Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

The Wall

Drama / Hudební

Velká Británie, 1982, 95 min

Geniální... Takové množství interpretací děje se hned tak nevidí. Navíc skvělá hudba, skvělé obrazy, skvělé animované sekvence. Samoúčelné? Někdy možná (ale symbolika je snad úplně ve všem!). Každopádně absolutně nadčasové. 90%(10.5.2008)

The Wall je veľmi zvláštny filmársky počin. Samozrejme, že najviac si ho užijú fanúšikovia tejto skupiny, ku ktorým sa radím, ale aj poslucháči jemnejšej rockovej muziky celkovo. Film nieje muzikálom, nemá to ani súvislý dej a najviac asi pripomína dlhý videoklip zosrihaný z viacerých výborných skladieb. Výber skladieb je pekný a zaznie aj pár mojich srdcoviek. Alan Parker je skúsený režisér a tento kúsok teda namiešal fakt parádne a z filmu doslova sála magickosť. Bob Geldof zahral veľmi solídne a uživil by sa nielen ako muzikant. Ťažko film nejako žánrovo zaradiť, ale v tom čím vlastne je, je ojedinelým dielom a aj preto dávam plný počet. 90%.(6.10.2011)

Na rozdiel od mnohých čisto hudobných počinov , je tento (okrem neprekonateľnej hudby) vynikajúco stvárnený i po obrazovej stránke. Poctivý scenár, poctivá kamera, poctivý celý film(28.8.2003)

Budem v menšine, ale čo už. Film mi prišiel prázdny, plný lacných myšlienok, ktoré sú ešte lacnejšie podané (ale na druhej strane ma nenudil). Nejako extra nemusím ani Floydov, texty mi tu navyše prišli občas až katastrofálne. Zabite ma za to. Aj tak som to pozeral viac menej len kvôli (inak úžasnému) Bobovi Geldofovi, ktorého (tak ako jeho kapelu The Boomtown Rats) na rozdiel od Floydov počúvam veľmi rád. Koniec koncov nie som na tom až tak zle, ani Bob Geldof nemá rád Pink Floyd ...(15.9.2007)

S filmovým prevedením tohto alba nám vzniklo niečo fakt vážneho. Témat a psychológia tažká tonového rázu. Hudba je naďalej dokonalá, ale priznám sa, že koncertové prevedenie týchto pesníčok ma vie utešiť viac, než tento snímok ako celok.(9.12.2006)