Pink Floyd: The Wall

The Wall

Drama / Hudební

Velká Británie, 1982, 95 min

• mandes

Rozpočet $-miliónov Tržby Celosvetovo $29,750,000(26.1.2010)

Na hudbě Pink Floyd jsem vyrůstal, jejich hudbu dodnes miluju a ačkoliv mám mnohem raději jiná "floydí" alba, než je právě The Wall (např.božské Dark Side of the Moon), některými pasážemi z filmu nepohrdu nikdy. Roger Waters si vyřešil svá traumata z dětství a přinesl světu krásnou hudbu a hodně depresivní texty, která sice Parker umně převedl na filmové plátno, ale nutno říci, co by byl jeho film bez nezapomenutelných kreseb Geralda Scarfa, autora všech animací a obalu alba The Wall.(27.6.2005)

Těžko pochopitelný a přesto strhující film. Rád bych věděl, jestli měl Roger Waters tohle před očima, když psal původní hudbu, protože jestli ano, tak mu jeho představy a vize opravdu nezávidím. Nejvyšší hodnocení nedávám tomuto nenapodobitlenému kousku jen proto, že se v poslední půlhodině stal nesrozumitelným a asi jsem přesně nepochopil, co jí chtěli tvůrci vyjádřit. Naopak, úvodních čtyřicet minut patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl.(19.5.2006)

Konečně viděno v kině. Geniální muzika, strhující obrazy. Uvedení samotným režisérem rozhodně potěšilo. FEBIOFEST 2008(29.3.2008)

Úžasné převedení hudebního díla na filmové. Moje nejoblíbenější album od Floydů si čas od času pustím v této filmové verzi s Bobem Geldofem a je to pořád nepřekonaná absolutní špička. "Povinná četba" :-)(25.2.2003)