poster

Život Davida Galea

 • USA

  Life of David Gale, The

 • slovenský

  Život Davida Galea

Drama / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ***

  Jen lehce nadprůměrný krimi thriller - novinářka (Winsletová) dělá dny před popravou rozhovor s odsouzencem na smrt (Kevin Spacey coby dlouholetý bojovník proti trestu smrti) a zkoumá přitom jeho život a vinu. Příliš poklidné tempo filmu trochu vynahradí silný závěr - korunovaný darovanou ovečkou. Trailer: http://www.csfd.cz/film/7119-zivot-davida-galea-life-of-david-gale-the/videa/(16.1.2010)

 • novoten
  ****

  Herecké galapředstavení trojice Spacey-Winslet-Linney a k tomu příběh se silným poselstvím. Od absolutního hodnocení ho však odtahuje místy zmatečná režie a tempo vyprávění, kdy zvraty chvílemi přicházejí jeden za druhým a jindy se celé drama jen líně válí na místě. Nevadí to, ale z dojmu ucelenosti mě to zbytečně vytrhává.(4.2.2006)

 • sharky
  ****

  Výborné formou nehollywoodské drama, s chytrým nápadem i pointou balancující na hranici thrilleru a detektivky. Jedinym problémem je pro mě kevin spacy, ne že by hral špatně, právě naopak, ale díky obvyklým podezřelým a sedm pro mě už navždy zůstane ďábelským zločincem a od začátku jsme ho pedezíral, že vyjde najevo, že vyvraždil celý město, vězení a chystá se zabít i nebohou Kate a přitom je to všechno úplně o něčem jiném...(16.8.2005)

 • Jamal
  *****

  Hodně jsem o tom přemýšlel, film který vás nenechá klidným, film který vás vtáhne a z kterého určitě nebudete zklamáni. Pro mě osobně jeden z nejhezčích filmů roka (( ::(5.12.2005)

 • DaViD´82
  ****

  Cosi shnilého jest ve státě Texaském. I když, možná že nakonec ne tak docela... Alan Parker si vybral velmi zajímavý námět i excelentní herce. Rozhodně z toho vznikl nadprůměrný snímek, u kterého vysoká politická angažovanost nijak nevadí. To co Parkerovi trochu sráží nohy je přílišná čitelnost scénáře. Když vám tvůrci již před půlkou filmu (ne)chtěně odkryjí všechny karty, tak pak nemá valný smysl stavět na tomto odhalování závěrečnou půlhodinu. Není to nijak zásadní výtka, ale bohužel se díky tomu nemůže dostavit úplné splynutí s postavami a tím pádem ani emocionální prožitek. Ovšem i tak jde o nadprůměrnou záležitost, kterou nelze ani v nejmenším považovat za ztrátu času. Spíše naopak...(27.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace