Půlnoční expres

Polnočný expres

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

Velká Británie / USA, 1978, 120 min

90%(9.2.2010)

Po všech stránkách nadprůměrné vězeňské drama. A kdyby si film udržel filmařskou dokonalost prvních několika minut (Billy "obalující" se ve svém bytě hašišem, letiště), ani chvilku bych neváhal s maximálním počtem hvězd. Půlnoční expres kvůli pesimistickému příběhu a poměrně drsnému zpracování asi nesedne každému, ale určitě osloví fandy náročnějších, psychologicky věrohodných a realisticky působících snímků. 80 %(23.1.2005)

Nektere veci v zivote se proste nevyplaci...(29.10.2003)

Na tenhle film jsem se docela těšil a on dokonale splnil moje očekávání, možná je i předčil. Je to prostě skvělá syrová a drsná podivaná, hlavně když si představíte, že je to podle skutečný události a když sledujete úžasný herecký výkony většiny herců, předevšim Brada Davise a Johna Hurta.Alan Parker má na svým kontě z mýho pohledu další nezapomenutelnej film. Nemůžu jinak než za 5*(2.4.2005)

Sorry, ale s pašerákem drog soucítit nebudu.(10.9.2013)

• - V původním scénáři Olivera Stonea byl i útěk Billyho přes místní pohoří, to ale nedovolil natočit malý rozpočet filmu. (Ai.ma)

• - Turecká vláda ihned po premiéře zaujala k tomuto filmu a ke způsobu, jakým v něm bylo Turecko vykresleno, velmi odmítavý postoj. (Ai.ma)

• - Film je sice založen na skutečných událostech, sám Billy Hayes se ale po 20 letech vyjádřil, že se jedná o dosti nadsazené a do extrémů dovedené převyprávění toho, co v Istanbulu prožil. (Ai.ma)