Jindřich V.

Chronicle History Or King Henry the Fift with His Battell Fought at Agincourt in France, The

Henry V

(Velká Británie)

Henry the Fift

(Velká Británie)
  • slovenský

Henrich V.

Drama / Válečný / Historický / Životopisný

Velká Británie, 1944, 135 min

Od spojení Lawrence Oliviera a Williama Shakespeara bych čekal mnohem víc. Neznaje předlohu, musím říct, že mě trochu zklamala. Alespoň tedy v tomto provedení jsem nevypozoroval žádný dramatický oblouk. Příběh je vlastně popis jedné vyhrané bitvy s happy endem, nic víc. Nesednul mi ani herecký styl, který je pro filmový pás zbytečně teatrální a ukřičený. Zajímavější je řežisérská koncepce filmu, kdy se film vyvíjí od minimalistického úvodu v divadle Globe, až po epicky natočenou bitvu s francouzskou armádou. Režijně tedy film celkem povedený je. Po těchto velkých scénách, ale přijde dlouhý nezajímavý a nadybtečný závěr, který filmu ubírá na tempu a rozbíjí gradaci.Možná až příliš divadelní pro film.(10.12.2012)

• anderson

ČST 2 = 19.12.1987 - réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = MARTA MRLIANOVÁ (30.5.2009)(30.5.2009)

• Chrustyn

Na svou dobu velkolepé, dnes již řádně zastaralé.(1.7.2013)

Jedna z nejlepších Shakespearových her převedená na filmové plátno nezapomenutelným Laurencem Olivierem. Richard III. to sice není, ale i tak se jedná o téměř dokonalou shakespearovskou adaptaci. Potěšilo mě obsazení role Fluellena - této nesmírně těžké role se s bravurou zhostil Esmond Knight.(21.6.2009)

Restaurovaná verze vypadá krásně a vůbec prvních pár minut vypadá slibně. Z té slibnosti poté ještě zůstává scéna, ve které se princezna Kateřina učí francouzsky, ale zbytek se vleče, vleče a neubíhá.(28.12.2010)