Půlnoční expres

Midnight Express

Polnočný expres

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

Velká Británie / USA, 1978, 120 min

Drsné realistické vězeňské drama, které je na hony vzdáleno idealistickému Shawshanku. Hlavní hrdina je zpočátku takový nekňuba,že jsem mu pár let v chládku vlastně přál, ale proměna, kterou ve vězení projde, je neuvěřitelná, a na některé scény ze závěru filmu jsem koukal s otevřenou pusou.(29.1.2006)

Musím se přidat k ostatním. Parkerův režijní um je bez debat. Angel Heart nebo Hořící Mississippi jsou parádní kousky a z hlediska filmového, i Půlnoční expres je kvalitní kus s precizní atmosférou. Bohužel z hlediska ideového je to trochu horší. Týpek se obalí od hlavy k patě hašišem a od diváka se očekává, že s ním bude maximálně soucítit. Zároveň je z filmu opravdu cítit trocha té americké propagandy, aneb černobílé rozdělení na: všichni Turci jsou prasata, pašerák amík je chudák. 6,5/10(15.7.2015)

To není líbivý film z vězeňského prostředí, je naturalistický, drsný a pravdivý. Sdílíte s Billym jeho zoufalství a beznaděj . Když už nic jiného, tak tenhle film by měl odradit každého blázna od pašování drog.(12.5.2005)

• - John Hurt se pro navození autencitity po 53 dní nekoupal a nemyl, což nakonec mělo za následek, že nikdo ze štábu nechtěl být v jeho blízkosti. (Ai.ma)

• - Scéna, ve které Billy ukousne spoluvězni jazyk odpudila štáb natolik, že opustil scénu. Zůstali tak jen oba hlavní protagonisté a kameraman. Jako jazyk posloužil jazyk z prasete, který měl Davis v ústech. (HellFire)

• - Sám Brad Davis měl při propagaci filmu problémy s drogami. (Ai.ma)