Život Davida Galea

Život Davida Galea

• Kanada

Drama / Krimi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 130 min

Na tenhle film jsem byla upozorněna fanatickou uctívačkou Kevina Spaceyho a brala jsem to doporučení s dost velkou rezervou. Bylo to dobrý. Spacey byl trošku v nevýhodě, protože jeho kolegové se natolik předvedli, že to nebyla jeho soukromá exhibice. Děj byl opravdu překombinovaný - nikdo nemůže předvídat tolik tahů dopředu i s duševními pochody mnoha postav - ale jinak, solidní film.(6.3.2005)

Jeden z nejlepších a nejnečekanějších závěrů, co jsem kdy viděl.(1.11.2011)

Hodně jsem o tom přemýšlel, film který vás nenechá klidným, film který vás vtáhne a z kterého určitě nebudete zklamáni. Pro mě osobně jeden z nejhezčích filmů roka (( ::(5.12.2005)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(14.2.2006)

Výborné drama se skvěle hrajícími Kevinem Spaceym a Kate Winslet. Škoda, že mi přišlo až trochu moc vyumělkované. "They wanted me to die, knowing the key to my freedom was out there somewhere!"(14.2.2007)

• - Scéna, kdy Kevin Spacey jde opilý po ulici a oslovuje kolemjdoucí, byla zčásti improvizace. Režisér později uvedl, že většina lidí kolem nepatřila ke komparsu. (Hejtmy)

• - Kevin Spacey byl v pořadí až třetí volbou pro roli Davida Galea. Před ním byli osloveni George Clooney a Nicolas Cage. Oba ale odmítli. (becki_tu)

• - Pro roli Bitsey byla zvažována Nicole Kidman.Ta však roli odmítla. (becki_tu)