poster

Hosté Večeře Páně

 • Švédsko

  Nattvardsgästerna

 • anglický

  Winter Light

Drama

Švédsko, 1963, 81 min

Režie:

Ingmar Bergman

Scénář:

Ingmar Bergman

Kamera:

Sven Nykvist

Kostýmy:

Mago
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  **

  Ingmar to opět dokázal. Opět se mi chtělo umřít. Ale ten dopis čtený Ingrid Thulin mě zabil více, než nekonečná scéna Inny Čurikové v Prosím o slovo, která představovala po dlouhá léta vrchol mé trpělivosti. Více střihu prosím, budu se pak méně rozkládat zevnitř.(7.4.2014)

 • Lavran
  ****

  "To musí být utrpení! Pochopit, že nás nikdo nechápe. Zůstat opuštěný, když někoho potřebujeme. Strašné utrpení." Skepse, selhání, chlad, ponurost, smrt, beznaděj, Bůh mlčící a nevyslyšený. Méně naděje a útěchy už u Bergmana nedohledáte. Intenzivní, obrazově a myšlenkově bohaté, přesně jak jen může pesimistický exkurz do propasti deprimované duše být.(30.4.2009)

 • Aky
  *****

  Hluboký a přitom zcela srozumitelný Bergmanův filozofický film, jehož nosným motivem je pochybnost o existenci Boha a smyslu víry v něj. Několik prostředí, minimální náklady, černobílé provedení, výteční herci - a dohormady to dává tolik, že víc od filmu nežádám.(23.5.2009)

 • nunka
  ****

  Ak je niekto dychtivý po kvalitnej psychologicko-existencionálnej dráme, nech sa páči: Bergmanov "Winter light" je vhodnou voľbou. Je to mnohovýznamový a hlboký film, ktorý pôsobí na dušu a zmysly diváka. Celý čas ste kŕmení krásnym vizuálom (kamera hodná ospevných ód), mystériou, dialógmi, ktoré stoja za to, že si ich človek nechá prejsť hlavou. Reflektujte, preciťujte, rozmýšlajte a inak podobne sa nechajte unášať Bergmanovým filmovým čarom.(4.7.2007)

 • jojinecko
  *****

  Konfrontácia nemilosrdnej reality s ešte nemilosrdnejšou sebareflexiou jedného farára, ktorý po smrti svojej manželky stratil vieru v Boha aj v seba. Psychológia, ktorá ide "až pod kožu", melancholická atmoféra, kde jedinou zvukovou kulisou sú občasné zvuky varhan. Scenár, kde skoro každá veta je hodná zamyslenia sa. Kamera a nasvietenie brilantne dotvárajú "beznádejnú" kulisu. O Bergmanovi som zmýšlal ako o preceňovanom režisérovi, ktorého sa konformne patrí pochváliť, skôr na základe jeho všeobecne pozitívnej reputácie. Po vzhliadnutí tohto diela si uvedomujem ako veľmi som sa mýlil...(13.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace