Stephen Amell, Matthew Knight, Meredith Henderson, Harris Allan, Michelle Clunie, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, David Ingram, Rory O'Shea, Louis Negin, John Kapelos, Noam Jenkins, Julie Stewart, Ennis Esmer, Rosemary Dunsmore, Matthew Currie Holmes, John Ralston, Barbara Gordon, Ryan Scott Greene, Jodie Dowdall, Salvatore Antonio, Angela Asher, Dan Lett, Adam Harrington, Mitch Morris, Jason Deline, Goûchy Boy, Peter Keleghan, Ian Matthews, Kathryn Zenna, Rebecca Northan, Grant Nickalls, Vanessa Aspillaga, Damon Runyan, Billie Mintz, Tim Doiron, Paulino Nunes, Steve Belford, Sonia Laplante, Jason Jones, Vincent Gale, Sandy Jobin-Bevans, Kegan Hoover, Logan Hoover, Dean Armstrong, Brad Borbridge, Haylee Wanstall, Fab Filippo, Don Allison, George King, Ryan Jefferson Booth, Rick Cordeiro, Kathryn Greenwood, Keith Knight, Kate Lynch, Doug Murray, Craig Blair, Vladimir Jon Cubrt, Stephan Dubeau, Mung-Ling Tsui, Jefferson Guzman, Andrew Sabiston, Robert Mauriell, Jeanie Calleja, Brian Paul, Richard Clarkin, Shawn Lawrence, Matthew G. Taylor

Producenti:

Sheila Hockin

Kostýmy:

Patrick Antosh
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • spygirl
  *****

  Luxusní podívaná... Oblíbené postavy: Michael, Brian (ach.....) a Ted. Neskutečně okouzlující atmosféra, velice sexy, má to drive :-), perfektní hudba, herci, kamera, střih. 1. řada - 100%, 2. řada - 100%, 3. řada - 100%, 4. řada - 100%, 5. řada 100% Vyjde někdy na dvd s českými titulky??? Snad nežádám tak moc... :-/ SPOILERY!!! Ta Brianova nadrženost :-) se mi zdá někdy až přehnaná a ani nemoc ho nezměnila, no ale budiž. Jednoho podobného chlapíka znám, takže vím, že to může být reálné. :-) A ještě si musím postěžovat na matku Michaela, vždyť ona by furt jen brečela, je tak šíleně sentimentální, hrůza! Jen ještě takový postřeh: jsou zde ukázány 2 extrémy v chování: Brianova nezřízená promiskuita, chlad a ironie.... a Michael - citlivý muž, který bývá na druhém člověku citově hodně závislý... Pročítala jsem si komentáře a nechápu, v čem se některým nezdá to, že Briana chce tolik chlapů? Přece nebalí žádného heteráče, prostě pokud vidí, že s ním někdo flirtuje, jde do toho.... :-) a vzhledem k tomu, v jaké komunitě se naše partička pohybuje, tak není divu, že je o něho takový zájem. --- Oblíbené hlášky: Brian [to Justin]: "So are you coming or going? Or coming and then going? Or coming and staying?" (a to ještě ani jeden z nich netuší, že 3. varianta bude správně... :D ) *** Brian [to Justin]: "I don't believe in love; I believe in fucking. It's honest, it's efficient. You get in and out with the maximum of pleasure and minimum of bullshit. Love is something straight people tell themselves they're in so they can get laid, and then they end up hurting each other because it was all based on lies to begin with." (101) *** [Justin walks into Brian's loft when Brian's ready to do it with the trick.] B: "Oh, fuck! " some guy: "Jesus, who's this? " B: " That's the president of my fan club. [to Justin] What do you want? " Justin: "My Mom's out of control. Now she's following me." B: "That must be an inherited trait. " :D * Brian [to Justin]: "You're the only one you need. You're the only one you've got." (105) *** Dr. David [to Michael]: "Is that Hugo Boss? " Michael[turning to see his back]: " Where?" Dr.David: "Your jacket. " :D :D :D *** Michael: "Are you listening to me?" Brian: "I tune out self-pity, it makes my dick soft. And we wouldn't want that... would we?" :-) (106) *** B [to Justin's father] : "So in other words, for Justin to live here with you he has to deny who he is, what he thinks, and how he feels? Well, that's not love. That's hate. " (108) *** B: [to Justin] "By the way... I missed you. " *** Daphne: "I'm not a lesbian but I'm a big fan. " :D (106) Skvělý trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xU9JfSbyJJ8(12.3.2013)

 • B-Boy1
  ****

  Zatiaľ som videl iba prvú sériu. Vadí mi prílišná stereotypizácia queer komunity a určité situácie a ich riešenie mi neprídu veľmi reálne. A práve preto mi niektoré postavy doslova vadia. Ale človek vie nájsť aspoň kúsky seba v niekoľkých z postáv a sympatizuje s nimi. Postavy sa často ocitajú v situáciách, ktoré sú človeku blízke a mohol ich zažiť aj on sám. Hudba často fajnová ale niekedy prestrelia. Vyzdvihnúť musím ešte odvážnosť (homo)sexuálnych scén - nikde inde vo filme/seriály som doteraz nevidel tak explicitné mužské sexuálne scény (nie, pornografia sa sem naozaj neráta). 75-80%... 2. séria ma tak povediac sklamala a ledva sa vyšplhala na 3* - proste to na mňa pôsobilo celé hlúpo, umelo, a postupne som si znechutil aj tie posledné postavy, čo tam ostali...nebyť pár zaverečných dielov tak je to katastrofa. ... 3. séria neporovnateľne lepšia než tá druhá, ba dokonca asi zatiaľ najlepšia - dramatickejšia, zmysluplnejšia a emotívnejšia ... 4. séria si drží štandard a nijako nepošramotila celkovú úroveň seriálu ... P.S. Rozhodne to nie je seriál iba pre teplošov, aj keď ortodoxným heterákom a fanatickým veriacim sa asi vlasy zježia pri spomínaných scénách =D(13.2.2013)

 • tomeš
  *****

  Uf. Musím přiznat, že než jsem QAF viděl, měl jsem velké obavy. Celý seriál o gayích, navíc v Americe poměrně úspěšný? To nevěstilo nic dobrého... Will and Grace jsou aspoň vtipní... Pak jsem shlédnul první sérii a ... QAF si mě získal, přesvědčilo mě to. Je to normální seriál o vztazích - a "normální" v tom nejlepším slova smyslu! Prostě seriál o vztazích se vším, co k nim patří: láska, rodina, přáté, sex... A nutno dodat, že seriál s kvaltiním scénářem, skvělými hereckými výkony (Debbie!), geniální výpravou i hudbou. Takže nejdřív jsem měl pochyby, při první epizodě trochu šok (tvůrci si neberou servítky), a při dalších epizodách už závislost na Liberty Avenue a Babylonu :) Jen se teď trochu bojím těch dalších sérií (jak píše Yojimbo, což jsem slyšel i jinde). Ale prozatím musím podtrhnout co píše Wendy i Brygmi. Svoje "poprvé" člověk nikdy nezapomene a QAF je sakra průlomová věc.(16.10.2008)

 • depony
  **

  Když znáte původní britskou předlohu, tak vás nejspíš nebude bavit tahle americká verze ... podobně jako mě:)(1.5.2008)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Ty discotéky v tom seriálu jsou super! Hned bych si zatacoval :-)(18.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace