poster

Pink Floyd: The Wall

 • Velká Británie

  Pink Floyd The Wall

 • slovenský

  Pink Floyd: The Wall

 • anglický

  The Wall

Drama / Hudební

Velká Británie, 1982, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  ***

  Budem v menšine, ale čo už. Film mi prišiel prázdny, plný lacných myšlienok, ktoré sú ešte lacnejšie podané (ale na druhej strane ma nenudil). Nejako extra nemusím ani Floydov, texty mi tu navyše prišli občas až katastrofálne. Zabite ma za to. Aj tak som to pozeral viac menej len kvôli (inak úžasnému) Bobovi Geldofovi, ktorého (tak ako jeho kapelu The Boomtown Rats) na rozdiel od Floydov počúvam veľmi rád. Koniec koncov nie som na tom až tak zle, ani Bob Geldof nemá rád Pink Floyd ...(15.9.2007)

 • RHK
  ****

  "Ty malej sráči, jsi v tom až po krk!" Divný citát z filmu, ale jak jinak popsat surrealistický 95 minutový videoklip s naprosto úžasnou muzikou z jedné z nejlepších desek Floydů. Film o fiktivním rockerovi Pinkovi na turné, který bilancuje všechny své životní prohry (všechny semílající škola, otec zabit ve válce, rozpad manželství), bere drogy a trpí duševními problémy. Na pódiu se z něj však stává totalitní "vůdce" následovaný věrnými posluchači kamkoliv. Vyznění filmu je protimilitaristické (např. dítě hledí na těla rozkládajících se mrtvých v zákopech, lidé na nádraží volají unisono o vracení chlapců domů), přestože Pink a jeho věrní používají vojenské a ultrapravicové symboly zkřížených kladiv podobných svastice či srpokladivu, zkřížených pěstí a fanatického zdravení (odkaz na film 1984), symboly kukel a masek kukluxklanu... A do toho jde melodie s textem: "Chcete vidět, jak Británie zase vládne? Stačí, když budeš následovat červy." Trailer: http://www.csfd.cz/film/7123-pink-floyd-the-wall-pink-floyd-the-wall/videa/(17.8.2009)

 • kulyk
  *****

  V době, kdy se mi poprvé prorašilo chmýří nad ohanbím, zasáhl mě tento umělecký počin s neskutečnou silou. Dovoluji si odhadnout, že poměrně významně ovlivnil budoucí vývoj mého myšlení i osobnosti. Co se týče odporu k nesmyslným válečným konfliktům, řadím jej na úplnou špičku. Zároveň se jedná o snad jediný film, ve kterém mne vložená animace nerušila, ba naopak, dokázala skvěle umocnit a zdůraznit samotné vyznění díla. Klaním se tvůrcům.(15.5.2012)

 • Mahalik
  ****

  Pro fanoušky Pink Floydů povinnost a pro ty ostatní vlastně taky...(25.5.2007)

 • EdaS
  *****

  Konečně viděno v kině. Geniální muzika, strhující obrazy. Uvedení samotným režisérem rozhodně potěšilo. FEBIOFEST 2008(29.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace