Život Davida Galea

• slovenský

Život Davida Galea

Drama / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 130 min

Parkerova režie mi seděla a Spacey s Winslet ... jako vždy :) . Nebýt na můj vkus trošku nevyrovnaného scénáře, pak by to bylo ještě lepší hodnocení. Ovšem vynikající byla hlavně Laura Linney. Ač jsem k ní byl v jejích prvních filmech dost skeptický, tak teď se mi zdá jako jedna z nejvýraznějších hereček Hollywoodu.(12.2.2004)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $19,955,598Tržby Celosvetovo $38,955,598 ║ Výborné obsadenie v mierne rozpačitom príbehu. /55%/(13.1.2006)

Na tenhle film jsem byla upozorněna fanatickou uctívačkou Kevina Spaceyho a brala jsem to doporučení s dost velkou rezervou. Bylo to dobrý. Spacey byl trošku v nevýhodě, protože jeho kolegové se natolik předvedli, že to nebyla jeho soukromá exhibice. Děj byl opravdu překombinovaný - nikdo nemůže předvídat tolik tahů dopředu i s duševními pochody mnoha postav - ale jinak, solidní film.(6.3.2005)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(14.2.2006)

Cosi shnilého jest ve státě Texaském. I když, možná že nakonec ne tak docela... Alan Parker si vybral velmi zajímavý námět i excelentní herce. Rozhodně z toho vznikl nadprůměrný snímek, u kterého vysoká politická angažovanost nijak nevadí. To co Parkerovi trochu sráží nohy je přílišná čitelnost scénáře. Když vám tvůrci již před půlkou filmu (ne)chtěně odkryjí všechny karty, tak pak nemá valný smysl stavět na tomto odhalování závěrečnou půlhodinu. Není to nijak zásadní výtka, ale bohužel se díky tomu nemůže dostavit úplné splynutí s postavami a tím pádem ani emocionální prožitek. Ovšem i tak jde o nadprůměrnou záležitost, kterou nelze ani v nejmenším považovat za ztrátu času. Spíše naopak...(27.8.2007)