poster

Pink Floyd: The Wall

 • Velká Británie

  Pink Floyd The Wall

 • slovenský

  Pink Floyd: The Wall

 • anglický

  The Wall

Drama / Hudební

Velká Británie, 1982, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lesumir
  ***

  Písničky od Floydů, které znám názvem, bych mohl spočítat na jedné ruce. Z osazenstva znám jenom Waterse a celkově mě ta skupina nijak nebere, takže The Wall je spíš jen doplňokovou podívanou. A jak to dopadlo? No nic moc. Sice filmem zněly povětšinou chytlavé melodie a animované sekvence byly naprosto dokonalé a geniální, ale výsledek je trošku jedna velká nuda. Alan Parker mi prostě moc nesedí.(19.8.2009)

 • Dever
  **

  // Distribútor: MGM // Počet premietajúcich kín v USA: 673 // Otvárací Víkend USA: $2,712,095 // Tento film som si pozrel len z jediného dôvodu a to aby som mal odpozeraných prvých 300 najlepších a prvých 300 najobľúbenejších filmov. Nie som fanúšik Pink Floydu a ich hudby a očividne ani nikdy nebudem. Film sa mi nepáčil z niekoľkých dôvodov ako napríklad: obraz, hudba, stopáž a animácia. Jedno pozretie na celý život úplne stačí.(13.7.2012)

 • Botič
  *****

  Hlavou zeď neprorazíš, ale co hlasem? Pink Floyd to dokázali a rozbouraly jí cihlu po cihle. Vynikající.(25.9.2008)

 • Lima
  ****

  Na hudbě Pink Floyd jsem vyrůstal, jejich hudbu dodnes miluju a ačkoliv mám mnohem raději jiná "floydí" alba, než je právě The Wall (např.božské Dark Side of the Moon), některými pasážemi z filmu nepohrdu nikdy. Roger Waters si vyřešil svá traumata z dětství a přinesl světu krásnou hudbu a hodně depresivní texty, která sice Parker umně převedl na filmové plátno, ale nutno říci, co by byl jeho film bez nezapomenutelných kreseb Geralda Scarfa, autora všech animací a obalu alba The Wall.(27.6.2005)

 • castor
  ****

  Výtečné animované sekvence. Výtečná hudba. Výtečný, žánrově univerzální Alan Parker. Jeho reklamní průprava je evidentní, symbolismus je cítit v každé druhé scéně. Viditelnou obsahovou prázdnotu (rockový muzikant se ohlíží na minulé úspěchy i s tím spjaté nepříjemnosti) vynahrazuje výplachovou audiovizuální smrští a kolážovitými obrazy v rytmu stejnojmenného britského hudebního fenoménu. S mírnými rozpaky.. 75%(9.4.2009)

 • - Geldof má také panickou hrůzu z krve, takže scéna, kde si holí obočí a krvácí pro něj bylo velmi těžké natočit. Původně si měl oholit pouze obočí, ale vžil se tak role a začal si holit celé tělo. Scéna byla inspirována, ostatně jako celý film, zakládajícím členem skupiny Sydem Barrettem. Ten se stal bohužel na konci 60. let psychicky nemocným a odešel z kapely. Podle členů Pink Floyd jednou Barrett odešel z večírku, oholil si hlavu a vrátil se zpět, jako by se nic nestalo. Pro lidi, kteří měli k Barrettovi blízko, byla scéna s holením nestravitelná. (don corleone)

 • - Roger Waters původně plánoval zahrát si hlavní roli sám, ale po prvních kamerových zkouškách mu Alan Parker sdělil, že jako herec je absolutně neschopný. (Zeebonk)

 • - Asi nejznámější a nejemblematičtější skladba "Another Brick In The Wall" byla napsána na protest proti tehdejšímu striktnímu způsobu vyučování na britských školách, což je patrné i ze samotného filmu. (Morttuus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace