Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

The Wall

Drama / Hudební

Velká Británie, 1982, 95 min

Tak tohle šlo kompletně mimo mě. Vím, o co se film snažil, spíše na co se snažil upozornit, ale nějak mu to nevyšlo. Navíc Pink Floyd všeobecně nemám rád. Tenhle film mi potvrdil proč. Opravdu jak říkám, šlo to mimo mně. Zřejmě si to už nikdy nepustím.(19.4.2008)

"Nepotřebujeme žádné vzdělávání. Nepotřebujeme kontrolu myšlení." Utápění v depresích nepatří mezi mé oblíbené činnosti a hudbu Pink Floyd vstřebávám daleko lépe na koncertech než z desek. Jinak samozřejmě chápu, že jsem viděl nadčasové dílo, ale jsem natolik přízemní, že jsem se jím nechal předběhnout a jeho absolutní pochopení si nechávám na dobu až budu velký.(14.3.2016)

geniální hudba Floydů bohužel utopená v mně nicneříkajícím experimentálně-halucinogenním guláši střípků a obrazů... škoda, asi jsem čekal úplně něco jiného... 70%(13.7.2008)

Pink Floyd není má krevní skupina, ale tohle je taková sugestivní výpověď, že mě z toho až mrazilo. Doporučuji zvýšit volume na maximum.(29.3.2005)

V současné době Floydy poclouchám docela dost. Album the Wall se mi líbilo ze všech jejich alb téměř nejméně a nechápal jsem proč je zrovinka okolo tohoto alba takový humbuk. No a tak jsem se pustil film a už to chápu. V kombinaci s tímto filmem dostává hudba zcela nové obrysy a kombinace písniček, filmu a kreslených scén je úžasná. Waters si to tady účtuje s celým světem a jeho vztek/smutek efektivně přenáší i na diváky.(7.9.2005)

• - Deska "The Final Cut" měla být původně soundtrackem k filmu. Singly "When the Tigers Broke Free" a "Bring the Boys Back Home" byly v UK vydány jako singly z další desky. (don corleone)

• - I když je nakonci filmu napsáno, že soundtrack vyšel na Columbia records, tak to není pravda, soundtrack jako takový nikdy nevyšel. (don corleone)

• - Asi nejznámější a nejemblematičtější skladba "Another Brick In The Wall" byla napsána na protest proti tehdejšímu striktnímu způsobu vyučování na britských školách, což je patrné i ze samotného filmu. (Morttuus)