Život Davida Galea

• slovenský

Život Davida Galea

Drama / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 130 min

Kevin Spacey je opravdu maximálně kvalitní herec a umí ze sebe dostat hrozně moc. Pravdou je, že i scénář mu velmi pomáhá a Kate Winslet mu sekunduje a snaží se jak mlže. Modelka Rhona Mitra je krásná, ale je tam jen na chvílí(škoda:D). Celý film je velmi chytlavý a působivý a konec vás naprosto usadí. Z Alana Parkera se stává miláček závěrečných zvratů a musím říct, že jsem malinko v tomto filmu v tento konec doufal. A dočkal se :-)) jen ták dál. PS: trocha nudných míst vás nesmí odradit ;-)(15.9.2005)

Vôbec by som sa neprekvapil, keby som videl v názve režiséra napísané meno Shyamalan. Skvelo natočený snímok o odsúdení rozsudku smrti, kde chcú hlavní bojovníci za jeho zrušenie dokázať, že tento rozsudok je neefektívny, navyše za cenu života. Do poslednej chvíľky napínavé a záver tak skvelo scenáristicky spracovaný, že celý film sa zvrtne úplne opačnou stranou. 100%.(18.5.2006)

Alan Parker je stále ještě zručný filmař a Kevin Spacey, Kate Winslet i Laura Linney proklatě dobří herci. Tudíž to, co tu drhne, bude asi ve scénáři.(1.11.2003)

Jeden z nejlepších a nejnečekanějších závěrů, co jsem kdy viděl.(1.11.2011)

Blázni...proč by společenské drama, šmrncnuté detektivkou, muselo být nutně paskvilem??? Ani chvíli jsem se nenudil a snímek mi připadal aktuální. Ale to už bude asi jenom můj problém, že? :-) A jak tady máme nekritické obdivovatele Kevina Spaceyho, tak já, nekritický obdivovatel Kate Winslet, musím říct, že ač její role byla rozsahem menší, skvěle se mu vyrovnala a co víc, výborně mu sekundovala. Jediné mínus filmu je, že dává více otázek, než odpovědí. Jenomže to už by mohl být i další problém: a to diváků...(15.10.2003)