Hosté Večeře Páně

Ingmar Bergman

Sven Nykvist

Kostýmy:

Mago

Film, kterým se Bergman ze všech svých děl přiblížil zcela nejvíc religiózní tematice. Zároveň jsou však vidět pochyby a otázky, které si, vzhledem k "tomu, co ho nikdo neviděl", kladl. Zázrak se nekonal, ostatně my bezvěrci na ně nevěříme.(23.1.2012)

Zajímavá Bergmanova jednohubka na jejímž konci se všichni hlavní zůčastnění podílí na mši, i když žádný z nich už nevěří v boha. Typ/ický "pomalý" film se spoustou prostoru pro přemýšlení - 8/10(23.3.2007)

• Ilidien

Zatim jeste moc nevim jak tento film hodnotit proto bez hodnoceni(27.11.2008)

Ak je niekto dychtivý po kvalitnej psychologicko-existencionálnej dráme, nech sa páči: Bergmanov "Winter light" je vhodnou voľbou. Je to mnohovýznamový a hlboký film, ktorý pôsobí na dušu a zmysly diváka. Celý čas ste kŕmení krásnym vizuálom (kamera hodná ospevných ód), mystériou, dialógmi, ktoré stoja za to, že si ich človek nechá prejsť hlavou. Reflektujte, preciťujte, rozmýšlajte a inak podobne sa nechajte unášať Bergmanovým filmovým čarom.(4.7.2007)

Nádherný konkrétní film o konkrétních problémech konkrétních lidí. Kritika církve, náboženství a víry v Boha. Spousta myšlenek, které mám již velmi dlouho. Spousta věcí, které mi vždy vadili zde lezou na povrch jako žížaly po dešti. Ten scénář opravdu neměl chybu. Psal ho člověk s podobným myšlením, jako mám já. Užívám si ten pocit po skončení filmu, i když není úplně nejpozitivnější..(23.2.2011)

• - Tehdejší Bergmanova žena svému manželu o filmu řekla, že to je mistrovské dílo, ale trochu pochmurné. (Kulmon)

• - Značné množství scén muselo být kvůli technickým problémům se zvukem natočeno znovu. (Kulmon)