Půlnoční expres

Midnight Express

Polnočný expres

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

Velká Británie / USA, 1978, 120 min

Čím to, že vězeňská dramata jsou tak kvalitní? The Shawshank Redemption, The Green Zone, In the Name of the Father, The Great Escape a teď Midnight Express. Každý z těchto filmů je výjimečný.(7.11.2010)

Po tomto filmu už nebudu nikdy takovej, jakej jsem byl před jeho zhlédnutím...(20.5.2009)

Naprosto bezchybná psychárna a jeden z nejlepších filmů z prostředí věznice. Brad Davis podává opravdu přesvědčivý výkon a atmosféra by se dala krájet.(29.1.2008)

• - Scéna, ve které Billy ukousne spoluvězni jazyk odpudila štáb natolik, že opustil scénu. Zůstali tak jen oba hlavní protagonisté a kameraman. Jako jazyk posloužil jazyk z prasete, který měl Davis v ústech. (HellFire)

• - Film je sice založen na skutečných událostech, sám Billy Hayes se ale po 20 letech vyjádřil, že se jedná o dosti nadsazené a do extrémů dovedené převyprávění toho, co v Istanbulu prožil. (Ai.ma)

• - I když se film odehrává v Turecku, byl natáčen v pevnosti St. Elmo ve Valletě na Maltě. Turecko filmování na vlastní půdě zakázalo. (Ai.ma)