Půlnoční expres

Midnight Express

Polnočný expres

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

Velká Británie / USA, 1978, 120 min

Po tomto filmu už nebudu nikdy takovej, jakej jsem byl před jeho zhlédnutím...(20.5.2009)

Další film z basy, který nevybočuje z mantinelů a který mě nenadchl. Nadhodnocené. 65%.(24.6.2014)

Turecký Shawshank dle skutečné události je totálně tvrdou a krutou psychologickou dramou, která je silně nadhodnocená. Její nesporné kvality tam sice jsou, ale já se spíš po většinu času nudil. První půlka je výborná, ale ta druhá se už vleče.(2.3.2009)

To není líbivý film z vězeňského prostředí, je naturalistický, drsný a pravdivý. Sdílíte s Billym jeho zoufalství a beznaděj . Když už nic jiného, tak tenhle film by měl odradit každého blázna od pašování drog.(12.5.2005)

Rozpočet $2,3miliónaTržby USA $35,000,000Tržby Celosvetovo $35,500,000║ silné a drsné /60%/(29.11.2009)

• - Turecká vláda ihned po premiéře zaujala k tomuto filmu a ke způsobu, jakým v něm bylo Turecko vykresleno, velmi odmítavý postoj. (Ai.ma)

• - Sám Brad Davis měl při propagaci filmu problémy s drogami. (Ai.ma)

• - John Hurt se pro navození autencitity po 53 dní nekoupal a nemyl, což nakonec mělo za následek, že nikdo ze štábu nechtěl být v jeho blízkosti. (Ai.ma)