Půlnoční expres

Midnight Express

Polnočný expres

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

Velká Británie / USA, 1978, 120 min

Úžasný příběh z tureckého vězení. Skutečné drama, které si musel prožít jistý mladý Američan, jenž se pokoušel z Turecka pašovat drogy. Skvělé herecké výkony a výborná režie vtáhnou diváka do příběhu a donutí jej soucítit s oním mladíkem, který za svůj prohřešek musí platit vysokou cenu.(18.9.2002)

Sorry, ale s pašerákem drog soucítit nebudu.(10.9.2013)

Na tenhle film jsem se docela těšil a on dokonale splnil moje očekávání, možná je i předčil. Je to prostě skvělá syrová a drsná podivaná, hlavně když si představíte, že je to podle skutečný události a když sledujete úžasný herecký výkony většiny herců, předevšim Brada Davise a Johna Hurta.Alan Parker má na svým kontě z mýho pohledu další nezapomenutelnej film. Nemůžu jinak než za 5*(2.4.2005)

rozpočet : $2.3 million tržby americké : $35,000,000(13.12.2006)

Hm, drsné, silné, dostalo mě to... 9/10(27.12.2005)

• - Při plánování útěku se jeden ze spoluvězňů zmíní, že turecká věznice není tábor Stalag 17. Naraží tím na film z vězeňského prostředí Stalag 17 (1953). (JohnnyFox)

• - Turecká vláda ihned po premiéře zaujala k tomuto filmu a ke způsobu, jakým v něm bylo Turecko vykresleno, velmi odmítavý postoj. (Ai.ma)

• - V původním scénáři Olivera Stonea byl i útěk Billyho přes místní pohoří, to ale nedovolil natočit malý rozpočet filmu. (Ai.ma)