Queer as Folk (TV seriál)

USA / Kanada, 2000, 83x55 min

Gavin Smith

Gale Harold, Thea Gill, Hal Sparks, Chris Potter, Peter Paige, Sharon Gless, Sherry Miller, John Furey, Robert Gant, Lawrence Dane, Victoria Snow, Michael Boisvert, Jordan Barker, Jason Matheson, Jefferson Brown, Noah Danby, Scott Lowell, Matt Battaglia, Christopher Cordell, Amy Lalonde, Carlo Rota, Todd Hofley, Rebekah Boisvert, Jason Gray-Stanford, Jonathan Keltz, Randy Harrison, Dave Lantaigne, Chris Violette, Trish Adams, James Thomas, Nancy Anne Sakovich, Rosie O'Donnell, Tate Taylor, Sean Baek, David Berni, Ryan Taylor, Paul Hecht, Julie Khaner, Laura de Carteret, Arlene Duncan, David Reale, Sean Orr, Paul Essiembre, Ben Bass, Keir Gilchrist, Lucas Bryant, Brett Heard, Martha Ferguson, Stephen Amell, Matthew Knight, Meredith Henderson, Harris Allan, Michelle Clunie, Aidan Devine, Tom McCamus, Mark Lutz, David Ingram, Rory O'Shea, Louis Negin, John Kapelos, Noam Jenkins, Julie Stewart, Ennis Esmer, Rosemary Dunsmore, Matthew Currie Holmes, John Ralston, Barbara Gordon, Ryan Scott Greene, Jodie Dowdall, Salvatore Antonio, Angela Asher, Dan Lett, Adam Harrington, Mitch Morris, Jason Deline, Goûchy Boy, Peter Keleghan, Ian Matthews, Kathryn Zenna, Rebecca Northan, Grant Nickalls, Vanessa Aspillaga, Damon Runyan, Billie Mintz, Tim Doiron, Paulino Nunes, Steve Belford, Sonia Laplante, Jason Jones, Vincent Gale, Sandy Jobin-Bevans, Kegan Hoover, Logan Hoover, Dean Armstrong, Brad Borbridge, Haylee Wanstall, Fab Filippo, Don Allison, George King, Ryan Jefferson Booth, Rick Cordeiro, Kathryn Greenwood, Keith Knight, Kate Lynch, Doug Murray, Craig Blair, Vladimir Jon Cubrt, Stephan Dubeau, Mung-Ling Tsui, Jefferson Guzman, Andrew Sabiston, Robert Mauriell, Jeanie Calleja, Brian Paul, Richard Clarkin, Shawn Lawrence, Matthew G. Taylor, Jeff White

Sheila Hockin

Kostýmy:

Patrick Antosh

Nemám slov. Srdeční záležitost a zároveň nejdokonalejší vztahový zámořský seriál, jaký jsem kdy měla možnost vidět. Nic pro netolerantní (kolikrát ani pro ty tolerantní XD) a o to více pro mě.:-)) Nejoblíbenější postavy: Justin, Brian, Jennifer, Vic, Debbie, Daphne. A k tomu srovnávání se čtyřhvězdičkovým "Sexem ve městě"... Možná trošku.;-)(13.4.2013)

Nová závislost. Brian & Justin nejlepší milenecká dvojice všech dob. / Ach jo, dokoukány všechny díly... Až je mi z toho smutno.(24.12.2012)

Ty discotéky v tom seriálu jsou super! Hned bych si zatacoval :-)(18.4.2007)

There’s None so Queer as Folk Justin Taylor – tak trochu umělec, tak trochu spratek – se jedné noci potkává s Brianem Kinney. První polibek, první sex. Briana chce každý, ale problém je, že ho nikdo nemůže mít. A takhle to všechno začíná. Příběh party přátel – účetní Ted, tak trochu šílený Emmett, lesbický pár Lindsay a Melanie, nesmělý Mikey a samozřejmě Brian, kterému nezáleží na nikom a na ničem. Nebo se tak alespoň tváří... Jeden z mála seriálů, kde s přibývajícím počtem sezón kvalita neklesá, ale naopak stoupá. Z humorné záležitosti s takřka videoklipovým vizuálem se stává čisté drama, u kterého se vám na tváři objeví častěji slzy než úsměv. Postavy se vyvíjejí zcela neodhadnutelným směrem, někdo zemře a někdo se narodí... Bylo by bláhové myslet si, že se takový druh seriálu zalíbí všem, především heterosexuální muži dají zřejmě přednost seriálu The L Word a nejde jim to mít za zlé. Každopádně člověk by neměl QAF odsuzovat, dokud ho nevyzkouší. Třeba v něm něco najde. Třeba v něm najde sebe. A když ne, tak se u něj může alespoň pobavit a ani to není zas tak špatné, ne? Liberty Avenue. Liberty Dinner. Babylon. Save the Last Dance for Me. Nezapomenu... We will survive.(6.4.2007)

You'll always be young and you'll always be beautiful - you're Brian Kinney fo fuck sake! - - - Po téměř kompletním zhlédnutí seriálu přidávám pátou hvězdu, od první série klesá množství epizod na téma: Koho Brian dostane tentokrát a co na to Justin? a rozpracovávají se všemožná témata - partnerství, rodičovství, prostituce, HIV, homofobie, překonání sebe sama... Chybí ale konfrontace s heterosvětem, který je téměř jednoznačně nepřátelský, což podle mě realita být nemůže.(17.9.2011)