• Itálie

Zvuk:

Luigi Puri

Scénografie:

Flavio Mogherini

Hezky natočený film, ale jaksi nejde o můj oblíbený styl vyprávění. I když Pasoliniho uznávám, znovu se na Accattoneho nepodívám.(18.7.2010)

Perfektně zachycená atmosféra, která zároveň lemuje Accattoneho zbídačený charakter. Pseudo-pompéznost podtrhují nádherné úryvky Johanna Sebastiana Bacha a odrbané chatrče mezi panelovými domy nabourávají tehdejší politickou korektnost. Samotná smyčka závěru nakonec poukazuje, že ani samotné hladovění nedokáže přetavit chuligánský charakter na civilizovaný způsob života.(17.11.2008)

Překvapivý, mnou stravitelný Pasolini a dokonalý protiklad vůči Le Notti di Cabiria.(13.12.2007)

První Pasoliniho film a hned se řadí, mezi jeho nejlepší. Opravdu velice realistický pohled do jedné okrajové společenské třídy Římanů. Už zde je vidět, co tohoto vynikajícího režiséra od počátku jeho tvorby zajímalo, na co chtěl upozornit. Franco Citti byl opravdu víc než dobrý.(9.5.2008)

Jistě jeden z nejlepších režijních a hereckých debutů v historii kinematografie.(27.5.2013)

• - Accattone je italský slangový výraz pro pro šupáka, somráka. (wirok)

• - Bernardo Bertolucci bol jedným z asistujúcich režisérov. (Svadbos)

• - V USA bol film uvedený až v roku 1968. (Svadbos)