Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

The Wall

Drama / Hudební

Velká Británie, 1982, 95 min

Pink Floyd není má krevní skupina, ale tohle je taková sugestivní výpověď, že mě z toho až mrazilo. Doporučuji zvýšit volume na maximum.(29.3.2005)

• mandes

Rozpočet $-miliónov Tržby Celosvetovo $29,750,000(26.1.2010)

Výtečné animované sekvence. Výtečná hudba. Výtečný, žánrově univerzální Alan Parker. Jeho reklamní průprava je evidentní, symbolismus je cítit v každé druhé scéně. Viditelnou obsahovou prázdnotu (rockový muzikant se ohlíží na minulé úspěchy i s tím spjaté nepříjemnosti) vynahrazuje výplachovou audiovizuální smrští a kolážovitými obrazy v rytmu stejnojmenného britského hudebního fenoménu. S mírnými rozpaky.. 75%(9.4.2009)

"Ty malej sráči, jsi v tom až po krk!" Divný citát z filmu, ale jak jinak popsat surrealistický 95 minutový videoklip s naprosto úžasnou muzikou z jedné z nejlepších desek Floydů. Film o fiktivním rockerovi Pinkovi na turné, který bilancuje všechny své životní prohry (všechny semílající škola, otec zabit ve válce, rozpad manželství), bere drogy a trpí duševními problémy. Na pódiu se z něj však stává totalitní "vůdce" následovaný věrnými posluchači kamkoliv. Vyznění filmu je protimilitaristické (např. dítě hledí na těla rozkládajících se mrtvých v zákopech, lidé na nádraží volají unisono o vracení chlapců domů), přestože Pink a jeho věrní používají vojenské a ultrapravicové symboly zkřížených kladiv podobných svastice či srpokladivu, zkřížených pěstí a fanatického zdravení (odkaz na film 1984), symboly kukel a masek kukluxklanu... A do toho jde melodie s textem: "Chcete vidět, jak Británie zase vládne? Stačí, když budeš následovat červy." Trailer: http://www.csfd.cz/film/7123-pink-floyd-the-wall-pink-floyd-the-wall/videa/(17.8.2009)

geniální hudba Floydů bohužel utopená v mně nicneříkajícím experimentálně-halucinogenním guláši střípků a obrazů... škoda, asi jsem čekal úplně něco jiného... 70%(13.7.2008)

• - Bob Geldof při natáčení poměrně hodně improvizoval, protože neměl k dispozici v zásadě žádný připravený scénář, se kterým by mohl pracovat. (Morttuus)

• - Ve své autobiografii napsal Bob Geldof, že film nechtěl dělat, protože se mu nelíbila hudba Pink Floyd. Probíral to se svým agentem v taxi. Řidič taxíku byl údajně bratr Rogera Waterse. (don corleone)

• - Úvodní píseň "In the Flesh" paradoxně kapela Pink Floyd nikdy nezahrála naživo. Na tematických koncertech k albu The Wall ji ve skutečnosti hrála zástupná kapela v maskách a Pink Floyd jiné koncerty s touto skladbou nikdy neměli. (Morttuus)